POHODA FESTIVAL

Pohoda festival

Pohoda je umelecký festival na ktorom sa alternatíva, indie, elektronika, world music a punk stretávajú s klasikou; spolu s literatúrou, tancom, vizuálnym umením, filmom a divadlom.

EFA 2018 winner
VÍŤAZ The Take A Stand Award

EFA 2018 winner
VÍŤAZ Michal Kaščák - Award For Excellence And Passion


Pohoda 2018

 • 30 000
  návštevníkov
 • 149
  koncertov
 • 28
  zastúpených krajín
 • 8 156 GB
  prenesených dát
 • 125 000 m2
  plochy na stanovanie
 • 270 000
  pollitrov piva
 • 340
  dobrovoľníkov
 • 5 000
  parkovacích miest pre návštevníkov
 • 1 500
  brigádnikov

Pohodu sa snažíme robiť s rovnakým prístupom, ako keď pozývate niekoho k sebe domov na návštevu. Chcete, aby sa u vás cítil dobre, aby mal dobrý program, aby si mal kde sadnúť a ak chce, aj kde prespať, pripravíte dobré jedlo a pitie a urobíte všetko pre to, aby sa cítil dobre aj v kúpeľni či na záchode. Potom môžete počúvať dobrú hudbu, tancovať, pozerať filmy, debatovať o radostiach i problémoch vesmíru, preberať umenie, každý čo chce a ako chce. Veríme, že tento prístup naši návštevníci cítia. My môžeme s určitosťou povedať, že sú to úžasní hostia. Vytvárajú tú najlepšiu atmosféru, akú na festivalovej scéne poznáme.

Michal Kaščák

Festival vytvára jedinečný priestor na stretnutie rôznych kultúr a pohľadov na svet, je oslavou slobody a tolerancie.

Pohoda sa koná vždy druhý júlový víkend v Trenčíne. Areálom festivalu je bývalé vojenské letisko v údolí rieky Váh, obkolesené tromi pohoriami Západných Karpát. Z hľadiska logistiky i komfortu návštevníkov ide o ideálny, veľkoryso riešený priestor s limitovanou kapacitou 30 000 návštevníkov. Zabudnite na rady v stánkoch s jedlom, či na záchodoch, prehustené stanové tábory a pomalé presuny v dave – kapacita je stanovená tak, aby bol festival útulný a vzdušný, aby zodpovedal svojmu názvu. Pohodu založili Michal Kaščák a Mário Michna v roku 1997.

Vznikla ako stretnutie priateľov na futbalovom ihrisku v Trenčíne. Na prvom ročníku hralo osem skupín na jednom pódiu. V roku 1998 sa festival prvýkrát sťahoval do areálu Pod Sokolicami, pribudla tanečná scéna a prvýkrát boli zastúpené aj neziskovky. V roku 1999 sa Pohoda stala dvojdňovým festivalom. V roku 2000 sa festival rozšíril aj na trenčianske výstavisko, počet scén sa zvýšil na 6, pribudla literatúra a vážna hudba. Od roku 2004 sa festival koná na trenčianskom letisku.


