Webparty — Diskusné fórum

K

Krpaty

 • Krpaty
  2018-01-18 19:34:39

  @Doktor_Zivago Myslím,že to niesu všetky európske festy. Ešte niečo pribudne. Ale Pohoda na základe dátumov nevychádza pravdepodobne, keďže 4.7 hrá v Paríži a 7.7 v Belgicku

  Zobraziť vlákno
 • Krpaty
  2018-01-17 11:02:32

  @Peter_BB Tak keď si to zoberieš celosvetovo, Jack má po x rokoch návrat. Jeho prevažná šnúra koncertov sa koná teraz hlavne v US jedine v júli si odskočí do Európy, aj to možno iba na pár dni. Čiže preto mi Amster a Paríž prídu "relatívne blízko", či už geograficky alebo aj časovo. Hlavne pri niekom ako JW. Druhá vec je otázka financií, to je jasné. Ale jasné, chápem tomu tvojmu vysvetleniu :relatívne blízko a máš pravdu.

  Ono to nebol ani tak lobbing. A tip už tým duplom nie, skôr len také "zbožné prianie do vetra". Je mi jasné, že Jack je meno, ktoré pokiaľ by bola možnosť, tak to agentúra rieši už od septembra a nie v polke januára po ohlase tuto voľajakého Krpatého na webparty :).

  Zobraziť vlákno
 • Krpaty
  2018-01-17 08:55:04

  Viem, že Jack White je položka sama o sebe, ale tak blízko v dátume Pohody nebol dlho a bohvie kedy zas bude(27-28.6 London, 2.7 Amsterdam, 3-4.7 Paris). To by bolo požužláníčko, pokiaľ by sa ho podarilo dotiahnuť. Aj keď je pravdepodobne cez rozpočet.
  Btw. good luck dnes večer!

  Zobraziť vlákno
 • Krpaty
  2017-11-08 19:50:24

  7.7 Pearl Jam v Polsku. Hm?

  Zobraziť vlákno
 • Krpaty
  2017-11-06 11:17:04

  @boomer Mal som to šťastie a spravil som si radosť trojkombom Nick Cave, Gorillaz a Kasabian so supportom Slaves. Nick bol jednoznačne top. Väčšinu koncertu som mal otvorené ústa a nechápal som. Bola to dosť temná spoveď, presne niečo také som čakal .
  Gorillaz boli z tých troch dní najslabší, presne ako píšeš, setlist bol fajn. Ale prišlo mi to strašne "umelé" resp. bez emócii, ako stroje. Ale aspoň som rád, že som videl Damona naživo. A trocha ma zamrzelo, že si "odbili" hodinu dvadsaťpäť a páchli preč. Mne zvuk prišiel v pohode, možno záležalo kde si stál/sedel. Aj deň predtým na Nickovi to bolo fajn a pritom som nemal ideálnu polohu voči pódiu.

  Kasabian si šli svoje, mal som mierne obavy po novom albume(aj po niektorých live show, kde boli chlapci mierne dosť prestrelení), ale nesklamali. Spravili klasickú showku pozliepanú z noviniek a starých hitov. Tým, že som ich prepásol v 2012 na pohode, bola moja motivácia vidieť ich naživo velice veľká.
  Slaves bol neskutočný náklad, tiež som ich na pohode premeškal, preto keď som videl, že budú supportovať Kasabian, neváhal som ani sekundu nad zakúpením lístka. Nášlap jak sviňa.
  Jedine ma mrzí, že už som nedal QOTSA, keď hrali včera, ale po 4roch dňoch vo Viedni už nebola energia a ani čas :D.

  Zobraziť vlákno
 • Krpaty
  2017-05-17 12:42:51

  @ShapeIess Škoda, že za posledné dva roky tu boli asi 4 krát, z toho v tomto roku 2x (KE a MT)

  Zobraziť vlákno
 • Krpaty
  2017-05-15 13:29:19

  @thom Súhlasím. Dlho, predlho som zvažoval, či tento rok pôjdem. Po ohlásení Alt-J, Squarepushera, boys noize a slaves, som si vravel, že celkom pekne sa to črtá. Počkám klasický do marca-apríla a potom kupujem za 89. No ale dávkou troch "jednokopytových" speváčiek a what does the fuck, teda fox say, ma iba usvedčilo v tom, že tento rok vynechám. Miesto toho si dám takú jesennú pohodu indoor in Vienna. 1.11 Nick Cave, 2.11 Gorillaz a 4.11 Kasabian.

