9. — 12. Júl 2020
9. — 12. Júl 2020

Letisko Trenčín, Slovakia
7. – 9. 7. 2016
návštevnosť: 30.000 / deň (Vypredané)


Scény

Urpiner stage • Orange stage • Space Aréna SLSP • Budiš stage • Red Bull Music Academy stage • EUropa Stage • NAY Tanečný dom • Visegrad club • Garáž • Family park • Optimistan Nadácie Orange • Literárny stan Martinus.sk  • Stan .týždeň • Rádio (aktívna zóna)_FM  • Meet The Giants 18+ • Orange Roller Disco • Živica – powered by ZSE • EÚ Informačná zóna

Účinkujúci

Hudba: Amplidyne Effect (MK) • Anna Meredith (GB) • Ash Koosha (IR) • Astronautalis (US) • Archívny chlapec a Dobropič (SK) • B-complex (SK) • Bad Mojo (SK) • Banda (SK) • Bartošovci (SK) • Basic Soul Unit Live (CA) • Bazzookas (NL) • Beaty (SK) • Bene (SK) • Billy Barman (SK) • Bjarki (IS) • BOX (SK) • Bulp (SK) • Citty (CZ) • Clive (SK) • ČAD (SK) • Chaosdroid (RO) • Cherry street (SK) • Chicks on Speed (US/AU) • David Koller (CZ) • DETEKM (SK) • DFS Terchovček (SK) • Digital 21 + Stefan Olsdal (ES/SE) • DJ Beaty b2b Kato (CZ/SK) • DJ Ink Miget (SK) • DJ Jimmy Pé (SK) • DJ Knüppel aus dem sack (BY/CZ) • DJ Nobodylisten (CZ) • DJ Paypal (US) • DJ Pure (NL) • DJ Robot (SK) • DJ set Pil-C (SK) • DJ Shadow (US) • DJ Vec (SK) • Dodoman & Wychitawacs aka Drinkteam (SK) • Dub Pistols (GB) • Eagulls (GB) • Easy Star All-Stars (US) • Ernest Ranglin & friends    (JM) • Ester Rada (IL) • Fishface (SK) • Folk&Bass Orchestra (SK) • FS Terchovec (SK) • Flying Lotus (US) • Funny Fellows (SK) • Fyasco (SK) • Gabanna (SK) • Galagha (SK) • Galaprogram (SK) • Gogol Bordello (US) • Hańba! (PL) • Have You Ever Seen The Jane Fonda Aerobic VHS? (FI) • Ho99o9 (US) • Hollie Cook (GB) • Honeyblood (GB) • Hypnotic (SK) • Ian The Indian • Impreus (SK) • Inkwall (SK) • It's Everyone Else (SI) • J. Lupták a String Quartet (SK) • Jambinai (KS) • James Blake (GB) • Jana Kirschner (SK) • Janáčkova filharmónia Ostrava (CZ) • Jobus Pubertus (SK) • Josey Rebelle (GB) • K-X-P (FI) • Karpatské chrbáty (SK) • Katarzia a Valihora (SK) • Killiekrankie (CZ) • Kiran Leonard (GB) • Knüppel aus dem sack • Komorný orchester mesta Trenčín (SK) • Koreless (GB) • Kornička (SK) • Kohout, Lupták, Jobus, Kaščák (SK) • Koki (SK) • Korben Dallas (SK) • Kutmah DJ (US) • Kunde & Kurwe (SK) • Kunstless (SK) • La3no Cubano (SK) • Landless (SK) • Laser Bros (CZ / AT) • Lenka Dusilová & Baromantika (CZ) • Liburn Jupolli (XK) • Lifecutter (SI) • Lola Marsh (IL) • Longital Suita (SK) • Lutto Lento (PL) • ĽH M.Bobáňa (SK) • ĽH Martinky Bobáňovej (SK) • Ľ. Cehelský (SK) • M. Noga & Pagáč band (SK) • Max Bazowski (SK) • Max Jury (US) • Mbongwana Star (CF) • Midi Lidi (CZ) • Milan Lasica & Bratislava Hot Serenaders (SK) • Milian Ridly (SK) • Mike T. (SK) • Monsieur Periné (CO) • Muzička (SK) • My Baby (NL) • Naďa (SK) • Nederlands Dans Theater 2 (NL) • Never Sol (CZ) • Nina Kraviz (RU) • Norwell (HU) • Núku (SK) • ODESZA (US) • Ollie torr(CZ) • Oratnitza (BG) • Orchester ZUŠ Trenčín + zbor Piarissimo (SK) • Pandoo (CZ) • Pandúri (SK) • Parov Stelar (AT) • Patres (SK) • PJ Harvey (GB) • Pjoni (SK) • Poliça (US) • Pressburger Klezmer Band (SK) • Public Service Broadcasting (GB) • Purist DJs (SK) • Rafo & Pure (SK) • Robot Koch (DE) • Róisín Murphy (IE) • RozpoR (SK) • Saténové Ruky (SK) • Saul Williams (US) • Savages (GB) • Sevdaliza Live (NL) • Shibusa Shirazu Orchestra (JP) • Shostakovich / Testimony - Roth, Lupták, and String Quartet (SK) • Sigur Rós (IS) • Skee Mask (DE) • Sonido Gallo Negro (MX) • SPOR (GB) • Stratasoul (SK) • Stroon (SK) • Superar (SK) • Sven Laux (DE) • Svetlana Maraš (RS) • Svetlux (SK) • Swing Thing & Papa Django • Talkshow (SK) • TASUN (SK) • The Ills (SK) • The Prodigy (GB) • The Tap Tap (CZ) • The Vaccines (GB) • Throwing Snow (GB) • Thundercat (US) • Tomáš Sloboda (SK) • Trnky (SK) • Vaults (GB) • VBPS (SK) • Vladimír 518 (CZ) • Vrbovskí víťazi (SK) • Walter Schnitzelsson (SK) • Whithe (SK) • Wojciech Kucharczyk (PL) • Xenia Rubinos (US) • Yanko Kral (SK) • Zrní & Janáčkova filharmónia Ostrava (CZ) • Živé kvety (SK)

