Letisko Trenčín 6 — 8 júl 2023

casovac

 • casovac
  18. 1. 2016, 13:21

  Colours v Ostrave budú mať Mbongwana Star, tých by stálo za to pozvať aj na Pohodu. Na aoty.org druhý najlepší album za rok 2015.

  Zobraziť vlákno
 • casovac
  11. 1. 2016, 09:32

  Skutočne čierny pondelok pre hudbu. Nech si hovorí kto čo chce, ale on bol jeden z mála za posledné desaťročia, ktorý nikdy nestagnoval svojou tvorbou na mieste, hľadal ustavične niečo nové, alebo sa aspoň neopakoval. Aj keď nie som veľký expert na jeho tvorbu, tá rozmanitosť mi vždy imponovala. RIP

  Zobraziť vlákno
 • casovac
  30. 10. 2015, 17:21

  Ak ste nepostrehli, Pitchfork má od včera v Paríži 3 dňový festival, ktorý ide aj cez livestream: http://pitchfork.com/news/61790-pitchfork-festival-paris-livestreams-all-weekend/
  Niektoré veci sú a budú aj v archíve. Zo včera napríklad neskutočný Destroyer, treba ich na Pohode:)

  Zobraziť vlákno
 • casovac
  15. 10. 2015, 16:50

  Nazdar ľudia, akosi je tu v poslednej dobe málo príspevkov, nikto nepíše čo nové objavil, alebo by chcel vidieť budúci rok na Pohode. Za mňa pár vecí, ktoré ma celkom zaujali posledné mesiace:
  Destroyer - Poison Season - stále si k tomuto albumu hľadám cestu. Posledný Kaputt bol láska na prvé počutie.
  posledný The Libertines - neveril som, ale ustáli comeback so cťou.
  Public Image Ltd. - What The World Needs Now... - nič svetoborné, ale slušné
  Kurt Vile - b'lieve i'm goin down - jeho predchádzajúcu tvorbu veľmi nepoznám, ale tento posledný album je fakt dobrý
  Sexwitch - Sexwitch - hypnotické rytmy
  Julia Holter - Have You in My Wilderness - doteraz pre mňa neznáma dievčina, ale tu na WP ju často spomínate. Parádny album, pomaly začínam počúvať aj ostatné jej veci.

  Zobraziť vlákno
 • casovac
  25. 8. 2015, 15:20

  Pre Taus: Ten počet návštevníkov bol asi menej, prestrelil som, ale na Lamara sa to pekne zaplnilo. Presne si vystihla, že sa nebolo veľmi na čo pozerať okrem kapiel, ktoré ale stáli za to. Mne to aj vyhovovalo, žiadne zbytočné rozptyľovanie, len hudba. Inak som čakal, že to bude klasický open-air a nie 2 stany, tie by sa veľmi hodili pri daždi (mraky sice boli, ale prachu). Keď som to videl po vstupe, pomyslel som si: "To sa všetci zmestíme do tých stanov?" :) Veľmi ma neoslovil program v prvý deň, preto som išiel až na ďalší, kde som mal favoritov TV on the radio a Future Islands. Ale čítam, že každý sme zažili trocha iný koncert:)
  Krakov je fakt pekný, môžem potvrdiť, služieb a možností pre turistov veľa, možno až príliš, Poliaci sa vedia predať a snažia sa vyťažiť z tohto čo sa dá. Ceny, ale naproti tomu nejak vysoké.

  Zobraziť vlákno
 • casovac
  25. 8. 2015, 09:02

  V poslednej dobe točím Chemical Brothers a Tame Impala, celkom fajn obidva albumy. Celkovo tento rok co si pamätám tak sa páčili:
  Alabama Shakes - Sound and color
  Belle and Sebastian - Girl in peacetime want to dance
  Father John Misty - I Love You, Honeybear
  a rovnako tiež: Sufjan Stevens a Jamie XX

