9. — 12. júl 2020
9. — 12. júl 2020

Letisko Trenčín, Slovakia
8. – 11. 7. 2010
návštevnosť: 30.000 / deň (Vypredané)


Scény

Bažant stage • Tesco stage • 02 stage • Garnier aréna • Dobrá krajina Magic Mirrors aréna:  • Nay Tanečný dom • Harmony Kids park • EUrópa tent 

Účinkujúci

Abraham Inc (USA) • Adam Green (USA) • Allstar Refjúdži band (CZ) • Amadinda (H) • Argolla (SK) • Autechre (GB) • Balkan Xpress Soundsistema (BG) • Bang Bang Eche (NZ) • B Complex (SK) • Belleruche (GB) • Bez ladu a skladu (SK) • Billy Barman (SK) • Blue King Brown (AUS) • Casiokids (NOR) • Clive (SK) • Collegium Musicum (SK) • Crystal Castles (CDN) • Dakha Brakha (UA) • Dan Le Sac vs Scroobius Pip (GB) • Digitalism DJ set (D) • Diving with Andy (F) • Does It Offend You, Yeah? (GB) • Dope Aviators (SK) • Dubioza kolektiv (BiH) • Ďuďovci + afterPhurikane (SK) • Frank Winter (GB) • Friendly Fires (GB) • Gabanna (SK) • Hot jazz band (SK) • Chasidské piesne (SK) • Chiki liki tu-a (SK) • Chór vážskych muzikantov (SK) • Ian Brown (GB) • Ink Midget a Pjoni (SK) • Interference (IRL) • Jamie XX (GB) • Jana Kirschner (SK) • Japandroids (CDN) • Jape (IRL) • Johan Sara jr. (NOR) • Jose Gonzalez (SWE) • Juliette Lewis (USA) • Kazety (CZ) • Kinet & Magálová (SK) • Kira (DAN) • Klaxons (GB) • Korben Dallas (SK) • La Minor (RUS) • Leftfield (GB) • Loktibrada (SK) • Maga Bo (BRAZ) • Mariachi sin fronteras (SK) • Max Romeo (JAM) • Mertz Guitar Duo (SK) • Metronomy (GB) • Midi Lidi (CZ) • Milan Osadský (SK) • Miss Platnum (RUM, D) • Mňága a Žďorp (CZ) • Mojše band (SK) • Mooshak (SK) • Moustache (SK) • Múm (ISL) • New Young Pony Club (GB) • Onili (IL) • Orchestra Baobab (Senegal) • Out To Lunch (USA) • Para (SK) • Peter Breiner & Štátna filharmónia Košice (SK) • Polar Bear (GB) • Puding pani Elvisovej (SK) • Rév (H) • Scissor Sisters (USA) • Sexy Sushi (F) • Sharon Jones and The Dap Kings (USA) • Shazalakazoo (SRB) • Shotgun Jimmie (CDN) • Silent Disco (NL) • Sisa Michalidesová a Zimní kúzelníci (SK) • Ska Prašupina (SK) • SK-CZ Big Band Matúša Jakabčica (SK, CZ) • Skream & MC Sgt. Pokes (GB) • Slovenský komorný orchester Bohdana Warchala (SK) • Sparrow and the Workshop (GB) • Sporto (CZ) • Stano Počaji + Caroline Hitland (SK) • Štátna filharmónia Košice + Zbor sv. Cecílie (SK) • The Futureheads (GB) • The Golden Filter (USA) • These New Puritans (GB) • The Shoes (F) • The Stranglers (GB) • The XX (GB) • Toky (SK) • trioVD (GB) • V. A. C. Trio + E. A. Hostia (SK) • Vandali (SK) • Vienna vegetable orchestra (A) • Vivian Girls (USA) • Vladimír Godár (SK) • Vrbovskí víťazi (SK) • Woovenhand (USA) • WWW (CZ) • Zinc (GB) 

Moderný tanec: Balet SND (SK) • Break Dance Battle (SK) • Dot504: 100 wounded tears (CZ) • Štúdio tanca Banská Bystrica: Posed (SK)

