Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
V Groningene vďaka Pohode zahrajú aj The Wilderness, Raptor Koch a Vojdi

V Groningene vďaka Pohode zahrajú aj The Wilderness, Raptor Koch a Vojdi

Holandský Groningen sa už o týždeň premení na mesto s najvyššou koncentráciou hudobných profesionálov na svete. Šancu ukázať sa pred nimi dostane vďaka českému a Slovenskému fokusu na ESNS 2019 až 21 umelcov z našich krajín. Príležitosť budú mať ale aj ďalšie slovenské kapely a to na paralelnom, alternatívnejšom Pinguin Radio Showcase festivale. Počas štvrtkovej noci zahrajú v rámci programu, ktorý kurátoruje Pohoda v jednom z najväčších podnikov v centre mesta De Drie Gezusters The Wilderness, Raptor Koch a Vojdi. 

09. január 2019

The Wilderness

The Wilderness sú absolútnym dôkazom toho, že punk v jeho najlepšej podobe nie je mŕtvy. Gitarista a spevák Denis Bango je génius, ničiteľ gitár a skvelý kurátor. Renat Khallo ich v recenzii opísal slovami: "Punková nakladačka bez klišé a infantilných rečí“. Len nedávno vydali prvý videoklip ku skladbe The Wilderness k piesni „Čo s tým hnevom“ (vznikal aj na Pohode 2018 s hosťkou z Pussy Riot), ktorý portál Hudba.sk označil za Videoklip roka.

Raptor Koch

Za týmto pseudonymom je humenský muzikant Stano Sninský, ktorý začínal s rozprávkami Havko Piťko, pokračoval projektom Peacar a Pas mech aliby, z ktorého vznikol súčasný Raptor Koch. V ňom pláva ďaleko od bezpečných vôd, vhodený do mora hudobnej anarchie. Tam kde iní obrusujú okraje, Raptor Koch pridáva farbu a berie vás na neznáme a zároveň úplne nové miesta. 

Vojdi

Prešovské trio Vojdi charakterizujú členité kompozície s častými zmenami motívov a nekonvenčná rytmika. Ironickým prístupom k hudbe s nadhľadom pripomínajú miestnu legendu Chiki liki tu-a, no zvukovo sú ovplyvnení najmä francúzskou novou vlnou eklektických kapiel ako Aquaserge a Moodoid. Prvotriedny prešovský Math-Progressive-Indie-Shoegaze v podaní Vojdi zaznie po festivale Pohoda už čoskoro aj na Pinguin Radio Showcase festivale v holandskom Groningene.