Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Ako sa dostať na Pohodu 2024

Ako sa dostať na Pohodu 2024

Prinášame vám prehľad a tipy na to, ako sa k nám čo najjednoduchšie a najrýchlejšie dostať podľa toho, akým dopravným prostriedkom a formou dopravy idete.

10. júl 2024

Pešo/bicyklom

Pešo alebo bicyklom sa dostanete k obom bránam festivalu (GATE O – od Opatoviec a GATE B – od Biskupíc/Nozdrkoviec). Pri oboch bránach budú k dispozícii stojany na bicykle (tie, ako aj kolobežky či skateboardy sú v areáli festivalu zakázané, v obmedzenej miere ich môžu používať iba pracovníci festivalu so špeciálnym a viditeľným označením). Novinkou je servis bicyklov pre všetkých, ktorí využijú túto formu dopravy a budú mať platnú pásku Pohody. Bicykel vám opravia či nastavia v bike parkingoch na oboch vstupoch do areálu. Ďalšou cyklistickou novinkou je YAZDA s Yakshom - môžete sa prihlásiť do cyklopelotónu, ktorý vo štvrtok vyrazí z Bratislavy do Trenčína. O vaše veci a kufre sa postaráme a zadarmo ich odvezieme až na letisko.

Kyvadlovka

Aj tento rok bude z autobusovej/vlakovej stanice na letisko a späť premávať kyvadlovka. Tá bude fungovať od štvrtka do nedele. Cena lístka je 2 €, presné časy odchodov a zoznam medzizastávok nájdete tu.

Taxík

Taxíkom sa taktiež dostanete k obidvom festivalovým bránam. Taxi point, kde budú pristavené taxíky pre návštevníkov odchádzajúcich z festivalu, však bude iba pri GATE B (vstup pre peších). Pohoda má zazmluvnené taxislužby, ktoré majú pevne stanovené ceny z Trenčína a okolitých miest a obcí. Prehľad cien a kontakty na zazmluvnené taxíky nájdete na tomto odkaze. Upozorňujeme, že iné taxíky vrátane BOLT sa do areálu nedostanú, najbližší pick-up point je vzdialený 1,1 km (15 minút pešo) pri pražiarni Coffee Sheep na Biskupickej ul.  

Prímestská doprava

Z Trenčianskych Teplíc priamo do areálu festivalu a späť bude premávať aj špeciálny prímestský autobus. Každý festivalový deň vás autobus privezie až k vstupu pre peších (GATE B). Po skončení programu na hlavných pódiách vás odvezie od nemocnice oproti hlavnému pódiu. Presné časy odchodov nájdete tu. Pri zakúpení lístka budete mať garantované miesto na sedenie, kúpiť si ho môžete na našom shope. Túto autobusovú dopravu bude možné využiť aj na jednorazovú cestu, či už na festival alebo z festivalu (cena za jednorazovú cestu je 10 € a platba u šoféra je možná iba v hotovosti), ale len v prípade, že bude voľná kapacita na sedenie či státie. Ak nebudete mať zakúpený lístok a chcete sa zviesť, v prípade voľnej kapacity môžete nastúpiť aj vystúpiť na ktorejkoľvek zastávke. 

Diaľkový bus/vlak

Hromadnou dopravou až k bráne festivalu sa dostanete aj zo vzdialenejších miest. V spolupráci so Slovak Lines sme pripravili na štvrtok a piatok autobusovú dopravu z Bratislavy, Piešťan, Trnavy, Banskej Bystrice, Zvolena, Prievidze, Nitry, Hlohovca a rovnako v nedeľu z Pohody naspäť. Presné termíny aj miesta odchodov nájdete a rovnako aj možnosť kúpy lístka nájdete tu.

Zároveň v spolupráci so ZSSK vypravíme vo štvrtok špeciálne Pohoda vlaky z Košíc aj Bratislavy (so zastávakmi v ďalších mestách), v ktorých vás opáskujeme a vo vozňoch vás čaká hudobný program. V nedeľu vás tieto Pohoda vlaky prepravia zase naspäť domov. Máte tak možnosť využiť najekologickejší spôsob dopravy a zároveň sa pohodlne dopraviť na železničnú stanicu v Trenčíne, odkiaľ vás kyvadlovka zavezie až priamo na letisko. Presné časy odchodov vlakov z jednotlivých miest nájdete na tomto linku.

Cesta autom

Pohoda podporuje najmä ekologický spôsob dopravy a tým aj zdieľanie osobnej dopravy. Spolucestujúcich do osobných áut je možné vyhľadať na našej webparty pod označením #spolunapohodu. 

Vstup autom na parkovisko je cez GATE P "parking", ktorý sa nachádza na konci letiska od obce Opatovce. Parkovisko otvárame vo štvrtok o 9.00 hod. Odvtedy bude otvorené nonstop, posledný vstup je umožnený v nedeľu o 08.00 hod. Parkovisko je potrebné opusiť v nedeľu najneskôr o 20.00 hod. Lístok na parkovanie si môžete kúpiť tuVstup karavanom bude možný od štvrtka 12.00 hod., kedy otvárame aj celý festivalový areál.