Programové referencie

The Chemical Brothers / Björk / Sigur Rós / Solange / St Vincent / Rodriguez / LP / Jessie Ware / Ziggy Marley / Kronos Quartet / GusGus / Die Antwoord / Atoms for Peace / Kraftwerk / PJ Harvey / Jamie Collum / Nick Cave and the Bad Seeds / Einstürzende Neubauten / FFS (Franz Ferdinand & Sparks) / Manu Chao La Ventura / Eagles of Death Metal / The Jesus and Mary Chain / Flying Lotus / James Blake / The Smashing Pumpkins / Portishead / Moby / Pulp / Suede / Ride / Fink / Travis / Elbow / Róisín Murphy / Bloc party / Kaiser Chiefs / Lou Reed / The Prodigy / Pixies / The XX / Tame Impala / Disclosure live / Leftfield / Sleaford Mods / Goldfrapp / Fatboy Slim / Slaves / Patti Smith / A-Trak / Hudson Mohawke / Public Enemy / Nina Kraviz / Kasabian / CocoRosie / Parov Stelar / Ylvis / Lamb / Ibeyi / Tricky / Orbital / The Streets / Justice DJ set / Major Lazer / Madness / Basement Jaxx / Ian Brown / Public Image ltd. / M.I.A. / The Hives / Autechre / AMON TOBIN - 2 FINGERS DJ SET / TaxiWars / TUNE YARDS / Young Fathers / Two Door Cinema Club / Imogen Heap / Emiliana Torrini / Rodrigo y Gabriela / Slowdive / Wu Tang Clan / Aloe Blacc / ODESZA / Movits! / Machinedrum / Les Ambassadeurs / Turbowolf / The Cardigans / Bat for Lashes / Yann Tiersen / Dizzee rascal / Beardyman / Warpaint / Savages / Royal Choral Society / Nederlands Dans Theater / Dj shadow / Orquesta Buena Vista Social Club / Beirut / FATOUMATA DIAWARA & ROBERTO FONSECA / Cesaria Evora / Tinariwen / The Klezmatics / FEMI KUTI & POSITIVE FORCE / Shane MacGowan's Popes / Zakarpatský Národný Zbor / Eagulls / White Lies / When Saints go Machine / Schwefelgelb / Villagers / Ukrajinská Národná Filharmónia / Trombone Shorty / Tricot / Totally Enormous Extinct Dinosaurs / Tony Allen / Theo Parrish Live / The Skatalites / The Selecter / The Plastic People of the Universe / The Kooks / The Horrors / The Cribs / The Correspondents / The Asteroids Galaxy Tour / The Afghan Whigs / SUN RA CENTENNIAL DREAM ARKESTRA / Stereo MC's / Staff Benda Bilili / Sleigh Bells / silent disco / Shuya Okino & Eddy Ramich / Seward / Sebastian / Seasick Steve / SBTRKT DJ SET / Sam Lee & Friends / Roots Manuva / Preservation Hall Jazz Band / Portico Quartet / Pig Ignerents / Peaches / Paris Suit Yourself / Ondatrópica / Mr. scruff / Gogol Bordello / The Vaccines / Mount Kimbie / Mogwai / Modeselektor DJ set / Moderat / Mixhell / Marian Varga + Noneto / Koreless / Manu Delago Handmade / Leningrad Cowboys / Kelis / Thundercat / Jupiter & Okwess International / Juana Molina / John Parish / Jana Kirschner / Jambinai / Jamaican Legends / I blame Coco / Hermeto Pascoal / Gilles Peterson / Get the blessing / Fun Lovin' Criminals / Forro in the Dark / FANFARA TIRANA meets TRANSGLOBAL UNDERGROUND / Eskmo / Dub Pistols / Esben and the Witch / East India Youth / Dre Skull / Django django / Diplo / Mark Lanegan Band / Deus / Deap vally / Caribou / Brandt Brauer Frick Ensemble / Battles ...

Zobraziť všetky referencie

Sold Out
Sold Out v roku 2015, 2016, 2018 a 2019

Tri dni preplnené radosťou, kedy sa dobré pocity odrážajú v hviezdnom, rozmanitom line-upe.

K návštevníkom sa správajú ako k rodine a naozaj každý si tu nájde niečo pre seba.

Derek Robertson, The Independent

Pohoda bola naplnená umením, hudbou a aktivitami, ktoré ju zaradili medzi Latitude a Glastonbury po obsahovej stránke, s radostnou ľahkosťou, s ktorou sa môže porovnávať len zopár európskych podujatí.

John Wright, Virtual Festivals

 • 2018

  VÍŤAZ V rámci European Festival Awards v kategórii The Take A Stand Award
  VÍŤAZ V rámci European Festival Awards v kategórii Award For Excellence And Passion
 • 2017

  VÍŤAZ V rámci European Festival Awards v kategórii Ekologické riešenia
  TOP 6 V rámci European Festival Awards v kategórii Najlepšie aktivity značiek za projekt Západoslovenská energetika na Pohoda festivale
  TOP 6 V rámci European Festival Awards v kategórii Inovácie v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia za systém sledovania počasia (SHMÚ)
  TOP 6 V rámci European Festival Awards za iniciatívu Take a Stand
  TOP 10 V rámci European Festival Awards v kategórii Promotér roka
  TOP 10 V rámci European Festival Awards v kategórii Najlepší line-up
  TOP 10 V rámci European Festival Awards v kategórii Najlepší festival strednej veľkosti
 • 2016

