POHODA FESTIVAL


História

Festival Pohoda vznikol v roku 1997 ako jednodňové podujatie a postupne sa vypracoval na najnavštevovanejšie multikultúrne open-air podujatie na Slovensku.

Prvý ročník sa pod názvom Kráľovská Pohoda uskutočnil na futbalovom štadióne na Sihoti ako súčasť osláv 585. výročia udelenia Trenčínu štatút slobodného kráľovského mesta.

Druhý ročník sa už konal v areáli Pod sokolicami, okrem futbalového štadióna bola využitá aj sála Meriny. Súčasťou festivalu sa stala aj tanečná scéna. V areáli Pod sokolicami sa festival konal až do roku 2003, scény sa rozrástli aj do priestorov trenčianskeho výstaviska.

Hlavný program festivalu tvorí hudba rôznych žánrov, vystúpili kapely reprezentujúce rock, punk, folk, rockabilly, world music, reggae, ska, pop, jazz, rave, rôzne žánre tanečnej hudby, folklór, ale aj klasická hudba.

Nechýbajú divadelné predstavenia, balet i súčasný moderný tanec, film, prezentácia literatúry, designu aj výtvarného umenia, diskusie na rôzne spoločenské témy, neziskové organizácie.

V roku 2000 sa stal generálnym partnerom festivalu pivovar Topvar, od roku 2002 je generálnym partnerom festivalu pivovar Zlatý Bažant a festival nesie meno Bažant Pohoda.

Od roku 2004 sa koná festival na trenčianskom letisku, návštevníci môžu sledovať program na dvoch open-air pódiách, otvorenej aréne a viacerých krytých arénach určených pre tanečnú scénu, ale aj tanečné workshopy, divadlo, literatúru či diskusie, pre rodiny s deťmi je k dispozícii detský park. Priamo v areáli sú dve stanové mestečká i dostatočný priestor na parkovanie.

Pohoda Pohoda 1997


Pohoda 1997

Mestský štadión Trenčín 
29. júna 1997, 16.00 – 04.00


Účinkujúci

  • Laura a její tygři (CZ)
  • MCH Band (CZ)
  • Garage (CZ)
  • Auktyon (RUS)
  • Bez ladu a skladu (SK)
  • Polemic (SK)
  • Flow (SK)
  • Chór vážskych muzikantov (SK)
Pohoda Pohoda 1998


Pohoda 1998

Areál Pod Sokolicami, Trenčín
5. septembra 1998, 15.00 – 06.00


Účinkujúci

Hlavná scéna:

  • Garage (CZ)
  • Švihadlo (CZ)
  • Useless (F)
  • Lysina Lenina (PL)
  • Jaro Filip (SK)
  • Chór vážskych muzikantov (SK)
  • Žena z lesoparku (SK)
  • Ska prašupina (SK)
  • Chiki liki tu-a (SK)

Tanečná scéna:

  • DJ Smoove (A)
  • DJ Airto (CZ)
  • Bebe (SK)
  • Galager (SK)
  • Gabo (SK)
  • VJ Igin (SK)
Pohoda Pohoda 1999


Pohoda 1999

Areál Pod Sokolicami, Trenčín
16. - 17. 7. 1999


Účinkujúci

Hlavná scéna:

  • Hex (SK)
  • Bez ladu a skladu (SK)
  • Varga + Šeban+ Rózsa + Buntaj (SK)
  • Ali Ibn Rachid (SK)
  • Ine kafe (SK)
  • Malevil (SK)
  • Jaro Filip (SK)
  • Zóna A (SK)
  • Chór vážskych muzikantov (SK)
  • Navara (SK)
  • Chiki liki tu-a (SK)
  • Prievan (SK)
  • Mňága a Žďorp (CZ)
  • Psí vojáci (CZ)
  • The Plastic people of the Universe (CZ)
  • Karel Gott má narozeniny (CZ)
  • Rock and roll band M. Woodmana (CZ)
  • Auktyon (RUS)
  • Ole lukkoye (RUS)
  • Másfél (H)
  • Werk (A)
  • Skulpey (USA)

Tanečná scéna:

  • Loutka (CZ)
  • Psycho (CZ)
  • Homeboy (CZ)
  • Tráva (CZ)
  • Javas (CZ)
  • Toky (SK)
  • Dalo (SK)
  • Bebe (SK)
  • Gabo (SK)
  • Galager (SK)
  • Goa residents (SK)
  • Domček (SK)
  • Skank (SK)
  • Poprednny (SK)
  • Biofat (SK)

Sprievodné akcie:

Projekcia:

Twin Peaks non stop, Televízne noviny 1989, Česká soda, Lasica a Satinský, vyhliadkové lety balónom, tatoo, piercing, literatúra, CD's, tandemové zoskoky z lietadla...

Pohoda Topvar Pohoda 2000


Topvar Pohoda 2000

Areál Pod Sokolicami + Výstavisko TMM Trenčín
21. - 22. 7. 2000
návštevnosť: cca 20.000 / deň


Účinkujúci

Hlavná scéna:

  • Bomfunk MCS (FIN)
  • Vinx (USA)
  • ISM (GB)
  • Korai orom (H)
  • Ivan Mládek (CZ)
  • Tata bojs (CZ)
  • Laura a její tygři (CZ)
  • Mňága a Žďorp (CZ)
  • Čankišou (CZ)
  • Para (SK)
  • Zóna A (SK)
  • Homage a Jaro Filip (SK)
  • Polemic (SK)
  • Iva Bittová (CZ)
  • Žena z lesoparku (SK)
  • Le Payaco (SK)
  • Vidiek (SK)
  • Hex (SK)
  • Bez ladu a skladu / Neuropa (SK)

Tanečná scéna 1:

  • Will White - Propellerheads (GB)
  • Lol Hammond - Girl eats boy (GB)
  • Sofa surfers sound system (A)
  • Sofa on the decks (A)
  • Steve Bicknell (GB)
  • Eric Fischer (A)
  • Mr. G (SK)
  • Oswald (SK)
  • Martin Haberland (SK)
  • Čára (SK)
  • Svetlux (SK)
  • Dalo (SK)
  • Tibor (SK)
  • Toky (SK)
  • Agent (CZ)
  • Benco (SK) rock stage:
  • Twinkles (ITA)
  • Trotel (H)
  • Bridgemaker (SK)
  • Hudba z Marsu (SK)
  • Malevil (SK)
  • Hogo pogo (SK)
  • Ska Prašupina (SK)
  • Chorchestr (CZ)
  • Domček & Čejka (SK)
  • Magic Bus (SK)
  • Prievan (SK)
  • Chiki liki tu-a (SK)
  • Rajneesh (SK)
  • Davová psychóza (SK)
  • Karpatské chrbáty (SK)
  • CHVM (SK)
  • Whisky (SK)
  • Big Bastard Beat Band of Bratislava (SK)
  • CDJs Jurko, Vrťo (SK)

Tanečná scéna 2:

  • 808 state (GB)
  • Recloose
  • (Planet E Communications, Detroit, USA)
  • Bams (F)
  • Geert (B)
  • Iva Bittová + DJ Javas (CZ)
  • Peneři strýčka homboye (CZ)
  • Vec (SK)
  • Orion (CZ)
  • Richard (SK)
  • Názov stavby (SK)
  • Snuz (PL)
  • Trosky (SK)
  • Da babas (CZ/CH)
  • Gabanna & Galagha (SK)
  • Bebe (SK)
  • IM Cyber & Dušan Groove (CZ/SK)
  • B3 (SK)
  • Happy Melon (SK)
  • Reckless M (SK)
  • Poprednny (SK)
  • Javas (CZ)
  • Tráva (CZ)

Sprievodné akcie:

  • výstava fotografií Pohoda 99, happeningy, performance, graffiti
  • kino v rámci areálu, výber klubových filmov
  • tatoo, piercing, literatúra, CD shop, čajovňa, internet café

Alternatívne športy:

  • adrenalínové športy, súťaže, exhibície, atrakcie,
  • bungee jumping, tandemové zoskoky z lietadla,
  • teplovzdušný balón, motokáry, kladka, bungee running, ...
  • skate park, nafuovací hrad, jašovisko pre deti, ...
  • Hlavná cena pre vylosovaných návštevníkov:
  • tandemový zoskok z lietadla
Pohoda Topvar Pohoda 2001


Topvar Pohoda 2001

Areál Pod Sokolicami + Výstavisko TMM Trenčín
20. - 21. 7. 2001
návštevnosť: cca 18.000 / deň


Účinkujúci

Hlavná scéna:

  • Fun Lovin Criminals (USA)
  • Mad professor (GB)
  • Persiana Jones (ITA)
  • Boban Markovic orkestar (YUG)
  • Anima sound system (H)
  • Auktyon (RUS)
  • Hypnotix (CZ/SEN)
  • Švihadlo (CZ/JAM)
  • Buty (CZ)
  • Šum svistu (CZ)
  • Vera Bílá (CZ)
  • Tata bojs (CZ)
  • Vltava (CZ)
  • Rokec Ivo Pešáka + Ludek Sobota (CZ)
  • Le Payaco (SK)
  • Polemic (SK)
  • Para (SK)
  • Neuropa (SK)
  • Bratislava hot serenaders (SK)
  • Hex (SK)
  • Vidiek (SK)
  • Šukovci (SK)

Rock / Hip hop stage:

  • So sad buterfly (SK)
  • No more heroes (SK)
  • Hogo pogo (SK)
  • Hraczki (CZ)
  • Dlhé diely (SK)
  • Trotel (H)
  • Sabot (USA)
  • Plus mínus (SK)
  • Last days of Jesus (SK)
  • Ilegality (SK)
  • Davová psychóza (SK)
  • Thex Cure (SK)
  • rock party - jurK.O. (SK)
  • Amen (SK)
  • R.o.b.o. (SK)
  • A.l.i. (CZ)
  • Názov stavby (SK)
  • Indy & Wich (CZ)
  • Threestyle steps (SK)
  • Jedensiedem (PL)
  • Tede & DJ Jan Mario
  • (Warszafski deszcz) (PL)
  • F.Em.One (NOR)
  • DJ Amen (SK)
  • Wich (CZ)
  • Jan Mario (PL)

Durex stage:

  • DJ Die + Mc Rhett (Reprazent, GB)
  • Spice (Makeda, Birmingham, GB)
  • Stephan Grieder (SWE)
  • Voodootronic (CZ)
  • Lucca (CZ)
  • IM Cyber (Eastbase, Praha, CZ)
  • Elvis (Ext Dust, Ostrava, CZ)
  • Happy melon (SK)
  • Cocodrillz (SK)
  • B3 (SK)
  • Martin Haberland (SK)
  • Oswald (SK)
  • Poprednny (SK)
  • Dodo (SK)
  • Veneer (SK)
  • Ear drum kru (SK)
  • Troppa (Žiar nad Hronom, SK)
  • Destroyah (Bratislava, SK)
  • Kato (Prešov, SK)
  • Galagha (Drumatique, Bratislava, SK)
  • Gabanna (Drumatique, Bratislava, SK)
  • Blupcat (Drumatique, B. Bystrica, SK)
  • Bisley (SK) rock open-air stage:
  • Mango molas (SK)
  • Pressburger Klezmer band (SK)
  • Prievan (SK)
  • Karpatské chrbáty (SK)
  • Vrbovskí vítazi (SK)
  • Persona non grata (H)
  • Ska prašupina (SK)
  • Big Bastard Beat Band of Bratislava (SK)
  • Chorchestr (CZ)
  • Yah division sound systim (SK)
  • Krásné nové stroje (CZ)
  • Blue sundown (SK)
  • Seven days to winter (SK)
  • Here (CZ)
  • Studio busters
  • feat. Vocal funky heroes (SK)
  • Whisky (SK)
  • Zóna A (SK)
  • Chiki liki tu-a (SK)
  • Dunaj (CZ)
  • Werk (A)
  • Deprogram (AUS)
  • Free faces (SK)
  • Swamp safari sound system (CZ)
  • Hajdamaki (UA)

Smint techno stage:

  • Christian Wunsch (Tsunami rec., Santander, E)
  • Harvey Lane (House of God, Birmingham, GB)
  • Balthazar (Techno files, Sofia, BG)
  • Agent (Czech techno/Fylo rec., Praha, CZ)
  • Sidecar (Roxy, Praha, CZ)
  • Matrix (Czech techno, Praha, CZ)
  • Cára (Goa, Dubnica nad Váhom, SK)
  • Martyna (Bratislava, SK)
  • Resident (Elektra, Poprad, SK)
  • Benco (Clublab/Subtech, Bratislava, SK)
  • Toky (Subtech/Numb rec., Bratislava, SK)
  • Grining (Stereodisco, Žilina, SK)
  • Pete (Switch, Trnava, SK)
  • Dalo (Subtech/O+J, Bratislava, SK)
  • Glaucoma (Dustream, B. Bystrica, SK)
  • Kono (Elektra, Bardejov, SK)
  • Tibor (Subtech, Bratislava, SK)
  • Svetlux (Bajkonur, Bratislava, SK)
  • Boss (Knee deep rec., Pieštany, SK)
  • Dodes (Scream, Nitra, SK)

Experimental stage:

  • Roman Flugel (D)
  • Warren & Solaris (D)
  • Kid Paris (A)
  • Jason King Size (A)
  • Magálová (SK)
  • Koki (SK)
  • Milosh (SK)
  • Skank (SK)
  • Peter F (SK)
  • Benco (SK)
  • Oswald (SK)
  • Junior Vargas (SK)
  • Dodo (SK)

Festivalové kino:

  • ADAMOVE EVY - (About Adam), USA 2000, director: Gerard Stembridge – slovenská premiéra / Slovak premier
  • TAK VEČER V DON´S PLUM... - (Don’s Plum), USA 1998, director: R. D. Robb – slov. premiéra / Slovak premier
  • GHOST WORLD, USA 2001, director: Terry Zwigoff - slovenská premiéra / Slovak premier
  • V TIENI UPÍRA - (Shadow of the Vampire), USA 2000, director: E.Elias Merhige
  • SEX PISTOLS: BES A DES - (Filth and the Fury), GB 2000, director: J. Temple - slov. premiéra / Slovak premier
  • LUŽINOV VZŤAH - (Luzhin Defence), GB / F 2000, director: Marleen Gorris – slov. premiéra / Slovak premier
  • NICK PARK uvádza ... (NICK PARK PRESENTS...) GB 1989-1995,director: Nick Park, Richard Goleszowski, Stephen Johnson
  • SUD PRACHU - (Bure baruta), YUG 1998, director: Goran Paskaljevic
  • SAMOTÁŘI, CZ, 2000, director: David Ondricek
  • BLÍŽENCI - (Soseiji), Japan 1999, director: Shinya Tsukamoto - slov. premiéra / Slovak premier
  • ČIERNA MAČKA BIELY KOCÚR - (Crna macka, beli macor), D / F / YUG 1998, director: Emir Kusturica
  • STRACH A HNUS V LAS VEGAS - (Fear and Loathing in Las Vegas), USA 1998, director: Terry Gilliam

Literatúra:

autorské čítačky a prezentácia diel autorov:
Vladimír Janček, Martin Kasarda , Peter Šulej , Svetlana Žuchová , Pavol Rankov , Michal Hvorecký , Marek Vadas , Eman Erdélyi , Oliver Bakoš

Sprievodné akcie:

výstava fotografií Pohoda 99 a Topvar Pohoda 2000, adrenalínové športy, súťaže, exhibície, atrakcie, bungee jumping, motokáry, bungee running, funnycykel, tatoo, piercing, literatúra, CD shop, čajovňa, jašovisko pre deti, internet café, protidrogový stan, stanové mestečko, úschovňa, atď.

Pohoda Bažant Pohoda 2002


Bažant Pohoda 2002

Areál Pod Sokolicami + Výstavisko TMM Trenčín
19. - 20. 7. 2002
návštevnosť: cca 20.000 / deň


Účinkujúci

Hlavná scéna:

  • Stereo MC´S (GB)
  • Sneaker Pimps (GB)
  • Lucie (CZ)
  • Shane MacGowans Popes (IRL)
  • Sanja Ilič & Balkanika (YUG)
  • Carlos de Nicaragua y Familia (NIC,F)
  • Mňága a Žďorp(CZ)
  • J.A.R. (CZ)
  • Jah on Slide (F)
  • Seven days to winter (SK)
  • Le Payaco (SK)
  • Ska prašupina (SK)
  • Alians (PL)
  • Polemic (SK)
  • Banjo band Ivana Mládka (CZ)
  • Vidiek (SK)
  • Bratislava hot serenaders (SK)

Blaupunkt stage:

  • Task Force (GB)
  • Louiz Slippaz (GB)
  • LTNO (F)
  • Veneer (SK)
  • Roe Deer (CZ)
  • Dlhé diely (SK)
  • Nylon Union (SK)
  • Skyline (CZ)
  • Kontrafakt (SK)
  • Trosky (SK)
  • Lona (PL)
  • Twister (PL)
  • Vec (SK)
  • Kam? Čo? (SK)
  • Karpatskí pastieri (SK)
  • Kalokagatia (SK)
  • Živé kvety (SK)
  • Forma (SK)
  • Ľahká Múza (SK)
  • Last days of Jesus (SK)
  • Thex Cure (SK)
  • Hudba z Marsu (SK)
  • Hudci prérie (SK)
  • Dzigi Džabur & Black Revolution (SK)
  • Antracit (SK)
  • Okná vnímania (SK)
  • ČS.S.R. párty - Vrťo&Ivo (SK)

Durex stage:

  • Optical & MC Rymetyme (GB)
  • Nathan Coles (GB)
  • Tráva (CZ)
  • Quadrant Sound System (GB)
  • Josef Sedloň + Car.L (CZ)
  • Muzzy (CZ)
  • Kridian (SK)
  • Proppa (SK)
  • IM Cyber & MC Schneck (CZ/A)
  • Blupcat (SK)
  • JB (GB)
  • Gabanna (SK)
  • Galagha (SK)
  • Deck Flash (H)
  • Ricky Fitz (SK)
  • Larry (SK)
  • Lixx (SK)
  • Kato (SK)
  • VJs Mental Design (SK) Kofola stage:
  • Buty (CZ)
  • Savale fanfare (RUM)
  • Besh o droM (H)
  • Hajdamaky (UA)
  • The Orobians (ITA)
  • Korai Orom (H)
  • Másfél (H)
  • Ida Kelarová (CZ)
  • Tata Bojs (CZ)
  • Para (SK)
  • Neuropa (SK)
  • Pressburger Klezmer Band (SK)
  • Rock and roll band Marcela Woodmana (CZ)
  • Captain Slice (SK)
  • Cosmetica (SK)
  • Zubka (SK)
  • Puding pani Elvisovej (SK)
  • Chór vážskych muzikantov (SK)
  • Garage (CZ)
  • Slobodná Európa (SK)
  • Zóna A (SK)
  • Chiki liki tu-a (SK)
  • Tornádo Lue (SK)

Smint stage:

  • Luke Slater (GB)
  • Youngsters (F)
  • Forest Green (USA)
  • Mike Shannon (CAN)
  • Oswald (SK)
  • Poprednny (SK)
  • Tibor (SK)
  • Hu (SK)
  • Savage (GR)
  • Toky (SK)
  • Luis Ortiz (E)
  • Benelux djs (SK)
  • Džejár (CZ)
  • Dalo (SK)
  • Fester (SK)
  • Vinkel (SK)
  • KLM (SK)
  • Čára (SK)

Kenvelo stage:

  • Swayzak (GB)
  • Rainer Trüby (D)
  • John Tejada (USA)
  • Madrid de Los Austrias (A/USA)
  • Don Zanuste (A)
  • Kinet (SK)
  • Dee M (SK)
  • Magálová (SK)
  • Solidne gruvy (SK)
  • Mishek (SK)
  • Kozza (SK)
  • Baltazar (SK)
  • Skank (SK)
  • Milosh (SK)
  • Benko (SK)
  • Peterf (SK)
  • Haberland (SK)
  • Glaubic (SK)

Festivalové kino:

  • Krokodíl sa neserie / Crocodile Doesn´t Give a Damn (SK, 1997, director: Matej Kladek)
  • Divoké včely / Wild Bees (CZ, 2001, director: Bohdan Sláma)
  • Neptúnova slávnosť / Prazdnik Neptuna (USSR, 1986, director: Jurij Mamin)
  • Pějme píseň dohola / Let´s Sing A Song (CZ, 1990, director: Ondřej Trojan)
  • Buena Vista Social Club (2000, director: Wim Wenders )
  • Monty Python: Zmysel života / Monty Python's The Meaning of Life (GB, 1983, director: Terry Jones, Terry Gilliam)
  • Kadiaľ von / How To Get Out? (USSR, 1988, director: Viktor Kuznecov)
  • Leto stratených bozkov / 27 Missing Kisses (aka Summer) (Georgia, 2000, director: Nana Džordžadze)
  • Powers/Nadprirodzené schopnosti / Powers – Erotic Tales (CZ, 2000, 30min, director: Petr Zelenka)
  • Rok diabla / Year of the Devil ( CZ, 2002, 88min, director: Petr Zelenka)

Literatúra:

  • autorské čítačky a prezentácia diel autorov: Marek Vadas, Eman Erdélyi, Peter Pišťanek, Daniel Pastirčák, Dušan Mitana
  • hudba: Marián Varga, Jozef Lupták

Sprievodné akcie:

  • internet café
  • alternatívne športy: adrenalínové športy, súťaže, exhibície, atrakcie, bungee jumping, teplovzdušný balón, tandemové zoskoky z lietadla, lezecká stena, lezenie na prepravky, zorg, ...
  • výstava fotografií: Fotografie C. Bachratého z ročníkov 1999, 2000, 2001
  • čajovne, CD shops, body painting, hena painting, stanové mestečko, úschovňa, protidrogový stan, ...
  • hlavná cena pre vylosovaných návštevníkov: tandemový zoskok z lietadla
Pohoda Bažant Pohoda 2003


Bažant Pohoda 2003

Areál Pod Sokolicami + Výstavisko TMM Trenčín
18. - 19. 7. 2003
návštevnosť: cca 20.000 / deň


Účinkujúci

Bažant stage:

  • Městský orchestr mladých Dolní Benešov (CZ)
  • Horkýže slíže (SK)
  • Zóna A (SK)
  • The Cardigans (SWE)
  • Bez ladu a skladu (SK)
  • Mig 21 (CZ)
  • The Ecstasy of Saint Theresa (CZ)
  • Le Payaco (SK)
  • Hex (SK)
  • Čechomor (CZ)
  • Havana open (Cuba)
  • Tata bojs (CZ)
  • Kosheen (GB)
  • Hooverphonic (B)
  • Ondřej Havelka+ Melody makers (CZ)

Smint stage:

  • Poprednny (SK)
  • Hu (SK)
  • Takaaki Itoh (JAP)
  • Dalo (SK)
  • Echoplex: live (PL)
  • Tibor (SK)
  • James Ruskin (GB)
  • Toky (SK)
  • Benelux DJs (SK)
  • Fedor (SK)
  • Crazy Sonic (A)
  • Fero (SK)
  • Silicone Soul (GB)
  • Peter Meininger (A)
  • Erik (SK)

Kenvelo stage:

  • Jazzy (SK)
  • Vec (SK)
  • Kontrafakt (SK)
  • Ontoppadiz (NL)
  • Indy a Wich (CZ)
  • P-13 (RUS)
  • DJ Combo Dee Magálová (SK)
  • Jazzanova DJ (D)
  • Dixon (D)
  • Martin Haberland (SK)
  • Vik (CZ)
  • Abuse / Nylon Union (SK)
  • Amorf Ordogok (H)
  • Radium.nfo (CZ)
  • Zagar Kvartet (H)
  • Oswald (SK)
  • Ata (D)
  • Heiko M/S/O (D)
  • Tibor (SK)
  • Mike Polarny (PL)

Kofola stage:

  • Sluneční orchestr (CZ)
  • Kočani orkestar (MAC)
  • Ľudová hudba J. B. Šuka (SK)
  • Boban Markovič orkestar (YUG)
  • Loonaloop (AUS)
  • Trio Mocoto (BRA)
  • Dreadzone (GB)
  • Roe Deer (CZ)
  • Dose over those (SK)
  • Karpatskí pastieri (SK)
  • Too much (SK)
  • Karpatské chrbáty (SK)
  • Wohnout (CZ)
  • Sobodná Európa (SK)
  • Chiki liki tu-a (SK)
  • Modena City Ramblers (ITA)
  • Polemic (SK)
  • Skatalites (JAM)
  • Ľudová hudba J. Hazlingera (SK)
  • Vrbovskí víťazi (SK)

Durex stage:

  • KLM (SK)
  • Biji (SK)
  • PeterF (SK)
  • Slam DJs (GB)
  • Jerry (SK)
  • Orbith (CZ)
  • Denia (SK)
  • Kridian (SK)
  • Proppa + Dropper (SK)
  • Blupcat + MC Aktif (SK)
  • Galagha (SK)
  • Adam F & MC E-LL (GB)
  • J Majik & MC MC (GB)
  • Gabanna (SK)
  • Kato & MC Tweety Twizta (CZ/SK)
  • Lixx (SK)

Fun café:

  • Magálová + Kinet (SK)
  • Dee M + Umelec (SK)
  • Carlo + DJ T Project(SK)
  • C.o.d.e. (SK)
  • Magálová + Kinet (SK)
  • B3 (SK)
  • Koki + MC Artex + live sax(SK)
  • Truhlík + Peter Kohout (SK)

Algidance chillout tent:

  • Liquid A (CZ)
  • Khoiba (CZ))
  • Tam tam orkestra (CZ)
  • Veneer (SK)
  • Tall (CZ)
  • Forest (CZ)
  • Nierika (CZ)
  • Blue (CZ)
  • Hoffee (CZ)
  • Forest + C-Lara (CZ)
  • Yonderboi (H)

Festivalové kino:

  • Pôvod sveta (22´), SR 2002
  • Ďalších desať minút (92´), VB-Nem.-Špan. 2002
  • Do dna (4´),r. Jana Slovenská, SR 2001
  • Diktátor (128´), USA 1940
  • O dvoch ľuďoch (8´), SR 1996
  • Fimfárum Jana Wericha (100´) ČR 2002– predpremiéra!
  • V kocke (6´), SR 1999
  • Děvčátko (83´), ČR 2002
  • Krokodíl sa neserie (55´´), SR 1996
  • Milenci bez šiat (10´), SR 1996
  • Sladké hry minulého leta (66´), SR, 1969
  • Predavač humoru (102´) ČSR 1984
  • Kroky, skoky, roky... a posledný zhasne! (5´), SR 1994/95
  • Chicago (113´), USA 2002 – exkluzívna predpremiéra!