Divadlo: 3T - divadelno-improvizačné šialenstvo (SK) • Divadlo bez domova: Haiku (SK) • Divadlo Merema: More (SK) • Divadlo na tahu: Zahradní slavnost (CZ) • Divadlo P.A.T.: M.H.L. (SK) • Divadlo z pasáže: 3x(A) (SK)

Literatúra: Braňo Jobus a Igor Derevenec: Zázračné rozprávky (SK) • Čitáreň • Literárne revy Dada Nagya: L. Hodulíková, L. Ďurišová, V. Palko + R. Pepucha, M. Háasz, K. D. Horváth, L. Kerata, S. Lavrík • Literárne revy Dada Nagya: V. Ondruš a P. Zajac o knihe Atentát na Nežnú revolúciu • Literárne revy Dada Nagya: P. Krištúfek, M. Hvorecký • Literárny cirkus K. K. Bagalu: krst knihy Moniky Kompaníkovej (SK) • Minidrámy • Muflón Anciáš: krst knihy B. Jobusa a I. Derevenca • Na výlete do vesmíru: krst leporela B. Jobusa a M. Slovákovej • Slam poetry - Básnický free style, jazyková exhibícia, súťaž

Diskusie: Baláž a Hubinák_FM • R. Baťo • A. Bán • M. Bútora • T. Czwitkovics • I. Červeňanová • Divadlo bez domova • O. Dostál • V. Dubačová • M. Dula • R. Ďurišová • Ego_FM • L. Fila • R. Gumulák • T. Halán • M. Handzuš • J.Hašto • Š. Hríb • T. Hudák • P. Hunčík • B. Jobus • M. Kaščák • M. Karačová & M. Karáč • J. Karpiš • R. Kazda • P. Krebs • J. Kušnierik • J. Kvoriakova & Ch. Cheal • O.Lacková • J. Lajčáková – Hargašová • J. Lukáč • H. Moravčíková • D. Nagy • M. Nič • H. Nilsen • D. Nvotová • I. Obuch • B. Ondrášik • J. Pečeňák • M. Roháček • D. Rusnoková & Y. Tekie Meressa • A. Srholec • F. Šebej • G. Šípoš • D. Šmihula • Z. Števulová • M. Šuster • H. Tužinská • J. Vidan 

Sprievodné aktivity

Bažant kinematograf: Ako sa varia dejiny , r. P. Kerekes, SK 2009 • Bar na Victoria Station, Bohom zabudnuté kúty • Bratislava film , r. J. Króner, SK 2009 • Control , r. A. Corbijn, GB 2007 • Futbalistky z Kábulu • Hranica , r. J. Vojtek, SK 2009 • Kamene , r. K. Kerekesová, SK 2010 • Kawasakiho ruža , r. J. Hřebejk, CZ 2009 • Krátke filmy J. Havettovej : Pieseň, 1969, 5 min., Socha, 1970, 7min., Pomóóóc!, 1984, 5 min., Prečo máme radi sliepky, 1986, 7min., Údel, 1988, 9 min • November +20 • Osadné , r. M. Škop, SK 2009 • Pohoda 13 , r. M. Nevín, SK 2010 • Protektor , r. M. Najbrt, CZ 2009 • Svedectvo z Tibetu 

Tanečné workshopy: A.Oláh, Rév (SK, H): Moldava nad Bodvou • Granada (J. Granec, T. Schwarzová, M. Sumaria), Porque Tango (SK): Tango • SPIN (J. Bekr, L. Cmorej): Disco : Scissor Sisters - I Don't Feel Like Dancin' • F. Morong, Muzička (SK): Terchová • L. Luptáková, Pressburger Klezmer band (SK): Klezmer • Dragúni, Muzička (SK): Horehronie • Jan Karpiel – Bulecka (PL): Goralské tance

Detský park (jašovisko, stráženie detí, workshopy): Babadlo: Flea circus (SK) • Bazička: tanečný domček (SK) • DFS Magdalénka (SK) • Divadelné centrum Martin: Janko a Marienka (SK) • Divadlo Piki: O deviatich mesiačikoch (SK) • Divadlo Piki: Elá hop (SK) • Funny Fellows: Loď Harmónia (SK) • Mariachi sin fronteras: Juchú do Mexika (SK) • Komedianti na káře (CZ) • Komorný orchester a zbor ZUŠ Trenčín (SK) • Talostan – kúzelník (SK)/magician • Teatro Tatro (SK) • Veľkí herci malým deťom (SK) 