  9 bodov z 10 podľa hodnotenia prestížneho serveru Virtualfestivals.com
 • 2015

  10 bodov z 10 podľa hodnotenia prestížneho serveru Virtualfestivals.com
  12 festivalov, ktoré sa oplatilo navštíviť v roku 2015 podľa STA Travel
  10 festivalov, ktoré sa oplatilo navštíviť v roku 2015 podľa portálu Couvre-feu
 • 2014

  Top 5 festivalov sveta podľa hudobných profesionálov v ankete The Arthur Awards
  Top 12 európskych festivalov v najprestížnejšej ankete Europe Festival Awards
 • 2013

  Top 6 európskych festivalov leta 2013 mimo Veľkej Británie podľa The Telegraph
  Top 50 najlepších svetových festivalov, ktoré treba vidieť podľa CNN
 • 2012

  10 bodov z 10 podľa hodnotenia prestížneho serveru Virtualfestivals.com
  Top 10 európskych festivalov v najprestížnejšej ankete Europe Festival Awards
 • 2011

  3. miesto v pätnástke najlepších festivalov mimo Veľkej Británie podľa Virtualfestivals.com
  Top 5 európskych festivalov v najprestížnejšej ankete Europe Festival Awards
Sold Out v roku 2016
30 000 návštevníkov v 2015, 2016, 2018 a 2019

Pohoda je už roky naša srdcová záležitosť a sme radi, že pri nej môžeme byť. Pre mnohých z nás to nie je len „služobná cesta“, ale highlight roka, na ktorý sa tešíme. Našou primárnou ambíciou je v areáli letiska vytvoriť každému návštevníkovi, organizátorom a umelcom zázemie vo využívaní komunikačných technológií a také používateľské podmienky, na aké sú zvyknutí aj v bežné dni. Preto ako hlavný partner festivalu už sedem rokov zabezpečujeme na festivale užitočné služby, ktoré návštevníkom i organizátorom poskytnú maximálny komfort vďaka technologickému zabezpečeniu, kvalitnému pokrytiu, servisu a Orange zóny plnej zábavy i praktických služieb. Pohoda je naozaj o zážitkoch a atmosfére, preto sa tešíme, že vďaka Wi-Fi pokrytiu areálu, 4G sieti a samotným návštevníkom sme atmosféru Pohody mohli opäť preniesť aj za brány festivalu.

Natália Kunická, Brand Activation team, Orange

Umelecký, eco-friendly prístup výrazne odlišuje slovenský klenot od jeho drsnejších a komerčnejších západných príbuzných. S lákavým line-upom, ktorý prepája množstvo žánrov a dostupnými cenami nápojov objavuje tento festival každoročne čoraz viac Britov.

The Telegraph

Festival s bezstarostnou atmosférou sa môže pochváliť uvoľnenými návštevníkmi a skvelo vybaveným miestom, na ktorom si 30 000 ľudí neužíva len hudbu, ale aj vizuálne umenie, film, literatúru či divadlo.

The Guardian

POHODA FESTIVAL

Úžasné vibrácie.

Chemical Brothers

Pohoda festival, si úžasný. Sme veľmi radi, že sme tu mohli hrať.

Jamie Cullum

Ďakujeme neuveriteľnému publiku na Pohoda festivale.

Kronos Quartet

Pohoda je úžasná, krásna, nenapodobiteľná. Na Pohode sa cítim ako najlepšia verzia seba samej, kde si len užívam krásne veci, zábavu a pokoj, plačem na krásnych koncertoch a úplne si zverím na tých šialenejších. Stretávam kamarátov aj nekamarátov, ktorí na okamih strávený v rade na pivo sú kamarátmi. A nič mi veľmi nevadí.

Eliška

Pohoda Festival

Tešíme sa na vás na 24. ročníku festivalu Pohoda,
8. – 10. 7. 2021 na trenčianskom letisku!