9. — 12. júl 2020
9. — 12. júl 2020

Letisko Trenčín, Slovakia
9. – 11. 7. 2014
návštevnosť: 30.000 / deň (Vypredané)


Scény

Bažant stage • Orange stage • Space Aréna SLSP  • Budiš Stage • EUropa Stage • NAY Tanečný dom • Red Bull Tour Bus • Visegrad club • Family Park • Optimistan Nadácie Orange • Literárny stan Martinus.sk • Stan .týždeň • Rádio (aktívna zóna)_FM • Bažant Kinematograf • Partyspot • Orange Roller Disco • EÚ Informačná zóna 

Účinkujúci

Hudba: Acollective (IL) • Anton Maskeliade (RU) • A-Trak (CA) • B-Complex (SK) • Beardyman (UK) • Bez ladu a skladu (SK) • Bilderbuch (A) • Billy Barman (SK) • Björk (IS) • Bo Ningen (JP) • Carpet Cabinet (SK) • Click Here - BalkAndalucia (F) • CocoRosie (US) • Čercheňora (SK) • Dakh Daughters (UA) • Dalekko (CZ) • Damian Lazarus and The Ancient Moons (GB) • Darkstar (GB) • DFS Kornička (SK) • Die Antwoord (ZA) • DJ Click (F) • Drakh (SK) • Dzunya (SK) • Dӱse (DE) • Eagles of Death Metal (US) • Einstürzende Neubauten (DE) • Elections in The Deaftown (SK) • Elektro Guzzi (AT) • Erotic Market (F) • Eva a Paľo Šuškovci (SK) • Fallgrapp (SK) • Fat White Family (GB) • FFS: Franz Ferdinand & Sparks (UK/US) • Fresh out of The Bus (SK) • Fufanu (IS) • Funny Fellows (SK) • Gázsa Band (HU) • Genius Locci (SK) • Gešo + Táňa Deformed (SK) • Ghostigital (IS) • Goethe DJs set (SK) • Gonsofus (RU/HU) • Heymoonshaker (GB) • HRTL (CZ) • Hudson Mohawke DJ Set (GB) • Hybrid Minds (GB) • Chiki liki tu-a (SK) • Ibeyi (FR) • Imre Kiss (HU) • Irie Révoltés (DE) • Jamka (SKZ) • Jimmy Pé (SK) • Kate Tempest (GB) • Kiasmos (IS) • Kippi Kaninus Band (IS) • Komara (SK/IT/US) • Korben Dallas Symphony (SK) • Koven (GB) • Kuenta I Tambu (NL) • Kurkus (SK) • Le Payaco (SK) • Les Ambassadeurs (Mali) • ĽH M. Pagáča (SK) • Lola Marsh (IL) • Makkatu (SK) • Malalata (SK) • Manu Chao La Ventura • Martina Javor (SK) • Matwe Drappenmädchenfeller (SK) • Medial banana (SK) • Midi Lidi (CZ) • MJ (SK) • Monikino Kino (SK/CZ) • Mourn (ES) • Muzička (SK) • Mužská spevácka skupina z Pohorelej (SK) • Nina Pixel (SK) • of Montreal (US) • OFF! (US) • Omar Souleyman (SY) • Orchester ZUŠ Trenčín (SK) • Para (SK) • Pearls Negras (BR) • Piarissimo (SK) • Pins (GB) • Polemic (SK) • Project 2501 (MK) • Puding pani Elvisovej (SK) • Purist (SK) • Repetitor (RS) • RL Grime (GB) • Roni Size Reprazent (GB) • RSS B0YS (PL) • Saténové ruky (SK) • Sendreiovci (SK) • Sendreiovci Le Orchestroha (SK) • Seward (ES) • Silent Disco (NL) • skb (SK) • SĽUK: Ornamenty (SK) • Spectrum Quartet (SK) • Stručné dejiny vesmíru (SK) • STX (SK) • Supa (SK) • Swingless Jazz Ensemble (SK) • Synus0006 (HU) • The Ugly Selectors (SK) • Tiken Jah Fakoly (CI) • Tom Vek (GB) • Too Many Zooz (US) • Transmusic Comp (SK) • Tricot (JP) • Triple Sun (SK) • Turbosampler (SK) • Turbowolf (US) • Vec & Škrupo + Band (SK) • Vlasta Popić (HR) • Vogjetgraik (CZ) • We Will Fail (PL) • Young Fathers (GB) • Zlokot (SK)  