Tanec: Break Dance Battle: Hasta la muerte • Made in West • BreakFans • Stred team • Škola brejku

Tanečné workshopy: Na dobré ráno – hudobné fenomény Slovenska zapísané v UNESCO: ĽH M. Bobáňa z Terchovej, Ľ. Cehelský (fujara), Folk&Bass Orchestra • Klezmerové tance: Pressburger Klezmer Band – workshop: L. Luptáková • Parov Stelar: Catgroove – Workshop: Kubriczky a S. Koščíkova • Hraj noha a hrá Banda: Banda a ženská spevácka skupina Trnky – workshop: V. Michalko • Flitre v rytme 96” – workshop: L. Cmorej, P. Polnišová • Čapáš sem, čapáš tam – workshop: Vajda brothers, B. Morongová, M. Jaššová, hrajú: Pandúri • Čo je z krvi, to sa mrví: tance z Čierneho Balogu – workshop:  F. Morong, hrajú: Bartošovci a Muzička • Kreatúrna fúzia, The Prodigy: Out of Space – workshop: J. Bekr, L. Cmorej 

Divadlo: Kabaret Československo: kultúrno-deratizačný kabaret • Milan Adamčiak, Peter Machajdík, Petra Fornayová: Diamondance • Elledans: mama ma má • Divadlo LAB: Hostel Tchekhov • Robert Roth, Jozef Lupták / String Quartet – Šostakovič: Svedectvo • R. Roth, V. Šarišský: Hlbokomorské rozprávky • Tyjátr: Don Šajn • Divadlo Zkufravon: Ako išlo Vajce na vandrovku • Tyjátr: Herkules • Kempelen Biomatic Orchestra: Ignác • Bábkové divadlo na rázcestí: Pa a Gu 

Film: Fest Anča  • Festival Áčko - festival študentských filmov  • Zen & umenie umierať (r. B. Fox, AU, 2015) • Gramatika Šťastia (r. M. O'Neill, R. Wood, AU, 2011) 

Literatúra: KK Bagala • F. Malík • D. Mitana • M. Kopcsay • M. Vadas • P. Balko • S. Uriková • L. Kerata • B. Farkaš • J. Bendzák • J. Briškár • I. Štrpka • P. Milčák • J. Šlesar • K. Čavojová • L. Štiblaríková • E. Fazekaš • P. Krištúfek • I. Štrpka • J. Ursiny • Å. Seierstad •  • R. Roth • Pjoni • J. Zelizňak • M. Štefanková  • J. Oľhová • S. Uriková • R. Stanke • Grázel • V. Horján • A. Bavi Pain • M. Brieška • R. Abbas • B. Kartous • T • Hadravová • D. Taragel • I. Taranenková • M. Píša • V. Zboroň • J. Rihák • M. Gešvantner • M. Hejtmánková  • P. Šulej • S. Fochlerová  • J. Beňová • J. Púček • Balla • T. Hučko • V. Rozenbergová • K. Kucbelová • J. Řehák • L. Zedník • P. Borkovec • E. Šimšík • M. Ferenčuhová • L. Svoboda •  E. Markovič • M. Ábelová • VEC • Kato • Bene • Lyrik • Strýček Nicholas • O. Tokarczuk • J. Topol • M. Placáková • B. Uhlár • B. Mosný • M. Halcinová • M. Kollár • L. Libjaková • T. Pokorný • P. Tilajčík • R. Potočár • D. Madro • M. Ivanov • R. Komžíková • P. Pečonka • D. Šuster • M. Vlado • M. Constantine • Rimmer • A. Svahilec • ADELADLA • O. Hrabal • V. Janček • Bruce Lee • pán Mrkvička

Maľovanie na šachty: Danglár • M. Vrzgula • F. Lipták • M. Ormandík • N. Pakšiová • M. Voláková • R. Dranga • S. Müllerová • D. Slavkovská • K. Sido • I. Derevenec • M. Prekop • M. Ormandík • V. Frešo • L. Mikle • M. Mališ • M. Gerboc • V. Zrník • T. Rafa • A. Sákový • M. Slováková • J. Turek • A. Dobrovodský • S. Bellérová • I. Greguš • O. Hudec • E. Činčálová • M. Dráb • A. Selmeci • J. Holman • P. Žiač-ková • T. Jusko

