9. — 12. Júl 2020
9. — 12. Júl 2020

Letisko Trenčín, Slovakia
7. – 9. 7. 2011
návštevnosť: 30.000 / deň - VYPREDANÉ


Scény

Bažant stage • Runway stage • 02 stage • Slovenská sporiteľňa aréna • EUrópa tent • Nay Tanečný dom • Dobrá krajina aréna • Kids park  

Účinkujúci

All Stars Open band (SK) • Balkan Brass Battle (RUM, SRB): The Markovič Orkestar vs. Fanfare Ciocarlia • Battles (USA) • B-Complex (SK) • Beirut (USA) • Billy Barman (SK) • Bloodgroup (ISL) • Braids (CDN) • Cello ColosSeum (SK) • Cluster Ensemble (SK) • Dan Bárta & Illustratosphere (CZ) • dEUS (B) • Dirtyphonics (F) • Dirty Disco Rockers (SK) • Djane Dolyx & Remo (SK) • DJ Krush (JPN) • DJ Pionear (D) • Dominique Young Unique (USA) • Dva (CZ) • el9 (SK) • Esben and The Witch (GB) • Florrie (GB) • FM Belfast (ISL) • Forro In The Dark (USA, Braz) • Gabanna & MC Tweety Twizta (SK/CZ) • Get The Blessing (GB) • Got Blue Balls (SK) • Gwerkova (SK) • Hex (SK) • Hidden Orchestra (GB) • Imogen Heap (GB) • Islet (GB) • Israel Vibration (JAM) • Janacek Philharmony of Ostrava (CZ) • Jessie Evans (D) • Jiří Stivín (CZ) • Joey Beltram (USA) • Junip (SWE) • Kellies (ARG) • Komorný orchester mesta Trenčín a zbory Tirnavia a Chorus Alea (SK) • Kroke (PL) • Lamb (GB) • Las Balkanieras (BiH/HR/R) • Le Corps Mince De Francoise (FIN) • Le Payaco (SK) • Lila Downs (MEX) • Lisa Hannigan (IRL) • Madness (GB) • Magnetic Man (GB) • Marie Fisker (DK) • M.I.A. (GB) • Micachu and The Shapes (GB) • Moby (GB) • Molotov (MEX) • Monoide (SK) • Nourish My Fame (SK) • Ofrin (IZ) • Oy Division (IZ) • Paris Suit Yourself (F/USA) • Peal (SK) • Peter, Björn and John (SWE) • Peter Lipa (SK) • Portishead (GB) • Prago Union (CZ) • Public Image Ltd (GB) • Puding pani Elvisovej (SK) • Pulled Apart By Horses (GB) • Pulp (GB) • Rusko (GB) • Santigold (USA) • Simian Mobile Disco live (GB) • Sounds Like This (SK) • Söndörgö (H) • Spevácky zbor Lúčnica (SK) • Staff Benda Bilili (Kongo) • Susana Baca (Peru) • The Cellmates (SK) • The Death Set (USA) • The Teenagers (F) • The Uniques (SK) • Three Trapped Tigers (GB) • Toky & Loktibrada (SK) • Tokyo Ska Paradise Orchestra (JPN) • Trombone Shorty (USA) • Veni Academy (SK) • Vladimír Mišík & ETC... (CZ) • We Have Band (GB) • WWW (CZ) • Živé kvety (SK) 

Moderný tanec: Nederlands Dans Theater II (NL) • Śtúdio Tanca Banská Bystrica: Pena dní (SK) • Break Dance Battle (SK)

Tanečné workshopy: L. Cmorej, S. Machovičová (SK): Balkan Express • F. Morong, M. Jaššová, Bartošovci (SK): Balocké cifry • A. Tesfaye, DJ Simple Sample (SK): Dance Hall • Alex (SK): Dance stretching • Dragúni: V. Michalko, M. Jaššová, Mišo Noga Band (SK): Finty z Fintíc • M. Čaprdová, M. Bohuš (SK): Interaktívne prebúdzanie • Marselo (Angola): Kuduro • T. Antálek, L. Tomišová (SK): Latino-americano dance / cha-cha dance • J. Bekr, L. Cmorej (SK): Moby Bodyrock • F. Kočiš, The Cellmates (SK): Rock & Roll • Dragúni: V. Michalko, M. Jaššová, ĽH M. Pagáča (SK): Veľké Zálužie – Čardáš • 

Divadlo: 3T - divadelno-improvizačné šialenstvo, dnes o dobrovoľníctve(SK) • Divadlo Homo Fuge : M. de Ghelderode: Derniéra alebo 3-aja herci a hra (SK) • Divadlo z Pasáže : Za záclonou zázrak letí (SK) • DSS Humánum Zavar + Art Music Orchestra : Hotel Grand (SK) 

