9. — 12. júl 2020
9. — 12. júl 2020

Letisko Trenčín, Slovakia
11. – 13. 7. 2013
návštevnosť: 29.000 / deň


Scény

Bažant stage • Orange stage • Space Arena SLSP • EUropa • NAY Tanečný dom • Red Bull Tour Bus • Dobrá krajina • Daylong Kids Park • KC Dunaj • Stan .týždeň • Literárny stan Martinus.sk • Bažant Kinematograf • Red City • Kontakt 

Účinkujúci

Agon Orchestra (CZ) • A.K.A.C.O.D. (US) • AMO (SK) • Amon Tobin - 2 Fingers DJ set (BR) • Andrej Šeban Band (SK) • Anthony Joseph and The Spasm Band (TT/GB) • Asgeir Trausti (IS) • Atoms For Peace (GB / US/BR) • Aze (CZ) • Babylon Circus (FR) • Balkansambel (SK) • Batida (OA/PT) • B-Complex (SK) • Benji B (GB) • Beware of Darkness (US) • Billy Barman (SK) • Bloc Party (GB) • Bonga (OA) • Bonobo (GB) • Bratislava Hot Serenaders + Milan Lasica + Ondřej Havelka (SK/CZ) • Bratři Ebenové (CZ) • Cafe Aman Istanbul (TR) • Caggy (SK) • Captain Slice (SK) • Cathy Davey (IE) • Cluster ensemble (SK) • Československá filharmónia (CS) • Daniel Baláž (SK) • Davová Psychóza (SK) • Dengue Fever (US/KH) • Diplo (US) • Divé maky (SK) • Django Django (GB) • Dre Skull (US) • Dubioza Kolektiv (BA) • Dva DJ set (CZ) • Ear Drum Kru (SK) • Emonoizboyz (SK) • Erol Alkan (GB) • Eva Porating (CZ) • Ewert and The Two Dragons (EE) • Fallgrapp (SK) • Feint (GB) • Funny Fellows & Tamás Ittzés, Janusz Nowak, Jiří Kadlus, Ján Kašpar (SK, HU, PL, CZ) • Ghymes (SK/HU) • Hermeto Pascoal (BR) • Che Sudaka (E) • Kaiser Chiefs (GB) • Karin Park (SE) • Kate Nash (GB) • Kiril Djaikovski (MK) • Kontaktni kočky (CZ) • Kouyaté - Neerman (FR/ML) • Kubo Ursiny a Provisorium (SK) • Kyklos Galaktikos (CZ) • iamamiwhoami (SE) • Ink Midget (SK) • Inside Info (GB) • Inso (SK) • Justice DJ set (FR) • Kinky Afro (SK) • La3no Cubano & Le Chocolat Show Du Congo (SK/CG) • Lemon Bucket Orchestra (CA) • ĽH M. Pagáča • ĽH Železiar (SK) • Maia Vidal (US) • Major Lazer (US) • Malalata (SK) • Margita a Besná (SK) • Midi Lidi (CZ) • Midi Lidi DJ set (CZ) • Michal Mishek (SK) • Mixhell (BR) • Mizzi (SK) • Modré hory (SK) • MØ (DK) • My Dead Cat (CZ) • Naibu (FR) • Naive New Beaters (FR) • Nick Cave & the Bad Seeds (AU) • N.O.H.A. (CZ, DE) • Od Bacha po Piazzollu: Boris Lenko, Jozef Lupták, Igor Karško, Milan Paľa, Peter Vrbinčík (SK) • O. Children (GB) • Ondatrópica (CO) • Orchester ZUŠ Jozefa Kresánka Bratislava (SK) • Orchester ZUŠ Karola Pádivého Trenčín (SK) • Orquesta Buena Vista Social Club featuring Omara Portuondo & Eliades Ochoa (CU) • Pale Clouded White (SK) • Panáčik (SK) • Para (SK) • Peaches (CA) • Peter Breiner: Slovenské tance (SK) – Gyor Filharmonikus Zenekar, dirigent Peter Breiner, sólisti Boris Lenko, Ján Hrubovčák, Stano Palúch • Polemic (SK) • Prago Union (CZ) • Pražský výběr (CZ) • Puding Pani Elvisovej (SK) • Purist (SK) • Quantic (GB) • Sam Lee & Friends (GB) • SAZ (IL) • SBTRKT DJ set (GB) • Sendreiovci - Kokavakere Lavatura (SK) • Siba (SK) • Silent Disco DJs (NL) • Skip&Die (ZA/NL) • Skyline (CZ) • Solamente naturali: Musica Globus (SK) • Sounds Like This (SK) • Stravinskij: Príbeh vojaka (SK) • Stroon (SK) • Symbiosis (SK) • Šutka Roma Rap (MK) • The Bots (US) • The Smashing Pumpkins (US) • Tibor Holoda (SK) • Tony Allen (NG) • U.Club 20th anniversary Techno DJ Combo: Benco + Tibor + Loktibrada + Toky + Inigo Kennedy (SK/GB) • Vec (SK) • Veľkí herci malým deťom(SK) • Veni Academy (SK) • Ventolin (CZ) • Vidiek (SK) • Virtuoso (SK) • Walter Schnitzelson (SK) • Youth Lagoon (US) • Xavier Baumaxa (CZ) • ZA! (ES) • Zlokot (SK) • Zrní (CZ) 