Literárne pódium Pravdy:

  • autorské čítačky a prezentácia diel autorov / author’s quotes and presentations of author’s works:
  • Ivan Štrpka, Ján Štrasser, Peter Pišťanek, Marian Jaslovský, Dušan Mitana, Daniela Kapitáňová, Vlado Janček

           Hudba:

  • Marián Varga, Jozef Lupták, Phurikane giľa (SK), Pressburger kvartett (SK), Phurikane Giľa (SK), Dlhé diely (SK), Slide & Udu (SK)
  • diskusie, discussions
  • Afganistan - hudba, tradície, zvyky
  • Sahra Karimi – herečka pôvodom z Afganistanu
  • Azim Farhadi – študent žurnalistiky

Sprievodné akcie:

  • ST online internet pavilón
  • Easy park: alternatívne športy: adrenalínové športy, súťaže, exhibície, atrakcie,
  • výstava fotografií: Fotografie C. Bachratého z ročníkov 1999, 2000, 2001, 2002
  • čajovne, CD shops, body painting, hena painting, stanové mestečko, úschovňa, protidrogový stan, ...
Pohoda Bažant Pohoda 2004


Bažant Pohoda 2004

Letisko Trenčín, Slovakia
16. - 17. 7. 2004
návštevnosť: cca 20.000 / deň


Účinkujúci

Bažant stage:

  • Hudba Ozbrojených síl SR (SK)
  • Mňága a Žďorp (CZ)
  • Rescate (ARG)
  • Para (SK)
  • Chumbawamba (GB)
  • Pražský výběr (CZ)
  • Leningrad cowboys (FIN)
  • C a K Komorný dychový orchester (SK)
  • Karpatské chrbáty (SK)
  • Ska prašupina (SK)
  • Tata bojs (CZ)
  • Vidiek (SK)
  • Ska P (E)
  • Moloko (GB)
  • Dlhé diely (SK)

Kofola stage:

  • Vrbovskí víťazi (SK)
  • Slniečko (SK)
  • Tolhaje (PL)
  • Amparanoia (E/Cuba)
  • Šarišan (SK)
  • Värttinä (FIN)
  • Dan Bárta + Illustratosphere (CZ)
  • I am X (GB)
  • Khoiba (CZ)
  • Vrbovské vŕby (SK)
  • Pressburger Klezmer band (SK)
  • Parno Graszt (H)
  • Earth Wheel Sky band (SRB)
  • Fanfare Ciocarlia (RUM)
  • Čechomor (CZ)
  • Cesaria Evora (CV)
  • The Wailers (JAM)
  • Nebeská muzika (SK)

Chio stage:

  • Kubra sound system (SK)
  • Sklo 2200 (SK)
  • Vypsaná fixa (CZ)
  • Elvis Jackson (SLO)
  • Gaia Mesiah (CZ)
  • Chiki liki tu-a (SK)
  • Brains (H)
  • Darkwood dub (Srbsko)
  • Asian Dub foundation sound system (GB)
  • Backwards (SK)
  • Gate (SK)
  • Anticage (SK)
  • Forma (SK)
  • Mig 21 (CZ)
  • Direc-t (TUR)
  • Sunshine (CZ)
  • Másfél (H)
  • Armia (PL)
  • Zóna A (SK)
  • Captain Slice (SK)

Aréna TB:

Debaty Pod lampou:

Štefan Hríb, Juraj Kušnierik + Radovan Kazda, Marián Huba, Misha, Jana Belišová, Petr Fiala, Jozef Lupták, Ladislav Snopko, Vladimír Palko, Fedor Gál


Literatúra:

Valerij Kupka, Marian Milčák, Primož Repar, Stanislava Chrobáková-Repar, Marek Vadas, Eman Erdélyi, Monika Kompaníková, Vlado Janček, Michal Hvorecký, Zuzana Šeršeňová, Tibor Holoda, Joachim Dvořák, Jaroslav Rudiš


Hudba:

  • Situačná kapela (SK)
  • Phurikane Giľa (SK)
  • Misha (SK)
  • Opera Aperta ensemble (SK)
  • Komorný orchester mesta Trenčín (SK)
  • Vyšívanka Lada (SK)
  • Vladimír Václavek (CZ)
  • Marián Varga (SK)
  • Sui Vesan (SK)
  • The Plastic People of the Univere (CZ)


Divadlo:

  • Divadlo Sklep (CZ)
  • Divadlo D-Efekt (SK)
  • Radošinské naivné divadlo (SK)


Fotografia:

  • Ctibor Bachratý: Fotopohoda

Durex stage:

  • H16 (SK)
  • SuperCrooo (CZ)
  • A.M.O. (SK)
  • Vec live (SK)
  • Indy & Wich (CZ)
  • Kontrafakt (SK)
  • Zipera (PL)
  • Triptik (F)
  • DJ Tuco (GB)
  • DJ Janko (SK)
  • Soundphreakers (SK)
  • Peter G Hawkens live (SK)
  • Kato & Blupcat (SK)
  • Galagha & Gabanna (SK)
  • Ed Rush (GB)
  • Bad Company UK & Mc Verse (GB)
  • Koogi (CZ)
  • Larry & Rickz Fitz (SK)
  • MC Davox (A)

Kenvelo stage:

  • Peter Fiala (SK)
  • Oswald (SK)
  • Heiko M/S/O (D)
  • Radioactive Man Live (GB)
  • Carl Craig (USA)
  • Steve Bug (D)
  • Tibor Holoda (SK)
  • Benelux djs (SK)
  • Jay Cortez (H)
  • Luho+Čára (SK)
  • Fishguard ‘live’ (CZ)
  • Akin+Glaucoma (SK)
  • Stewart Walker ‘live’ (D)
  • Toky+Loktibrada (SK)
  • Pacou+Angela Flame=Autofokus (D, Singapore)
  • Boss (SK)
  • HU “live” (SK)
  • Grining+Dee Gregg (SK, PL)

Rock FM oáza:

  • Ghetto Youths (SK)
  • Skabaret (SK)
  • rfm crew (SK)
  • Biba (SK)
  • Comma (SK)
  • Mango Molas (SK)
  • Robo Gregor (SK)
  • Kinet + Magálová (SK)
  • Veteran Kodak & Mr. Kikiplane
  • Bingidem (CZ)
  • Roots&Culture (SK)
  • BandaSKA (SK)
  • David zo Senca (SK)
  • Superskank (SK)
  • Puding pani Elvisovej (SK)
  • Markus Niemczyk (SK)
  • Kompas DJs (SK)
  • DreadSquad (PL)
  • Bashment Pirates (CZ)
  • JAH Division (SK)

Algidance chillout tent:

  • Zagar Kvartet (H)
  • MindMap (SK)
  • The Cas!o Samples (H)
  • Nierika (CZ)
  • DJ Bootsie Trio (H)
  • Dee M (SK)
  • Bugz in the Attic show case (GB)
  • Aleks Svaenson (SK)
  • Eye (SK)
  • Zzub (SK)
  • Noise cut (SK)
  • Veneer (SK)
  • Abuse (SK)
  • Ralph Myerz & Jack Herren Band (NOR)
  • Mersey (SK)
  • Maurice Fulton (GB)
  • Astigmatic (PL)

Bažant kinematograf:

Díky za každé nové ráno (ČR), Choking Hazard (ČR), Kamoši (NOR), Škandál v Melodias banke (SK), Strach a Hnus v Las Vegas (USA), Monty Python´s a svätý grál (GB), Anatómia myšlienky (SK), Ako sa kedysi pralo (SK), Farberaj (SK), Každodenná paša (SK), Dnes mám prvé randevú (SK), Odtlačok (SK), ...

Sprievodné akcie:

  • Liga za duševné zdravie: prednášky diskusie o duševnom zdraví: MUDr. Jozef Hašto, doc.MUDr. Pavel Černák, prof.PhDr. Anty Heretik, Renata Ďurišová, MUDr. Drahuša Nejdlová, MUDr. Jana Somošová, Nigel Cook, MUDr. Peter Breier, PhDr.Zuzana Mardiaková, PhDr. Ivan Valkovič, MUDr. Daniel Ralaus, Mgr. Hana Vojtová, PhDr. Libor Klenovský, PhDr. Ivana Škodová, PhDr. Zlatica Bartíková, MUDr. Daniela Hrtúsová, MUDr. Zuzana Lajčiaková
  • ST online internet truck / ST online internet pavilion
  • Easy park: adrenalínové športy /, súťaže, exhibície, atrakcie, paintball, volejbal, futbal, dobíjačkáreň mobilov, spinball duo, pavučina, požičovňa športových potrieb, ... / alternative sports: adrenaline sports, contests, exhibitions, attractions,
  • čajovne / tea tents, CD shops, body painting, hena painting, stanové mestečko / camping, úschovňa /cloakroom, neziskové organizácie / non profit organizations, ...
Pohoda Bažant Pohoda 2005


Bažant Pohoda 2005

Letisko Trenčín, Slovakia
15. - 16. 7. 2005
návštevnosť: cca 25.000 / deň


Účinkujúci

Bažant stage:

  • The Prodigy (GB)
  • Garbage (USA)
  • Asian dub foundation (GB)
  • Miroslav Žbirka (SK)
  • Little Louie Vega & Elements of Life (USA)
  • Hudba ozbrojených síl SR (SK)
  • Le Payaco (SK)
  • Kollerband (CZ)
  • Bratislava hot serenaders + Milan Lasica (SK)
  • Podpolianske fujary (SK)
  • Taneèný orchester Prešov (SK)
  • Chiki liki tu-a (SK)
  • Vetroplach (SK)
  • Tim Phillips (CDN/GB)
  • Chikinki (GB)
  • Komorný orcheter mesta Trenèín (SK)
  • Marián Varga (SK)

Kofola stage:

  • Taraf de Haidouks (RUM)
  • Klezmatics (USA)
  • Omara Portuondo (Cuba)
  • Jaromír Nohavica (CZ)
  • Huun Huur Tu (Tuva)
  • Vrbovské vàby (SK)
  • Zuzana Mojžišová (SK)
  • Trebunie Tutki (PL)
  • Farlanders (RUS)
  • Jaipur Kawa brass band (India)
  • Kokavatere lavutura (SK)
  • Pressburger Klezmer band (SK)
  • Balogh Kalman Cimbalom band (H)
  • Renata Rosa & Zunido da Mata (BRA)
  • Ida Kelarová & Apsora (CZ)
  • Mužská spevácka skupina Telgárt (SK)

Orange stage:

  • Roots Manuva (GB)
  • The Beat (GB)
  • Desorden Publico (VEN)
  • Macka B (GB)
  • Èisté tvary (SK)
  • 100° (CZ)
  • Para (SK)
  • Umakart (CZ)
  • Bow Wave (CZ)
  • Vec / Trosky (SK)
  • Pest (GB)
  • Moimir Papalescu & The Nihilists (CZ)
  • Apendix (SK)
  • Ska2Tonics (SK)
  • Sunshine (CZ)
  • Dezerter (PL)
  • Chór vážskych muzikantov (SK)
  • Už jsme doma + CK Vocal (CZ)
  • Jah division sound systim (SK)

Dots stage:

  • Green Velvet (USA)
  • Roni Size & Dynamite MC (GB)
  • British murder boys (GB)
  • Future Prophecies (NOR)
  • Milkshake (SK)
  • Benepop (SK)
  • Tibor Holoda (SK)
  • Mayla + Nika 77 (CZ, SK)
  • Loktibrada (SK)
  • Toky (SK)
  • Kaisersoze (CZ)
  • Dodo.man + Wychitawacs (SK)

Break Dance Battle:

  • Breakfans (SK)
  • Floor Rockers (SK)
  • Stred (SK)
  • Ex Jumpers (SK)
  • Art of breakin (H)
  • Sons of God (H)
  • Disko Satelit (CZ)
  • Quassit (SK)
  • DJ Deez (H)
  • Moja reè (SK)
  • Lacistrike (SK)
  • Kaidžas + DJ Lucco (SK)
  • H16 (SK)
  • Unisom (GB/A)
  • Az Ido Urai (H)
  • Èistychov (SK)
  • AMO (SK)
  • Indy & Wich (CZ)
  • Alif (SEN)
  • Larry (SK)
  • IM Cyber + Dušan Groove (SK)
  • Galagha & Gabanna (SK)

Nokia stage:

  • Xaver Fischer Trio (D)
  • Cafe Drechsler (A)
  • Patrick Forge (GB)
  • Mad Mats (SWE)
  • Hrr na ne (SK)
  • Ear drum kru (SK)
  • E3 Collective (ARG,D,SWE)
  • Abuse (SK)
  • Nana Zorin (CZ)
  • Tall (CZ)
  • Kinet + Magálová (SK)
  • James Ashan (SK)
  • Soil (CZ)
  • Nikki Tresor (SK)
  • Boris Carloff LIVE (CZ)
  • DJ Deem feat Umelec (SK)
  • Innocent Sorcerers DJ Set (PL)
  • Aromabar DJ set by Scott (A)
  • DJ C.O.D.E. (SK)
  • Peter Fiala (SK)
  • Oswald (SK)
  • Heiko M/S/O (D)
  • Radioactive Man Live (GB)
  • Carl Craig (USA)
  • Steve Bug (D)
  • Tibor Holoda (SK)

Oáza FM:

  • BiBa
  • Amen2 aka Viktor Hazard
  • Veneer
  • Puding pani Elvisovej
  • Selector Night_FM D.Balaz
  • 4_ElementS_FM DJs and guests
  • David zo Senca
  • Bidlo
  • Magalova_Buddha Bar
  • Bombarasta
  • Mango Molas (SK)
  • Èankišou (CZ)
  • Kompas Dj_FM and guests

Aréna TB:

  • Dabata pod Lampou - Ako sa žije v NHL?
  • Michal Handzuš, Vojtech Jurkoviè, ...
  • Tucan (SK)
  • Liga za duševné zdravie: Tanec, hudba, alkohol?
  • Diskutujú: MUDr. ¼ubomír Gábriš, Mgr. Zuzana Miková, Peter Tománek, Vlado Baláž, MUDr. Peter Breier
  • Phurikane gi¾a (SK)
  • Alea (SK)
  • Debata Pod lampou - Vkus a nevkus, popkultúra a alternatíva
  • Jana Kirchner (SK)
  • Dlhé diely (SK)
  • Pacora (SK)
  • Terry Riley - in C (SK)
  • Jozef Lupták (SK)
  • Liga za duševné zdravie: Musí otvorenosť bolieť?
  • Diskutujú: Anton Heretik, Daniel Ralaus, Andrea Ševèíková, Renata Ïurišová
  • Debata Pod lampou - Vojna, armáda a pacifizmus
  • Mjr. Pavol Šmýkala, Martin Fedor
  • CK Vocal (CZ)
  • Dorota (SK)
  • Debata Pod lampou - ŠtB: Preèo im vadili kožené bundy a dlhé vlasy?
  • Ján Langoš, riadite¾ Ústavu pamäti národa, ...
  • Marián Varga (SK)
  • Martin Zbrožek a Martha Issová Theatre: Fiktivní Sam (CZ)
  • ... Bender (GB)

Sme aréna:

  • Liga za duševné zdravie: Čoho sa Slováci boja
  • Mgr. Anton Heretik Jr., PhDr. Zlatka Bartíková, Mgr. Renata Ïurišová
  • Slovenske Mimo Divadlo: Deux ex Machina (SK)
  • Literárny cirkus L.C.A.:
  • Literárnohudobná performance
  • Pavol Rankov + Peter Krištúfek
  • GuNaGu: Láska
  • Liga za duševné zdravie: Dnes v noci sa mi snívalo...
  • Diskutujú: MUDr. Jozef Hašto, PhDr. Mária Andrášiová, MUDr. Peter Breier
  • K6: Ravena + Artforum Time I.
  • (Hudobné) inšpirácie literatúry
  • Viliam Klimáèek, Dušan Dušek, Ivan Štrpka, Uršula Kovalyk, Peter Milèák
  • Percufonia (SK)
  • Liga za duševné zdravie: Láska je láska
  • Mgr. Silvia Ondrisová, PhD., Mgr. Mariana Šipošová , Mgr. Renata Ďurišová
  • Teatro Tatro: Bianka Braselli - Dáma s dvoma hlavami (SK)
  • Liga za duševné zdravie: Pohoda na Pohode
  • Diskutujúci: MUDr. Jozef Hašto, PhDr. Katarína Kúdelová, MUDr. Peter Breier
  • Požoň Sentimental (SK)
  • Artforum Time II.
  • Čo čítajú muzikanti
  • Ľubo Petruška, Míra Wanek, Jiří Cerha
  • Opera aperta ensemble (SK)
  • Sui Vesan (SK)
  • Literárny cirkus LCA II.
  • Show literárnej skupiny Živý dôkaz
  • Silvester Lavrík, Karol D. Horváth, Laco Kerata, Vlado Janèek a Koloman Kertész Bagala
  • Veni ensemble (SK)

Bažant Kinematograf - festival cinema:

  • krátke filmy Viktora Kubala , Poviedky z kuchyne, r. Bent Hamer, Nórsko-Švédsko, 2003, 
  • Taking Off, r. Miloš Forman, USA, 1971
  • Skřítek, r. Tomáš Vorel, ČR, 2005
  • Nazdravíčko!, r. Ivana Zajacová, Jozef Mitaľ, SR, 2005
  • Jízda, r. Jan Svěrák, ČR, 1994
  • Sin City / Mesto hriechu, r. Frank Miller, Robert Rodriguez, Quentin Tarantino, USA, 2005
  • Mňága – Happy End, r. Petr Zelenka, ČR, 1996

Sprievodné akcie:

  • Dots park (športové a adrenalínové atrakcie) / Dots sport park
  • Allianz SP detský park (detský park, jašovisko, stráženie detí) / Allianz SP Kids Park
  • Zoznam.sk internet pavilón / Zoznam.sk internet pavilion
  • výstava fotografií Ctibora Bachratého z minulých ročníkov festivalu
  • čajovne / tea tents, CD shops, body painting, hena painting, stanové mestečko / camping, úschovňa /cloakroom, neziskové organizácie / non profit organizations, ...
Pohoda Bažant Pohoda 2006


Bažant Pohoda 2006

Letisko Trenčín, Slovakia
14. - 15. 7. 2006
návštevnosť: cca 22.000 / deň


Scény

  • Bažant stage: alternative, rock, pop, dance music
  • Kofola stage: world music
  • Orange stage: rock, punk, alternative, hip hop
  • Samsung stage: house, techno, drum ´n ´ bass, hip hop, live acts
  • Aréna TB: theatre, discusions, chamber music, alternative
  • Teatro Tatro: theatre
  • Oáza FM: indies, rock, nu jazz, house
  • Nay Tanečný dom: dance workshops
  • Artforum cafe: literature

Účinkujúci

  • A.M.O. (SK)
  • Afu Ra (USA)
  • Andy C (GB)
  • Apache Indian And Reggae Revolution (GB)
  • Babylon Circus (F)
  • Bajofondo Tangoclub (ARG)
  • Bez ladu a skladu (SK)
  • Boss+Benco (SK)
  • Bratři Orffové (CZ)
  • Cathead (GB)
  • Cello Mania (SK)
  • Cheikh Lo (BURKINA FASO)
  • Chicks On Speed (D)
  • Clive Vs Blaupcat (SK)
  • Coldcut (GB)
  • Da Lata (GB)
  • Danko Jones (CDN)
  • Darren Emerson (GB)
  • Desorden Publico (VEN)
  • Diego (SK)
  • Dizzee Rascal (GB)
  • DJ Domel (PL)
  • Dlhé Diely (SK)
  • Družina (SK)
  • Eduardo Borsucci In Optima Forma (SK)
  • Erika Stucky – Mrs. Bubble & Bones (CH, USA)
  • Funny Fellows A Zuzana Haasová + Juraj Ďurdiak (SK)
  • Galagha & Gabanna (SK)
  • Gangbé Brass Band (Benin)
  • Gentleman (D)
  • Gipsy (CZ)
  • Gogol Bordello (USA)
  • GZA And MUGGS (USA)
  • Hana Hegerová (CZ)
  • Hex (SK)
  • Hradišťan (CZ)
  • Ida Kelarová (CZ)
  • Im Cyber & Katcha + Mc Jacob (CZ)
  • Ještì jsme se nedohodli (CZ)
  • Jiří Schmitzer (CZ)
  • Karol Mikloš (SK)
  • Karpatské chrbáty (SK)
  • Kevin Johansen & The Nada (ARG)
  • Knot Photogenic (CZ)
  • Komorný orchester Mesta Trenčín (SK)
  • Lacistrike a Street Dance Academy (SK)
  • Lavagance (SK)
  • Le Payaco (SK)
  • Los De Abajo (MEX)
  • Åudová hudba Brezina (SK)
  • Marco Carola (ITA)
  • Marián Čekovský a Band, Tina (SK)
  • Marián Varga a Bratislavský Komorný Orchester (SK)
  • Mňága a žďorp (CZ)
  • Moja Reč (SK)
  • Muzička + Ženská spevácka skupina (SK)
  • Muzsikás Ensemble (H)
  • Natacha Atlas (GB)
  • Nina Hynes (IRL)
  • NY Ska Jazz Ensemble (USA)
  • Ohm Square (CZ)
  • Ondřej Havelka (CZ)
  • Palúch/Dunning/Lupták (SK, IRL)
  • Para (SK)
  • Parno Graszt (H)
  • Peněři Strýčka Homboye (CZ)
  • Peter Lipa (SK)
  • Pii Jem & Matelko (SK)
  • Pixies (USA)
  • Polemic (SK)
  • Psí Vojáci (CZ)
  • Roman Malatinec (SK)
  • Schimek+Breeth (SK)
  • Scratch Perverts (GB)
  • Skye (GB)
  • Smote (SK)
  • Stereo Mcs (GB)
  • Svet Svetozára Stračinu (SK)
  • The Ecstasy Of Saint Theresa (CZ)
  • The Frames (IRL)
  • The International Noice Conspiracy (SWE)
  • Toky+Loktibrada (SK)
  • Tucan (SK)
  • Vandali (SK)
  • Varttina (FIN)
  • Vec (SK)
  • Veni ensemble (SK)
  • Vidiek (SK)
  • Zero 7 (GB)
  • Zuzana Homolová a Banda (SK)
  • Železiar (SK)
  • Živé kvety (SK)

Divadlo / Theatre:

  • Teatro Tatro: Prorok Ilja
  • Štúdio L+S: Kontrabas
  • Divadlo Aréna: Tiso
  • Radošinské Naivné Divadlo: Desatoro
  • Divadlo Alexandra Duchnoviča: La Musica
  • Vážne Tváre DDZ: Cogito Ergo Drak

Bažant kinematograf / Cinema:

  • Krátke Filmy Viktora Kubala – To Najlepšie Z Tvorby 80tych Rokov
  • Iné Svety, R. Marko Škop, SR 2006
  • Commitments, R. Alan Parker, Írsko-VB, 1991, Exkluzívna Predpremiéra!
  • Štìstí, R. Bohdan Sláma, ČR-Nem, 2005
  • Novinky Z Tvorby Študentov VŠMU
  • Brasileirinho, R. Mika Kaurismäki,A, Švaj-Fin-Braz, 2005, Exkluzívna Predpremiéra!
  • Faktotum, R. Bent Hamer, Nór-USA, 2005, Exkluzívna Predpremiéra!
  • Motocyklové Denníky, R. Walter Salles, Brazília, 2004, Exkluzívna Predpremiéra!