4D Gallery: G. Szigeti Csongor • M. Adamčiak • Z. Sabová • L. Sabo • P. Kalmus: Rakety mieru a lásky 

Visual stage: V1: Hľadisko IV. Pozdrav z Pohody (Trenčína) pre Bruce Nauman – inštalácia • V2: Pozdrav z Pohody (Trenčína) pre Vladimíra Kokoliu – performance • V3: G. Hošovský: Pavilón nálezov (zoznamka) • V4: Biela noc:R. Farkaš – sedemminut: ZA MIER! • V5: Ateliér Ilony Németh: Kancelária súčasného umenia: A. Cséfalvay + J. Kyša, K. Karafová + M. Toldy, E. Janeček, E. Pánči, D. Koroncz, J. Gábor, APART, Kata Mach, P. Komoňová •
V6: Minaret/inštalácia: M. Barvičák, V. Ondo, P. Olejňák a P. Galdík • V7: The Doors/inštalácia: A. Csefalvay, M. Maczová, D. Pišteková, V. Trnovská • V8: Nič netrvá večne/inštalácia: Z. Duchová, D. Vološčuková,  M. Čorejová + M. Hoppan 

Kreatívna zóna: Výtvarníci: P. Sulo • A. Zelina • D. Spour • A. Barth • M. Myslovic • L. Sekerášová • N. Okoličányová • G. Halas • V. Heiser • E. Angermayer • E. Hettner • Workshopy: T. Rapčanová • P. Rybánska • N. Orgoňová • K. Jandová • M. Chrastina • B. Madajová • M. Maťátko • R. Okulský • Design Market: Zoznam Dizajnérov – predajcov: • Saint Dot • Alala CILA • Letos • Lemur O.O • Sasha-M • Retart • Acid-designs a Qplusbodka • Chrisspola • Fusakle a WakiVaky • Lin • Petisha a Luloface • Eva Novanská • Kresky a Modrá púpava • Fat Fab • FRL 

Fotografia: K. Acél • C. Bachratý • M. Mlčúchová  

Diskusie: J. Hašto • E. Gál • J. Hipš • B. Ivanegová • T. Aleksanyan • M. Trnka • T. Sedláček • J. Karpiš • V. Dubačová • P. Krebs • E. Krieglerová-Gallová • M. Kiripolská • A. Bražinová • N. Kančevová • J. Vojtek • P. Harum • K. Széherová • L. Rusnáková • V. Pospíšilová • E. Bokroš • R. Lintner • M. Roháček • D. Žilinčíková • T. Šulík s rodinou • J. Pečeňák • M. Smolíček • Z. Čaputová • M. Filko • P. Hrica • M. Madro • M. Patarák • J. Malíček • F. Gyarfáš • M. Vagovič • Z. Čaputová • Ľ. Bradáč • P. Kunder • A. Leontiev • J. Kovalčík • T. Hudeček • R. Koucký • P. Gero • E. Baláž • M. Gúčiková • D. Caisová • M. Kostolný • D. Daniš • A. Fulmek • M. Mojžiš • V. Černý • M. Nicolini • I. Slobodník • J. Smatana • R. Bránik • A. Bán • M. Burza • J. Šibík • M. Bandžák • L. Krivošík • R. Jančura • P. Matuška • Š. Šicko • B. Németh • T. Halasz • M. Burza • T. Benedikovič • M. Nicolini • M. Handzuš • J. Kemka • R. Vass • Štefan Hríb • F. Gál • R. Kirchhoff • P. Szolcsányi • M. Zimmermann • A. Marková • M. Pollák • M. Homolka • J. Kušnierik • E. Ö. Benediktsson • S. Baldursson • I. Mrvová • V. Pizano • M. Zachar • M. Leitnerová • M. Zajac • A. Grusková • M. Kroupa • M. Hajnoš • F. Pauliny • M. Bathory • S. Ciulisová • A. Popovič

Family Park workshopy: Gravidjóga: A. Višňovcová • Tančeky s bábom v šatke workshop: MamaDance • tleSKOKrik: E. Šušková, študenti katedry hudobnej výchovy PdF UK • EDUdrama: Kde je Cyril? • EDUdrama: Príšerky z kufríka • WoodPack: lektor Boris Čellár • Čítanie s pánom Mrkvičkom • Montessori • CirKus-Kus • Hrnčiarsky kruh • Kreatívne dielne • ZUŠ Trenčín • Pastierske hry 

Hot Jazz budíček: Funny Fellows (SK)

Kúzelník: Talostan (SK)

Ekumenická bohoslužba: Anna Polcková • Marek Orko Vácha • Daniel Pastirčák • Misha Kapustin  • Mohamad Hasna • Ady Hajdu • Zita Furková • František Kovár • Richard Stanke • Juraj Adamuščin • Lubo Burgr • Michal Matejka • Fero Kiraly • Roman Harvan • Mišo Tolgessy • Matej Kubičár • Jozef Lupták