Tanec: Break Dance Battle • DFS Kornička (SK)

Tanečné workshopy: R. Piovarci, Z. Hianiková/Elledanse: Partner Fusion • L. Cmorej, S. Machovičová: Motion Emotion: Gossip - Moving in right direction • Z. Buriánová: Balkánske kruhové tance • J. Vajda , I. Topoľovská: Pozdišovce • S. Vlčeková, D. Raček: Clip Dance - Atoms For Peace: Ingenue • L. Cmorej, V. Michalko: Rómsky budíček • T. Antalek, N. Glosíková: Swing • B. Morongová, F. Morong: Podpolianska Trma-Vrma • M. Kovács / Sabrosura: Motion Emotion - Major Lazer, reggaeton • J. Bekr / SPIN: Clip Dance - Midi Lidi: Doktor

Divadlo: Mestské divadlo Žilina: Beat (SK) • Divadlo na tahu: E. Ionescu: Plešatá speváčka (CZ) • Divadlo Lab DF VŠMU: Zachráň si svojho Afričana (SK) • Divadlo Bez domova: Kuca Paca (SK) • SND: Hollyroth (SK) • Bábkové divadlo na rázcestí: Batolárium (SK) • Divadlo Piki: Elá Hop (SK) • Bábkové divadlo na rázcestí: Kocúr v čižmách (SK) • Divadlo Piki: Pes Prítulák (SK) • Bábkové divadlo na rázcestí: Batolárium (SK) • SND: Mechúrik Koščúrik (SK) • Divadlo Úsmev: Klauni v pekle (SK) 

Film: Krehká identita (r. Z. Piussi, 2012) (SK) • Kauza Cervanová (r. R. Kirchhoff, 2013) (SK/CZ) • Vnuci a vnučky kubánskej revolúcie (r. C. Montaner, 2010, US) • Ivan Havel: Pozdní sběr (r. R. Vávra, 2013) (CZ) • Punk v Afrike r. (D. Maas, K. Jones, 2011) (CZ, ZA) • Pohoda 2012 (r. M. Nevín, 2013) (SK/CZ) • Žiletky (r. Z. Tyc, 1994) (CZ) • Zbojník Jurko (r. V. Kubal, 1976) (SK) • Mládí v hajzlu (r. Miguel Arteta, 2009) (US) • Videoklipy a animované skeče Ondreja Rudavského (SK) • Buena Vista Social Club (r. W. Wenders, 1999) (D/US) • Monty Pythons: Život Briana (r. T. Jones, 1979) (GB) • Street Dance (r. M. Giwa, D. Pasquini, 2010) (GB) • Grand Torino (r. C. Eastwood, 2008) (US/DE) • Tigre v meste (r. J. Krasnohorský, 2012) (SK) • Milk (G. van Sant, 2008) (US) • Led Zeppelin - The Song Remains The Same (r. P. Clifton, J. Massot, 1976) (US) • Listy z Iwo Jima (r. C. Eastwood, 2006) (US/JP) • Lóve (r. J. Kroner, 2011) (SK/CZ) • Rozorvané objatia (r. P. Almodóvar, 2009) (ES) • Million dollar baby (r. C. Eastwood, 2004) (US) • Hangover (r. T. Phillips, 2009) (US) • Muži, ktorí nenávidia ženy (r. D. Fincher, 2012) (US) • Matrix (r. A. Wachowski, L. Wachowski, 1999) (US) • Hangover 2 (r. T. Phillips, 2011) (US) • Nedotknuteľní (r. O. Nakache, E. Toledano, 2011) (US) • Počiatok (Ch. Nolan, 2010) (GB) • Rumový denník (B. Robinson, 2011) (US) • Yes Man (r. P. Reed, 2008) (US) • Krátke filmy a zostrihy z najlepších podujatí OZ literarnyklub.sk • Výber z festivalu krátkych filmov Azyl • Čerstvo ocenenéh filmy Medzinárodného festivalu animácie 2013 Fest Anča • Výber z festivalu študentských filmov Áčko • Filmy Katedry dokumentárnej tvorby VŠMU • Krátke filmy – zo Zlatého fondu SFÚ (CS): • Prišiel k nám Old Shatterhand, r. Dušan Hanák, ČSSR, 1966, 14 min. • Veľká potreba, r. Miroslav Šindelka, ČSSR, 1992, 10 min. • Socha, r. Jaroslava Havettová, ČSSR, 1969, 7 min. • Pieseň, r. Jaroslava Havettová / Ivan Popovič, ČSSR, 1969, 4 min. • Rebrík, r. Viktor Kubal, ČSSR, 1978, 5 min. 