Nokia adrenaline park: Kolotoče – Xtreme, Ranger • 4-bungee trampolína • vodné gule/water balls • lezecká stena/climbing walls • aerotrim • nafukovacie atrakcie/inflatable attractions • vodný futbal/Water football • frisbee • stolný futbal/table football • balón/baloon • skákacie chodúle/jumping stilts • freeboarding

Accenture brain park: Šach/Chess • Sudoku • IQ testy • Piškvorky/Connect five • Človeče, nehnevaj sa/Ludo • Hádanková súťaž/Riddle contest 

Workshopy: hudobné workshopy: bicie s M. Valihorom, gitara s V. Buskovským. • jóga • rozprávkové dielne • Trival – sprievodca rómskou dušou (SK) • Vienna Vegetable Orchestra (A) – výroba nástrojov zo zeleniny 

Výtvarné umenie: Pohoda x Pecha Kucha • Euforion • Kreatívna zóna • Dizajn market • Fashion Recycling Lab • Street Art Communication • MASI • WeAreNotSisters • Ty-Gallery • Adell Inauris • Retart • Punktura sextra • Dizajnéri VŠVU 

Bažant Centrum: Bažant Nealko veterán – mobilný nealko bar/Bažant nonalcoholic oldtimer – mobil nonalcoholic beer bar • Nealko hliadky Pite rozumne (Non alcoholic patrols) • Projekcia Bažantovo oko/Bažant Eye projection 

O2 Zone: nabíjačkáreň mobilov / mobile phones charging point • festivalový sprievodca/Mobile festival guide • SMS servis • Relax zóna/Relax zone 

Megafoto point: nabíjanie batérií fotoaparátov/camera batteries charging • zálohovanie dát z pamäťových kariet/memory cards back-up • fotosúťaž/photo contest 

Garnier kupola: vizážisti, štylisti/image consultants • relax • masáže / massages 

Zoznam internet pavilón: Počítače a nonstop internet/computers, nonstop internet, Wifi

Curaprox Zubná hliadka: inštruktáž o správnom čistení zubov/how to clean your teeth correctly • detské predstavenie Zubná hliadka/Teeth patrol – theatre play for kids

Zanussi festivalová domácnosť: Chladničky s mrazničkou na uskladnenie potravín/fridges with freezers for foodstorage • Mikrovlnky a rýchlovarné kanvice/microwaves and kettles • Žehlenie/Ironing

Neziskové organizácie: AIESEC Slovensko • Amnesty International • Asociácia nízkoprahových programov pre deti a mládež • Bratislavské regionálne ochranárske združenie • Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica • Centrum pre liečbu drogových závislostí • DAPHNE - Inštitút aplikovanej ekológie • Depaul Slovensko • DOMKA - Združenie saleziánskej mládeže • Food not Bombs • Fórum života • Greenpeace Slovensko • Iniciatíva Inakosť • Lesoochranárske zoskupenie VLK • Liga za ľudské práva • Ľudia proti rasizmu • Maják • PLUSKO • Nadácia Ekopolis • Proti prúdu • Občianske združenie pre prírodu • Ochrana dravcov na Slovensku • Odyseus • PROVIDA • Priatelia Zeme • Queer Leaders Forum • SAVIO • Sloboda zvierat • Slovenská Asociácia Falun Gong • Slovenská debatná asociácia • Slovenská katolícka charita • Slovenský skauting • Spoločnosť priateľov detí z detských domovov • Úsmev ako dar • Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska • UNICEF Slovensko • Ústav pamäti národa • Združenie informačných a poradenských centier mladých v SR

Ďalšie sprievodné aktivity: Festivalový denník .deň/Festival daily .deň • výstava fotografií Ctibora Bachratého / photograph exhibition of Ctibor Bachraty • čajovne / tea rooms • bankomaty / ATM • Tesco supermarket • Slovenská pošta/Slovak post  • separácia odpadu / litter separation  • 2x camping, showers, parking • Ekumenická bohoslužba