  Každopádne prajem good luck a príjemnú zábavu všetkým, nech počasie vydá a nech sa areál zaplní do posledného lístka.

  Zobraziť vlákno
 • Krpaty
  2017-05-04 18:55:36

  @muflon Listok na Nicka Cava-a v novembri do Viedne ma vysiel 60e. Tazko je porovnavat single koncert umelca s festivalom :)

  Zobraziť vlákno
 • Krpaty
  2017-05-04 15:22:44

  @tomik Na FMku som už včera zachytil starú známu "Michalovu" reklamu na tohtoročnú pohodu. Až vtedy som sa tak mierne zarazil, že ty kokso, to fakt už nič veľké nepríde? Tie stredné a malé kapely sú zatiaľ zastúpené parádne, ale tých prvých 5 mien ktoré vždy svietia najviac a hrajú v "prime time", sú žalostné. Okrem Alt-J je to hrozná bieda. Je škoda, že z top 5 headlinerov sú 3 speváčky v podstate toho istého zamerania a pár severanských exotov, ktorých Michal tak zbožňuje. Viem, že Pohoda nie je o headlineroch a o "veľkých" menách. Ale človeka to tak mierne zarmúti, keď sa pozrie, že turné ťahajú napr. Chemical Brothers, Gorillaz, Kasabian, JQ, Foo, Franz (áno konečne sami, bez hviezdičiek), Crystal Fighters, Peťo Doherty, Royal Blood etc... Chýbajú tomu hold, aspoň z môjho pohľadu, "rádne gule". Ale veď čo, pokiaľ sa páči ostatným, asi je chyba vo mne :D

  Zobraziť vlákno
 • Krpaty
  2017-02-24 13:30:36

  @user56faee91af5d2 Ahoj. Na začiatok si sa mohol vyvarovať osočovania, ale tak čo už:). Rovnako ako si vypočujem indie v podaní Kaiser, si vypočujem elektro v podaní Prodigy a nemyslím, že je to neprogresívne alebo obmedzené. Keď potom počúvam Led Zeppelin alebo Pink Floyd (bože čo by som dal ja za live koncert), tak som potom čo? 100 rokov za opicami? :D

  Nemám nič proti world music/rapu/metalu/punku/trashu/crustu/dnb/technu atď. Veď aj také ľudovky sú parádička :D. Nie je to o tom, že by som teraz hejtoval celý line up, že je nahovno lebo tam nie je to čo chcem ja. Naopak. Moji hedlajneri sú okrem Boys Noize a Slaves skôr tí, čo sa nachádzajú v zozname o hodne nižšie. Inak Idles sú poprdeli, dúfam, že sa mi podarí ich vychytať. A na tvoju narážku, že nech si najprv čeknem každé ohlásené meno, tak ver, že to som robil, aj robím, aj budem robiť. Z vecí ktoré sa vyhlasujú nepoznám moc, preto sa s tým zoznamujem.

  Plne s tebou súhlasím, že neznáme mená sú parádne(teda samozrejme nie všetky). Doteraz nemôžem zabudnúť na La corp mince de francois (btw. toto je pop, ktorý je super) alebo Bloodgroup z 2011. Chalani z The Bots boli tiež parádny a Dubioza Kolektiv spravila podľa mňa asi najlepšiu šovku ever. Ale nezabudnuteľným (popri koncerte Nicka a Bonobo) sa pre mňa stali tancujúci vozičkári hrajúci world music v 2011 vtedy ešte na Runway stage. Nie je to o tom, že teraz riešim iba veľké mená ostatné mám v paži.

  Nie som hejtovač popu, zároveň ani prívrženec. Každý má rád niečo iné(btw. hipster niesom teda už určite :D). Ale aj keby mala Solange neviem aké ocenenia, proste mi to jej prevedenie nereže.
  Toť asi fsjo.

  Zobraziť vlákno