Literatúra:

  • Milan Lasica
  • Hana Lasicová
  • Vlado Janček
  • Stanislav Štepka
  • Michal Hvorecký
  • Maxim E. Matkin
  • Boris Filan
  • Daniela Kapitáňová
  • Dušan Mitana
  • Laco Kerata
  • Pavel Vilikovský
  • Silvester Lavrík
  • Časopis Hudba (Hevhetia)
  • Marián Jaslovský
  • Peter Uličný
  • Živý Dôkaz

Break Dance Battle:

  • Total Fantastickí Superhrdinovia
  • Old School Brothers
  • Break Fans
  • Stred
  • Moving Shadows
  • Bboy Death Squad
  • Ngs
  • Disco Satelit
  • Produkt
  • Quattro
    +
  • Dj Domel

Liga za duševné zdravie:

  • Témy: Mreže, šoky, kazajky... Súčasná tvár psychiatrie
  • Ľahnite si na pohovku! O psychoterapii, alebo freud sa práve dožil 150 rokov
  • Aj ty mávaš depku? Smútok všedného dňa vs. depresie
  • Pohoda a sex, sex a pohoda. Všetko, čo som chcel vedieť o sexe, ale nespýtal som sa
  • Úzkosť, hnev, žiarlivosť. Načo sú nám dobré zlé emócie
  • Follow your dreams... Veríte svojim snom?
  • Skini, antifa a tí ďalší... Predsudky plodia násilie, násilie plodí predsudky
  • Diskutujú:
  • Mudr. Dušan Alakša
  • Phdr. Gabriel Bianchi, Phd.
  • Doc. Mudr. Pavel Černák, Phd.
  • Mudr. Ľubomír Gábriš
  • Mudr. Jozef Hašto
  • Prof. Phdr. Anton Heretik, Phd.
  • Mgr. Anton Heretik, Phd.
  • Mudr. Andrea Maršalová
  • Mgr. Zuzana Miková
  • Mudr. Daniel Ralaus
  • Mudr. Andrea Ševčíková
  • Moderuje: Mgr. Renata Ďurišová

Tanečné workshopy:

  • Vladimír Michalko
  • Mariana Svoreňová
  • Xénia Chalasová
  • Lacistrike
  • Barbora Skraková
  • Ján Vajda
  • Katarína Jánošová
  • Dragúni
  • Fait Praha
  • Ida Kelarová (spev)

Sprievodné akcie:

  • Kellys park (športové a adrenalínové atrakcie)
  • Allianz SP detský park (detský park, jašovisko, stráženie detí)
  • Zoznam.sk internet pavilón
  • výstava fotografií Ctibora Bachratého z minulých ročníkov festivalu
  • čajovne
  • CD shops, body painting, hena painting
  • stanové mestečko
  • úschovňa
  • neziskové organizácie, ...
Pohoda Bažant Pohoda 2007


Bažant Pohoda 2007

Letisko Trenčín, Slovakia
20. - 21. 7. 2007
návštevnosť: cca 27.000 / deň


Scény

  • Bažant stage: alternative, rock, pop, dance music
  • Orange stage: world music, alternative
  • Semtex stage: house, techno, drum'n'bass, hip hop, live acts
  • Tatra banka aréna: theatre, discussions, chamber music, alternative
  • Orange aréna: theatre
  • Nay Tanečný dom: dance workshops
  • Artforum cafe: literature

Účinkujúci

  • 4 Walls
  • Abusus
  • Adam Beyer
  • Amadou et Mariam
  • Bajofondo tangoclub
  • Barry Adamson
  • Basement Jaxx
  • Brotherhood of Brass – Boban I Marko Markovič orkestar / Frank London's Klezmer Brass All Stars
  • Cello Colosseum
  • Client
  • Dan Bárta
  • Dano Heriban
  • Datarock
  • Dave Clarke
  • David Koller
  • Diego
  • DJ Marky
  • DJ Shadow
  • Ďuďovci
  • Ed Rush and Optical
  • Erik Truffaz
  • Erika Stucky & Roots of Communication
  • Folklórna skupina Telgárt
  • Gabanna & Galagha
  • Gaia Mesiah
  • Gipsy
  • Gong Gong
  • Gulo Čar
  • Hrdza
  • Hudba z Marsu
  • Ingrid Eto: Zero 7 instrumental
  • J.B. Kladivo
  • Jana Kirschner
  • Jiří Suchý, Zuzana Haasová a Funny fellows
  • Junkie XL
  • Khoiba
  • Konono No.1
  • KTU
  • Lixx
  • Lou Rhodes
  • Ľudová hudba Michala Nogu
  • Magnetik
  • Mando Diao
  • Mari Boine
  • Marián Varga a Moyzesovo kvarteto
  • Messer Chups
  • Moimir Papalescu & The Nihilists
  • Moja reč
  • Moleque de la Rua
  • Opera SND
  • Orange Blossom
  • Para
  • Peťo Tázok band
  • Plan B
  • Puerto Muerto
  • Radial
  • RnR band M. Woodmana
  • Roman Malatinec a Temperament Cimbal orchestra
  • Romano Drom
  • Ruas + Ika Sali
  • Ska prašupina
  • Sunflower Caravan
  • Sunshine
  • Svet Svetozára Stračinu
  • Tata bojs
  • The Blind boys of Alabama
  • The Hives
  • The Pipettes
  • Toky + Loktibrada
  • Tying Tiffany
  • Ugly Duckling
  • Ventil RG
  • Wu Tang Clan
  • WWW
  • Živé kvety

Divadlo / Theatre:

  • Divadlo Kontra – Howie a Rookie
  • Petr Čtvrtníček a Jiří Lábus: Ivánku kamaráde můžeš mluvit?
  • Divadlo GuNaGu – Cirostratus
  • Divadelné združenie Stromy - Pieskovisko

Literatúra:

  • Svetlana Žuchová Yesim
  • Tomáš Janovic
  • Kornel Földvári
  • Márius Kopcsay
  • Ondřej Bandy Mrázek
  • Dušan Mitana
  • Pišta Vandal
  • Slam poetry - Básnický free style, jazyková exhibícia, súťaž

Diskusie:

  • Š. Hríb
  • J. Kušnierik
  • M. Jenčíková
  • O. Rehák
  • P. Zagar
  • Ľ. Piaček,
  • Marián Varga
  • Marián Jaslovský
  • Mika Kaurismäki
  • Matúš Pošvanc
  • Roman Havlíček
  • Eugen Korda
  • Richard Rybníček
  • Janek Kroupa
  • Martin Mojžiš
  • Marcela Ondeková
  • Paľo Makýš
  • Daniel Lipšic
  • Ivan Štefunko
  • Juraj Lukáč
  • Andrej Bán
  • Alan Hyža

Break Dance Battle:

  • BreakFans (Prievidza)
  • Fantastckí Superhrdinovia (Pallas)
  • OutBreak (Poprad)
  • Produkt (Bratislava)
  • Shockin Moronism (Moldava nad Bodvou)
  • Stred (Zvolen)

Film:

  • Jedné noci v jedném městě, CZ, r. Jan Balej (exkluzívna predpremiéra!)
  • Babel, USA, r. Alejandro González Iñárritu (uvedenie za osobnej účasti oscarového autora hudby Gustavo
  • Santaolallu!)
  • Moro no Brazil (Sound of Brazil), Nem/Fin/Braz., r. Mika Kaurismäki, (uvedenie za osobnej účasti režiséra
  • Mika Kaurismäkiho!)
  • Pat Garret a Billy the Kid, USA (exkluzívna predpremiéra!)
  • Vratné lahve, ČR, r. Jan Svěrák (Jedno z prvých uvedení na Slovensku!)
  • Horšie to už nebude, USA, r. Marc Forster (exkluzívna predpremiéra!)
  • Koniec Stoky, SR, r. Marcel Pázman
  • Oni a ja, F, r. Stéphane Breton
  • Džínsy z Číny, USA, r. Micha Peled
  • Afgánci neflirtujú, D, r. Jochen Frank
  • Teror v Moskve, GB, r. Dan Reed
  • Kráľ Afroreggae, USA, BRAZ., r. J. Zimbalist
  • Deti zo stanice Leningradska, PL, r. H. Polak
  • Občan Berlusconi, ITA, r. Susan Gray
  • Aero kraťasy – krátke filmy
  • Soulský vlak vyslobodenia, USA, r. Jim Butterworth, Aaron Lubarsky, Lisa Sleeth
  • Cuba Libre: Najväčšia túžba, USA, r. Mateo Juez
  • Totálne popretie, USA, r. Milena Kaneva
  • Smrť v Gaze, GB, r. James Miller
  • Detskí vojaci, AUSTRÁLIA, r. Alan Lindsay
  • Vojnový fotograf, CH, r. Christian Frei
  • Obraz nepriateľa, F, r. Mark Daniels
  • Najšťastnejší oriešok na svete, GB, USA, r. Emily James
  • Znášanliví, neznášanliví, F, r. Lorene Debaisieux
  • Výber zo študentskej tvorby VŠMU

Liga za duševné zdravie:

  • Anton Heretik
  • Jozef Hašto
  • Daniel Ralaus
  • Igor Obuch
  • Viera Satinská
  • Andrea Marsalová
  • Vlado Novotný
  • Hana Vojtová
  • Ján Pečeňák
  • Róbert Mathé
  • Miroslav Záhumenský
  • Katarína Jandová
  • Gabriel Bianchi

Tanečné workshopy:

  • Dragúni
  • F. Morong
  • B. Skraková
  • J. H.Martinez Cajido
  • M. Mihočková
  • V. Michalko
  • M. Svoreňová
  • Marišler
  • Jaro Bekr + Gia
  • Boban i Marko Markovič orkestar
  • Xénia Chalasová
  • Štúdio tanca Banská Bystrica
  • FS Teľgárt (spev)
  • Moleque de la Rua (perkusie)
  • Ľudová hudba Michala Nogu

Sprievodné akcie:

  • destký park (jašovisko, stráženie detí)
  • športový park
  • tanečné workshopy
  • graffitti, maľovanie
  • výstava fotografií Ctibora Bachratého
  • čajovne
  • nabíjačkáreň mobilov
  • masáže
  • prsníkové poradenstvo
  • neziskové organizácie
  • mobilná banka, bankomaty
  • separácia odpadu
  • 2x camping, sprchy, parking
  • zóna ticha
Pohoda Bažant Pohoda 2008


Bažant Pohoda 2008

Letisko Trenčín, Slovakia
18. - 19. 7. 2008
návštevnosť: cca 32.000 / deň


Scény

  • Bažant stage: alternative, rock, pop, dance music
  • Metoo stage: world music, alternative, rock
  • 02 aréna: house, techno, drum ´n ´ bass, hip hop, live acts
  • Tatra Banka aréna: theatre, discusions, chamber music, rock, pop, alternative
  • Garnier Magic Arena: theatre, literature, alternative, folk, jazz
  • Nay Tanečný dom: dance workshops, world music
  • Devín_FM stage: Slovak literature and music - classical, rock, pop, alternativ, DJ´s
  • Allianz detský park/Allianz kids park
  • Pontis aréna: NGO, discussion, workshops, movies

Účinkujúci

  • 4ELEMENTS DJs (Breeth, Dodo.Man, Wychitavacs) (SK)
  • Ad Una Corda (SK)
  • after Phurikane Giľa (SK)
  • Amphibios (SK)
  • Audio Bullys (GB)
  • Bell X1 (IRL)
  • Bez ladu a skladu (SK)
  • Blood Red Shoes (GB)
  • Blue Sundown (SK)
  • Boom Pam (IZR)
  • Bratislavské gitarové kvarteto (SK)
  • Camille O´Sullivan (IRL)
  • Cartonnage (CZ)
  • DJ Gaetano Fabri (B)
  • DJs Magálová & Kinet (SK)
  • Dorota Nvotová (SK)
  • Duo cordefiato a hostia (SK)
  • Editors (GB)
  • Erik Sumo Band (H)
  • Fatboy Slim (GB)
  • Fermata (SK)
  • Foolk (SK)
  • Galagha and Gabanna (SK)
  • Gocoo (JAP)
  • Gossip (USA)
  • Hexstatic (GB)
  • Hiromi (JAP)
  • Hugo D´Gen (SK)
  • Inso (SK)
  • Iva Bittová, George Mraz, Laco Tropp, Emil Viklický (CZ, SK, USA)
  • Iva Nova (RUS)
  • Jah Division sound systim (SK)
  • Jana Kirschner (SK)
  • Ještě jsme se nedohodli (CZ)
  • Joan Baez (USA)
  • Jozef Lupták (SK)
  • Junior (SK)
  • Karpatské chrbáty (SK)
  • King Solomon Burke (USA)
  • Kubo (SK)
  • Lady Saw (JAM)
  • Longital (SK)
  • Lou Rhodes (GB)
  • L Plus + MC Coppa (SK, GB)
  • Ľudova víchrica: Mišo Noga, Zuberec, Dragúni (SK)
  • Májovák (CZ)
  • Mandelbrotovy Kostičky (CZ)
  • Mango Salseros (SK)
  • Marián Varga (SK)
  • Matthew Herbert big band (GB)
  • Microchunk VJs (GB)
  • Midi Lidi (CZ)
  • Milosh & Skank - Leporelo_FM (SK)
  • Miss Kittin & The Hacker Live (F)
  • Mnozil Brass (A)
  • Modré Hory (SK)
  • Mr. Oizo (F)
  • My toys like me (GB)
  • Nové mapy (SK)
  • Para (SK)
  • Paul Steel (GB)
  • Pendulum DJs & MC Jakes (GB)
  • Percujove (E)
  • The Plastic People of the Universe (CZ)
  • Polemic (SK)
  • Porque tango (SK)
  • Pražský výběr II. (CZ)
  • Puding pani Elvisovej (SK)
  • Richard Müller (SK)
  • ROMengi ZOR (H)
  • Royal Choral Society + Opera SND (GB, SK)
  • Roy Paci & Aretuska (ITA)
  • Seun Anikulapo Kuti & Egypt 80 Fela´s band (Nigeria)
  • Speedy J (NL)
  • Sto múch (SK)
  • Swing society orchestra (SK)
  • Tambor Project (SK)
  • Tata bojs (CZ)
  • The Cribs (GB)
  • The Infants (SK)
  • The Prostitutes (CZ)
  • The Streets (GB)
  • The Subways (GB)
  • The Swan Bride (SK)
  • The Tigerpicks (GB)
  • The Uniques (SK)
  • Tibor Holoda (SK)
  • Tinariwen (Mali)
  • Toasters (USA)
  • Toky & Boss (SK)
  • Tomáš Sloboda Sounds like this (SK)
  • Tosh meets Marley (JAM)
  • Triango (SK)
  • Ukulele girls (F)
  • UNKLE live (GB)
  • Veneer (SK)
  • Veni ensemble (SK)
  • Voice over noise: Krekovič, Piaček, Rehák (SK)
  • Vrelo (SRB)
  • Yellow sisters (CZ)
  • YouCoco (SK)
  • Zita Swoon (B)
  • ZVA 12-28 (SK)

Divadlo:

  • Divadlo Alexandra Duchnoviča (SK): Dobropis
  • Divadlo Fórum a S.T.O.K.A. (SK): Redukcia
  • Divadlo na tahu (CZ): Audience, Protest
  • Divadlo Normálka (SK): Výlet
  • Funny Fellows + Zuzana Haasová & Trio Olga (NL, D, SK): Fox

Literatúra:

  • Anasoft litera (SK)
  • Braňo Jobus (SK): Láskavé rozprávky
  • Daniel Hevier (SK): Bubnuje modré srdce...
  • Ivan Martin Jirous a Dáša Vokatá (CZ)
  • Literárne revy Dada Nagya: O šialenstve, čudáctve a genialite, A. Heretik jr., P. Krištúfek, O. Rózsa
  • Miniromány & Bonsai
  • Pressovar: Arabica robusta - Horváth, Kerata, Lavrík, Lenko
  • Rozhovory o literatúre: Slovo ako čin - Balla, Horváth, Lavrík, Rankov
  • Slam poetry

Diskusie:

  • Daniel Baláž
  • Scott Cohen
  • Martin Hanus
  • Jozef Hašto
  • Václav Havel
  • Anton Heretik
  • Štefan Hríb
  • Palo Hubinák
  • Katarína Karaszová
  • Juraj Kušnierik
  • Roman Kvasnica
  • Andrea Marsalová
  • Igor Obuch
  • Ján Pečeňák
  • Juraj Rizman
  • Oľga Smetanová
  • Hana Vojtová
  • Jonas Woost
  • Peter Zeľo

Break Dance Battle:

  • BreakFans (Prievidza)
  • Fantastckí Superhrdinovia (Pallas)
  • OutBreak (Poprad)
  • Produkt (Bratislava)
  • Shockin Moronism (Moldava nad Bodvou)
  • Stred (Zvolen)

Bažant kinematograf:

  • Muzika , SR 2007, r. Juraj Nvota
  • Občan Havel , ČR 2007, r. Pavel Koutecký/Mirek Janek
  • Pohoda 007 , SR 2007, r. Marcel Nevín
  • SFÚ: Hanák - Havetta - Jakubisko , exkluzívne: výber z ich študentskej tvorby na FAMU
  • Slepé lásky , SR 2007, r. Juraj Lehotský
  • Štyri , SR 2007, r. Ivana Zajacová
  • Tajnosti , ČR/SR 2007, r. Alice Nellis
  • TEPUY - cesta do hlbín zeme , SR 2007, r. Pavol Barabáš
  • U mně dobrý , ČR 2008, r. Jan Hřebejk
  • Ztracená dovolená , ČR 2006, r. Lucie Králová

Tanečné workshopy:

  • Abadá Capoeira (SK): Capoeira , tanec/dance: capoeira
  • Anna Kališová (SK): Brušné pánvové tance pre tehotné ženy/dance for pregnant women
  • Arpád Vörös and Band (H): Balkánske tance , tanečný majster/lector: A. Vörös
  • Brezina (SK) : Tance z Trenčína, tanečný majster/lector: J. Ďuráči, tanec/dance: lašung, frišká
  • Fabulous Feet (SK) , exhíbicia stepu/step exhibition
  • Ľudová hudba Michala Nogu & Dragúni (SK): Čierny Balog / Čardáš , taneční majstri/lectors: Dragúni - F. Morong, B. Skraková
  • Ľudová hudba Michala Nogu & Dragúni (SK): Tance z Važca , taneční majstri/lectors: Dragúni - S. Marišler, M. Mihočková, S. Dikaszová
  • Ľudová hudba Michala Nogu & Rómovia z Petrovian (SK): Tance olašských Rómov , taneční majstri/Lectors: V. Michalko, M. Svoreňová, tanec/dance: vlašikó, čiko čardáš, petrovany
  • Muzika zo Zuberca /Orava (SK) , tanec/dance: zajaci, prostá, polka
  • Salsa , taneční majstri/lectors: N. Krajčovičová (SK), L. Bemo (Kuba)
  • SPIN (SK) , taneční majstri/lectors: J. Bekr, L. Cmorej, tanec/dance: retrodance
  • SPIN (SK): Fatboy sim - klip Praise You , taneční majstri/lectors: J. Bekr, L. Cmorej, choreografy from video Praise You

Detský park (jašovisko, stráženie detí, workshopy):

  • Divadlo Haaf (SK): 1 a 1
  • Kornička (SK)
  • Kúzelník Talostan (SK)
  • Orchester ZUŠ Trenčín (SK)
  • Teatro Tatro (SK): O stvorení sveta
  • Zuzana Mojžišová (SK): Dve-tri prasiatka

Sprievodné aktivity:

  • športový park / sport park
  • workshopy / workshops
  • Pecha Kucha
  • graffitti, maľovanie / graffiti, visual arts
  • výstava fotografií Ctibora Bachratého / photograph exhibition of Ctibor Bachraty
  • čajovne / tea rooms
  • nabíjačkáreň mobilov / mobile phones charging point
  • masáže / massages
  • neziskové organizácie / NGOs
  • mobilná banka, bankomaty / mobile bank
  • separácia odpadu / litter separation
  • 2x camping, showers, parking
Pohoda Bažant Pohoda 2009


Bažant Pohoda 2009

Letisko Trenčín, Slovakia
16. - 18. 7. 2009
návštevnosť: cca 33.000 / deň


Scény

  • Bažant stage: alternative, rock, pop, dance music
  • Tesco stage: world music, alternative, rock
  • 02 aréna: house, techno, drum'n'bass, hip hop, live acts
  • ČSOB aréna: theatre, discusions, chamber music, alternative
  • Garnier Magic Arena: theatre, alternative
  • Nay Tanečný dom: dance workshops, world music
  • ČSOB detský park/ČSOB kids park
  • EuroCreative Space: discussion, workshops, movies

Účinkujúci

  • * Ahn Trio (Korea)
  • * Alabama 3 (GB)
  • AMO & United Flavour (SK/CZ)
  • * Andrej Šeban (SK)
  • Azucar Cubana (Cuba, SK)
  • Baláž & Hubinák_FM
  • Billy Barman & Orchester (SK)
  • Bratia Štefánikovci (SK)
  • Bratislava hot serenaders (SK)
  • Buraka Som Sistema (P)
  • Cenco & Dykman (SK)
  • * Collegium Musicum (SK)
  • Dananananaykroyd (GB)
  • Death Sentence: Panda! (USA)
  • Denisa Benčová + Jana Pastorková (SK)
  • Diego (SK)
  • Dievčenská spevácka skupina Marína (SK)
  • DJ Breeth / 4 Elements (SK)
  • * Does it Offend You Yeah? (GB)
  • * Dope Aviators (SK)
  • Drinkteam aka Dodo.Man & Wychitawacs (SK)
  • Duo Gitarinet (PL)
  • Ebony Bones! (GB)
  • * Emiliana Torrini (ISL)
  • * Frederic Galliano & Kuduro Sound system (F, Angola)
  • Fujiya & Miyagi (GB)
  • Galagha & Gabanna (SK)
  • Gitarové duo Terra Musica (SK)
  • Goro & Dephzac (SK)
  • Hadouken! (GB)
  • Hex (SK)
  • High Contrast (GB)
  • * Hot 8 Brass Band (USA)
  • Hrdza (SK)
  • Hudba z Marsu(SK)
  • * Huong Thanh (Vietnam)
  • * Hurra Torpedo (NOR)
  • * Chassidic songs (SK)
  • * Isobutane (SK)
  • Jape (IRL)*
  • Javorová Húžva (SK)
  • Jozef Lupták a hostia (SK)
  • Karol Mikloš (SK)
  • Karpatské chrbáty & Art Music Orchestra (SK)
  • * Kasinos (SK)
  • Kasioboy (SK)
  • Kinet & Magálová (SK)
  • Kira (DAN)
  • * Klaxons (GB)
  • Kornička (SK)
  • * Kosa z Nosa (SK)
  • Kraak & Smaak (NL)
  • * Květy (CZ)
  • * Lamb (GB)
  • * Laurent Garnier Live (F)
  • * Lay Low (ISL)
  • Lion Dee & Wychitawacs (SK)
  • Ľudová hudba Jara Hazlingera (SK)
  • Marta Kubišová (CZ)
  • * Max Romeo (USA)
  • MCH Band (CZ)
  • Microchunk VJs (GB)
  • * Mooshak (SK)
  • MSTRKRFT (CDN)
  • Nils Petter Molvaer (NOR)
  • N.o.h.a. (CZ, D, Filipiny)
  • Noisecut (SK)
  • Oi Va Voi (GB)
  • Ojos De Brujo (E)
  • Opera of Slovak National Theatre + Hungarian State Opera (SK, H)
  • * Orchestra Baobab (Senegal)
  • * Orchester ZUŠ Trenčín (SK)
  • Para (SK)
  • Patti Smith (USA)
  • * Peal & Ultra (SK)
  • Pendulum (GB)
  • Percujove (E)
  • * Peťo Tázok a Karaoke Tundra (SK)
  • * Punk Funk Genius (SK)
  • Qwert quartet (SK)
  • Razorlight (SWE)
  • Richard Muller (SK)
  • * Skank / Leporelo_FM (SK)
  • Slobodná Európa (SK)
  • Space recorder (SK)
  • * Subsist (CZ)
  • Swing Society Orchestra (SK)
  • * Tata bojs + Ahn Trio (CZ/Korea)
  • * The Advent Live (P)
  • * The Aggrolites (USA)
  • The Airborne Toxic Event (USA)
  • The Autumnist (SK)
  • The Blind Boys of Alabama (USA)
  • The Burning Hell (CDN)
  • The Hydrant (Indonesia)
  • The Inspector Cluzo (F)
  • * The Joy Formidable (GB)
  • * The She Creatures (GB)
  • The Ting Tings (GB)
  • * The Uniques (SK)
  • The Whip (GB)
  • * Toky & Loktibrada (SK)
  • Tomáš Sloboda Sounds like this (SK)
  • * Travis (GB)
  • Troy von Balthazar (USA)
  • Tunng (GB)
  • Vladimir 518 (CZ)
  • Vlasta Třešňák (CZ)
  • * Vrchársky orchester (SK)
  • * Warren Suicide (D)
  • Xindl X (CZ)
  • You Coco (SK)
  • Žilinské dychové trio (SK)
  • Živé kvety (SK)

* zrušené pre predčasné ukončenie festivalu kvôli tragédii.

