Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Laug-Techno-Bau Klub: Piatok

Laug-Techno-Bau Klub: Piatok

Je elektronická hudba pre tancujúce masy a elektronika pre  "krabičkových nadšencov". Práve pre tých druhých už tretí rok po sebe vyberajú to najlepšie zo širšieho okolia Adam Dekan a Matwe. Keby malo letisko temné industriálne podzemie, znela by táto hudba asi tam. Keďže ho nemá, o unikátnu alternatívnu elektroniku sa postaráme v Laug-Techno-Bau Klube.

26. máj 2017

Sine Ray
Sine Ray je projekt tanečnej hudby v živom prevedení. Žánrovo ide o mix IDM, housu a techna prelínajúci sa zvukmi modulárnych syntetizátorov, drum machines a perkusií. Koncept je do značnej miery improvizáciou a jedinečnosť každého vystúpenia. Sine Ray tvoria: 

  • Adam Dekan (modular synth) – dlhoročný sound novátor, zakladateľ viacerých hudobných projektov a platformy Triple Sun Records;
  • Martin Madro (percussions) – hudobník, vyskladal perkusívnu sadu špecificky pre tento projekt
  • Tasun - DJ a producent, ktorý má na konte releasy na rôznych zahraničných labeloch (drum machines, basslines).

Új Bála
Új Bála je projekt budapeštianskeho producenta so slabosťou pre drsné techno Gábora Kovácsa. Dáva dokopy kostru tanečnej hudby aby tak priniesol poriadok do jeho zbierky rozbitých zvukov. Jeho hudba je groteskná polievka s intenzívnymi, zrnitými, nostalgickými náladami, špinavými, obnaženými rytmami, exotickou exkluzívnosťou, post-punkom a množstvom mizantropie.

AC/Boy
AC/Boy je hadrónový urýchľovač zvuku. Útoky bubnových strojov násilne, ale elegantne, manipulujú a rozbíjajú melódie, aby sa stali úplne minimálnymi beatmi. Intervencie basových líniek a skreslených kopákov sa spájajú pomocou rušivých harmónických synťákov, ktoré miešajú fadery so zdrojmi preexponovaných sekvenčných efektov. Hudbu podporuje intenzívne prevedenie, ktoré spája jeho brilantné ovládanie elektronických prístrojov, štruktúra nôt, ktoré sa otáčajú a poskakujú v temných aranžmánoch a jeho dynamickej prítomnosti.

Disco Møreti
Disco Møreti začínal v roku 2001, keď si kúpil gramce a začal s djingom pod pseudonymom Click Joe. Počas štúdií v Brne organizoval akcie s názvom Magion v klube Fleda. Neskôr sa presunul do Café Sklenick. Tu spoluzakladal legendárny Muah! (komunitu / vinyl-shop / sériu party). Pokračoval v Kabinete Múz a momentálne pôsobí v Prahe. Stará sa o program podnikov Café V lese a Café Neustadt a pomáhal aj s akciami v MeetFactory. Disco Møreti je milovníkom celonočných príbehových hudobných výletov a energických housových a techno setov.

Tittingur
Tittingur sú Dominik Suchý a Matúš Mordavský: tažkotonážne duo usadené medzi Bratislavou a Kodaňou, medzi technom a elektronikou. Sami svoju hudbu označujú pojmom MAXIMAL TECHNO, ako zvukový protipól k minimalu. Lynchovskou atmosférou, miestami zaprášeným a miestami pichľavým zvukom nemajú ďaleko k tvorbe ľudí ako Ben Frost, Tim Hecker, The Body či Container. Live hrajú veci z debutvého albumu LAVINA, ktorý vyšiel v januári 2017 na Exitabe.

PSJ
PSJ je jedným z kľúčových predstaviteľov súčasnej českej housovej scény. Predskakoval umelcov ako John Talabot, HVOB, Mano le Tough ATA, Manamana, Phuong Dan, Massimiliano Pagliara. Ide o podobnú krvnú skupinu ako Disco Møreti, keďže aj Filip bol súčasťou movementu okolo Muah! v Brne. Jeho sety sú premyslené, house a elektronická hudba inteligentne pomiešaná do láskyplného, tanečného koktejlu.

Sky To Speak
Pôvodne audiovizuálna dvojica Sky To Speak v zložení Matěj Kotouček (hudba) a Ondřej Synáček (vizuály a projekcie) sa počas posledných 4 rokov transformovala do viacčlenného zoskupenia známeho svojími výpravnými psychedelickými koncerty, ktorým vládnu živé bicie a chytlavé syntezátorové linky. Prvá nahrávka z roku 2011 Film, je artefaktom audiovizuálního obdobia kapely. Na jeseň roku 2013 sa súčasťou Sky to Speak stal bubeník Erik Netušil a v decembri spolu vydali nové EP Ruin. Na ňom sa Sky To Speak posúvajú k zovretejšiemu analógovému zvuku s prvkami psychedelie a dubu. Minulý rok vydali split album s orlovskými Pacino. V súčasnosti fungujú s Jířím Pospíšilem zo Superego Kid na klávesách a hosťujúcim bubeníkom Tomášom Tabišom z 52 Hertz Whale.

Casi Cada Minuto
Predskakoval umelcom ako Loscil, Andy Stott alebo Grouper, okrem domáciích a českých pódií zazneli jeho sety aj v Rakúsku či v Berlíne. Podieľal sa tiež na hudbe do niekoľkých študentských filmov. Vlastným menom Slavo Herman sa snaží hudbou zachytiť krajinomaľby, ktoré vznikajú v našom podvedomí krátko predtým, než upadneme do hlbokého spánku. Jeho ťažko uchopyteľné slučky zdanlivo nikdy nekončia ani nikde nezačali. Debut In White Rooms vydal v roku 2012 cez ExitabNasledovalo spoločné LP s Imre Kissom nazvané A-Sides (2014). Od minimalizmu až po zložité zvukové textúry, ponúkne Casi Cada Minuto aj na Pohode 2017.