9. — 12. júl 2020
9. — 12. júl 2020

Letisko Trenčín, Slovakia
16. – 18. 7. 2009
návštevnosť: cca 33.000 / deň


Scény

Bažant stage • Tesco stage • 02 aréna • ČSOB aréna • Garnier Magic Arena • Nay Tanečný dom • ČSOB detský park/ČSOB kids park • EuroCreative Space  

Účinkujúci

* Ahn Trio (Korea) • * Alabama 3 (GB) • AMO & United Flavour (SK/CZ) • * Andrej Šeban (SK) • Azucar Cubana (Cuba, SK) • Baláž & Hubinák_FM • Billy Barman & Orchester (SK) • Bratia Štefánikovci (SK) • Bratislava hot serenaders (SK) • Buraka Som Sistema (P) • Cenco & Dykman (SK) • * Collegium Musicum (SK) • Dananananaykroyd (GB) • Death Sentence: Panda! (USA) • Denisa Benčová + Jana Pastorková (SK) • Diego (SK) • Dievčenská spevácka skupina Marína (SK) • DJ Breeth / 4 Elements (SK) • * Does it Offend You Yeah? (GB) • * Dope Aviators (SK) • Drinkteam aka Dodo.Man & Wychitawacs (SK) • Duo Gitarinet (PL) • Ebony Bones! (GB) • * Emiliana Torrini (ISL) • * Frederic Galliano & Kuduro Sound system (F, Angola) • Fujiya & Miyagi (GB) • Galagha & Gabanna (SK) • Gitarové duo Terra Musica (SK) • Goro & Dephzac (SK) • Hadouken! (GB) • Hex (SK) • High Contrast (GB) • * Hot 8 Brass Band (USA) • Hrdza (SK) • Hudba z Marsu(SK) • * Huong Thanh (Vietnam) • * Hurra Torpedo (NOR) • * Chassidic songs (SK) • * Isobutane (SK) • Jape (IRL)* • Javorová Húžva (SK) • Jozef Lupták a hostia (SK) • Karol Mikloš (SK) • Karpatské chrbáty & Art Music Orchestra (SK) • * Kasinos (SK) • Kasioboy (SK) • Kinet & Magálová (SK) • Kira (DAN) • * Klaxons (GB) • Kornička (SK) • * Kosa z Nosa (SK) • Kraak & Smaak (NL) • * Květy (CZ) • * Lamb (GB) • * Laurent Garnier Live (F) • * Lay Low (ISL) • Lion Dee & Wychitawacs (SK) • Ľudová hudba Jara Hazlingera (SK) • Marta Kubišová (CZ) • * Max Romeo (USA) • MCH Band (CZ) • Microchunk VJs (GB) • * Mooshak (SK) • MSTRKRFT (CDN) • Nils Petter Molvaer (NOR) • N.o.h.a. (CZ, D, Filipiny) • Noisecut (SK) • Oi Va Voi (GB) • Ojos De Brujo (E) • Opera of Slovak National Theatre + Hungarian State Opera (SK, H) • * Orchestra Baobab (Senegal) • * Orchester ZUŠ Trenčín (SK) • Para (SK) • Patti Smith (USA) • * Peal & Ultra (SK) • Pendulum (GB) • Percujove (E) • * Peťo Tázok a Karaoke Tundra (SK) • * Punk Funk Genius (SK) • Qwert quartet (SK) • Razorlight (SWE) • Richard Muller (SK) • * Skank / Leporelo_FM (SK) • Slobodná Európa (SK) • Space recorder (SK) • * Subsist (CZ) • Swing Society Orchestra (SK) • * Tata bojs + Ahn Trio (CZ/Korea) • * The Advent Live (P) • * The Aggrolites (USA) • The Airborne Toxic Event (USA) • The Autumnist (SK) • The Blind Boys of Alabama (USA) • The Burning Hell (CDN) • The Hydrant (Indonesia) • The Inspector Cluzo (F) • * The Joy Formidable (GB) • * The She Creatures (GB) • The Ting Tings (GB) • * The Uniques (SK) • The Whip (GB) • * Toky & Loktibrada (SK) • Tomáš Sloboda Sounds like this (SK) • * Travis (GB) • Troy von Balthazar (USA) • Tunng (GB) • Vladimir 518 (CZ) • Vlasta Třešňák (CZ) • * Vrchársky orchester (SK) • * Warren Suicide (D) • Xindl X (CZ) • You Coco (SK) • Žilinské dychové trio (SK) • Živé kvety (SK)

* zrušené pre predčasné ukončenie festivalu kvôli tragédii.