Moderný tanec:

  • ElleDanse: Daylight Special (SK)
  • RootlessRoot: Sudden Showers of Silence (GR)
  • Break dance battle

Divadlo:

  • Babadlo: Od nedele do soboty
  • Divadelné centrum Martin: Ako išlo vajce na vandrovku, Červená čiapočka, Dlhý široký a bystrozraký
  • Divadlo GuNaGu: In Da House
  • Divadlo na tahu: Vernisáž
  • OZ Kufimo: 2-3 prasiatka
  • Pán Mrkva: Potvorské zvieratá
  • Veľkí herci malým deťom

Literatúra:

  • Artforum time: Spomínačky na Dominika Tatarku
  • Braňo Jobus a Igor Derevenec: Zázračné rozprávky (SK)
  • Literárny cirkus K. K. Bagalu: Krst Knihy Vlada Jančeka, Peter Šulej: História
  • Miniromány, minidrámy a iné míny
  • Pressovar: Zlaté piesky - literárny kabaret
  • Slam poetry - Básnický free style, jazyková exhibícia, súťaž

Diskusie:

  • I. André
  • A. Bán
  • B. Bírešová
  • F. Gál
  • J. Hašto
  • A. Heretik
  • A. Heretiková Marsalová
  • Š. Hríb
  • T. Kamenec
  • E. Korda
  • M. Kostolný
  • J. Malcho
  • V. Novotný
  • I. Obuch
  • J. Pečeňák
  • R. Roth
  • J. Šibík
  • J. Štrasser
  • M. Trnka
  • Z. Wienk
  • OZ Návrat: Spolupristole

Bažant kinematograf:

  • Ako sa varia dejiny, r.P. Kerekes , 88min., SK 2009
  • Bratislava film, r. Jakub Króner, 90min., SR 2009
  • Bobule, r. T. Bařina, 90min, CZ 2008
  • Control, r. A. Corbijn, 122min, GB 2007
  • Domov (Home), r. Y. Arthus-Bertrand, F, 2008, 120 min.
  • Early Melons – výber
  • Festival Áčko - výber
  • Fest Anča – výber
  • Chyťte ho! r. Boris Šima, 18min, SR 2008/9
  • Jeden svet – výber
  • Juro, r. L. Zednikovič, SK
  • Karamazovci, r. P. Zelenka, 113min., CZ 2008
  • Krátká dlouhá cesta, r. M. Hanzlíček, 82min., CZ 2009
  • Momentky, r. P. Krištúfek, SK
  • Pohoda 2008 – r. M. Nevín, 59min, SK 2009
  • Prežili sme Gulag, r. O. Krajňák, SK
  • Tango s komármi, r. Miloslav Luther, 97min., SR 2009
  • V tieni času, r. T. Macák, SK

Tanečné workshopy:

  • Step (Fabulous feet)
  • Flamenco (Jana Haluková - La Chiri + skupina)
  • House dance (Marcel Čechval and brothers)
  • Kamenica n. Cirochou/čardáš a verbunk (V.Michalko a M. Mihočková, hrá: M. Noga)
  • Kolomijka a Krutak/Habura – (S. Ondejka a M. Svoreňová, hrá: M. Noga (SK))
  • Kuduro
  • Mezoség- parový tanec z Transylvánie (Sambolcs Lengyel, hrá Honvéd (H))
  • Orko - Gasza Band (H)
  • Pulp fiction - choreografia z kultového filmu (Jaro Bekr a SPIN)
  • Salsa (Sabrosura)
  • Štrba - Liptov/Čardáš, Do skoku (F. Morong a B. Morongová, Muzička)
  • Tanečný domček pre deti a rodičov (Muzička, V. Michalko a M. Mihočková)
  • Valčík - Na krásnom modrom Dunaji (Erik Ňariaš)

Detský park (jašovisko, stráženie detí, workshopy):

  • Babadlo: Od nedele do soboty
  • Braňo Jobus a Igor Derevenec: Zázračné rozprávky (SK)
  • Divadelné centrum Martin: Ako išlo vajce na vandrovku, Červená čiapočka, Dlhý široký a bystrozraký
  • Divadlo Haaf: Smelý Zajko
  • Divadlo PIKI: Elá hop!, Paskudárium
  • Kašpárek v rohlíku – koncert
  • Kúzelník / Magic Man Talostan (SK)
  • OZ Kufimo: 2-3 prasiatka
  • Pán Mrkva: Potvorské zvieratá
  • Veľkí herci malým deťom

Sprievodné aktivity:

  • športový park / sport park
  • workshopy / workshops
  • graffitti, maľovanie / graffiti, visual arts
  • výstava fotografií Ctibora Bachratého / photograph exhibition of Ctibor Bachraty
  • čajovne / tea rooms
  • nabíjačkáreň mobilov / mobile phones charging point
  • masáže / massages
  • prsníkové poradenstvo / breast consultations
  • neziskové organizácie / NGOs
  • mobilná banka, bankomaty / mobile bank
  • separácia odpadu / litter separation
  • 2x camping, showers, parking
  • zóna ticha / silent zone
Pohoda Bažant Pohoda 2010


Bažant Pohoda 2010

Letisko Trenčín, Slovakia
8. - 11. 7. 2010
návštevnosť: 30.000 / deň - VYPREDANÉ


Scény

  • Bažant stage: alternative, rock, pop, dance music
  • Tesco stage: world music, alternative, rock
  • 02 stage: house, techno, drum'n'bass, hip hop, live acts
  • Garnier aréna: theatre, discusions, chamber music, alternative
  • Dobrá krajina Magic Mirrors aréna: theatre, discussion, alternative, electro
  • Nay Tanečný dom: dance workshops, world music
  • Harmony Kids park
  • EUrópa tent: discussion, workshops, movies, alternative, punk

Účinkujúci

  • Abraham Inc (USA)
  • Adam Green (USA)
  • Allstar Refjúdži band (CZ)
  • Amadinda (H)
  • Argolla (SK)
  • Autechre (GB)
  • Balkan Xpress Soundsistema (BG)
  • Bang Bang Eche (NZ)
  • B Complex (SK)
  • Belleruche (GB)
  • Bez ladu a skladu (SK)
  • Billy Barman (SK)
  • Blue King Brown (AUS)
  • Casiokids (NOR)
  • Clive (SK)
  • Collegium Musicum (SK)
  • Crystal Castles (CDN)
  • Dakha Brakha (UA)
  • Dan Le Sac vs Scroobius Pip (GB)
  • Digitalism DJ set (D)
  • Diving with Andy (F)
  • Does It Offend You, Yeah? (GB)
  • Dope Aviators (SK)
  • Dubioza kolektiv (BiH)
  • Ďuďovci + afterPhurikane (SK)
  • Frank Winter (GB)
  • Friendly Fires (GB)
  • Gabanna (SK)
  • Hot jazz band (SK)
  • Chasidské piesne (SK)
  • Chiki liki tu-a (SK)
  • Chór vážskych muzikantov (SK)
  • Ian Brown (GB)
  • Ink Midget a Pjoni (SK)
  • Interference (IRL)
  • Jamie XX (GB)
  • Jana Kirschner (SK)
  • Japandroids (CDN)
  • Jape (IRL)
  • Johan Sara jr. (NOR)
  • Jose Gonzalez (SWE)
  • Juliette Lewis (USA)
  • Kazety (CZ)
  • Kinet & Magálová (SK)
  • Kira (DAN)
  • Klaxons (GB)
  • Korben Dallas (SK)
  • La Minor (RUS)
  • Leftfield (GB)
  • Loktibrada (SK)
  • Maga Bo (BRAZ)
  • Mariachi sin fronteras (SK)
  • Max Romeo (JAM)
  • Mertz Guitar Duo (SK)
  • Metronomy (GB)
  • Midi Lidi (CZ)
  • Milan Osadský (SK)
  • Miss Platnum (RUM, D)
  • Mňága a Žďorp (CZ)
  • Mojše band (SK)
  • Mooshak (SK)
  • Moustache (SK)
  • Múm (ISL)
  • New Young Pony Club (GB)
  • Onili (IL)
  • Orchestra Baobab (Senegal)
  • Out To Lunch (USA)
  • Para (SK)
  • Peter Breiner & Štátna filharmónia Košice (SK)
  • Polar Bear (GB)
  • Puding pani Elvisovej (SK)
  • Rév (H)
  • Scissor Sisters (USA)
  • Sexy Sushi (F)
  • Sharon Jones and The Dap Kings (USA)
  • Shazalakazoo (SRB)
  • Shotgun Jimmie (CDN)
  • Silent Disco (NL)
  • Sisa Michalidesová a Zimní kúzelníci (SK)
  • Ska Prašupina (SK)
  • SK-CZ Big Band Matúša Jakabčica (SK, CZ)
  • Skream & MC Sgt. Pokes (GB)
  • Slovenský komorný orchester Bohdana Warchala (SK)
  • Sparrow and the Workshop (GB)
  • Sporto (CZ)
  • Stano Počaji + Caroline Hitland (SK)
  • Štátna filharmónia Košice + Zbor sv. Cecílie (SK)
  • The Futureheads (GB)
  • The Golden Filter (USA)
  • These New Puritans (GB)
  • The Shoes (F)
  • The Stranglers (GB)
  • The XX (GB)
  • Toky (SK)
  • trioVD (GB)
  • V. A. C. Trio + E. A. Hostia (SK)
  • Vandali (SK)
  • Vienna vegetable orchestra (A)
  • Vivian Girls (USA)
  • Vladimír Godár (SK)
  • Vrbovskí víťazi (SK)
  • Woovenhand (USA)
  • WWW (CZ)
  • Zinc (GB)

Moderný tanec:

  • Balet SND (SK)
  • Break Dance Battle (SK)
  • Dot504: 100 wounded tears (CZ)
  • Štúdio tanca Banská Bystrica: Posed (SK)

Divadlo:

  • 3T - divadelno-improvizačné šialenstvo (SK)
  • Divadlo bez domova: Haiku (SK)
  • Divadlo Merema: More (SK)
  • Divadlo na tahu: Zahradní slavnost (CZ)
  • Divadlo P.A.T.: M.H.L. (SK)
  • Divadlo z pasáže: 3x(A) (SK)

Literatúra:

  • Braňo Jobus a Igor Derevenec: Zázračné rozprávky (SK)
  • Čitáreň
  • Literárne revy Dada Nagya: L. Hodulíková, L. Ďurišová, V. Palko + R. Pepucha, M. Háasz, K. D. Horváth, L. Kerata, S. Lavrík
  • Literárne revy Dada Nagya: V. Ondruš a P. Zajac o knihe Atentát na Nežnú revolúciu
  • Literárne revy Dada Nagya: P. Krištúfek, M. Hvorecký
  • Literárny cirkus K. K. Bagalu: krst knihy Moniky Kompaníkovej (SK)
  • Minidrámy
  • Muflón Anciáš: krst knihy B. Jobusa a I. Derevenca
  • Na výlete do vesmíru: krst leporela B. Jobusa a M. Slovákovej
  • Slam poetry - Básnický free style, jazyková exhibícia, súťaž

Diskusie:

  • Baláž a Hubinák_FM
  • R. Baťo
  • A. Bán
  • M. Bútora
  • T. Czwitkovics
  • I. Červeňanová
  • Divadlo bez domova
  • O. Dostál
  • V. Dubačová
  • M. Dula
  • R. Ďurišová
  • Ego_FM
  • L. Fila
  • R. Gumulák
  • T. Halán
  • M. Handzuš
  • J.Hašto
  • Š. Hríb
  • T. Hudák
  • P. Hunčík
  • B. Jobus
  • M. Kaščák
  • M. Karačová & M. Karáč
  • J. Karpiš
  • R. Kazda
  • P. Krebs
  • J. Kušnierik
  • J. Kvoriakova & Ch. Cheal
  • O.Lacková
  • J. Lajčáková – Hargašová
  • J. Lukáč
  • H. Moravčíková
  • D. Nagy
  • M. Nič
  • H. Nilsen
  • D. Nvotová
  • I. Obuch
  • B. Ondrášik
  • J. Pečeňák
  • M. Roháček
  • D. Rusnoková & Y. Tekie Meressa
  • A. Srholec
  • F. Šebej
  • G. Šípoš
  • D. Šmihula
  • Z. Števulová
  • M. Šuster
  • H. Tužinská
  • J. Vidan

Sprievodné aktivity

Bažant kinematograf:

  • Ako sa varia dejiny , r. P. Kerekes, SK 2009
  • Bar na Victoria Station, Bohom zabudnuté kúty
  • Bratislava film , r. J. Króner, SK 2009
  • Control , r. A. Corbijn, GB 2007
  • Futbalistky z Kábulu
  • Hranica , r. J. Vojtek, SK 2009
  • Kamene , r. K. Kerekesová, SK 2010
  • Kawasakiho ruža , r. J. Hřebejk, CZ 2009
  • Krátke filmy J. Havettovej : Pieseň, 1969, 5 min., Socha, 1970, 7min., Pomóóóc!, 1984, 5 min., Prečo máme radi sliepky, 1986, 7min., Údel, 1988, 9 min
  • November +20
  • Osadné , r. M. Škop, SK 2009
  • Pohoda 13 , r. M. Nevín, SK 2010
  • Protektor , r. M. Najbrt, CZ 2009
  • Svedectvo z Tibetu

Tanečné workshopy:

  • A.Oláh, Rév (SK, H): Moldava nad Bodvou
  • Granada (J. Granec, T. Schwarzová, M. Sumaria), Porque Tango (SK): Tango
  • SPIN (J. Bekr, L. Cmorej): Disco : Scissor Sisters - I Don't Feel Like Dancin'
  • F. Morong, Muzička (SK): Terchová
  • L. Luptáková, Pressburger Klezmer band (SK): Klezmer
  • Dragúni, Muzička (SK): Horehronie
  • Jan Karpiel – Bulecka (PL): Goralské tance

Detský park (jašovisko, stráženie detí, workshopy):

  • Babadlo: Flea circus (SK)
  • Bazička: tanečný domček (SK)
  • DFS Magdalénka (SK)
  • Divadelné centrum Martin: Janko a Marienka (SK)
  • Divadlo Piki: O deviatich mesiačikoch (SK)
  • Divadlo Piki: Elá hop (SK)
  • Funny Fellows: Loď Harmónia (SK)
  • Mariachi sin fronteras: Juchú do Mexika (SK)
  • Komedianti na káře (CZ)
  • Komorný orchester a zbor ZUŠ Trenčín (SK)
  • Talostan – kúzelník (SK)/magician
  • Teatro Tatro (SK)
  • Veľkí herci malým deťom (SK)

Nokia adrenaline park:

  • Kolotoče – Xtreme, Ranger
  • 4-bungee trampolína
  • vodné gule/water balls
  • lezecká stena/climbing walls
  • aerotrim
  • nafukovacie atrakcie/inflatable attractions
  • vodný futbal/Water football
  • frisbee
  • stolný futbal/table football
  • balón/baloon
  • skákacie chodúle/jumping stilts
  • freeboarding

Accenture brain park:

  • Šach/Chess
  • Sudoku
  • IQ testy
  • Piškvorky/Connect five
  • Človeče, nehnevaj sa/Ludo
  • Hádanková súťaž/Riddle contest

Workshopy:

  • hudobné workshopy: bicie s M. Valihorom, gitara s V. Buskovským.
  • jóga
  • rozprávkové dielne
  • Trival – sprievodca rómskou dušou (SK)
  • Vienna Vegetable Orchestra (A) – výroba nástrojov zo zeleniny

Výtvarné umenie:

  • Pohoda x Pecha Kucha
  • Euforion
  • Kreatívna zóna
  • Dizajn market
  • Fashion Recycling Lab
  • Street Art Communication
  • MASI
  • WeAreNotSisters
  • Ty-Gallery
  • Adell Inauris
  • Retart
  • Punktura sextra
  • Dizajnéri VŠVU

Bažant Centrum:

  • Bažant Nealko veterán – mobilný nealko bar/Bažant nonalcoholic oldtimer – mobil nonalcoholic beer bar
  • Nealko hliadky Pite rozumne (Non alcoholic patrols)
  • Projekcia Bažantovo oko/Bažant Eye projection

O2 Zone:

  • nabíjačkáreň mobilov / mobile phones charging point
  • festivalový sprievodca/Mobile festival guide
  • SMS servis
  • Relax zóna/Relax zone

Megafoto point:

  • nabíjanie batérií fotoaparátov/camera batteries charging
  • zálohovanie dát z pamäťových kariet/memory cards back-up
  • fotosúťaž/photo contest

Garnier kupola:

  • vizážisti, štylisti/image consultants
  • relax
  • masáže / massages

Zoznam internet pavilón:

  • Počítače a nonstop internet/computers, nonstop internet 
    Wifi

Curaprox Zubná hliadka:

  • inštruktáž o správnom čistení zubov/how to clean your teeth correctly
  • detské predstavenie Zubná hliadka/Teeth patrol – theatre play for kids

Zanussi festivalová domácnosť:

  • Chladničky s mrazničkou na uskladnenie potravín/fridges with freezers for foodstorage
  • Mikrovlnky a rýchlovarné kanvice/microwaves and kettles
  • Žehlenie/Ironing

Neziskové organizácie:

  • AIESEC Slovensko
  • Amnesty International
  • Asociácia nízkoprahových programov pre deti a mládež
  • Bratislavské regionálne ochranárske združenie
  • Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica
  • Centrum pre liečbu drogových závislostí
  • DAPHNE - Inštitút aplikovanej ekológie
  • Depaul Slovensko
  • DOMKA - Združenie saleziánskej mládeže
  • Food not Bombs
  • Fórum života
  • Greenpeace Slovensko
  • Iniciatíva Inakosť
  • Lesoochranárske zoskupenie VLK
  • Liga za ľudské práva
  • Ľudia proti rasizmu
  • Maják
  • PLUSKO
  • Nadácia Ekopolis
  • Proti prúdu
  • Občianske združenie pre prírodu
  • Ochrana dravcov na Slovensku
  • Odyseus
  • PROVIDA
  • Priatelia Zeme
  • Queer Leaders Forum
  • SAVIO
  • Sloboda zvierat
  • Slovenská Asociácia Falun Gong
  • Slovenská debatná asociácia
  • Slovenská katolícka charita
  • Slovenský skauting
  • Spoločnosť priateľov detí z detských domovov
  • Úsmev ako dar
  • Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska
  • UNICEF Slovensko
  • Ústav pamäti národa
  • Združenie informačných a poradenských centier mladých v SR.

