Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
SAShE na Pohode

SAShE na Pohode

Spojilo sa lákavé s láskavým! Vizuálne krásno SAShE si podalo ruku s najprívetivejším miestom na našej planéte, s festivalom Pohoda. Vznikol z toho originálny projekt, na ktorý budú naše zmysly dlho spomínať.

04. máj 2023

Počas troch festivalových dní sa na trenčianskom letisku udeje ohňostroj tvorivosti a vášne pre kvalitnú ručnú tvorbu. Pod jednou strechou SAShE stanu stretneme autorské a rukodielne značky, ktoré si ctia remeslo a handmade je ich stredným menom. Okrem výrobkov od módy pre dospelých aj deti, cez bižutériu, prírodnú kozmetiku, po štýlové doplnky do domácnosti, hračky či neodolateľné pochutiny, nás tradične zahrnie srdečná atmosféra, usmiate tváre a hodnotné workshopy. 
----------------------

WORKSHOP TKANIA 

Štvrtok: 14:00 - 20:00

Piatok: 10:00 - 20:00

Sobota: 10:00 - 20:00

Nedeľa: 9:00 - 12:00

 

Vyskúšajte si jednu z najzaujímavejších techník, tkanie na originálnych tkacích krosnách. Prostredníctvom kurátorky workshopu, značky Zivadesign budeme meniť pohľad na túto tradičnú techniku spojením s témou trvalej udržateľnosti. Poďme spoločne premeniť 6 košov starých vyradených džínsov na komunitný "pohodový" koberec, ktorý vydražíme na stránke SAShE na pomoc projektu Kto pomôže Ukrajine. Každý, kto sa zastaví v SAShE stane si môže vyskúšať tkanie a podieľať sa tak na jeho výrobe a zároveň sa dozvedieť niečo o procese tvorby udržateľných textílií a dôležitosti recyklácie a upcyklácie textilu. Tkanie na klasických krosnách je zároveň nezabudnuteľný zážitok pre dospelých, aj deti.

 

BOHO WORKSHOP

Piatok: 13:00 - 18.00 

Sobota: 11:00 - 15:00

 

Dotvor svoje festivalové oblečenie vlastnoručne a originálne! Pod kurátorským vedením kreatívnej Katky Peterovej známej ako La Florita sa v SAShE stane naučíte základné uzly macramé techniky a vyrobíte si svoje jedinečné boho festivalové topy, náhrdelníky alebo sukne. My vás naučíme ako a vy už potom môžete uzlíkovať kdekoľvek a kedykoľvek počas festivalu. Postarali sme sa o to, aby macramé nite, z ktorých budete tvoriť boli od slovenského dodávateľa Veľká vlna, a aby ste si pri tvorení užili zábavu a vyrobili si neprehliadnuteľné kúsky.