Tanec: Break Dance Battle

Tanečné workshopy: Flitre v rytme: P. Polnišová, L. Cmorej • Na Kráľovej holi - tance a spevy z Horehronia: B. a F. Morongovci • Charleston a letiskový letkis: S. Koščíková, J. Kubriczky • Clip Dance: Die Antwoord "Fatty Boom Boom”: A. Tesfaye, J. Bekr • Hore ruky! PortDeBras: H. Ballová  • Spod Tatier - tance z Liptova: S. Dikaszová, J. Filipko • Tance rumunských Rómov: workshop vedie: S. Jukász • Clip Dance: Bjork "TBC": S. Vlčeková a Debris Company  

Divadlo: Stoka: Víťazstvo • Pavol Seriš: Zo ZOO • Skrat: Vnútro vnútra 2/2 • Luna Storytelling: Chlapec bez mena • Theatro Fortissimo: Kufrík • SĽUK: Zvuky nie sú muky • Bábkové divadlo na rázcestí: Čiarkolárium • PIKI: Paskudárium, Pes (prí)tulák • Ansámbel Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu + Detský a dievčenský spevácky zbor Slovenského rozhlasu: Stručné dejiny vesmíru 

Film: Pohoda 2014 (r. P. Všelichová, SK, 2014) • Hard Days Night (r. Richard Lester, GB, 1964) • Postřižiny (r. Jiří Menzel, CS, 1980) + Magda Vášáryová • Amy (r. Asif Kapadia, GB, 2015) – slovenská predpremiéra • 38 (r. D. Dangl, L. Zednikovič, SK, 2014) • Divoké historky (r. D. Szifrón, AR/ES, 2014) • Fest Anča  • Áčko - festival študentských filmov

Literatúra: D. Mitana • M. Baláž • M. Grajciar • K. Hajdu • J. Polovková • M. Longa • M. Macko • D. Petríková • M. Pjonteková • R. Potočár • K. Varsiková • M. Vlado • J. Oľhová • Achjo Bitch • Attila • Bič Boží • Curvekiller • T. Oľhová • J. Typlt • M. Děžinský • M. Habaj • P. Šulej • B. Jobus • R. Stanke • A. Hryc • L. Bagin • Lyrik • KK Bagala • A. Kiliánová • S. Uríková • O. Mrázek • Balla • V. Kostelanski • T. Ulej • M. Vadas • L. Kerata • A. B. Pain • Z. Furková • M. Vallová • Z. Prušková • J. Nvota • účinkujú: B. Kardošová • K. Slaninková • R. Roth • Z. Fialová • P. Boublík • D. Majling • T. Turek • R. Hudec • K. Farkašová • R. Pupala • P. Balko • M. Kopscay • E. Šimšík • J. Cole • Tono S. • Zverina • Strýček Nicholas • Prezident Lourajder • M. M. Šimečka • J. Němec • V. Janček • P. Čejka • Kováč • Dorotka • A. Svahilec • M. Constantine • Barbora • B. Bláhovec

Maľovanie na šachty: Vernisáž vizuálneho umenia 14:15 pri Danglárovej maľbe, hrajú Sendreiovci • Danglár • V. Frešo • J. Triaška • M. Vojtuš • L. Mikle • Michal Ormandík • Marek Ormandík • M. Adamčiak • T. Rafa • A. Dobrovodský • J. Turek • D. Slavkovská • M. Čorejová • M. Slováková • E. Kordošová  • J. Mitríková & D. Demjanovič • P. Valiska-Timečko • M. Gerboc • I. Derevenec • M. Prekop • S. Bellérová • M. Šumichrast • O. Hudec • D. Krajčová • M. Mališ • T. Stropkaiová • Sakra • M. Kučišová • A. Selmeci • E. Činčalová 

Inštalácie: R. Sikora • L. Sabo • M. Maťátko • M. Adamčiak 

Public Art: L. Barančová, V. Bátoryová, M. Brogyanyi • A. Cséfalvay, M. Maczová, D. Pišteková, V. Trnovská • Z. Duchová, M. Čorejová, D. Vološčuková, M. Hoppan • B. Supuková, P. Kalmus • 