Ďalšie sprievodné aktivity:

  • Festivalový denník .deň/Festival daily .deň
  • výstava fotografií Ctibora Bachratého / photograph exhibition of Ctibor Bachraty
  • čajovne / tea rooms
  • bankomaty / ATM
  • Tesco supermarket
  • Slovenská pošta/Slovak post 
  • separácia odpadu / litter separation 
  • 2x camping, showers, parking
  • Ekumenická bohoslužba
Pohoda Bažant Pohoda 2011


Bažant Pohoda 2011

Letisko Trenčín, Slovakia
7. - 9. 7. 2011
návštevnosť: 30.000 / deň - VYPREDANÉ


Scény

  • Bažant stage: alternative, rock, pop, dance music
  • Runway stage: world music, alternative, rock
  • 02 stage: house, techno, drum ´n ´ bass, hip hop, live acts
  • Slovenská sporiteľňa aréna: theatre, discusions, chamber music, contemporary dance, alternative
  • EUrópa tent: discussion, theater, alternative, punk
  • Nay Tanečný dom: dance workshops, world music, alternative
  • Dobrá krajina aréna: literature, discussions, theatre
  • Kids park

Účinkujúci

  • All Stars Open band (SK)
  • Balkan Brass Battle (RUM, SRB): The Markovič Orkestar vs. Fanfare Ciocarlia
  • Battles (USA)
  • B-Complex (SK)
  • Beirut (USA)
  • Billy Barman (SK)
  • Bloodgroup (ISL)
  • Braids (CDN)
  • Cello ColosSeum (SK)
  • Cluster Ensemble (SK)
  • Dan Bárta & Illustratosphere (CZ)
  • dEUS (B)
  • Dirtyphonics (F)
  • Dirty Disco Rockers (SK)
  • Djane Dolyx & Remo (SK)
  • DJ Krush (JPN)
  • DJ Pionear (D)
  • Dominique Young Unique (USA)
  • Dva (CZ)
  • el9 (SK)
  • Esben and The Witch (GB)
  • Florrie (GB)
  • FM Belfast (ISL)
  • Forro In The Dark (USA, Braz)
  • Gabanna & MC Tweety Twizta (SK/CZ)
  • Get The Blessing (GB)
  • Got Blue Balls (SK)
  • Gwerkova (SK)
  • Hex (SK)
  • Hidden Orchestra (GB)
  • Imogen Heap (GB)
  • Islet (GB)
  • Israel Vibration (JAM)
  • Janacek Philharmony of Ostrava (CZ)
  • Jessie Evans (D)
  • Jiří Stivín (CZ)
  • Joey Beltram (USA)
  • Junip (SWE)
  • Kellies (ARG)
  • Komorný orchester mesta Trenčín a zbory Tirnavia a Chorus Alea (SK)
  • Kroke (PL)
  • Lamb (GB)
  • Las Balkanieras (BiH/HR/R)
  • Le Corps Mince De Francoise (FIN)
  • Le Payaco (SK)
  • Lila Downs (MEX)
  • Lisa Hannigan (IRL)
  • Madness (GB)
  • Magnetic Man (GB)
  • Marie Fisker (DK)
  • M.I.A. (GB)
  • Micachu and The Shapes (GB)
  • Moby (GB)
  • Molotov (MEX)
  • Monoide (SK)
  • Nourish My Fame (SK)
  • Ofrin (IZ)
  • Oy Division (IZ)
  • Paris Suit Yourself (F/USA)
  • Peal (SK)
  • Peter, Björn and John (SWE)
  • Peter Lipa (SK)
  • Portishead (GB)
  • Prago Union (CZ)
  • Public Image Ltd (GB)
  • Puding pani Elvisovej (SK)
  • Pulled Apart By Horses (GB)
  • Pulp (GB)
  • Rusko (GB)
  • Santigold (USA)
  • Simian Mobile Disco live (GB)
  • Sounds Like This (SK)
  • Söndörgö (H)
  • Spevácky zbor Lúčnica (SK)
  • Staff Benda Bilili (Kongo)
  • Susana Baca (Peru)
  • The Cellmates (SK)
  • The Death Set (USA)
  • The Teenagers (F)
  • The Uniques (SK)
  • Three Trapped Tigers (GB)
  • Toky & Loktibrada (SK)
  • Tokyo Ska Paradise Orchestra (JPN)
  • Trombone Shorty (USA)
  • Veni Academy (SK)
  • Vladimír Mišík & ETC... (CZ)
  • We Have Band (GB)
  • WWW (CZ)
  • Živé kvety (SK)

Moderný tanec:

  • Nederlands Dans Theater II (NL)
  • Śtúdio Tanca Banská Bystrica: Pena dní (SK)
  • Break Dance Battle (SK)

Tanečné workshopy:

  • L. Cmorej, S. Machovičová (SK): Balkan Express
  • F. Morong, M. Jaššová, Bartošovci (SK): Balocké cifry
  • A. Tesfaye, DJ Simple Sample (SK): Dance Hall
  • Alex (SK): Dance stretching
  • Dragúni: V. Michalko, M. Jaššová, Mišo Noga Band (SK): Finty z Fintíc
  • M. Čaprdová, M. Bohuš (SK): Interaktívne prebúdzanie
  • Marselo (Angola): Kuduro
  • T. Antálek, L. Tomišová (SK): Latino-americano dance / cha-cha dance
  • J. Bekr, L. Cmorej (SK): Moby Bodyrock
  • F. Kočiš, The Cellmates (SK): Rock & Roll
  • Dragúni: V. Michalko, M. Jaššová, ĽH M. Pagáča (SK): Veľké Zálužie – Čardáš

Divadlo:

  • 3T - divadelno-improvizačné šialenstvo, dnes o dobrovoľníctve(SK)
  • Divadlo Homo Fuge : M. de Ghelderode: Derniéra alebo 3-aja herci a hra (SK)
  • Divadlo z Pasáže : Za záclonou zázrak letí (SK)
  • DSS Humánum Zavar + Art Music Orchestra : Hotel Grand (SK)

Literatúra:

  • Adam Okruhlica: Finalista Poviedy 2010 číta z nových diel
  • Artforum Time 1: Veronika Šikulová / Rado Ondřejíček, moderátor V. Suchý (SK)
  • Artforum Time 2: Pero Le Kvet / Martin Beďatš / Peter Bálik, moderátor: P. Vandal (SK)
  • Balla: V mene otca – krst knihy / book baptism
  • Bene: Slovenčina pre samoukov / Spam poetry
  • Beta Hriadelová: básne recituje K. Farkašová, gitara M. Dugovič
  • Erik Šimšík: prozaik a fanfarón vetrá svoje rukopisy
  • Eva Jarábková Chabadová: básne členky Fóra humoristov
  • Eva Pariláková: autorské čítanie ocenenej autorky Básne 2010
  • Generátor X: literárna performance M. Habaja a P. Šuleja
  • Himaláje slovenskými očami: projekcia fotografií V. Filu + autogramiáda knihy „Nepál“
  • Ján Birčák: dvojnásobný finalista súťaže Poviedka
  • Ján Varinský: autorské čítanie Poviedka 2010
  • Koloman Kocúr: Sracia zbraň, hudba Peter \"Punto\" Remiš
  • Literárny cirkus KK Bagalu: Bene & Roland Kánik (SK)
  • Literis: pásmo modernej poézie
  • Marcel Lacko: laureát súťaží Básne 2010 a Európsky básnický turnaj v Maribore
  • Marek Mikušiak: Anthropoesis finalistu Básne 2010
  • Martin Mucha: poetické a humoristické práce finalistu Básne 2010
  • Marie Vrabcová: Hedviga (SK)
  • Martina Boleková: Poviedka 2009, Básne 2009 a 2010
  • Mária Modrovich: autorské čítanie z rukopisu očakávanej knihy
  • Michaela Rosová: krst novely „Dandy“ / hostia J. a P. Bálik, dizajnéri novej edície
  • Milada Čechová: básnický cyklus \"Aschmunadai\"
  • Monika Kompaníková: Piata loď, dramatizované čítanie z románu pripravilo Divadlo P.A.T. (S. Daubnerová a P. Graus)
  • Pulz V4 – Češi peši...: O. Mrázek / M. Šanda / URPOP (Masha & M. Samec)
  • Pulz V4 - Kraków szuka!: R. Boryczko / J. Kornhauser / R. Król / O. Stawińska / V. Horján (PL, SK)
  • Pulz V4 - Pešťbudínske novosti: M. Falusi / L. Csender / B. Rózsássy / M. Garajszki / V. Horján (SK, H)
  • Silvia Kaščáková: \"bázne\" zo súťaže Básne 2010
  • Slam poetry: exhibícia a súťaž/exhibition and competition (SK)
  • Tomáš Varga: prvé čítanie z pripravovanej knihy „Grázel“
  • Václav Kostelanski: hlavná cena Poviedka 2010
  • Zuska Kepplová: krst knihy „Buchty švabachom“ / hudobný hosť J. Andevska
  • Zuzana Šmatláková: trojnásobná finalistka súťaže Poviedka

Diskusie:

  • K. K. Bagala
  • M. Beblavý
  • O. Bendák
  • R. Bezák
  • B. Bodó
  • J. Čurný
  • D. Daniš
  • M. Dzurinda
  • T. Džadoň
  • K. Erős
  • M. Falusi
  • K. Farkašová
  • F. Gál
  • S. Ghoneim
  • T. Grabinski
  • M. Hanus
  • M. Hanzlíček
  • J. Hašto
  • Š. Hríb
  • T. Hrušovská
  • G. Hushegyi
  • E. Chmelár
  • T. Janovic
  • P. Jarchovský
  • Z. Jaurová
  • V. Karas
  • M. Kaščák
  • J. Kemka
  • P. Kovařík
  • M. Královič
  • A. Kusá
  • J. Kušnierik
  • R. Kutaš
  • R. Kvasnica
  • D. Lipšic
  • V. Malý
  • P. Milčák
  • Z. Mistríková
  • M. Mojžiš
  • Z. Mojžišová
  • A. Mračková
  • O. Mrázek
  • D. Nagy
  • T. Nicholson
  • M. Novinski
  • I. Obuch
  • Ľ. Orechovská
  • J. Pečeňák
  • D. Pastirčák
  • T. Pauhofová
  • I. Radičová
  • K. Richterová
  • M. Roháček
  • Ž. Sampor
  • S. Staško
  • R. Sulík
  • Z. Šebová
  • R. Špaček
  • V. Šucha
  • M. Toda
  • O. Trojan
  • M. Vagovič
  • M. Vrabcová
  • Z. Wienk

Bažant kinematograf:

  • Áčko : premietanie ocenených filmov študentského filmového festivalu
  • Animované filmy VŠMU 2009-2011
  • A Two Year Old Goes To Hospital (GB 1952, 30 min., J. Robertson)
  • Cagey Tigers (CZ/SK 2011, 23 min., r. Aramisova)
  • Czech Made Man (CZ 2011, 90 min., r. T. Řehořek)
  • Fest Anča : premietanie ocenených filmov Medzinárodného festivalu animácie
  • Nemoc tretej moci (SK 2011, r. Zuzana Piussi)
  • Nesvadbovo (CZ/SK 2010, 72 min., r. E. Hníková)
  • Občiansky preukaz (CZ/SK 2010, 137 min., r. O. Trojan)
  • Odcházení (CZ 2011, 97 min., r. V. Havel)
  • Pacientárium : krátke filmy / Admirál, Dalibrada, FX, hLukáš, Lilac, Podevín
  • Pouta (CZ 2009, 146 min., r. R. Špaček)
  • Prirodzená smrť (SK 2004, 30 min., r. M. Krajňák)
  • Putovanie vtákov (F 2001, 98 min., r. J. Perrin)
  • Strážca divočiny (SK, r. E. Baláž, R. Rajchl)
  • Zamilované zvieratá (F 2008, 85 min., r. L. Charbonnier)

Detský park (jašovisko, stráženie detí, workshopy):

  • Babadlo : Statočný cínový vojačik / John Mary a kozliatka (SK)
  • Braňo Jobus : Muflón Anciáš ide na západ (SK)
  • DFS Kornička : pastierske hry, vedie: J. Ďuráči
  • DFS Magdalénka + Čunovský kŕdeľ (SK)
  • Divadlo Piki : O deviatich mesiačikoch / Elá hop (SK)
  • Divé maky : workshop/cimbálovka (SK)
  • Funny Fellows : Policajné humoresky / Horí!!! (SK)
  • Harry Teater : O smutnom kráľovi / Bubliduch (SK)
  • Ivan Šiller: Hudba ako hra / 3+2+2+1 (SK)
  • Komorný orchester ZUŠ Trenčín (SK)
  • Marka Míková a Tonda Novotný : Husy na tahu (CZ)
  • OZ Bábky v nemocnici : Žabie príbehy (CZ, SK)
  • Talostan - kúzelník (SK)
  • Veľkí herci malým deťom 2 (SK)

Ďalšie sprievodné aktivity:

  • Festivalový denník .deň
  • výstava fotografií Ctibora Bachratého
  • čajovne
  • bankomaty
  • separácia odpadu
  • 2x camping, showers, parking
  • Ekumenická bohoslužba
Pohoda Bažant Pohoda 2012


Bažant Pohoda 2012

Letisko Trenčín, Slovakia
5. - 7. 7. 2012
návštevnosť: 29.000 / deň


Scény

  • Bažant stage: rock, rockabily, soul, world music, pop, tanečná hudba
  • Orange stage: rock, indies,world music, pop, klasika
  • Dome: dance music, hip-hop, alternative, electro
  • SLSP Aréna: alternative, folk, singer-songwriters, rock, reagge, world music
  • EUropa: alternative, metal, punk rock, post rock, diskusie, divadlo
  • NAY Tanečný dom: world music, reagge, swing, dance music
  • Dobrá krajina: jazz, klasika, debaty, divadlo, filmy
  • Škoda Family Park: divadlo, workshopy, kúzelník, detskýprogram
  • KC Dunaj: workshopy, debaty, klasika
  • Stan týždeň: debaty, workshopy
  • Stan .lterarnyklub.sk: literatúra, unplugged hudba
  • Bažant Konematograf: filmy

Účinkujúci

  • All Stars Open Band (SK)
  • Aloe Blacc (GB)
  • Amatorski (B)
  • Anna Calvi (GB)
  • Banda (SK)
  • Batatimba (SK)
  • Bat For Lashes (GB)
  • Billy Barman (SK)
  • Blue Motion (SK)
  • Bomba Estereo (COL)
  • Bonus (CZ)
  • Budapest Saxophone quartet (H)
  • Caribou (CDN)
  • Cestou domov: Jana Kirscher a afterPhurikane (SK)
  • Čad (SK)
  • Čokovoko (CZ)
  • DFS Čečinka (SK)
  • DFS Kornička (SK)
  • Divé maky (SK)
  • DJ Die + Jenna G (GB)
  • Djs of the Universe (SK - Margita a Besná, Caggy, ParaDJs, Madlene Crew, Le DJs, DJs pani Elvisovej)
  • Dobre naladený klavír (M. Chudada, G. Radič, E. Šedivá, J. Štefanec, K. Ondrišáková, Š. Král, F. Chovancová a návštevníci festivalu)
  • Dorota Nvotová s nepálskou kapelou (SK, Nepál)
  • Dry The river (GB)
  • Eddy Portella (SK)
  • Elbow (GB)
  • Emika (D)
  • Emiliana Torrini (IS)
  • Eskmo (USA)
  • Femi Kuti & Positive Force (Nigeria)
  • Fever Fever (GB)
  • Figura Ensemble with Garth Knox (DK, GB)
  • Fiordmoss (CZ)
  • Fixers (GB)
  • Floex (CZ)
  • Gemma Hayes (IRL)
  • Givers (GB)
  • Guillemots (GB)
  • Hjalmár (IS)
  • Hrana (SK)
  • Hugo Čáves Orchestra (SK)
  • Hypnotic Brass Ensemble (USA)
  • Chase and Status live (GB)
  • Chew Lips (GB)
  • Chór vážskych muzikantov (SK)
  • I Blame Coco (GB)
  • Iva Bittová & Čikori (CZ)
  • Jamaican Legends: Ernest Ranglin, Tyrone Downie, Robbie Shakespeare, Sly Dunbar (JAM)
  • Ján Boleslav Kladivo (SK)
  • Jelly Belly (SK)
  • JuJu (GB, Gambia)
  • Karpatské chrbáty a Michael Kocáb (SK / CZ)
  • Kasabian (GB)
  • King Krule (GB)
  • Kitty Daisy and Lewis (GB)
  • Komorný orchester ZUŠ Trenčín (SK)
  • S. Lavrík, J. Lupták, B. Lenko (SK): Dúverná zmluva medzi Mníchem a Ďáblem
  • Les Trucs (D)
  • Little Roy (JAM)
  • Longital (SK)
  • Lou Reed (USA)
  • Lützenkirchen (D)
  • Mangrove Steel Band (GB)
  • Matwä (SK)
  • Movits! (SWE)
  • Naive New Beaters (F)
  • Napszyklat (PL)
  • Nevážny večer s vážnou hudbou (T. Šofranková, B. Berkyová a návštevníci festivalu)
  • Orbital (GB)
  • Orquesta Típica Fernández Fierro (ARG)
  • Owiny Sigoma Band (Kenya, GB)
  • Panáčik (SK)
  • Portico Quartet (GB)
  • Public Enemy (USA)
  • Puding pani Elvisovej (SK)
  • Quasars Ensemble + Eva Šušková (SK)
  • Rido (CZ)
  • Ross Allen (GB)
  • Saténové ruky (SK)
  • Screaming Females (USA)
  • S.C.U.M (GB)
  • SebastiAN (F)
  • Silent Disco (NL)
  • Slobodná Európa (SK)
  • Sofrito (GB)
  • Stealing Sheep (GB)
  • Subina (SK)
  • Submotion Orchestra (GB)
  • Susanne Blech (D)
  • Symfonický orchester Slovenského rozhlasu (dirigent: Walter Attanasi), Spevácky zbor Lúčnica (zbormajsterka Elena Matušová), Pressburg Singers (zbormajsterka Janka Rychlá), sólisti: Ľubica Vargicová, Terézia Kružliaková, Miroslav Dvorský, Martin Malachovský: Paul McCartney, Carl Davis: Liverpoolske oratórium
  • Talkshow (SK)
  • Tata bojs (CZ)
  • Teória Odrazu (SK)
  • The Alaev Family (Israel)
  • The Asteroid Galaxy Tour (GB)
  • The Beatboys (SK)
  • The Cellmates (SK)
  • The Heavy (GB)
  • The Horrors (GB)
  • The Ills (SK)
  • The Kooks (GB)
  • The Maggies Marshmallows (CZ)
  • The Plastic People of the Universe (CZ)
  • The Victorian English Gentlemen Club (GB)
  • Toky & Loktibrada (SK)
  • Totally Enormous Extinct Dinosaurs (GB)
  • Two Door Cinema Club (GB)
  • Villagers (IE)
  • Warpaint (GB)
  • White Lies (GB)
  • Yann Tiersen (F)
  • Zapaska (UA)

Tanec:

  • Break Dance Battle
  • FS Technik: Folklove (SK)

Tanečné workshopy:

  • T. Surovec : Tango Argentino
  • Š. Stec a D. Noušková, Ľudová hudba M. Janšta (SK):Rusínske tance/ Kolomyjka, Dribna
  • R.Šůstek, P. Šůstková: Swing
  • Lady Licious: Clip dance: Two Door Cinema Club
  • T. Nepšinský: Interaktívne prebúdzanie
  • A. Kališová: Orientálne tance
  • V. Michalko, J. Miko – Kopytko, M. a J. Dreveňákovci, Ľudová hudba M. Janšta (SK): Rómske tance
  • J. Bekr a L. Cmorej: Clip dance: Deee Lite - Groove is in my heart
  • V. Michalko, D. Kavalcová, Ľudová hudba M. Janšta: Kysucké prepletance
  • L. Jazudeková: Joga s Lunou

Divadlo:

  • 3T a S3: Divadelno-improvizačné šialenstvo
  • Divadlo Arteatro: Ivan Bukovčan: Luigiho srdce alebo poprava tupým mečom
  • Divadlo na tahu: V. Havel: Audience
  • Divadlo na tahu: V. Havel: Protest
  • Slovenské komorné divadlo Martin: B. Jobus: Muflón Anciáš
  • Palec: Chutilo vám, páni?
  • Divadlo Agapé: Dúhový autobus
  • Divadlo Agapé: Nepatríme na smetisko
  • Divadlo DIK: Rómske zrkadlo
  • ZUŠ Ľ. Rajtera, Bratislava: Malý Princ
  • Harryteater: Krotiteľ a medveď
  • Harryteater: Havko a mňauka
  • Divadlo Piki: Rozkrávka
  • Harryteater: Ježibaba Klotilda
  • Kúzelník Talostan
  • Veľkí herci malým deťom

Film:

  • Burning Man: Beyond Black Rock, USA 2004, r. D. Brown,
  • Burning Man: Voyage in Utopia, USA 2007, r. L. Le Gall,
  • Don’t stop, CZ/SK 2012, r. R. Řeřicha
  • Dust and Glitter, SK 2011, r. M. Čopíková
  • Ladí Neladí: Noisecut / 100 °C, CZ 2004, r. A. Koudela
  • Návrat: Nechcené deti po 12 rokoch, SK 2012, r. M. Roháček, M. Šulík
  • Občan Havel přikuluje, CZ 2009, r. A. & J. Novák
  • PICtures From PICF, CZ/SK 2012, r. M. Nevín
  • Pohoda 2011, CZ/SK 2011, r.. M. Nevín
  • Polnoc v Paríži, USA 2011, r. W. Allen
  • Posledný autobus, SK 2011, r. M. Snopek, I. Laučíková
  • Puf a Muf, CS 1971, r. V. Kubal
  • Rolling Stones – Shine a Light, USA 2008, r. M. Scorsese
  • Ticho nad oblakmi, SK 2009, r. P. Barabáš
  • Trou de Fer – Železná diera, SK 2011, r. P. Barabáš,
  • Zem stíchla, SK 2009, r. Š. Ondruš
  • Zvonky šťastia, SK 2012, r. M. Šulík, J. Bučka
  • Fest Anča – výber z filmov
  • Filmy z festivalu Áčko
  • Pacientárium - animované filmy
  • Reklama - premietanie najlepších spotov z celého sveta

Literatúra:

  • Balla
  • Matúš Bartko
  • Bene
  • Roman Beňo
  • Martina Boleková
  • Ľuboš Dzúrik
  • Lýdia Džundová
  • Daniel Hevier
  • Michal Hlatký
  • Péter Hunčík
  • Monika Kompaníková
  • Václav Kostelanski
  • Maroš Krajňak
  • Silvester Lavrík
  • Erik Markovič
  • Mária Modrovich
  • Eva Mošpanová
  • Jana Ondrušová
  • Agda Bavi Pain
  • Eva Pariláková
  • Peter Prokopec
  • Michaela Rosová
  • Alexandra Salmela
  • Michal Spáda
  • Verona Šikulová
  • Zuzana Šmatláková
  • Ivan Štrpka
  • Juraj Štubner
  • Tomáš Ulej
  • Soňa Uriková
  • Marek Vadas
  • Tomáš Varga
  • Martin Vedej
  • SLAM POETRY 2012

Výtvarné umenie /Architektúra

  • Nové drevo: Štefan Papčo: Z gánku na lúku (2006), Viktor Frešo: Palety (2012), Marian Straka: Cutting
  • form 1 (2008), Vertikal form (2008) - kurátorka V. Büngerová
  • Galéria Pohoda: Street Art Communications (V. Feher, J. Hubinský, Garnart, Irk, Weni, Zmes, Type, Carlos, R, Promin), J. Činčár, Danglár, J. Oravec, Žltý, I. Derevenec, D. Žáková, K. Sido, F. Sabol, A.
  • Barth, M. Vrancová, P. Baláž, P. Králik, M. Lukáč, M. Dančáková, E. Ondová, J. Vasilko, D. Jurkovič, S. Bubán, M. Schniererova, Š. Kliman, M. Slováková
  • Rudo Sikora: Súhvezdie Havla
  • Výstava fotografií: C. Bachratý, E. Genserek, K. Acélová, J. Jakubčo
  • Trienále textilu
  • Kreatívna zóna
  • Design Market
  • Filantropická Pecha Kucha Night

Diskusie:

  • M. Adamov
  • A. Aouadi
  • P. Bálik
  • R. B. Balog
  • L. Barmošová
  • M. Beďatš
  • J. Belišová
  • K. Bergendiová
  • P. Biľak
  • G. Bindics
  • V. Burjan
  • M. Bútora
  • D. Caisová
  • J. Csaplárová
  • S. Daniel
  • L. Diko
  • B. Dobšinský
  • F. Drábek
  • J. Dubovcová
  • K. France
  • A. Freimanová
  • V. Frešo
  • E. Gál
  • E. Gažová
  • E. Gondorová
  • M. Goodell
  • J. Gordulič
  • T. Halász
  • M. Handzuš
  • L. Harvey
  • J. Hašto
  • T. Holoda
  • M. Homolka
  • Š. Hríb
  • P. Hunčík
  • M. Hvorecký
  • A. Chlebničanová
  • S. Choudhury
  • Z. Jaurová
  • B. Jobus
  • R. Karafiát
  • Š. Klein
  • Š. Kliman
  • M. Kocáb
  • M. Kostolný
  • T. Kráľ
  • L. Krivošík
  • A. Krob
  • J. Króner
  • A. Kujovičová
  • J. Kušnierik
  • R. Kutaš
  • M. Lachká
  • Lasky
  • V. Lauko
  • M. Magula
  • J. Markovič
  • R. Mathé
  • A. Matúšková
  • N. Maur
  • Z. Melicherčíková
  • Z. Mistríková
  • M. Mojžiš
  • H. Moravčíková
  • P. Nádasdi
  • D. Nagy
  • I. Netík
  • T. Nicholson
  • D. Nvotová
  • B. Ondrášik
  • T. Ondrejková
  • R. Pala
  • T. Pauhofová
  • J. Porubský
  • L. Práznovská
  • I. Radičová
  • J. Rizman
  • M. Roháček
  • D. Rušar
  • Shina
  • R. Sikora
  • L Siposová
  • J. Spišiak
  • Z. Szatmary
  • P. Szolcsányi
  • R. Šarina
  • J. Šedivý
  • P. Ševce
  • J. Šiklová
  • M. M. Šimečka
  • M. Štencl
  • V. Šucha
  • M. Šulík
  • M. Vallo
  • D. Vančo
  • I. van Oijen
  • E. Vášáryová
  • M. Vičar
  • P. Vrabec
  • Z. Wienk

