Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024

Festival Pohoda vznikol v roku 1997 ako jednodňové podujatie a postupne sa vypracoval na najnavštevovanejšie multikultúrne open-air podujatie na Slovensku.

Prvý ročník sa pod názvom Kráľovská Pohoda uskutočnil na futbalovom štadióne na Sihoti ako súčasť osláv 585. výročia udelenia Trenčínu štatút slobodného kráľovského mesta.

Druhý ročník sa už konal v areáli Pod sokolicami, okrem futbalového štadióna bola využitá aj sála Meriny. Súčasťou festivalu sa stala aj tanečná scéna. V areáli Pod sokolicami sa festival konal až do roku 2003, scény sa rozrástli aj do priestorov trenčianskeho výstaviska.

Hlavný program festivalu tvorí hudba rôznych žánrov, vystúpili kapely reprezentujúce rock, punk, folk, rockabilly, world music, reggae, ska, pop, jazz, rave, rôzne žánre tanečnej hudby, folklór, ale aj klasická hudba.

Nechýbajú divadelné predstavenia, balet i súčasný moderný tanec, film, prezentácia literatúry, designu aj výtvarného umenia, diskusie na rôzne spoločenské témy, neziskové organizácie.

V roku 2000 sa stal generálnym partnerom festivalu pivovar Topvar, od roku 2002 do roku 2015 bol generálnym partnerom festivalu pivovar Zlatý Bažant a festival niesol meno Bažant Pohoda. V roku 2016 sa vrátil k názvu Festival Pohoda.

Od roku 2004 sa koná festival na trenčianskom letisku, návštevníci môžu sledovať program na dvoch open-air pódiách, otvorenej aréne a viacerých krytých arénach určených pre tanečnú scénu, ale aj tanečné workshopy, divadlo, literatúru či diskusie, pre rodiny s deťmi je k dispozícii Family park. Priamo v areáli sú dve stanové mestečká i dostatočný priestor na parkovanie.