Kreatívna zóna: Výtvarníci: • SHOOTY • E. Binder • A. Dúbravský • J. Toman • M. Kiman • J. Florek • M. Kolárová • P. Cvik • R. Koszorus • A. Kopecká • P. Vojteková • Workshopy: • Workshop Show Me – transparentné tašky: T. Rapčanová, P. Rybánska. N. Orgoňová • Workshop dierkovej komory z krabičky: O. Dráb, M. Chudíková • Workshop s hlinou – Ceramique: R. Herman, S. Blažová • UV maľovanie: B. Tichá, J. Beňačka • Design Market:  • Zoznam Dizajnérov – predajcov: • FRL – N. Marčeková a M. Rosmany • ADELL + PUPAART – A. Kucharovičová a Z. Hlaváčová • LEMUR + LOSTOMATOS – M. Foltánová a M. Zaťkuliak • PATIO + FOLKART – P. Štofová a D. Mišíková • PATCHMAGA – M. Mokrá a J. Mokrá • HOFFE – P. Hoffelder, M. Hoffelder • RETART – M. Kucharovič a S. Štampovská • THREE POINT + FEDTND – R. Bezdedová a  M. RudaKitana • KRESKY + ZZUZZI – P. Vančová a Z. Hake • ALALA – A. Krivá a M. Krivý • ERYNBAGS – E. Ryníková a P. Ryník • THINGS.BY.E. + VETESH – E. Nováková a J. Chrienová • PONIO – I. Zuzínová a P. Zuzín • TY GALLERY + QPLUSBODKA – E. Matkuliaková a L. Turoňová • SASHA-M + AMANITA – A. Mrazová a A. Koščová

Fotografia: K. Acél  • C. Bachratý  • M. Mlčúchová

Výstava z OFF festivalu na Bažant Pohode: V. Kiva Novotný • Š. Kliman  • M. Kohlerová • D. Kochol • M. Krištůfek • E. Kyselková • D. Laurinc • B. Prášilová • J. Thýn 

Kancelária súčasného umenia: P. Barényi • A. Cséfalvay • A. Čierny • E. Devečková • D. Dida • I. Németh • E. Stanková • Z. Žabková  • M. Piaček

Biela noc: Z. Petrovičová a O. Makši – FireWorks with Me! / Zostroj ohňostroj • L. Kuricová a M. Huštaty – Stroj • E. Tkáčiková - Toaletné obrazy • M. Chmelíčková – Bazén • Kolektívna výšivka 

Diskusie: J. Hašto • E. Gál • J. Hipš • B. Ivanegová • T. Aleksanyan • M. Trnka • T. Sedláček • J. Karpiš • V. Dubačová • P. Krebs • E. Krieglerová-Gallová • M. Kiripolská • A. Bražinová • N. Kančevová • J. Vojtek • P. Harum • K. Széherová • L. Rusnáková • V. Pospíšilová • E. Bokroš • R. Lintner • M. Roháček • D. Žilinčíková • T. Šulík s rodinou • J. Pečeňák • M. Smolíček • Z. Čaputová • M. Filko • P. Hrica • M. Madro • M. Patarák • J. Malíček • F. Gyarfáš • M. Vagovič • Z. Čaputová • Ľ. Bradáč • P. Kunder • A. Leontiev • J. Kovalčík • T. Hudeček • R. Koucký • P. Gero • E. Baláž • M. Gúčiková • D. Caisová • M. Kostolný • D. Daniš • A. Fulmek • M. Mojžiš • V. Černý • M. Nicolini • I. Slobodník • J. Smatana • R. Bránik • A. Bán • M. Burza • J. Šibík • M. Bandžák • L. Krivošík • R. Jančura • P. Matuška • Š. Šicko • B. Németh • T. Halasz • M. Burza • T. Benedikovič • M. Nicolini • M. Handzuš • J. Kemka • R. Vass • Štefan Hríb • F. Gál • R. Kirchhoff • P. Szolcsányi • M. Zimmermann • A. Marková • M. Pollák • M. Homolka • J. Kušnierik • E. Ö. Benediktsson • S. Baldursson • I. Mrvová • V. Pizano • M. Zachar • M. Leitnerová • M. Zajac • A. Grusková • M. Kroupa • M. Hajnoš • F. Pauliny • M. Bathory • S. Ciulisová • A. Popovič

Family Park workshopy: Pastrierske hry • Hrnčiarsky kruh: Adrián Hrubý a synovia • Katedra hudobnej výchovy - hudobné dielne • Ekohračky • Daphne - Živá učebnica: tvorivé dielne • Luna storytelling výroba plošných bábok • Cirkus Kus • Hrnčiarsky kruh: Adrián Hrubý a synovia • Katedra hudobnej výchovy - hudobné dielne • Ekohračky • Daphne - Živá učebnica: tvorivé dielne 

Hot Jazz budíček: Funny Fellows (SK)

Kúzelník: Talostan (SK)

Ekumenická bohoslužba: A. Srholec (pozdrav) • A. Polcková • D. Pastirčák • F. Smelý  • D. Gudabová • V. Zboroň • Pjoni • G. Bagdasarov • J. Lupták • E. Šušková • R. Harvan • M. Tolgyessi • M. Kubičár • J. Adamuščin • J. Kušnierik