Škoda Family park

  • tvorivé dielne, skákací hrad
  • skok vo vreci, veselosti
  • nafukovacie atrakcie,
  • kolotoče
  • maľovanie na spotrebiče
  • ŠKODA hrou
  • Skupina historického šermu Wagus
  • Hrnčiarsky kruh: A., Š a F. Hrubí
  • Pastierske hry
  • First Lego League
  • Športový a adrenalínový park

Ďalšie sprievodné aktivity:

  • kolotoče – Xtreme, Ranger,
  • Move It, autodrom, 30m
  • reťazovka Swing Tower
  • vodný futbal, 4-trampolína,
  • stolný futbal, frisbee zóna
  • Orange Roller Disco
  • Dobrý trh
  • Speakers Corner
  • Slávnostná promenáda
  • Festivalový denník .deň
  • výstava fotografií Ctibora Bachratého
  • čajovne
  • bankomaty
  • separácia odpadu
  • 2x camping, showers, parking
  • Ekumenická bohoslužba
Pohoda Bažant Pohoda 2013


Bažant Pohoda 2013

Letisko Trenčín, Slovakia
11. - 13. 7. 2013
návštevnosť: 29.000 / deň


Scény

  • Bažant stage: classical music, rock, pop, world music, hot jazz, techno
  • Orange stage: rock, indies, alternative, world music, folk, classical music
  • Space Arena SLSP: ska, dance hall, dance music, alternative, hip hop, DJ´s
  • EUropa: theatre, discussion, classical music, alternative, rock, metal, punk rock, singer songwriters,
  • NAY Tanečný dom: dance workshops, folk, world music, ska, hip hop, swing, dance music
  • Red Bull Tour Bus: singer songwriters, hip hop, indies, alternative, drum and bass, dance music, dubstep
  • Dobrá krajina: classical music, discussion, theatre, movies
  • Daylong Kids Park: theatre, classical music, folk music, workshops, magician, kids program
  • KC Dunaj: workshops, discussion, world music, ho jazz
  • Stan .týždeň: discussions, movies
  • Literárny stan Martinus.sk: literature
  • Bažant Kinematograf: movies
  • Red City: pop, DJs, movies
  • Kontakt: discussions, workshops

Účinkujúci

  • Agon Orchestra (CZ)
  • A.K.A.C.O.D. (US)
  • AMO (SK)
  • Amon Tobin - 2 Fingers DJ set (BR)
  • Andrej Šeban Band (SK)
  • Anthony Joseph and The Spasm Band (TT/GB)
  • Asgeir Trausti (IS)
  • Atoms For Peace (GB / US/BR)
  • Aze (CZ)
  • Babylon Circus (FR)
  • Balkansambel (SK)
  • Batida (OA/PT)
  • B-Complex (SK)
  • Benji B (GB)
  • Beware of Darkness (US)
  • Billy Barman (SK)
  • Bloc Party (GB)
  • Bonga (OA)
  • Bonobo (GB)
  • Bratislava Hot Serenaders + Milan Lasica + Ondřej Havelka (SK/CZ)
  • Bratři Ebenové (CZ)
  • Cafe Aman Istanbul (TR)
  • Caggy (SK)
  • Captain Slice (SK)
  • Cathy Davey (IE)
  • Cluster ensemble (SK)
  • Československá filharmónia (CS)
  • Daniel Baláž (SK)
  • Davová Psychóza (SK)
  • Dengue Fever (US/KH)
  • Diplo (US)
  • Divé maky (SK)
  • Django Django (GB)
  • Dre Skull (US)
  • Dubioza Kolektiv (BA)
  • Dva DJ set (CZ)
  • Ear Drum Kru (SK)
  • Emonoizboyz (SK)
  • Erol Alkan (GB)
  • Eva Porating (CZ)
  • Ewert and The Two Dragons (EE)
  • Fallgrapp (SK)
  • Feint (GB)
  • Funny Fellows & Tamás Ittzés, Janusz Nowak, Jiří Kadlus, Ján Kašpar (SK, HU, PL, CZ)
  • Ghymes (SK/HU)
  • Hermeto Pascoal (BR)
  • Che Sudaka (E)
  • Kaiser Chiefs (GB)
  • Karin Park (SE)
  • Kate Nash (GB)
  • Kiril Djaikovski (MK)
  • Kontaktni kočky (CZ)
  • Kouyaté - Neerman (FR/ML)
  • Kubo Ursiny a Provisorium (SK)
  • Kyklos Galaktikos (CZ)
  • iamamiwhoami (SE)
  • Ink Midget (SK)
  • Inside Info (GB)
  • Inso (SK)
  • Justice DJ set (FR)
  • Kinky Afro (SK)
  • La3no Cubano & Le Chocolat Show Du Congo (SK/CG)
  • Lemon Bucket Orchestra (CA)
  • ĽH M. Pagáča
  • ĽH Železiar (SK)
  • Maia Vidal (US)
  • Major Lazer (US)
  • Malalata (SK)
  • Margita a Besná (SK)
  • Midi Lidi (CZ)
  • Midi Lidi DJ set (CZ)
  • Michal Mishek (SK)
  • Mixhell (BR)
  • Mizzi (SK)
  • Modré hory (SK)
  • MØ (DK)
  • My Dead Cat (CZ)
  • Naibu (FR)
  • Naive New Beaters (FR)
  • Nick Cave & the Bad Seeds (AU)
  • N.O.H.A. (CZ, DE)
  • Od Bacha po Piazzollu: Boris Lenko, Jozef Lupták, Igor Karško, Milan Paľa, Peter Vrbinčík (SK)
  • O. Children (GB)
  • Ondatrópica (CO)
  • Orchester ZUŠ Jozefa Kresánka Bratislava (SK)
  • Orchester ZUŠ Karola Pádivého Trenčín (SK)
  • Orquesta Buena Vista Social Club featuring Omara Portuondo & Eliades Ochoa (CU)
  • Pale Clouded White (SK)
  • Panáčik (SK)
  • Para (SK)
  • Peaches (CA)
  • Peter Breiner: Slovenské tance (SK) – Gyor Filharmonikus Zenekar, dirigent Peter Breiner, sólisti Boris Lenko, Ján Hrubovčák, Stano Palúch
  • Polemic (SK)
  • Prago Union (CZ)
  • Pražský výběr (CZ)
  • Puding Pani Elvisovej (SK)
  • Purist (SK)
  • Quantic (GB)
  • Sam Lee & Friends (GB)
  • SAZ (IL)
  • SBTRKT DJ set (GB)
  • Sendreiovci - Kokavakere Lavatura (SK)
  • Siba (SK)
  • Silent Disco DJs (NL)
  • Skip&Die (ZA/NL)
  • Skyline (CZ)
  • Solamente naturali: Musica Globus (SK)
  • Sounds Like This (SK)
  • Stravinskij: Príbeh vojaka (SK)
  • Stroon (SK)
  • Symbiosis (SK)
  • Šutka Roma Rap (MK)
  • The Bots (US)
  • The Smashing Pumpkins (US)
  • Tibor Holoda (SK)
  • Tony Allen (NG)
  • U.Club 20th anniversary Techno DJ Combo: Benco + Tibor + Loktibrada + Toky + Inigo Kennedy (SK/GB)
  • Vec (SK)
  • Veľkí herci malým deťom(SK)
  • Veni Academy (SK)
  • Ventolin (CZ)
  • Vidiek (SK)
  • Virtuoso (SK)
  • Walter Schnitzelson (SK)
  • Youth Lagoon (US)
  • Xavier Baumaxa (CZ)
  • ZA! (ES)
  • Zlokot (SK)
  • Zrní (CZ)

Tanec:

  • Break Dance Battle
  • DFS Kornička (SK)

Tanečné workshopy:

  • R. Piovarci, Z. Hianiková/Elledanse: Partner Fusion
  • L. Cmorej, S. Machovičová: Motion Emotion: Gossip - Moving in right direction
  • Z. Buriánová: Balkánske kruhové tance
  • J. Vajda , I. Topoľovská: Pozdišovce
  • S. Vlčeková, D. Raček: Clip Dance - Atoms For Peace: Ingenue
  • L. Cmorej, V. Michalko: Rómsky budíček
  • T. Antalek, N. Glosíková: Swing
  • B. Morongová, F. Morong: Podpolianska Trma-Vrma
  • M. Kovács / Sabrosura: Motion Emotion - Major Lazer, reggaeton
  • J. Bekr / SPIN: Clip Dance - Midi Lidi: Doktor

Divadlo:

  • Mestské divadlo Žilina: Beat (SK)
  • Divadlo na tahu: E. Ionescu: Plešatá speváčka (CZ)
  • Divadlo Lab DF VŠMU: Zachráň si svojho Afričana (SK)
  • Divadlo Bez domova: Kuca Paca (SK)
  • SND: Hollyroth (SK)
  • Bábkové divadlo na rázcestí: Batolárium (SK)
  • Divadlo Piki: Elá Hop (SK)
  • Bábkové divadlo na rázcestí: Kocúr v čižmách (SK)
  • Divadlo Piki: Pes Prítulák (SK)
  • Bábkové divadlo na rázcestí: Batolárium (SK)
  • SND: Mechúrik Koščúrik (SK)
  • Divadlo Úsmev: Klauni v pekle (SK)

Film:

  • Krehká identita (r. Z. Piussi, 2012) (SK)
  • Kauza Cervanová (r. R. Kirchhoff, 2013) (SK/CZ)
  • Vnuci a vnučky kubánskej revolúcie (r. C. Montaner, 2010, US)
  • Ivan Havel: Pozdní sběr (r. R. Vávra, 2013) (CZ)
  • Punk v Afrike r. (D. Maas, K. Jones, 2011) (CZ, ZA)
  • Pohoda 2012 (r. M. Nevín, 2013) (SK/CZ)
  • Žiletky (r. Z. Tyc, 1994) (CZ)
  • Zbojník Jurko (r. V. Kubal, 1976) (SK)
  • Mládí v hajzlu (r. Miguel Arteta, 2009) (US)
  • Videoklipy a animované skeče Ondreja Rudavského (SK)
  • Buena Vista Social Club (r. W. Wenders, 1999) (D/US)
  • Monty Pythons: Život Briana (r. T. Jones, 1979) (GB)
  • Street Dance (r. M. Giwa, D. Pasquini, 2010) (GB)
  • Grand Torino (r. C. Eastwood, 2008) (US/DE)
  • Tigre v meste (r. J. Krasnohorský, 2012) (SK)
  • Milk (G. van Sant, 2008) (US)
  • Led Zeppelin - The Song Remains The Same (r. P. Clifton, J. Massot, 1976) (US)
  • Listy z Iwo Jima (r. C. Eastwood, 2006) (US/JP)
  • Lóve (r. J. Kroner, 2011) (SK/CZ)
  • Rozorvané objatia (r. P. Almodóvar, 2009) (ES)
  • Million dollar baby (r. C. Eastwood, 2004) (US)
  • Hangover (r. T. Phillips, 2009) (US)
  • Muži, ktorí nenávidia ženy (r. D. Fincher, 2012) (US)
  • Matrix (r. A. Wachowski, L. Wachowski, 1999) (US)
  • Hangover 2 (r. T. Phillips, 2011) (US)
  • Nedotknuteľní (r. O. Nakache, E. Toledano, 2011) (US)
  • Počiatok (Ch. Nolan, 2010) (GB)
  • Rumový denník (B. Robinson, 2011) (US)
  • Yes Man (r. P. Reed, 2008) (US)
  • Krátke filmy a zostrihy z najlepších podujatí OZ literarnyklub.sk
  • Výber z festivalu krátkych filmov Azyl
  • Čerstvo ocenenéh filmy Medzinárodného festivalu animácie 2013 Fest Anča
  • Výber z festivalu študentských filmov Áčko
  • Filmy Katedry dokumentárnej tvorby VŠMU
  • Krátke filmy – zo Zlatého fondu SFÚ (CS):
  • Prišiel k nám Old Shatterhand, r. Dušan Hanák, ČSSR, 1966, 14 min.
  • Veľká potreba, r. Miroslav Šindelka, ČSSR, 1992, 10 min.
  • Socha, r. Jaroslava Havettová, ČSSR, 1969, 7 min.
  • Pieseň, r. Jaroslava Havettová / Ivan Popovič, ČSSR, 1969, 4 min.
  • Rebrík, r. Viktor Kubal, ČSSR, 1978, 5 min.

Literatúra:

  • M. Ábelová
  • K. K. Bagala
  • P. Balko
  • Balla
  • M. Bartko
  • R. Blumenfeld
  • V. Brabenec
  • Z. Cigánová
  • J. Červenák
  • F. Doušek
  • Generátor X (SK): M. Habaj, P. Šulej, J. Tereková, S. Ferienčíková.
  • I. Gibová
  • M. Haugová
  • M.Hečko
  • M. Hejtmánková
  • M. Hlatký
  • M. Hvorecký
  • B. Jobus
  • Z. Kepplová
  • L. Kerata
  • Kloaka: M. Rehúš, P. Novotný
  • M. Kočiš
  • M. Kompaníková
  • V. Kostelanski
  • M. Krajňák
  • P. Krištúfek
  • M. Lacko
  • M. Melicherčík
  • M. Melo
  • J. Micenková
  • M. Mikšík
  • M. Modrovich
  • D. Moravčíková
  • Z. Očenášová Vasičáková
  • J. Oľhová
  • O Pastier
  • C. D. Payne
  • L. Piussi
  • M. Potokárová
  • R. Roth
  • Slam poetry 2013: B. Bláhovec, K. Metoděj, J. Jílek, V. Janček, M. Samec, A. Harris, Delik, Bene
  • M. Šenc
  • Z. Šmatláková
  • O. Štefánik
  • I. Štrpka
  • J. Těsnohlídek
  • E. Tomkuliaková
  • E. Turnová
  • S. Uriková
  • D. Vadas
  • M. Vadas
  • F. Vašš
  • M. Vlado

Výtvarné umenie /Architektúra

  • Výstava na Peknej lúke:
  • E. Binder
  • Bluberry
  • T. Cube
  • P. Čejka
  • Danglár
  • I. Derevenec
  • S. Diviš
  • A. Dúbravský
  • Dzive
  • V. Frešo
  • A. Gurínová
  • D. Hlinka
  • V. Holecová
  • P. Housková
  • K. Janečková
  • M. Kontroš
  • Z. Kutašová
  • Michal Ormandík
  • Marek Ormandík
  • M. Prekop
  • Pure
  • R. Sedláčik
  • Shooty
  • M. Slováková
  • A. Šákový
  • K. Štědrý
  • M. Vrancová
  • Z. Zupková
  • Rudo Sikora: Súhvezdie Havla 
  • Tvorba v priamom prenose: Zuzana Godálová. 

Výstava fotografií:

  • K. Acélová
  • C. Bachratý
  • E. Genserek
  • J. Jakubčo
  • M. Mlčúchová
  • Kreatívna zóna:
  • P. Cvik
  • L. Čeman
  • Daor
  • A. Gurínová
  • A. Herzegova
  • B. Hrebík
  • M. Jarotta
  • A. Kopecká
  • D. Kristek
  • M. Maczica
  • P. Sulo
  • D. Zakova

Design Market: FRL, Patchmaga, Retart, Petisha, 82 bøok&design shõp, Vetesh, Mossae, Zzuzzi, Melly, My dear deer, Glara, Lijo RudaKitana, Jama.art, Remini, Malovanyhodvab, Mier, Michal Melich, Made by Mai, Adell, cokoladychocolates, Culinario, Ushy.te, Drevena Helena, Charaktera, Ponio. 

Filantropická Pecha Kucha Night alebo čím žijú neziskovky 

Módna show 

Diskusie:

  • E. Akácsová
  • P. Alexy
  • A. Bán
  • J. Barát
  • R. Baťo
  • T. Bella
  • R. Bezák
  • T. Bokor
  • V. Burjan
  • D. Bútora
  • D. Caisová
  • T. Czwitkovics
  • Z. Čaputová
  • M. Črep
  • J. Daniška
  • A. Daučíková
  • I. Debnár
  • F. Drábek
  • M. Dubec
  • J. Dubovcová
  • P. Dzurila
  • P. Eviakova
  • K. France
  • M. Gešvantner
  • J. Gogola
  • J. Gordulič
  • M. Guttman
  • M. Hanus
  • I. Havel
  • D. Havlová
  • M. Homolka
  • Š. Hríb
  • I. Huljak
  • J. Husár
  • M. Hvorecký
  • P. Inkei
  • M. Jaco
  • M. Jacová
  • M. Jaslovský
  • Z. Jaurová
  • B. Jobus
  • R. Kanas
  • V. Kaštier
  • S. Kára
  • M. Kernová
  • P.Kilián
  • R. Kirchhoff
  • B. Kiss
  • D. Kleinert
  • J. Koleják
  • Ľ. Kollarová
  • E. Korda
  • A. Kovacs
  • J. Kratochvíl
  • J. Krekáň
  • P. Kresák
  • L. Krivošík
  • V. Kubušová
  • M. Kujan
  • R. Kulich
  • J. Kuric
  • A. Kurzok
  • J. Kušnierik
  • R. Kutaš
  • M. Leidenfrost
  • M. Leško
  • T. Lodňan
  • J. Malíček
  • T. Mattyašovský
  • M. Meško
  • Z. Mistríková
  • M. Mojžiš
  • Z. Mojžišová
  • D. Nagy
  • A. Navojský
  • P. Nechala
  • T. Nicholson
  • P. Nôtová
  • I. van Oijen
  • B. Ondrášik
  • R. Ondřejíček
  • Ľ. Orechovská
  • J. Orlovský
  • M. Pechouček
  • Z. Petková
  • Z. Piussi
  • A. Popovič
  • J. Porubský
  • L. Práznovská
  • D. Retová
  • R. Roth
  • O. Rudavský
  • R. Rus
  • D. Rušar
  • B. Rychlík
  • B. Sedrovičová
  • V. Schwandtner
  • K. Schwarzenberg
  • M. Slávik
  • L. Snopko
  • L. Surotchak
  • L. Szabo
  • T. Szacz
  • M. Šarišský
  • P. Ševce
  • M. Šimečka
  • E. Šimšík
  • J. Špičák
  • I. Štefunko
  • Z. Števulová
  • M. Štofej
  • E. Štolbová
  • V. Šucha
  • D. Revaiová
  • V. Talian
  • S. Tordová
  • L. Uhrínová
  • M. Vagovič
  • M. Vallo
  • M. Vallová
  • R. Vávra
  • Z. Wienk
  • P. Zajac
  • K. Zainuddin
  • Z. Zimová
  • E. Žáková
  • F. Žemlička
  • D. Žilinčíková
Pohoda Bažant Pohoda 2014


Bažant Pohoda 2014

Letisko Trenčín, Slovakia
10. - 12. 7. 2014
návštevnosť: 28.500 / deň


Scény

  • Bažant stage: klasická hudba, rock, pop, world music, jazz 
  • Orange stage: rock, pop, indies, alternatíva, world music, hip-hop 
  • Space Aréna SLSP: tanečná hudba, alternatíva, hip hop, free jazz, DJs 
  • EUropa Stage: divadlo, diskusie, alternatíva, punk, post rock, hard core, metal 
  • NAY Tanečný dom: tanečné worshopy, folk, world music, tanečá hudba, DJs 
  • Red Bull Tour Bus: hip hop, indies, alternative, techno, tanečná hudba, electro swing 
  • Visegrad Stage: diskusie, alternatíva, synth pop, shoegaze, jazz 
  • Daylong Kids Park: divadielká, klasická hudba, folklór, workshopy, detský program 
  • Optimistan Nadácie Orange: diskusie, divadlo, filmy, kúzelník 
  • Literárny stan Martinus.sk: literatúra, diskusie, výtvarné umenie, film 
  • Stan .týždeň: diskusie 
  • Rádio (aktívna zóna)_FM: koncerty, živé rozhlasové vysielanie 
  • Bažant Kinematograf: film 
  • M-Factory: Silent Disco DJs + LIve 
  • Kaviareň Dobrá krajina: workshopy, diskusie 
  • Mariatchi: reggae, ska, rocksteady, dub, dancehall, rub a dub, skapunk, northern soul 
  • Bažant Centrum: diskusie 
  • Shalom Chaverim: diskusie, workshopy, film 
  • Orange Roller Disco: workshopy, exhibície, DJs

Účinkujúci

Hudba:

  • A Moving Sound (TW) 
  • A Tribe Called Red (CA) 
  • Agon Orchestra (CZ) 
  • Aid Kid (CZ) 
  • Akkezdet Phiai (H) 
  • Aktual (CZ) 
  • Analogik (DK) 
  • Autumnist (SK) 
  • Azealia Banks (US) 
  • B-Complex (SK) 
  • Bad Mojo & Michael Priest (SK) 
  • Bachtale Apsa (CZ) 
  • Band Of Skulls (GB) 
  • Bandaska Sound (SK) 
  • Banjo Band Ivana Mladka (CZ) 
  • Bemet (IL) 
  • Bijouterrier (SK) 
  • Billy Barman (SK) 
  • Binery (SK) 
  • Brandt Brauer Frick (DE) 
  • Brandt Brauer Frick Ensemble (DE) 
  • Broke (DK) 
  • Caggy (SK) 
  • Captain Slice (SK) 
  • Čad (SK) 
  • Dance Craze Sound (SK) 
  • Deap Vally (US) 
  • DFS Kobylka (SK) 
  • DFS Kornička (SK) 
  • Disclosure Live (GB) 
  • DJ Pedro (SK) 
  • DJ Reverend (SK) 
  • DJ Škodis (SK) 
  • Djky z Brna (CZ) 
  • Dollsband (SK) 
  • East India Youth (GB) 
  • Esazlesa (CZ) 
  • Fallgrapp (SK) 
  • Fanfare Tirana meets Transglobal Underground (AL/GB) 
  • Fatoumata Diawara + Roberto Fonseca (ML /CU) 
  • Fíha Tralala (SK) 
  • Fúzy múzy (SK) 
  • FVLCRVM (SK) 
  • Gadjo.cz feat. accordion bashavel Mário Biháry (CZ/SK) 
  • Gilles Peterson (GB) 
  • Goldfrapp (GB) 
  • Gonsofus (RUS/SK) 
  • Gramofon Brothers (SK) 
  • Helfer (IL) 
  • Herzog Herzog (SK) 
  • Chalani z Chatrče (SK) 
  • Chick & Tin (SK) 
  • Chinawoman (CA) 
  • Ink Midget x Pjoni DJ set (SK) 
  • Jambinai (KR) 
  • Jana Kirschner (SK) 
  • Jimmy Barka Experience (SI) 
  • Jimmy Pé (SK) 
  • John Parish (GB) 
  • Juana Molina (AR) 
  • Jupiter & Okwess International (CG) 
  • Kamoško a kokosko (SK) 
  • Kasioboy (SK) 
  • Katarzia (SK) 
  • Kelis (US) 
  • Korben Dallas (SK) 
  • Kosa z nosa (SK) 
  • Kraftwerk (DE) 
  • Lola Marsh (IL) 
  • Lolek (SK) 
  • Lucy Rose (GB) 
  • Madame Pepper (CZ) 
  • Manon Meurt (CZ) 
  • Manu Delago Handmade (AT) 
  • Marián Varga a Noneto (SK) 
  • Matwe (SK) 
  • Mihály Borbély + Miquel a Baltazar Montanaro (H) 
  • Milan Adamčiak: Capriccia (SK) 
  • Millhouse (SK) 
  • Mishela (SK) 
  • Moderat (DE) 
  • Modeselektor (DE) 
  • Modré Hory (SK) 
  • Mogwai (GB) 
  • Moja Reč (SK) 
  • Molotov Jukebox (GB) 
  • Money For Rope (AU) 
  • Mount Kimbie (GB) 
  • Mr. Scruff (GB) 
  • Muv Ya Sound (SK) 
  • Mydy Rabycad (CZ) 
  • Naše Deti (SK) 
  • Never Sol (CZ) 
  • Ohm Square (CZ) 
  • Oratnitza (BG) 
  • Orchester ZUŠ Karola Pádivého Trenčín + zbor Piarissimo (SK) 
  • Para + Kokavakere Lavutara (SK) 
  • Pig Ignerents (GB) 
  • Plachta & Phonotik (SK) 
  • Preservation Hall Jazz Band (US) 
  • Putan Club (FR/ITA) 
  • Rafo (SK) 
  • Rebeka (PL) 
  • Respect Vibration (SK) 
  • Saténové ruky (SK) 
  • Seasick Steve (US) 
  • Seward (ES) 
  • Shuya Okino & Eddy Ramich DJ Set (JP/HR) 
  • Silent Disco (NL) 
  • Sima Martausová (SK) 
  • Sleigh Bells (US) 
  • Slobodná Európa (SK) 
  • Suede (GB) 
  • Sun Ra Centennial Dream Arkestra (US) 
  • Sunrise Hangar (SK) 
  • ((superar)) (SK) 
  • Škvíry & spoje (SK) 
  • Talkshow (SK) 
  • Tame Impala (AU) 
  • Tante Elze (SK) 
  • The Afghan Whigs (US) 
  • The Correspondents (GB) 
  • The Finally (CZ) 
  • The Global Optimistic (SK) 
  • The Selecter (GB) 
  • The Ugly Selectors (SK) 
  • Theo Parish Live (US) 
  • Tibor Holoda (SK) 
  • Toky (SK) 
  • Travis (GB) 
  • Tricky (GB) 
  • Tricot (JP) 
  • Tune-Yards (US) 
  • Ukrajinská národná filharmónia (UA) 
  • Vec + Valihora (SK) 
  • Vec + Zlokot (SK) 
  • Ventil RG (SK) 
  • Vidiek (SK) 
  • Vili:AM (SK) 
  • Vladimir 518 (CZ) 
  • Vložte Kočku (CZ) 
  • Vrbovskí víťazi a Spojené huky (SK) 
  • Walter Schnitzelsson (SK) 
  • Waves Bratislava DJ Combo (SK) 
  • Waves Vienna Quad Squad feat. Stoff et Calypso (AT) 
  • When Saints Go Machine (DK) 
  • WWW Neurobeat + Pavel Fajt (CZ) 
  • Zakarpatský národný zbor (UA) 
  • Zapaska (UA) 
  • Zlokot (SK) 
  • *MA (SK) 

