9. — 12. Júl 2020
9. — 12. Júl 2020

Letisko Trenčín, Slovakia
5. – 7. 7. 2012
návštevnosť: 29.000 / deň


Scény

Bažant stage • Orange stage • Dome • SLSP Aréna • EUropa • NAY Tanečný dom • Dobrá krajina • Škoda Family Park • KC Dunaj • Stan .týždeň • Stan literarnyklub.sk • Bažant Konematograf 

Účinkujúci

All Stars Open Band (SK) • Aloe Blacc (GB) • Amatorski (B) • Anna Calvi (GB) • Banda (SK) • Batatimba (SK) • Bat For Lashes (GB) • Billy Barman (SK) • Blue Motion (SK) • Bomba Estereo (COL) • Bonus (CZ) • Budapest Saxophone quartet (H) • Caribou (CDN) • Cestou domov: Jana Kirscher a afterPhurikane (SK) • Čad (SK) • Čokovoko (CZ) • DFS Čečinka (SK) • DFS Kornička (SK) • Divé maky (SK) • DJ Die + Jenna G (GB) • Djs of the Universe (SK - Margita a Besná, Caggy, ParaDJs, Madlene Crew, Le DJs, DJs pani Elvisovej) • Dobre naladený klavír (M. Chudada, G. Radič, E. Šedivá, J. Štefanec, K. Ondrišáková, Š. Král, F. Chovancová a návštevníci festivalu) • Dorota Nvotová s nepálskou kapelou (SK, Nepál) • Dry The river (GB) • Eddy Portella (SK) • Elbow (GB) • Emika (D) • Emiliana Torrini (IS) • Eskmo (USA) • Femi Kuti & Positive Force (Nigeria) • Fever Fever (GB) • Figura Ensemble with Garth Knox (DK, GB) • Fiordmoss (CZ) • Fixers (GB) • Floex (CZ) • Gemma Hayes (IRL) • Givers (GB) • Guillemots (GB) • Hjalmár (IS) • Hrana (SK) • Hugo Čáves Orchestra (SK) • Hypnotic Brass Ensemble (USA) • Chase and Status live (GB) • Chew Lips (GB) • Chór vážskych muzikantov (SK) • I Blame Coco (GB) • Iva Bittová & Čikori (CZ) • Jamaican Legends: Ernest Ranglin, Tyrone Downie, Robbie Shakespeare, Sly Dunbar (JAM) • Ján Boleslav Kladivo (SK) • Jelly Belly (SK) • JuJu (GB, Gambia) • Karpatské chrbáty a Michael Kocáb (SK / CZ) • Kasabian (GB) • King Krule (GB) • Kitty Daisy and Lewis (GB) • Komorný orchester ZUŠ Trenčín (SK) • S. Lavrík, J. Lupták, B. Lenko (SK): Dúverná zmluva medzi Mníchem a Ďáblem • Les Trucs (D) • Little Roy (JAM) • Longital (SK) • Lou Reed (USA) • Lützenkirchen (D) • Mangrove Steel Band (GB) • Matwä (SK) • Movits! (SWE) • Naive New Beaters (F) • Napszyklat (PL) • Nevážny večer s vážnou hudbou (T. Šofranková, B. Berkyová a návštevníci festivalu) • Orbital (GB) • Orquesta Típica Fernández Fierro (ARG) • Owiny Sigoma Band (Kenya, GB) • Panáčik (SK) • Portico Quartet (GB) • Public Enemy (USA) • Puding pani Elvisovej (SK) • Quasars Ensemble + Eva Šušková (SK) • Rido (CZ) • Ross Allen (GB) • Saténové ruky (SK) • Screaming Females (USA) • S.C.U.M (GB) • SebastiAN (F) • Silent Disco (NL) • Slobodná Európa (SK) • Sofrito (GB) • Stealing Sheep (GB) • Subina (SK) • Submotion Orchestra (GB) • Susanne Blech (D) • Symfonický orchester Slovenského rozhlasu (dirigent: Walter Attanasi), Spevácky zbor Lúčnica (zbormajsterka Elena Matušová), Pressburg Singers (zbormajsterka Janka Rychlá), sólisti: Ľubica Vargicová, Terézia Kružliaková, Miroslav Dvorský, Martin Malachovský: Paul McCartney, Carl Davis: Liverpoolske oratórium • Talkshow (SK) • Tata bojs (CZ) • Teória Odrazu (SK) • The Alaev Family (Israel) • The Asteroid Galaxy Tour (GB) • The Beatboys (SK) • The Cellmates (SK) • The Heavy (GB) • The Horrors (GB) • The Ills (SK) • The Kooks (GB) • The Maggies Marshmallows (CZ) • The Plastic People of the Universe (CZ) • The Victorian English Gentlemen Club (GB) • Toky & Loktibrada (SK) • Totally Enormous Extinct Dinosaurs (GB) • Two Door Cinema Club (GB) • Villagers (IE) • Warpaint (GB) • White Lies (GB) • Yann Tiersen (F) • Zapaska (UA) 