  Z našich: Saténové ruky a Chiki liki tua

  Zobraziť vlákno
 • casovac
  23. 8. 2015, 12:14

  V piatok som bol v Krakove na Live festivale – www.livefestival.pl. Nájsť lacné ubytovanie nebol problém aj 2-3 dni predtým. Prvykrát bolo miesto konania blízko centra na veľkej trávnatej ploche, kde by sa zmestili aj 4 takéto akcie naraz. Návštevnosť odhadom do 8 tisíc ľudkov, čo mi pri takom programe pripadá málo. Cena vstupenky na jeden deň vyšla 35 EUR. Koncerty na striedačku v 2 veľkých stanoch vedľa seba, pódia skromnejšie (nič také ako na Pohode v Aréne), zadná projekcia len v jednom stane. V piatok som videl: Wild Beasts, MO, TV on the Radio, Future Islands a posledný bol Kendrick Lamar. Každý set trval do 1 hodiny, len Kendrick ako posledný mal hrať o trocha dlhšie, ale po necelej hodine som aj tak odišiel. V skratke k jednotlivým vystúpeniam:
  WB – väčšina vecí bola z nového albumu. Dav nebol veľmi veľký, napriek tomu sústredený výkon kapely a komunikácia speváka s nami. Veľmi dobré, mohli by hrať aj na Pohode.
  MO – omnoho viac ludi, ale prevažne omladina, veľmi ma to nebralo, po cca. 30 min. som odišiel. Zvuk mali dobrý a speváčka sa snažila. Mladšie ročníky ju žrali.
  TVOTR – na nich som sa tešil, žiaľ prvých 30 min. mali dosť zlý zvuk a potom to tiež nebolo nič extra. Väčšina setu boli nové veci, z albumu Dear Science tuším nič, čo ma mrzelo. Ale celkovo hrali s chuťou, takže až taká nuda to nebola.
  FI – môj čierny kôň. 4 hudobníci z toho spevák je neskutočný showman s nekonečnou energiou. Niekde som čítal, ze na Glastonbury vyzerali vyčerpane po mesiacoch koncertovania. Tu o tom nebol ani náznak, Poliaci sú veľmi vďačné publikum, takže asi aj toto ich pekne naštartovalo. Zvuk bol veľmi dobrý, „Seasons“ zahrali a na to, že ich repertoár môže znieť po čase trocha monotónne ( kombinácia bicie, basa a synťáky) koncert ubehol ako voda.
  KL – z množstva ľudí bolo vidno, kto je najväčšia hviezda festivalu. Dal si trocha na čas asi 15 min. Nie som fanúšik hip-hopových koncertov, ale toto je teraz asi najväčšia hviezda, tak prečo ho nevidieť. Doprovod bola živá kapela: bicie, basa, gitara a klávesy, čiže žiadny karaoke DJ. Chlapec vybehol na pódium ešte nič nepovedal a publikum šalelo. Celkovo sa fakt snažil a bolo vidieť, že ho odozva od publika teší. Živá kapela je fakt plus, ženské vokály sice boli samplované, ale hralo to parádne. Poznám od neho len pár starších vecí a nový album, tak som čakal hlavne na: „I“, „King Kunta“ a „Alright“ co asi po 45 min. dal a bolo vidno, že na to čakali aj ostatní.

  Zobraziť vlákno
 • casovac
  15. 7. 2015, 22:04

  Aj radsej Underworld, skoda, ze nevysli tento rok, ked maju teraz cez leto, par koncertov k 20. vyrociu albumu Dubnobass...

  Zobraziť vlákno
 • casovac
  15. 7. 2015, 13:41

  Nespomínala sa kyvadlová doprava pre cezpoľných, takže z vlastnej skúsenosti: dostať sa na festival žiadny problém, autobusy síce nechodili presne, ale aspoň často. To sa nedá povedať o tých čo mali jazdiť v noci z festivalu. 2 noci som odchádzal medzi 0.00 a 1.00 hod. a za túto dobu išiel len jeden autobus smerom z festivalu, aj ten smerom na most. V časovom poriadku na zastávke, boli tuším max. 20 min. rozdiely v odchodoch. Za celú cestu peši - cca. 30 min. som nestretol po tie dve noci žiadny spoj smerom na Pohodu, odchádzajúci bol len ten jeden smerom na most. Rad na taxíky okolo polnoci tak na 2 hodiny, ale toto sa nedá ovplyvniť. Takže jediný nedostatok Pohody nočná kyvadlovka.

  Zobraziť vlákno
 • casovac
  14. 7. 2015, 19:19

  Tutok dačo o budúcom ročníku: http://hudba.zoznam.sk/reportaze/10-07-2015-pohoda-live/
  Ako píšete repete môžu byť Prodigy možno aj Portishead - každý rok hrajú koncerty a možno vyjde aj nový album od posledného je tuším 6 rokov. Moby asi nie, keďže toho vtedy dosť zvozili v médiách, že Pohoda má naviac ako starú hviezdu, ale každopádne on asi dotiahol vtedy veľa ľudí. K tomu možno Air, alebo aspoň jeden z dua, keďže teraz vydal sólo album.
  Arcade Fire sú podľa mňa nereálny - cena + zrejme odpočinok aj budúci rok. RH možno, ale tam bude dopyt veľmi veľký a tým pádom aj cena. The Cure by boli asi možný, ak pôjdu turné. Najreálnejšie vidím Chemikov, pôjdu zrejme väčšie turné k novému albumu, ľudia si ich tu pravidelne žiadajú a je to dobrý kompromis medzi tuc-tuc kolotočárinou a kvalitnou elektronikou. A možno to bude všetko inak:)

  Zobraziť vlákno