Tanec:

  • Break Dance Battle

Tanečné workshopy:

  • Brazílsky Zouk, workshop: L. Kubašová, M. Martinovič 
  • Clip dance: Azealia Banks - 212 ft. lazy jay, workshop: S. Machovičová 
  • Clip dance: The Correspondents -Fear and dellight, workshop: L. Cmorej 
  • Dancing Tai Chi , workshop: Mia Hsieh 
  • Divé maky: tanečný workshop 
  • Gajdošské tance z Veľkého Zálužia, hudva: ĽH M. Nogu+Spojené Huky Slovenska, workshop: P. Vajda, K. Vajdová 
  • Hrochotskí Pankáči: Rozkazovačky z Podpoľania, hudba: Paľáčovci a Rozkazovači z Podpoľania, workshop: Dragúni - F. Morong, B. Morongová 
  • Kubrá je dobrá, tance z Trenčína, hudba: Nadšenci, workshop: M. Zábražný, K.Šedivá 
  • Len Tak Tak: Dobré ráno Pohoda (tanečno pohybová rozcvička) 
  • Motion Emotion: Kraftwerk - The Robots, workshop: J. Bekr 
  • Nie je polka ako polka - tance zo Šariša/ M.Noga, hudva: ĽH M. Nogu, workshop: V. Michalko 
  • Pohyb v kocke - Laban cube, workshop: V. Šoltýs, M. Čaprdová 

Divadlo:

  • 3T: divadelno - improvizačné šialenstvo 
  • Bábkové divadlo na rázcestí: Dve rozprávky na brušku 
  • Bábkové divadlo na rázcestí: Farbatolárium 
  • Divadlo bez Domova: Platea 
  • Divadlo elledanse: YouMake ReMake 
  • Divadlo GuNaGu: Remix 
  • Divadlo L+S: Spomínam na Paríž 
  • Divadlo LAB: Slečna Júlia 
  • Divadlo Stoka: Neistý grunt 
  • Divadlo Úsmev: Eee..Earthlinks alebo Halo, mimozemstan!? 
  • Divadlo z Chatrče: Keď má divák zimomriavky 
  • Divé maky: Rómske rozprávky 
  • Haliganda: Rozprávkový automat 
  • Kempelen Biomatic Orchestra: Bartók a Drevený princ 

Film:

  • Artist (r. M. Hazanavicius, FR/ BE, 2011) 
  • Dobré ráno Slovensko (r. M. Hanzlíček, CZ/SK, 2009) 
  • Fair Play (r. A. Sedláčková, CZ/SK, 2014) 
  • Hrana (r. P. Lančarič, SK, 2014) 
  • Out of Jam (r. A. Rudavský, US/SK 2007) 
  • Pandy (r. Matúš Vizár, SR, 2012) 
  • Pohoda 2013 (r. M. Nevín, P. Všelichová, SK/CZ, 2014) 
  • Slovensko 2.0 
  • Sneh (r. I. Šebestová, SK/FR 2013) 
  • Tanec tigra (r. M. Repka, SK/IN/AT, 2013) 
  • Vlčie hory (r. E. Baláž, SK, 2013) 
  • Vrbovský veter (r. M. Remo, SK, 2014) 
  • Všetky moje deti (r. L. Kaboš, SK/CZ, 2013) 
  • Fest Anča 
  • Áčko - festival študentských filmov

Literatúra:

  • M. Ábelová 
  • A. B. Pain 
  • K. K. Bagala 
  • P. Balko 
  • Bene 
  • Boryczko 
  • R. Denemarková 
  • V. Dobiáš 
  • D. Dušek 
  • S. Ferienčíková 
  • Z. Fuksová 
  • F. Gál 
  • M. Garajszki 
  • I. Gibová 
  • M. Grajciar 
  • M. Habaj 
  • M. Hejtmánková 
  • M. Herda Belicová 
  • S. Hošek 
  • R. Hric 
  • Jaz 
  • B. Jobus: krst knihy Ja nič, ja muzikant (+ Spojené huky, J. Lupták, Haliganda) 
  • J. Juráňová 
  • L. Kerata 
  • E. Keret 
  • A. Kiliánova 
  • P. Knapko 
  • M. Kočiš 
  • M. Kopcay 
  • U. Kovalyk 
  • V. Kremlička 
  • J. H. Krchovský 
  • D. Krištofovičová 
  • K. Kucbelová 
  • J. Kušnierik 
  • M. Lacko 
  • M. Lasica 
  • Lyrik 
  • J. Malíček 
  • Man Seger 
  • D. Mitana 
  • I. Molnárová Dubcová 
  • M. Molovčák 
  • J. Oľhová 
  • I. Pekárková 
  • M. Rosová 
  • E. Safanovič 
  • R. Selecký 
  • A. Snopko 
  • V. Staviarsky 
  • Strýček Nicholas 
  • V. Suchý 
  • Supa 
  • E. Šimšík 
  • K. Škraval 
  • P. Šulej 
  • J. Tereková 
  • E. Tomkuliaková 
  • E. Turnová 
  • T. Ulej 
  • M. Vadas 
  • T. Varga 
  • Vladimir 518 
  • M. Vlado 
  • T. Vtípil 
  • P. Zajac 
  • P. Zajíček 
  • S. Žuchová 

    Slam Poetry: 
  • B. Bláhovec 
  • Dorotka 
  • J. Foll 
  • V. Janček 
  • Z. Kantorová 
  • M. Kováč 
  • PeterSen 
  • J. Šimek 
  • J. Těsnohlídek

Výtvarné umenie:

  • M. Adamčiak 
  • A. Barth 
  • S. Bellérová 
  • M. Csinger 
  • P. Čejka 
  • E. Činčalová 
  • M. Čorejová 
  • Danglár 
  • E. Drličiak 
  • O. Felber 
  • V. Frešo 
  • A. Grebenyuk 
  • A. Hir 
  • T. Johansson 
  • T. Klepoch 
  • P. Kusý 
  • O. Mann 
  • L. Mikle 
  • E. M. Ondová 
  • Marek Ormandík 
  • Michal Ormandík 
  • R. Ormandíková 
  • T. Raffa 
  • L. Sabo 
  • R. Sikora 
  • D. Slavkovská 
  • M. Slováková 
  • A. Šakový 
  • M. Špirec 
  • J. Triaška 
  • D. Troskó 
  • A. Vrzgulová 
  • D. Žáková 

Kreatívna zóna:

  • L. Betinský 
  • Daor 
  • J. Hirnerová 
  • D. Kaplanová 
  • A. Kopecká 
  • A. Kolenčík 
  • A. Mikulenková 
  • Š. Ondruš 
  • F. Sabol 
  • Z. Spour 
  • K. Šimeková 
  • T. Rjabininová 
  • J. Vasilko 

Design Market: 

  • Adell 
  • Čarbičková.design 
  • FRL 
  • Goodone 
  • Helmona 
  • Hoffe 
  • Chocolates 
  • Jamaka 
  • Kikasla 
  • Lezule 
  • Mossae 
  • Patchmaga 
  • Petisha 
  • Ponio 
  • Qplusbodka 
  • Rebuild 
  • Retart 
  • Vetesh 
  • Vonai 
  • Vulcupea 
  • Zzuzzi 

Výstava fotografií:

  • K. Acélová 
  • C. Bachratý 
  • M. Mlčúchová

Diskusie:

  • P. Adam 
  • M. Adamov 
  • E. Akácsová 
  • J. E. Alexander Ben – Zvi 
  • B-Complex 
  • L. Bakoš 
  • A. Bán 
  • M. Bednárová 
  • T. Bella 
  • J. Berith 
  • R. Bild 
  • F. Blaščák 
  • E. Borušovičová 
  • P. Brunovský 
  • V. Burjan 
  • D. Caisová 
  • H. Celušáková 
  • M. Cihová 
  • P. Černák 
  • M. Čupka 
  • Danglár 
  • V. Dobiáš 
  • J. Dodok 
  • J. Dubovcová 
  • A. Duleba 
  • K. Fajnorová 
  • K. France 
  • Ľ. Gábriš 
  • F. Gál 
  • A. Gajdošová 
  • M. Gašparovič 
  • O. Geče 
  • M. Gliganič 
  • M. Gučíková 
  • M. Hacaj 
  • P. Hajdin 
  • M. Hanus 
  • J. Hašto 
  • P. Hessel 
  • D. Hevier 
  • L. Hornáček 
  • I. Horváthová 
  • Š. Hríb 
  • M. Hečko 
  • F. Hric 
  • M. Hriešik 
  • G. Hrústič 
  • T. Hudák 
  • O. Hudec 
  • Ľ. Huďo 
  • P. Hunčík 
  • J. Husák 
  • M. Hvorecký 
  • M. Jasenková 
  • D. Jaura 
  • Z. Jaurová 
  • V. Ježová 
  • M. Jíra 
  • B. Jobus 
  • J. Johanides 
  • M. Kaščák 
  • P. Kaščák 
  • J. Kemka 
  • J. Kirschner 
  • A. Kiska, prezident SR 
  • Š. Klein 
  • L. Kollárová 
  • V. Korček 
  • P. Konečný 
  • E. Korda 
  • P. Krebs 
  • H. Krejča 
  • P. Krcho 
  • L. Krivošík 
  • J. Kušnierik 
  • A. Leontiev 
  • M. Likier 
  • S. Mačáková 
  • J. Majchrák 
  • A. Malangone 
  • I. Marko 
  • N. Maur 
  • S. Mičev 
  • M. Mixová 
  • M. Mojžiš 
  • A. Mušinka 
  • D. Nagy 
  • Ľ. Némeš 
  • B. Németh 
  • J. Németh 
  • T. Nicholson 
  • D. Okrutská 
  • R. Olos 
  • Š. Ondrišová 
  • L. Opett 
  • F. Paulíny 
  • M. Paulinyová 
  • J. Pavlovič 
  • M. Petráňová 
  • V. Pizano 
  • M. Podolinská 
  • M. Polák 
  • A. Popovič 
  • J. Porubský 
  • T. Prištiak 
  • T. Raffa 
  • R. Raz 
  • I. Rintel 
  • M. Rjabininová 
  • L. Rušarová 
  • A. Sedláčková 
  • M. Sládek 
  • S. Spáč 
  • J. Spišiak 
  • A. Srholec 
  • E. Stevens 
  • R. Šarina 
  • H. Ševčíková 
  • M. M. Šimečka 
  • K. Šimončičová 
  • Šina 
  • G. Šipoš 
  • R. Špicar 
  • L. Šrámeková 
  • L. Šúchová 
  • J. Tabaček 
  • R. Tappert 
  • M. Toda 
  • S. Tordová 
  • M. Tóthová Šimčáková 
  • M. Trnka 
  • N. Uhnák 
  • M. Vagovič 
  • M. Vallo 
  • P. Vandal 
  • Z. Vasičák – Očenášová 
  • R. Vass 
  • M. Vavrinčík 
  • N. Veľká 
  • J. Viazanička 
  • Whisky 
  • Z. Wienk 
  • A. Wolowski 
  • A. Znášik 
  • D. Žilinčíková 
  • M. Žilinská

Workshopy:

  • Človekofón 
  • Kosher style breakfast, workshop: J. Himi, R. Raz 
  • Kosher style cooking, workshop: J. Himi 
  • Len Tak Tak: Iné telo: viditeľné a neviditeľné 
  • Orange Roller Disco: 
  • Detská Roller Univerzita I. 
  • Roller škôlka pre dospelých 
  • Quad workshop + exhibícia 
  • Freestyle inline exhibicia + workshop 
  • Sebaobrana pri škrtení, workshop: Umenie boja Krav Maga 
  • Židovské tancovanie, workshop: Besamim 

Kúzelník:

  • Talostan (SK)

Ekumenická bohoslužba:

  • D. Pastirčák 
  • A. Polcková 
  • A. Srholec 
  • J. Adamuščin 
  • Z. Cenkerová 
  • Z. Furková 
  • R. Harvan 
  • Ibrahim 
  • J. Kušnierik 
  • B. Lenko 
  • M. Ondrík 
  • P. Šimun 
  • M. Tolgyessy 
  • M. Varga 
  • Zakarpatský národný zbor 
Pohoda Bažant Pohoda 2015


Bažant Pohoda 2015

Letisko Trenčín, Slovakia
9. - 11. 7. 2014
návštevnosť: 30.000 / deň - VYPREDANÉ


Scény

  • Bažant stage: klasická hudba, rock, pop, world music, jazz 
  • Orange stage: rock, pop, indies, alternatíva, world music, hip-hop 
  • Space Aréna SLSP: tanečná hudba, alternatíva, hip hop, free jazz, DJs 
  • Budiš Stage: rock, hard rock, indie, punk, hip-hop, rap, folk
  • EUropa Stage: divadlo, diskusie, alternatíva, punk, rock, electro, noise rock
  • NAY Tanečný dom: tanečné worshopy, folk, world music, ska, tanečná hudba, DJs 
  • Red Bull Tour Bus: hip hop, indies, alternative, techno, tanečná hudba, electro swing
  • Visegrad club:  experimentálna elektronická hudba, techno, noise
  • Family Park: divadielká, klasická hudba, folklór, workshopy, detský program, kúzelník 
  • Optimistan Nadácie Orange: diskusie, divadlo,  
  • Literárny stan Martinus.sk: literatúra, diskusie, film 
  • Stan .týždeň: diskusie
  • Rádio (aktívna zóna)_FM: koncerty, živé rozhlasové vysielanie 
  • Bažant Kinematograf: film 
  • Partyspot: Silent Disco DJs + Liveacty, Rap
  • Orange Roller Disco: workshopy, exhibície, DJs
  • EÚ Informačná zóna: diskusie, workshop, film

Účinkujúci

Hudba:

  • Acollective (IL)
  • Anton Maskeliade (RU)
  • A-Trak (CA)
  • B-Complex (SK)
  • Beardyman (UK)
  • Bez ladu a skladu (SK)
  • Bilderbuch (A)
  • Billy Barman (SK)
  • Björk (IS)
  • Bo Ningen (JP)
  • Carpet Cabinet (SK)
  • Click Here - BalkAndalucia (F)
  • CocoRosie (US)
  • Čercheňora (SK)
  • Dakh Daughters (UA)
  • Dalekko (CZ)
  • Damian Lazarus and The Ancient Moons (GB)
  • Darkstar (GB)
  • DFS Kornička (SK)
  • Die Antwoord (ZA)
  • DJ Click (F)
  • Drakh (SK)
  • Dzunya (SK)
  • Dӱse (DE)
  • Eagles of Death Metal (US)
  • Einstürzende Neubauten (DE)
  • Elections in The Deaftown (SK)
  • Elektro Guzzi (AT)
  • Erotic Market (F)
  • Eva a Paľo Šuškovci (SK)
  • Fallgrapp (SK)
  • Fat White Family (GB)
  • FFS: Franz Ferdinand & Sparks (UK/US)
  • Fresh out of The Bus (SK)
  • Fufanu (IS)
  • Funny Fellows (SK)
  • Gázsa Band (HU)
  • Genius Locci (SK)
  • Gešo + Táňa Deformed (SK)
  • Ghostigital (IS)
  • Goethe DJs set (SK)
  • Gonsofus (RU/HU)
  • Heymoonshaker (GB)
  • HRTL (CZ)
  • Hudson Mohawke DJ Set (GB)
  • Hybrid Minds (GB)
  • Chiki liki tu-a (SK)
  • Ibeyi (FR)
  • Imre Kiss (HU)
  • Irie Révoltés (DE)
  • Jamka (SKZ)
  • Jimmy Pé (SK)
  • Kate Tempest (GB)
  • Kiasmos (IS)
  • Kippi Kaninus Band (IS)
  • Komara (SK/IT/US)
  • Korben Dallas Symphony (SK)
  • Koven (GB)
  • Kuenta I Tambu (NL)
  • Kurkus (SK)
  • Le Payaco (SK)
  • Les Ambassadeurs (Mali)
  • ĽH M. Pagáča (SK)
  • Lola Marsh (IL)
  • Makkatu (SK)
  • Malalata (SK)
  • Manu Chao La Ventura
  • Martina Javor (SK)
  • Matwe Drappenmädchenfeller (SK)
  • Medial banana (SK)
  • Midi Lidi (CZ)
  • MJ (SK)
  • Monikino Kino (SK/CZ)
  • Mourn (ES)
  • Muzička (SK)
  • Mužská spevácka skupina z Pohorelej (SK)
  • Nina Pixel (SK)
  • of Montreal (US)
  • OFF! (US)
  • Omar Souleyman (SY)
  • Orchester ZUŠ Trenčín (SK)
  • Para (SK)
  • Pearls Negras (BR)
  • Piarissimo (SK)
  • Pins (GB)
  • Polemic (SK)
  • Project 2501 (MK)
  • Puding pani Elvisovej (SK)
  • Purist (SK)
  • Repetitor (RS)
  • RL Grime (GB)
  • Roni Size Reprazent (GB)
  • RSS B0YS (PL)
  • Saténové ruky (SK)
  • Sendreiovci (SK)
  • Sendreiovci Le Orchestroha (SK)
  • Seward (ES)
  • Silent Disco (NL)
  • skb (SK)
  • SĽUK: Ornamenty (SK)
  • Spectrum Quartet (SK)
  • Stručné dejiny vesmíru (SK)
  • STX (SK)
  • Supa (SK)
  • Swingless Jazz Ensemble (SK)
  • Synus0006 (HU)
  • The Ugly Selectors (SK)
  • Tiken Jah Fakoly (CI)
  • Tom Vek (GB)
  • Too Many Zooz (US)
  • Transmusic Comp (SK)
  • Tricot (JP)
  • Triple Sun (SK)
  • Turbosampler (SK)
  • Turbowolf (US)
  • Vec & Škrupo + Band (SK)
  • Vlasta Popić (HR)
  • Vogjetgraik (CZ)
  • We Will Fail (PL)
  • Young Fathers (GB)
  • Zlokot (SK)

Tanec:

  • Break Dance Battle

Tanečné workshopy:

  • Flitre v rytme: P. Polnišová, L. Cmorej
  • Na Kráľovej holi - tance a spevy z Horehronia: B. a F. Morongovci
  • Charleston a letiskový letkis: S. Koščíková, J. Kubriczky
  • Clip Dance: Die Antwoord "Fatty Boom Boom”: A. Tesfaye, J. Bekr
  • Hore ruky! PortDeBras: H. Ballová 
  • Spod Tatier - tance z Liptova: S. Dikaszová, J. Filipko
  • Tance rumunských Rómov: workshop vedie: S. Jukász
  • Clip Dance: Bjork "TBC": S. Vlčeková a Debris Company

Divadlo:

  • Stoka: Víťazstvo
  • Pavol Seriš: Zo ZOO
  • Skrat: Vnútro vnútra 2/2
  • Luna Storytelling: Chlapec bez mena
  • Theatro Fortissimo: Kufrík
  • SĽUK: Zvuky nie sú muky
  • Bábkové divadlo na rázcestí: Čiarkolárium
  • PIKI: Paskudárium, Pes (prí)tulák
  • Ansámbel Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu + Detský a dievčenský spevácky zbor Slovenského rozhlasu: Stručné dejiny vesmíru

Film:

  • Pohoda 2014 (r. P. Všelichová, SK, 2014)
  • Hard Days Night (r. Richard Lester, GB, 1964)
  • Postřižiny (r. Jiří Menzel, CS, 1980) + Magda Vášáryová
  • Amy (r. Asif Kapadia, GB, 2015) – slovenská predpremiéra
  • 38 (r. D. Dangl, L. Zednikovič, SK, 2014)
  • Divoké historky (r. D. Szifrón, AR/ES, 2014)
  • Fest Anča 
  • Áčko - festival študentských filmov 

Literatúra:

D. Mitana, M. Baláž, M. Grajciar, K. Hajdu, J. Polovková, M. Longa, M. Macko, D. Petríková, M. Pjonteková, R. Potočár, K. Varsiková, M. Vlado, J. Oľhová, Achjo Bitch, Attila, Bič Boží, Curvekiller, T. Oľhová, J. Typlt, M. Děžinský, M. Habaj, P. Šulej, B. Jobus, R. Stanke, A. Hryc, L. Bagin, Lyrik, KK Bagala, A. Kiliánová, S. Uríková, O. Mrázek, Balla, V. Kostelanski, T. Ulej, M. Vadas, L. Kerata, A. B. Pain, Z. Furková, M. Vallová, Z. Prušková, J. Nvota, účinkujú: B. Kardošová, K. Slaninková, R. Roth, Z. Fialová, P. Boublík, D. Majling, T. Turek, R. Hudec, K. Farkašová, R. Pupala, P. Balko, M. Kopscay, E. Šimšík, J. Cole, Tono S., Zverina, Strýček Nicholas, Prezident Lourajder, M. M. Šimečka, J. Němec, V. Janček, P. Čejka, Kováč, Dorotka, A. Svahilec, M. Constantine, Barbora, B. Bláhovec

Maľovanie na šachty:

  • Vernisáž vizuálneho umenia 14:15 pri Danglárovej maľbe, hrajú Sendreiovci
  • Danglár
  • V. Frešo
  • J. Triaška
  • M. Vojtuš
  • L. Mikle
  • Michal Ormandík
  • Marek Ormandík
  • M. Adamčiak
  • T. Rafa
  • A. Dobrovodský
  • J. Turek
  • D. Slavkovská
  • M. Čorejová
  • M. Slováková
  • E. Kordošová 
  • J. Mitríková & D. Demjanovič
  • P. Valiska-Timečko
  • M. Gerboc
  • I. Derevenec
  • M. Prekop
  • S. Bellérová
  • M. Šumichrast
  • O. Hudec
  • D. Krajčová
  • M. Mališ
  • T. Stropkaiová
  • Sakra
  • M. Kučišová
  • A. Selmeci
  • E. Činčalová

Inštalácie:

  • R. Sikora
  • L. Sabo
  • M. Maťátko
  • M. Adamčiak

Public Art:

L. Barančová, V. Bátoryová, M. Brogyanyi
A. Cséfalvay, M. Maczová, D. Pišteková, V. Trnovská
Z. Duchová, M. Čorejová, D. Vološčuková, M. Hoppan
B. Supuková, P. Kalmus

Kreatívna zóna:

  • Výtvarníci:
  • SHOOTY
  • E. Binder
  • A. Dúbravský
  • J. Toman
  • M. Kiman
  • J. Florek
  • M. Kolárová
  • P. Cvik
  • R. Koszorus
  • A. Kopecká
  • P. Vojteková
     
  • Workshopy:
  • Workshop Show Me – transparentné tašky: T. Rapčanová, P. Rybánska. N. Orgoňová
  • Workshop dierkovej komory z krabičky: O. Dráb, M. Chudíková
  • Workshop s hlinou – Ceramique: R. Herman, S. Blažová
  • UV maľovanie: B. Tichá, J. Beňačka
     
  • Design Market: 
  • Zoznam Dizajnérov – predajcov:
  • FRL – N. Marčeková a M. Rosmany
  • ADELL + PUPAART – A. Kucharovičová a Z. Hlaváčová
  • LEMUR + LOSTOMATOS – M. Foltánová a M. Zaťkuliak
  • PATIO + FOLKART – P. Štofová a D. Mišíková
  • PATCHMAGA – M. Mokrá a J. Mokrá
  • HOFFE – P. Hoffelder, M. Hoffelder
  • RETART – M. Kucharovič a S. Štampovská
  • THREE POINT + FEDTND – R. Bezdedová a  M. RudaKitana
  • KRESKY + ZZUZZI – P. Vančová a Z. Hake
  • ALALA – A. Krivá a M. Krivý
  • ERYNBAGS – E. Ryníková a P. Ryník
  • THINGS.BY.E. + VETESH – E. Nováková a J. Chrienová
  • PONIO – I. Zuzínová a P. Zuzín
  • TY GALLERY + QPLUSBODKA – E. Matkuliaková a L. Turoňová
  • SASHA-M + AMANITA – A. Mrazová a A. Koščová

Fotografia:

  • K. Acél 
  • C. Bachratý 
  • M. Mlčúchová

Výstava z OFF festivalu na Bažant Pohode:

  • V. Kiva Novotný
  • Š. Kliman 
  • M. Kohlerová
  • D. Kochol
  • M. Krištůfek
  • E. Kyselková
  • D. Laurinc
  • B. Prášilová
  • J. Thýn

Kancelária súčasného umenia:

  • P. Barényi
  • A. Cséfalvay
  • A. Čierny
  • E. Devečková
  • D. Dida
  • I. Németh
  • E. Stanková
  • Z. Žabková 
  • M. Piaček

Biela noc:

  • Z. Petrovičová a O. Makši – FireWorks with Me! / Zostroj ohňostroj
  • L. Kuricová a M. Huštaty – Stroj
  • E. Tkáčiková - Toaletné obrazy
  • M. Chmelíčková – Bazén
  • Kolektívna výšivka

Diskusie:

J. Hašto, E. Gál, J. Hipš, B. Ivanegová, T. Aleksanyan, M. Trnka, T. Sedláček, J. Karpiš, V. Dubačová, P. Krebs, E. Krieglerová-Gallová, M. Kiripolská, A. Bražinová, N. Kančevová, J. Vojtek, P. Harum, K. Széherová, L. Rusnáková, V. Pospíšilová, E. Bokroš, R. Lintner, M. Roháček, D. Žilinčíková, T. Šulík s rodinou, J. Pečeňák, M. Smolíček, Z. Čaputová, M. Filko, P. Hrica, M. Madro, M. Patarák, J. Malíček, F. Gyarfáš, M. Vagovič, Z. Čaputová, Ľ. Bradáč, P. Kunder, A. Leontiev, J. Kovalčík, T. Hudeček, R. Koucký, P. Gero, E. Baláž, M. Gúčiková, D. Caisová, M. Kostolný, D. Daniš, A. Fulmek, M. Mojžiš, V. Černý, M. Nicolini, I. Slobodník, J. Smatana, R. Bránik, A. Bán, M. Burza, J. Šibík, M. Bandžák, L. Krivošík, R. Jančura, P. Matuška, Š. Šicko, B. Németh, T. Halasz, M. Burza, T. Benedikovič, M. Nicolini, M. Handzuš, J. Kemka, R. Vass, Štefan Hríb, F. Gál, R. Kirchhoff, P. Szolcsányi, M. Zimmermann, A. Marková, M. Pollák, M. Homolka, J. Kušnierik, E. Ö. Benediktsson, S. Baldursson, I. Mrvová, V. Pizano, M. Zachar, M. Leitnerová, M. Zajac, A. Grusková, M. Kroupa, M. Hajnoš, F. Pauliny, M. Bathory, S. Ciulisová, A. Popovič

Family Park workshopy:

  • Pastrierske hry
  • Hrnčiarsky kruh: Adrián Hrubý a synovia
  • Katedra hudobnej výchovy - hudobné dielne
  • Ekohračky
  • Daphne - Živá učebnica: tvorivé dielne
  • Luna storytelling výroba plošných bábok
  • Cirkus Kus
  • Hrnčiarsky kruh: Adrián Hrubý a synovia
  • Katedra hudobnej výchovy - hudobné dielne
  • Ekohračky
  • Daphne - Živá učebnica: tvorivé dielne

Hot Jazz budíček:

  • Funny Fellows (SK)

Kúzelník:

  • Talostan (SK)

Ekumenická bohoslužba:

  • A. Srholec (pozdrav)
  • A. Polcková
  • D. Pastirčák
  • F. Smelý 
  • D. Gudabová
  • V. Zboroň
  • Pjoni
  • G. Bagdasarov
  • J. Lupták
  • E. Šušková
  • R. Harvan
  • M. Tolgyessi
  • M. Kubičár
  • J. Adamuščin  
  • J. Kušnierik
Pohoda Pohoda 2016


Pohoda 2016

Letisko Trenčín, Slovakia
7. - 9. 7. 2016
návštevnosť: 30.000 / deň - VYPREDANÉ


Scény

  • Urpiner stage: klasická hudba, rock, pop, indie, world music, jazz, tanečná hudba, art rock, art pop
  • Orange stage: rock, pop, indie, alternatíva, world music, hip-hop, elektronika, tanečné divadlo
  • Space Aréna SLSP: tanečná hudba, alternatíva, hip hop, rap, synthpop, electropop, DJs 
  • Budiš stage: rock, indie, punk, hip-hop, rap, folk, dub, alternatíva
  • Red Bull Music Academy stage: elektronika, folk-rap, alternative jazz, juke, house/techno, soulful hip hop, rare grooves
  • EUropa Stage: divadlo, diskusie, alternatíva, punk, world music, elektronika, hardcore hip-hop
  • NAY Tanečný dom: tanečné worshopy, folk, world music, tanečná hudba, drum & bass, reggae, cumbia, DJ´s
  • Visegrad club:  experimentálna elektronická hudba, techno, noise
  • Garáž: metal, punk, rock, indie
  • Family park: divadielká, klasická hudba, folklór, workshopy, detský program
  • Optimistan Nadácie Orange: diskusie, divadlo, vážna hudba
  • Literárny stan Martinus.sk: literatúra, diskusie, film 
  • Stan .týždeň: diskusie 
  • Rádio (aktívna zóna)_FM: koncerty, živé rozhlasové vysielanie 
  • Meet The Giants 18+: Silent Disco DJs + Liveacty, Rap, tanečná hudba
  • Orange Roller Disco: workshopy, exhibície, DJ´s
  • Živica – powered by ZSE: diskusie, workshopy, film, prednášky
  • EÚ Informačná zóna: diskusie, workshopy, film
     

Účinkujúci

Hudba:

  • Amplidyne Effect (MK)
  • Anna Meredith (GB)
  • Ash Koosha (IR)
  • Astronautalis (US)
  • Archívny chlapec a Dobropič (SK)
  • B-complex (SK)
  • Bad Mojo (SK)
  • Banda (SK)
  • Bartošovci (SK)
  • Basic Soul Unit Live (CA)
  • Bazzookas (NL)
  • Beaty (SK)
  • Bene (SK)
  • Billy Barman (SK)
  • Bjarki (IS)
  • BOX (SK)
  • Bulp (SK)
  • Citty (CZ)
  • Clive (SK)
  • ČAD (SK)
  • Chaosdroid (RO)
  • Cherry street (SK)
  • Chicks on Speed (US/AU)
  • David Koller (CZ)
  • DETEKM (SK)
  • DFS Terchovček (SK)
  • Digital 21 + Stefan Olsdal (ES/SE)
  • DJ Beaty b2b Kato (CZ/SK)
  • DJ Ink Miget (SK)
  • DJ Jimmy Pé (SK)
  • DJ Knüppel aus dem sack (BY/CZ)
  • DJ Nobodylisten (CZ)
  • DJ Paypal (US)
  • DJ Pure (NL)
  • DJ Robot (SK)
  • DJ set Pil-C (SK)
  • DJ Shadow (US)
  • DJ Vec (SK)
  • Dodoman & Wychitawacs aka Drinkteam (SK)
  • Dub Pistols (GB)
  • Eagulls (GB)
  • Easy Star All-Stars (US)
  • Ernest Ranglin & friends    (JM)
  • Ester Rada (IL)
  • Fishface (SK)
  • Folk&Bass Orchestra (SK)
  • FS Terchovec (SK)
  • Flying Lotus (US)
  • Funny Fellows (SK)
  • Fyasco (SK)
  • Gabanna (SK)
  • Galagha (SK)
  • Galaprogram (SK)
  • Gogol Bordello (US)
  • Hańba! (PL)
  • Have You Ever Seen The Jane Fonda Aerobic VHS? (FI)
  • Ho99o9 (US)
  • Hollie Cook (GB)
  • Honeyblood (GB)
  • Hypnotic (SK)
  • Ian The Indian
  • Impreus (SK)
  • Inkwall (SK)
  • It's Everyone Else (SI)
  • J. Lupták a String Quartet (SK)
  • Jambinai (KS)
  • James Blake (GB)
  • Jana Kirschner (SK)
  • Janáčkova filharmónia Ostrava (CZ)
  • Jobus Pubertus (SK)
  • Josey Rebelle (GB)
  • K-X-P (FI)
  • Karpatské chrbáty (SK)
  • Katarzia a Valihora (SK)
  • Killiekrankie (CZ)
  • Kiran Leonard (GB)
  • Knüppel aus dem sack
  • Komorný orchester mesta Trenčín (SK)
  • Koreless (GB)
  • Kornička (SK)
  • Kohout, Lupták, Jobus, Kaščák (SK)
  • Koki (SK)
  • Korben Dallas (SK)
  • Kutmah DJ (US)
  • Kunde & Kurwe (SK)
  • Kunstless (SK)
  • La3no Cubano (SK)
  • Landless (SK)
  • Laser Bros (CZ / AT)
  • Lenka Dusilová & Baromantika (CZ)
  • Liburn Jupolli (XK)
  • Lifecutter (SI)
  • Lola Marsh (IL)
  • Longital Suita (SK)
  • Lutto Lento (PL)
  • ĽH M.Bobáňa (SK)
  • ĽH Martinky Bobáňovej (SK)
  • Ľ. Cehelský (SK)
  • M. Noga & Pagáč band (SK)
  • Max Bazowski (SK)
  • Max Jury (US)
  • Mbongwana Star (CF)
  • Midi Lidi (CZ)
  • Milan Lasica & Bratislava Hot Serenaders (SK)
  • Milian Ridly (SK)
  • Mike T. (SK)
  • Monsieur Periné (CO)
  • Muzička (SK)
  • My Baby (NL)
  • Naďa (SK)
  • Nederlands Dans Theater 2 (NL)
  • Never Sol (CZ)
  • Nina Kraviz (RU)
  • Norwell (HU)
  • Núku (SK)
  • ODESZA (US)
  • Ollie torr(CZ)
  • Oratnitza (BG)
  • Orchester ZUŠ Trenčín + zbor Piarissimo (SK)
  • Pandoo (CZ)
  • Pandúri (SK)
  • Parov Stelar (AT)
  • Patres (SK)
  • PJ Harvey (GB)
  • Pjoni (SK)
  • Poliça (US)
  • Pressburger Klezmer Band (SK)
  • Public Service Broadcasting (GB)
  • Purist DJs (SK)
  • Rafo & Pure (SK)
  • Robot Koch (DE)
  • Róisín Murphy (IE)
  • RozpoR (SK)
  • Saténové Ruky (SK)
  • Saul Williams (US)
  • Savages (GB)
  • Sevdaliza Live (NL)
  • Shibusa Shirazu Orchestra (JP)
  • Shostakovich / Testimony - Roth, Lupták, and String Quartet (SK)
  • Sigur Rós (IS)
  • Skee Mask (DE)
  • Sonido Gallo Negro (MX)
  • SPOR (GB)
  • Stratasoul (SK)
  • Stroon (SK)
  • Superar (SK)
  • Sven Laux (DE)
  • Svetlana Maraš (RS)
  • Svetlux (SK)
  • Swing Thing & Papa Django
  • Talkshow (SK)
  • TASUN (SK)
  • The Ills (SK)
  • The Prodigy (GB)
  • The Tap Tap (CZ)
  • The Vaccines (GB)
  • Throwing Snow (GB)
  • Thundercat (US)
  • Tomáš Sloboda (SK)
  • Trnky (SK)
  • Vaults (GB)
  • VBPS (SK)
  • Vladimír 518 (CZ)
  • Vrbovskí víťazi (SK)
  • Walter Schnitzelsson (SK)
  • Whithe (SK)
  • Wojciech Kucharczyk (PL)
  • Xenia Rubinos (US)
  • Yanko Kral (SK)
  • Zrní & Janáčkova filharmónia Ostrava (CZ)
  • Živé kvety (SK)

Tanec:

  • Break Dance Battle: Hasta la muerte, Made in West, BreakFans, Stred team, Škola brejku

Tanečné workshopy:

  • Na dobré ráno – hudobné fenomény Slovenska zapísané v UNESCO: ĽH M. Bobáňa z Terchovej, Ľ. Cehelský (fujara), Folk&Bass Orchestra
  • Klezmerové tance: Pressburger Klezmer Band – workshop: L. Luptáková
  • Parov Stelar: Catgroove – Workshop: Kubriczky a S. Koščíkova
  • Hraj noha a hrá Banda: Banda a ženská spevácka skupina Trnky – workshop: V. Michalko
  • Flitre v rytme 96” – workshop: L. Cmorej, P. Polnišová
  • Čapáš sem, čapáš tam – workshop: Vajda brothers, B. Morongová, M. Jaššová, hrajú: Pandúri
  • Čo je z krvi, to sa mrví: tance z Čierneho Balogu – workshop:  F. Morong, hrajú: Bartošovci a Muzička
  • Kreatúrna fúzia, The Prodigy: Out of Space – workshop: J. Bekr, L. Cmorej

Divadlo:

  • Kabaret Československo: kultúrno-deratizačný kabaret
  • Milan Adamčiak, Peter Machajdík, Petra Fornayová: Diamondance
  • Elledans: mama ma má
  • Divadlo LAB: Hostel Tchekhov
  • Robert Roth, Jozef Lupták / String Quartet – Šostakovič: Svedectvo
  • R. Roth, V. Šarišský: Hlbokomorské rozprávky
  • Tyjátr: Don Šajn
  • Divadlo Zkufravon: Ako išlo Vajce na vandrovku
  • Tyjátr: Herkules
  • Kempelen Biomatic Orchestra: Ignác
  • Bábkové divadlo na rázcestí: Pa a Gu

Film:

  • Fest Anča 
  • Festival Áčko - festival študentských filmov 
  • Zen & umenie umierať (r. B. Fox, AU, 2015)
  • Gramatika Šťastia (r. M. O'Neill, R. Wood, AU, 2011)

Literatúra:

KK Bagala, F. Malík, D. Mitana, M. Kopcsay, M. Vadas, P. Balko, S. Uriková, L. Kerata, B. Farkaš, J. Bendzák, J. Briškár, I. Štrpka, P. Milčák, J. Šlesar, K. Čavojová, L. Štiblaríková, E. Fazekaš, P. Krištúfek, I. Štrpka, J. Ursiny, Å. Seierstad, , R. Roth, Pjoni, J. Zelizňak, M. Štefanková , J. Oľhová, S. Uriková, R. Stanke, Grázel, V. Horján, A. Bavi Pain, M. Brieška, R. Abbas, B. Kartous, T, Hadravová, D. Taragel, I. Taranenková, M. Píša, V. Zboroň, J. Rihák, M. Gešvantner, M. Hejtmánková , P. Šulej, S. Fochlerová , J. Beňová, J. Púček, Balla, T. Hučko, V. Rozenbergová, K. Kucbelová, J. Řehák, L. Zedník, P. Borkovec, E. Šimšík, M. Ferenčuhová, L. Svoboda,  E. Markovič, M. Ábelová, VEC, Kato, Bene, Lyrik, Strýček Nicholas, O. Tokarczuk, J. Topol, M. Placáková, B. Uhlár, B. Mosný, M. Halcinová, M. Kollár, L. Libjaková, T. Pokorný, P. Tilajčík, R. Potočár, D. Madro, M. Ivanov, R. Komžíková, P. Pečonka, D. Šuster, M. Vlado, M. Constantine, Rimmer, A. Svahilec, ADELADLA, O. Hrabal, V. Janček, Bruce Lee, pán Mrkvička

Maľovanie na šachty:

  • Danglár
  • M. Vrzgula
  • F. Lipták
  • M. Ormandík
  • N. Pakšiová
  • M. Voláková
  • R. Dranga
  • S. Müllerová
  • D. Slavkovská
  • K. Sido
  • I. Derevenec
  • M. Prekop
  • M. Ormandík
  • V. Frešo
  • L. Mikle
  • M. Mališ
  • M. Gerboc
  • V. Zrník
  • T. Rafa
  • A. Sákový
  • M. Slováková
  • J. Turek
  • A. Dobrovodský
  • S. Bellérová
  • I. Greguš
  • O. Hudec
  • E. Činčálová
  • M. Dráb
  • A. Selmeci
  • J. Holman
  • P. Žiač-ková
  • T. Jusko

4D Gallery:

  • G. Szigeti Csongor
  • M. Adamčiak
  • Z. Sabová
  • L. Sabo
  • P. Kalmus: Rakety mieru a lásky

Visual stage:

  • V1: Hľadisko IV. 
    Pozdrav z Pohody (Trenčína) pre Bruce Nauman – inštalácia
     
  • V2: Pozdrav z Pohody (Trenčína) pre Vladimíra Kokoliu – performance
     
  • V3: G. Hošovský: Pavilón nálezov (zoznamka)

    V4: Biela noc:
  • R. Farkaš – sedemminut: ZA MIER!

    V5: Ateliér Ilony Németh: Kancelária súčasného umenia:
  • A. Cséfalvay + J. Kyša
  • K. Karafová + M. Toldy
  • E. Janeček
  • E. Pánči
  • D. Koroncz
  • J. Gábor
  • APART
  • Kata Mach
  • P. Komoňová

    Public Art:
  • V6: Minaret/inštalácia: M. Barvičák, V. Ondo, P. Olejňák a P. Galdík
  • V7: The Doors/inštalácia: A. Csefalvay, M. Maczová, D. Pišteková, V. Trnovská
  • V8: Nič netrvá večne/inštalácia: Z. Duchová, D. Vološčuková,  M. Čorejová + M. Hoppan

Kreatívna zóna:

  • Výtvarníci: P. Sulo, A. Zelina, D. Spour, A. Barth, M. Myslovic, L. Sekerášová, N. Okoličányová, G. Halas, V. Heiser, E. Angermayer, E. Hettner

  • Workshopy: T. Rapčanová, P. Rybánska, N. Orgoňová, K. Jandová, M. Chrastina, B. Madajová, M. Maťátko, R. Okulský

  • Design Market: 
    Zoznam Dizajnérov – predajcov:
  • Saint Dot
  • Alala CILA
  • Letos
  • Lemur O.O
  • Sasha-M
  • Retart
  • Acid-designs a Qplusbodka
  • Chrisspola
  • Fusakle a WakiVaky
  • Lin
  • Petisha a Luloface
  • Eva Novanská
  • Kresky a Modrá púpava
  • Fat Fab
  • FRL

Fotografia:

  • K. Acél 
  • C. Bachratý 
  • M. Mlčúchová

Diskusie:

J. Hašto, E. Gál, J. Hipš, B. Ivanegová, T. Aleksanyan, M. Trnka, T. Sedláček, J. Karpiš, V. Dubačová, P. Krebs, E. Krieglerová-Gallová, M. Kiripolská, A. Bražinová, N. Kančevová, J. Vojtek, P. Harum, K. Széherová, L. Rusnáková, V. Pospíšilová, E. Bokroš, R. Lintner, M. Roháček, D. Žilinčíková, T. Šulík s rodinou, J. Pečeňák, M. Smolíček, Z. Čaputová, M. Filko, P. Hrica, M. Madro, M. Patarák, J. Malíček, F. Gyarfáš, M. Vagovič, Z. Čaputová, Ľ. Bradáč, P. Kunder, A. Leontiev, J. Kovalčík, T. Hudeček, R. Koucký, P. Gero, E. Baláž, M. Gúčiková, D. Caisová, M. Kostolný, D. Daniš, A. Fulmek, M. Mojžiš, V. Černý, M. Nicolini, I. Slobodník, J. Smatana, R. Bránik, A. Bán, M. Burza, J. Šibík, M. Bandžák, L. Krivošík, R. Jančura, P. Matuška, Š. Šicko, B. Németh, T. Halasz, M. Burza, T. Benedikovič, M. Nicolini, M. Handzuš, J. Kemka, R. Vass, Štefan Hríb, F. Gál, R. Kirchhoff, P. Szolcsányi, M. Zimmermann, A. Marková, M. Pollák, M. Homolka, J. Kušnierik, E. Ö. Benediktsson, S. Baldursson, I. Mrvová, V. Pizano, M. Zachar, M. Leitnerová, M. Zajac, A. Grusková, M. Kroupa, M. Hajnoš, F. Pauliny, M. Bathory, S. Ciulisová, A. Popovič

Family Park workshopy:

  • Gravidjóga: A. Višňovcová
  • Tančeky s bábom v šatke workshop: MamaDance
  • tleSKOKrik: E. Šušková, študenti katedry hudobnej výchovy PdF UK
  • EDUdrama: Kde je Cyril?
  • EDUdrama: Príšerky z kufríka
  • WoodPack: lektor Boris Čellár
  • Čítanie s pánom Mrkvičkom
  • Montessori 
  • CirKus-Kus 
  • Hrnčiarsky kruh
  • Kreatívne dielne 
  • ZUŠ Trenčín
  • Pastierske hry

Hot Jazz budíček:

  • Funny Fellows (SK)

Kúzelník:

  • Talostan (SK)

Ekumenická bohoslužba:

  • Anna Polcková 
  • Marek Orko Vácha 
  • Daniel Pastirčák 
  • Misha Kapustin 
  • Mohamad Hasna
  • Ady Hajdu
  • Zita Furková
  • František Kovár 
  • Richard Stanke  
  • Juraj Adamuščin
  • Lubo Burgr
  • Michal Matejka 
  • Fero Kiraly
  • Roman Harvan
  • Mišo Tolgessy
  • Matej Kubičár
  • Jozef Lupták