Tanec: Break Dance Battle • FS Technik: Folklove (SK)

Tanečné workshopy: T. Surovec : Tango Argentino • Š. Stec a D. Noušková, Ľudová hudba M. Janšta (SK):Rusínske tance/ Kolomyjka, Dribna • R.Šůstek, P. Šůstková: Swing • Lady Licious: Clip dance: Two Door Cinema Club • T. Nepšinský: Interaktívne prebúdzanie • A. Kališová: Orientálne tance • V. Michalko, J. Miko – Kopytko, M. a J. Dreveňákovci, Ľudová hudba M. Janšta (SK): Rómske tance • J. Bekr a L. Cmorej: Clip dance: Deee Lite - Groove is in my heart • V. Michalko, D. Kavalcová, Ľudová hudba M. Janšta: Kysucké prepletance • L. Jazudeková: Joga s Lunou 

Divadlo: 3T a S3: Divadelno-improvizačné šialenstvo • Divadlo Arteatro: Ivan Bukovčan: Luigiho srdce alebo poprava tupým mečom • Divadlo na tahu: V. Havel: Audience • Divadlo na tahu: V. Havel: Protest • Slovenské komorné divadlo Martin: B. Jobus: Muflón Anciáš • Palec: Chutilo vám, páni? • Divadlo Agapé: Dúhový autobus • Divadlo Agapé: Nepatríme na smetisko • Divadlo DIK: Rómske zrkadlo • ZUŠ Ľ. Rajtera, Bratislava: Malý Princ • Harryteater: Krotiteľ a medveď • Harryteater: Havko a mňauka • Divadlo Piki: Rozkrávka • Harryteater: Ježibaba Klotilda • Kúzelník Talostan • Veľkí herci malým deťom 

Film: Burning Man: Beyond Black Rock, USA 2004, r. D. Brown, • Burning Man: Voyage in Utopia, USA 2007, r. L. Le Gall, • Don’t stop, CZ/SK 2012, r. R. Řeřicha • Dust and Glitter, SK 2011, r. M. Čopíková • Ladí Neladí: Noisecut / 100 °C, CZ 2004, r. A. Koudela • Návrat: Nechcené deti po 12 rokoch, SK 2012, r. M. Roháček, M. Šulík • Občan Havel přikuluje, CZ 2009, r. A. & J. Novák • PICtures From PICF, CZ/SK 2012, r. M. Nevín • Pohoda 2011, CZ/SK 2011, r.. M. Nevín • Polnoc v Paríži, USA 2011, r. W. Allen • Posledný autobus, SK 2011, r. M. Snopek, I. Laučíková • Puf a Muf, CS 1971, r. V. Kubal • Rolling Stones – Shine a Light, USA 2008, r. M. Scorsese • Ticho nad oblakmi, SK 2009, r. P. Barabáš • Trou de Fer – Železná diera, SK 2011, r. P. Barabáš, • Zem stíchla, SK 2009, r. Š. Ondruš • Zvonky šťastia, SK 2012, r. M. Šulík, J. Bučka • Fest Anča – výber z filmov • Filmy z festivalu Áčko • Pacientárium - animované filmy • Reklama - premietanie najlepších spotov z celého sveta 