Literatúra: Adam Okruhlica: Finalista Poviedy 2010 číta z nových diel • Artforum Time 1: Veronika Šikulová / Rado Ondřejíček, moderátor V. Suchý (SK) • Artforum Time 2: Pero Le Kvet / Martin Beďatš / Peter Bálik, moderátor: P. Vandal (SK) • Balla: V mene otca – krst knihy / book baptism • Bene: Slovenčina pre samoukov / Spam poetry • Beta Hriadelová: básne recituje K. Farkašová, gitara M. Dugovič • Erik Šimšík: prozaik a fanfarón vetrá svoje rukopisy • Eva Jarábková Chabadová: básne členky Fóra humoristov • Eva Pariláková: autorské čítanie ocenenej autorky Básne 2010 • Generátor X: literárna performance M. Habaja a P. Šuleja • Himaláje slovenskými očami: projekcia fotografií V. Filu + autogramiáda knihy „Nepál“ • Ján Birčák: dvojnásobný finalista súťaže Poviedka • Ján Varinský: autorské čítanie Poviedka 2010 • Koloman Kocúr: Sracia zbraň, hudba Peter \"Punto\" Remiš • Literárny cirkus KK Bagalu: Bene & Roland Kánik (SK) • Literis: pásmo modernej poézie • Marcel Lacko: laureát súťaží Básne 2010 a Európsky básnický turnaj v Maribore • Marek Mikušiak: Anthropoesis finalistu Básne 2010 • Martin Mucha: poetické a humoristické práce finalistu Básne 2010 • Marie Vrabcová: Hedviga (SK) • Martina Boleková: Poviedka 2009, Básne 2009 a 2010 • Mária Modrovich: autorské čítanie z rukopisu očakávanej knihy • Michaela Rosová: krst novely „Dandy“ / hostia J. a P. Bálik, dizajnéri novej edície • Milada Čechová: básnický cyklus \"Aschmunadai\" • Monika Kompaníková: Piata loď, dramatizované čítanie z románu pripravilo Divadlo P.A.T. (S. Daubnerová a P. Graus) • Pulz V4 – Češi peši...: O. Mrázek / M. Šanda / URPOP (Masha & M. Samec) • Pulz V4 - Kraków szuka!: R. Boryczko / J. Kornhauser / R. Król / O. Stawińska / V. Horján (PL, SK) • Pulz V4 - Pešťbudínske novosti: M. Falusi / L. Csender / B. Rózsássy / M. Garajszki / V. Horján (SK, H) • Silvia Kaščáková: \"bázne\" zo súťaže Básne 2010 • Slam poetry: exhibícia a súťaž/exhibition and competition (SK) • Tomáš Varga: prvé čítanie z pripravovanej knihy „Grázel“ • Václav Kostelanski: hlavná cena Poviedka 2010 • Zuska Kepplová: krst knihy „Buchty švabachom“ / hudobný hosť J. Andevska • Zuzana Šmatláková: trojnásobná finalistka súťaže Poviedka

Diskusie: K. K. Bagala • M. Beblavý • O. Bendák • R. Bezák • B. Bodó • J. Čurný • D. Daniš • M. Dzurinda • T. Džadoň • K. Erős • M. Falusi • K. Farkašová • F. Gál • S. Ghoneim • T. Grabinski • M. Hanus • M. Hanzlíček • J. Hašto • Š. Hríb • T. Hrušovská • G. Hushegyi • E. Chmelár • T. Janovic • P. Jarchovský • Z. Jaurová • V. Karas • M. Kaščák • J. Kemka • P. Kovařík • M. Královič • A. Kusá • J. Kušnierik • R. Kutaš • R. Kvasnica • D. Lipšic • V. Malý • P. Milčák • Z. Mistríková • M. Mojžiš • Z. Mojžišová • A. Mračková • O. Mrázek • D. Nagy • T. Nicholson • M. Novinski • I. Obuch • Ľ. Orechovská • J. Pečeňák • D. Pastirčák • T. Pauhofová • I. Radičová • K. Richterová • M. Roháček • Ž. Sampor • S. Staško • R. Sulík • Z. Šebová • R. Špaček • V. Šucha • M. Toda • O. Trojan • M. Vagovič • M. Vrabcová • Z. Wienk

Bažant kinematograf: Áčko : premietanie ocenených filmov študentského filmového festivalu • Animované filmy VŠMU 2009-2011 • A Two Year Old Goes To Hospital (GB 1952, 30 min., J. Robertson) • Cagey Tigers (CZ/SK 2011, 23 min., r. Aramisova) • Czech Made Man (CZ 2011, 90 min., r. T. Řehořek) • Fest Anča : premietanie ocenených filmov Medzinárodného festivalu animácie • Nemoc tretej moci (SK 2011, r. Zuzana Piussi) • Nesvadbovo (CZ/SK 2010, 72 min., r. E. Hníková) • Občiansky preukaz (CZ/SK 2010, 137 min., r. O. Trojan) • Odcházení (CZ 2011, 97 min., r. V. Havel) • Pacientárium : krátke filmy / Admirál, Dalibrada, FX, hLukáš, Lilac, Podevín • Pouta (CZ 2009, 146 min., r. R. Špaček) • Prirodzená smrť (SK 2004, 30 min., r. M. Krajňák) • Putovanie vtákov (F 2001, 98 min., r. J. Perrin) • Strážca divočiny (SK, r. E. Baláž, R. Rajchl) • Zamilované zvieratá (F 2008, 85 min., r. L. Charbonnier) 

Detský park (jašovisko, stráženie detí, workshopy): Babadlo : Statočný cínový vojačik / John Mary a kozliatka (SK) • Braňo Jobus : Muflón Anciáš ide na západ (SK) • DFS Kornička : pastierske hry, vedie: J. Ďuráči • DFS Magdalénka + Čunovský kŕdeľ (SK) • Divadlo Piki : O deviatich mesiačikoch / Elá hop (SK) • Divé maky : workshop/cimbálovka (SK) • Funny Fellows : Policajné humoresky / Horí!!! (SK) • Harry Teater : O smutnom kráľovi / Bubliduch (SK) • Ivan Šiller: Hudba ako hra / 3+2+2+1 (SK) • Komorný orchester ZUŠ Trenčín (SK) • Marka Míková a Tonda Novotný : Husy na tahu (CZ) • OZ Bábky v nemocnici : Žabie príbehy (CZ, SK) • Talostan - kúzelník (SK) • Veľkí herci malým deťom 2 (SK)

Ďalšie sprievodné aktivity: Festivalový denník .deň • výstava fotografií Ctibora Bachratého • čajovne • bankomaty • separácia odpadu • 2x camping, showers, parking • Ekumenická bohoslužba