Literatúra: M. Ábelová • K. K. Bagala • P. Balko • Balla • M. Bartko • R. Blumenfeld • V. Brabenec • Z. Cigánová • J. Červenák • F. Doušek • Generátor X (SK): M. Habaj, P. Šulej, J. Tereková, S. Ferienčíková. • I. Gibová • M. Haugová • M.Hečko • M. Hejtmánková • M. Hlatký • M. Hvorecký • B. Jobus • Z. Kepplová • L. Kerata • Kloaka: M. Rehúš, P. Novotný • M. Kočiš • M. Kompaníková • V. Kostelanski • M. Krajňák • P. Krištúfek • M. Lacko • M. Melicherčík • M. Melo • J. Micenková • M. Mikšík • M. Modrovich • D. Moravčíková • Z. Očenášová Vasičáková • J. Oľhová • O Pastier • C. D. Payne • L. Piussi • M. Potokárová • R. Roth • Slam poetry 2013: B. Bláhovec, K. Metoděj, J. Jílek, V. Janček, M. Samec, A. Harris, Delik, Bene • M. Šenc • Z. Šmatláková • O. Štefánik • I. Štrpka • J. Těsnohlídek • E. Tomkuliaková • E. Turnová • S. Uriková • D. Vadas • M. Vadas • F. Vašš • M. Vlado

Výtvarné umenie /Architektúra 

Výstava na Peknej lúke: • E. Binder • Bluberry • T. Cube • P. Čejka • Danglár • I. Derevenec • S. Diviš • A. Dúbravský • Dzive • V. Frešo • A. Gurínová • D. Hlinka • V. Holecová • P. Housková • K. Janečková • M. Kontroš • Z. Kutašová • Michal Ormandík • Marek Ormandík • M. Prekop • Pure • R. Sedláčik • Shooty • M. Slováková • A. Šákový • K. Štědrý • M. Vrancová • Z. Zupková • Rudo Sikora: Súhvezdie Havla  • Tvorba v priamom prenose: Zuzana Godálová

Výstava fotografií: K. Acélová • C. Bachratý • E. Genserek • J. Jakubčo • M. Mlčúchová • Kreatívna zóna: • P. Cvik • L. Čeman • Daor • A. Gurínová • A. Herzegova • B. Hrebík • M. Jarotta • A. Kopecká • D. Kristek • M. Maczica • P. Sulo • D. Zakova

Design Market: FRL • Patchmaga • Retart • Petisha • 82 bøok&design shõp • Vetesh • Mossae • Zzuzzi • Melly • My dear deer • Glara • Lijo RudaKitana • Jama.art • Remini • Malovanyhodvab • Mier • Michal Melich • Made by Mai • Adell • cokoladychocolates • Culinario • Ushy.te • Drevena Helena • Charaktera • Ponio

Filantropická Pecha Kucha Night alebo čím žijú neziskovky 

Módna show 

Diskusie: E. Akácsová • P. Alexy • A. Bán • J. Barát • R. Baťo • T. Bella • R. Bezák • T. Bokor • V. Burjan • D. Bútora • D. Caisová • T. Czwitkovics • Z. Čaputová • M. Črep • J. Daniška • A. Daučíková • I. Debnár • F. Drábek • M. Dubec • J. Dubovcová • P. Dzurila • P. Eviakova • K. France • M. Gešvantner • J. Gogola • J. Gordulič • M. Guttman • M. Hanus • I. Havel • D. Havlová • M. Homolka • Š. Hríb • I. Huljak • J. Husár • M. Hvorecký • P. Inkei • M. Jaco • M. Jacová • M. Jaslovský • Z. Jaurová • B. Jobus • R. Kanas • V. Kaštier • S. Kára • M. Kernová • P.Kilián • R. Kirchhoff • B. Kiss • D. Kleinert • J. Koleják • Ľ. Kollarová • E. Korda • A. Kovacs • J. Kratochvíl • J. Krekáň • P. Kresák • L. Krivošík • V. Kubušová • M. Kujan • R. Kulich • J. Kuric • A. Kurzok • J. Kušnierik • R. Kutaš • M. Leidenfrost • M. Leško • T. Lodňan • J. Malíček • T. Mattyašovský • M. Meško • Z. Mistríková • M. Mojžiš • Z. Mojžišová • D. Nagy • A. Navojský • P. Nechala • T. Nicholson • P. Nôtová • I. van Oijen • B. Ondrášik • R. Ondřejíček • Ľ. Orechovská • J. Orlovský • M. Pechouček • Z. Petková • Z. Piussi • A. Popovič • J. Porubský • L. Práznovská • D. Retová • R. Roth • O. Rudavský • R. Rus • D. Rušar • B. Rychlík • B. Sedrovičová • V. Schwandtner • K. Schwarzenberg • M. Slávik • L. Snopko • L. Surotchak • L. Szabo • T. Szacz • M. Šarišský • P. Ševce • M. Šimečka • E. Šimšík • J. Špičák • I. Štefunko • Z. Števulová • M. Štofej • E. Štolbová • V. Šucha • D. Revaiová • V. Talian • S. Tordová • L. Uhrínová • M. Vagovič • M. Vallo • M. Vallová • R. Vávra • Z. Wienk • P. Zajac • K. Zainuddin • Z. Zimová • E. Žáková • F. Žemlička • D. Žilinčíková