Parkovanie

Parkovisko otvárame vždy vo štvrtok (v prvý festivalový deň) o 12.00. Nachádza sa na betónovej pristávacej dráhe a okolitých trávnatých plochách na území 700 x 170 m, t. j. na ploche 119 000 m2, s kapacitou 5 000 automobilov. Organizovanie parkoviska má na starosti usporiadateľská služba. Prosíme vás o rešpektovanie jej pokynov, ktoré slúžia na zabezpečenie plynulého chodu parkovania.

Vzdialenosť jednotlivých parkovacích sektorov od festivalovej brány:
P1 = 100 - 250m
P2 = 250 - 400m
P3 = 400 - 550m
P4 = 550 - 600m
P5 = 600 - 700m

Vstup na parkovisko je cez GATE P, ten sa nachádza na konci letiska od obce Opatovce. Od otvorenia vo štvrtok o 12.00 je parkovisko otvorené non stop do nedele 16.00, posledný vstup je umožnený v nedeľu o 08.00, opustenie parkoviska je možné do 16.00, kedy sa parkovisko zatvára.

Vstup na parkovisko majú len autá, motorky a karavany s platným lístkom. Ten sa vymení za nálepku, na ktorú si vodič zapíše EČ vozidla a svoje telefónne číslo pre prípad nevyhnutného kontaktovania. S nálepkou je možný opakovaný vstup a odchod kedykoľvek podľa časov spomínaných vyššie.

Upozorňujeme, že medzi otvorením parkoviska a festivalového areálu je 120 minút.

Prosíme vodičov o ohľaduplnosť a taký spôsob parkovania, aby sa na parkovisko zmestilo pohodlne čo najviac automobilov. Vchod na parkovisko je od obce Opatovce. Pre plynulý príchod na parkovisko – pozri sekciu Mapy. Cena parkovného sa odvíja od blízkosti sektora k vstupu do festivalového areálu. Návštevníci, ktorí chcú byť čo najbližšie, zaplatia v predpredaji za parkovné na všetky festivalové dni 40€. Tí, ktorí si vyberú druhý sektor, zaplatia v predpredaji 35€, tretí sektor bude stáť v predpredaji 30€, štvrtý sektor bude stáť 25€ a piaty sektor 20€. Na mieste stojí parkovné v ktoromkoľvek sektore (s ohľadom na aktuálnu kapacitu sektorov v čase príjazdu) 40€.

Stanovanie na parkovisku je zakázané. Stany postavené na parkovisku budú aj so zariadením prenesené do strediska Camp managera v stanovom tábore za GATE O.

Rodičia s deťmi do 6 rokov (vrátane), tehotné ženy a návštevníci s obmedzenou schopnosťou pohybu, budú po zakúpení parkovného do hociktorého sektora a preukázaní sa príslušným dokladom (tehotenskou knižkou, v prípade detí napr. kartička zdravotnej poisťovne) parkovacou službou vpustení na P0 parkovisko, ktoré sa nachádza hneď pri bráne do festivalového areálu.

Motocykle majú vyhradený parkovací sektor, hneď za P0 parkoviskom. Moto parking stojí 20€. Viac informácií nájdete v sekcii Motocykle.

Karavany a prívesy si kupujú miesta v Karavan Parkingu. Viac informácií nájdete v sekcii Karavany a prívesy.