Literatúra: Balla • Matúš Bartko • Bene • Roman Beňo • Martina Boleková • Ľuboš Dzúrik • Lýdia Džundová • Daniel Hevier • Michal Hlatký • Péter Hunčík • Monika Kompaníková • Václav Kostelanski • Maroš Krajňak • Silvester Lavrík • Erik Markovič • Mária Modrovich • Eva Mošpanová • Jana Ondrušová • Agda Bavi Pain • Eva Pariláková • Peter Prokopec • Michaela Rosová • Alexandra Salmela • Michal Spáda • Verona Šikulová • Zuzana Šmatláková • Ivan Štrpka • Juraj Štubner • Tomáš Ulej • Soňa Uriková • Marek Vadas • Tomáš Varga • Martin Vedej • SLAM POETRY 2012 

Výtvarné umenie /Architektúra: Nové drevo: Štefan Papčo: Z gánku na lúku (2006), Viktor Frešo: Palety (2012), Marian Straka: Cutting • form 1 (2008), Vertikal form (2008) - kurátorka V. Büngerová • Galéria Pohoda: Street Art Communications (V. Feher, J. Hubinský, Garnart, Irk, Weni, Zmes, Type, Carlos, R, Promin), J. Činčár, Danglár, J. Oravec, Žltý, I. Derevenec, D. Žáková, K. Sido, F. Sabol, A. • Barth, M. Vrancová, P. Baláž, P. Králik, M. Lukáč, M. Dančáková, E. Ondová, J. Vasilko, D. Jurkovič, S. Bubán, M. Schniererova, Š. Kliman, M. Slováková • Rudo Sikora: Súhvezdie Havla • Výstava fotografií: C. Bachratý, E. Genserek, K. Acélová, J. Jakubčo • Trienále textilu • Kreatívna zóna • Design Market • Filantropická Pecha Kucha Night

Diskusie: M. Adamov • A. Aouadi • P. Bálik • R. B. Balog • L. Barmošová • M. Beďatš • J. Belišová • K. Bergendiová • P. Biľak • G. Bindics • V. Burjan • M. Bútora • D. Caisová • J. Csaplárová • S. Daniel • L. Diko • B. Dobšinský • F. Drábek • J. Dubovcová • K. France • A. Freimanová • V. Frešo • E. Gál • E. Gažová • E. Gondorová • M. Goodell • J. Gordulič • T. Halász • M. Handzuš • L. Harvey • J. Hašto • T. Holoda • M. Homolka • Š. Hríb • P. Hunčík • M. Hvorecký • A. Chlebničanová • S. Choudhury • Z. Jaurová • B. Jobus • R. Karafiát • Š. Klein • Š. Kliman • M. Kocáb • M. Kostolný • T. Kráľ • L. Krivošík • A. Krob • J. Króner • A. Kujovičová • J. Kušnierik • R. Kutaš • M. Lachká • Lasky • V. Lauko • M. Magula • J. Markovič • R. Mathé • A. Matúšková • N. Maur • Z. Melicherčíková • Z. Mistríková • M. Mojžiš • H. Moravčíková • P. Nádasdi • D. Nagy • I. Netík • T. Nicholson • D. Nvotová • B. Ondrášik • T. Ondrejková • R. Pala • T. Pauhofová • J. Porubský • L. Práznovská • I. Radičová • J. Rizman • M. Roháček • D. Rušar • Shina • R. Sikora • L Siposová • J. Spišiak • Z. Szatmary • P. Szolcsányi • R. Šarina • J. Šedivý • P. Ševce • J. Šiklová • M. M. Šimečka • M. Štencl • V. Šucha • M. Šulík • M. Vallo • D. Vančo • I. van Oijen • E. Vášáryová • M. Vičar • P. Vrabec • Z. Wienk

Škoda Family park: Tvorivé dielne, skákací hrad • skok vo vreci, veselosti • nafukovacie atrakcie, • kolotoče • maľovanie na spotrebiče • ŠKODA hrou • Skupina historického šermu Wagus • Hrnčiarsky kruh: A., Š a F. Hrubí • Pastierske hry • First Lego League • Športový a adrenalínový park

Ďalšie sprievodné aktivity: kolotoče – Xtreme, Ranger, • Move It, autodrom, 30m • reťazovka Swing Tower • vodný futbal, 4-trampolína, • stolný futbal, frisbee zóna • Orange Roller Disco • Dobrý trh • Speakers Corner • Slávnostná promenáda • Festivalový denník .deň • výstava fotografií Ctibora Bachratého • čajovne • bankomaty • separácia odpadu • 2x camping, showers, parking • Ekumenická bohoslužba