Moderný tanec: ElleDanse: Daylight Special (SK) • RootlessRoot: Sudden Showers of Silence (GR) • Break dance battle

Divadlo: Babadlo: Od nedele do soboty • Divadelné centrum Martin: Ako išlo vajce na vandrovku, Červená čiapočka, Dlhý široký a bystrozraký • Divadlo GuNaGu: In Da House • Divadlo na tahu: Vernisáž • OZ Kufimo: 2-3 prasiatka • Pán Mrkva: Potvorské zvieratá • Veľkí herci malým deťom 

Literatúra: Artforum time: Spomínačky na Dominika Tatarku • Braňo Jobus a Igor Derevenec: Zázračné rozprávky (SK) • Literárny cirkus K. K. Bagalu: Krst Knihy Vlada Jančeka, Peter Šulej: História • Miniromány, minidrámy a iné míny • Pressovar: Zlaté piesky - literárny kabaret • Slam poetry - Básnický free style, jazyková exhibícia, súťaž 

Diskusie: I. André • A. Bán • B. Bírešová • F. Gál • J. Hašto • A. Heretik • A. Heretiková Marsalová • Š. Hríb • T. Kamenec • E. Korda • M. Kostolný • J. Malcho • V. Novotný • I. Obuch • J. Pečeňák • R. Roth • J. Šibík • J. Štrasser • M. Trnka • Z. Wienk • OZ Návrat: Spolupristole 

Bažant kinematograf: Ako sa varia dejiny, r.P. Kerekes , 88min., SK 2009 • Bratislava film, r. Jakub Króner, 90min., SR 2009 • Bobule, r. T. Bařina, 90min, CZ 2008 • Control, r. A. Corbijn, 122min, GB 2007 • Domov (Home), r. Y. Arthus-Bertrand, F, 2008, 120 min. • Early Melons – výber • Festival Áčko - výber • Fest Anča – výber • Chyťte ho! r. Boris Šima, 18min, SR 2008/9 • Jeden svet – výber • Juro, r. L. Zednikovič, SK • Karamazovci, r. P. Zelenka, 113min., CZ 2008 • Krátká dlouhá cesta, r. M. Hanzlíček, 82min., CZ 2009 • Momentky, r. P. Krištúfek, SK • Pohoda 2008 – r. M. Nevín, 59min, SK 2009 • Prežili sme Gulag, r. O. Krajňák, SK • Tango s komármi, r. Miloslav Luther, 97min., SR 2009 • V tieni času, r. T. Macák, SK

Tanečné workshopy: Step (Fabulous feet) • Flamenco (Jana Haluková - La Chiri + skupina) • House dance (Marcel Čechval and brothers) • Kamenica n. Cirochou/čardáš a verbunk (V.Michalko a M. Mihočková, hrá: M. Noga) • Kolomijka a Krutak/Habura – (S. Ondejka a M. Svoreňová, hrá: M. Noga (SK)) • Kuduro • Mezoség- parový tanec z Transylvánie (Sambolcs Lengyel, hrá Honvéd (H)) • Orko - Gasza Band (H) • Pulp fiction - choreografia z kultového filmu (Jaro Bekr a SPIN) • Salsa (Sabrosura) • Štrba - Liptov/Čardáš, Do skoku (F. Morong a B. Morongová, Muzička) • Tanečný domček pre deti a rodičov (Muzička, V. Michalko a M. Mihočková) • Valčík - Na krásnom modrom Dunaji (Erik Ňariaš) 

Detský park (jašovisko, stráženie detí, workshopy): Babadlo: Od nedele do soboty • Braňo Jobus a Igor Derevenec: Zázračné rozprávky (SK) • Divadelné centrum Martin: Ako išlo vajce na vandrovku, Červená čiapočka, Dlhý široký a bystrozraký • Divadlo Haaf: Smelý Zajko • Divadlo PIKI: Elá hop!, Paskudárium • Kašpárek v rohlíku – koncert • Kúzelník / Magic Man Talostan (SK) • OZ Kufimo: 2-3 prasiatka • Pán Mrkva: Potvorské zvieratá • Veľkí herci malým deťom 

Sprievodné aktivity: športový park / sport park • workshopy / workshops • graffitti, maľovanie / graffiti, visual arts • výstava fotografií Ctibora Bachratého / photograph exhibition of Ctibor Bachraty • čajovne / tea rooms • nabíjačkáreň mobilov / mobile phones charging point • masáže / massages • prsníkové poradenstvo / breast consultations • neziskové organizácie / NGOs • mobilná banka, bankomaty / mobile bank • separácia odpadu / litter separation • 2x camping, showers, parking • zóna ticha / silent zone