Späť na novinky

Reakcie slovenských médií
Na tri dni vytvorila Pohoda bezstarostný svet; Takto vyzerala najúspešnejšia Pohoda; Pohoda opäť ukázala, že už dávno nie je len o hudbe; V pohode na Pohode, Kto zažil – môže umrieť... Aj takéto slová ste mohli nájsť v novinách, časopisoch či na internete o našom festivale. Vyberáme pre vás niektoré z nich. Azda tie najkrajšie reakcie, dva fotoreporty a video nájdete na konci článku.

29. júl 2015 Reakcie slovenských médií

Dobré hodnotenia v zahraničí nás tešia z pohľadu propagácie publiku, pre ktoré sme neznámym festivalom. Reakcie domácich novinárov sú zase kvalitnou spätnou väzbou, keďže mnohí z nich k nám prichádzajú už nejaký ten rok. Prečítajte si, ako sa im páčil 19. ročník.

TLAČ:
Pohoda opäť ukázala, že už dávno nie je len o hudbe (Hospodárske Noviny)

"Oci, pozri, koľko je tu ľudí, všetci sem idú," povedalo asi štvorročné dievčatko sediac na pleciach svojho otca pred koncertom Björk. Ani menšie deti však neboli na tohtoročnej Pohode výnimkou, rovnako ako ani starší ľudia, ktorí si v dave mladých (často zaľúbených) ľudí s pohárikom vína vychutnávali rozličnú zmes koncertov. Pohoda opäť dokázala, že je festivalom pre všetkých a všetky vekové kategórie. Doslova.

Björk porušila pravidlá (SME, Dávid Tvrdoň a Marek Hudec)
http://kultura.sme.sk/c/7910443/pohoda-bjork-porusila-pravidla.html
Je to skutočne ona? Pýtali sa diváci počas koncertu Björk, ktorý ukončil majestátny ohňostroj. Málokto si totiž dovolí odohrať celý koncert v maske, ktorá z tváre ukazuje len nos a ústa. Speváčka to však spravila, porušila nepísané koncertné pravidlo, že hviezdu musíme na koncerte vidieť a prežívať to s ňou. Björk v maske zámerne pripomínala hmyz. Musela byť – bol to totiž najlepší koncert tohtoročnej Pohody.

ANKETA: Pohoda očami redaktorov HN (Hospodárske Noviny)
Jana Tutková, redaktorka Firiem & Financií

Tohtoročná Pohoda mi dokázala pár vecí. Že Slováci naozaj milujú svoju krajinu, najmä keď ktokoľvek z pódia kričí "Slovakiaaaaa". Že väčšina sa vyskáče na koncertoch "šalených výhodňarov" a na slovenských klasikách. Že akékoľvek množstvo sláčikov na festivale by nebolo priveľa. Že za vlastnú poéziu sa dá získať káva zadarmo a že niekedy sa oplatí otočiť foťák a radšej cvaknúť západ slnka.
Peter Kapitán, redaktor publicistiky
Predstavte si, že sa prechádzate po hlavnej ulici v tridsaťtisícovom meste. Všade je množstvo ľudí. Zrazu na ceste leží človek. Nič mu nie je, odpočíva. O chvíľu na to stretávate skupinku ľudí v tureckom sede. Dostali chuť zahrať si na bongu. O pár krokov za nimi leží ďalší, ktorý pre istotu zvolil spánok á la hviezdica. V reálnom živote je to asi nemožné. Ale na Pohode ani zďaleka nie je reálny život.

Denník N
Počasie pre bikiny aj páperové vetrovky kládlo vyššie nároky na účastnícky komfort, program postupne gradoval. Každým dňom bol lepší a lepší až ku vrcholu v podobe koncertu Björk, ktorá sa stala symbolom Pohody 2015. Viac TU.


WEB:
V pohode na Pohode (teraz.sk, Martina Šuhajdová)

http://skolskyservis.teraz.sk/vysoke-skoly/v-pohode-na-pohode/20423-clanok.html
Pravá ruka vo vzduchu hýbajúc sa v rytme beatu, v ľavej obľúbený nápoj. Takto sme mohli vidieť spokojných ľudí na festivale. Skvelá atmosféra a omnoho viac sprevádzalo festival Pohoda 2015. ...Kto zažil – môže umrieť. Slnko odráža svoje lúče od usmiatych tvárí spievajúcich známe pesničky Pary. Vyblázniť a vytancovať sa? Na tomto koncerte sa to stalo nutnosťou!

Tretí deň na Pohode: Bola svadba. A prišla famózna Björk
http://style.hnonline.sk/kultura-135/treti-den-na-pohode-bola-svadba-a-prisla-famozna-bjork-836842
Neboli ste ešte nikdy na festivale Pohoda a váš argument je, že typ hudby, ktorý tam je, nie je pre vás? Dnes sme skúsili stráviť na Pohode väčšiu časť dňa bez koncertov, ale užiť si všetko ostatné čo ponúka. A bolo to super.

Fenomenálna Björk na Pohode vystrojila ohňostroj (Pravda, Martina Šimoňáková)
http://kultura.pravda.sk/festivaly/clanok/361266-fenomenalna-bjork-na-pohode-vystrojila-ohnostroj/
Najprv Björk zafarbila oblohu do rôznych farieb a na záver sa dočkali návštevníci Pohody aj decentného ohňostroja, ktorý podporil eufóriu z jej vystúpenia. Bola presne taká, akú by sme mohli očakávať – príťažlivo zvláštna, neprístupná a zároveň úplne osobná. Aj vďaka jej účasti bol tento ročník festivalu rokom splnených snov.

Hudba v bielom rámiku: Pohoda Festival 2015
http://www.doba.sk/2015/07/21/hudba-v-bielom-ramiku-pohoda-festival-2015/
O tom, ako je Pohoda tým najlepším festivalom na Slovensku, ako je dokonalá, kvalitná, minimálne o krok dopredu pred celou tuzemskou konkurenciou a čo ja viem čo ešte, sa dočítate v drvivej väčšine recenzií a obdobných článkov. Prečo sa však vo väčšine prípadoch nedočítate nič iné? Ono je to totiž všetko naozaj pravda, a na Pohodu sa objektívne nič iné, a to aj pri skutočne kritickom pohľade, povedať nedá.

http://www.jablko.sk/pohoda-2015/
Rozmýšľam nad tým, čo nás všetkých Pohoďákov spája. Ako sme mohli s našimi rozličnými vkusmi a festivalovými cestami vyzerať v posledný deň tak rovnako. Či sa nám Björk páčila alebo nie, či sme skákali na Die Antwoord alebo na Repetitor, odchádzali sme unavení, aj plní dojmov. Je jedno, ktoré koncerty sa nás dotkli, podstatné je, že sa nás dotkli pod jednou strechou, pod jedným nebom. A preto sme boli na chvíľu rovnakí ľudia a žiadne rozdiely neboli podstatné.

Správy z rodného kraja, Viliam Klimáček
https://dennikn.sk/188864/spravy-z-rodneho-kraja/
Čo návštevník, to iný názor, tu je teda môj: víchrica neprišla, hoci Kate Tempest hrmela, pršala, blýskala. Vyrastal som na hudbe o dve generácie inej, ale toto dievča ma dostalo a omráčilo energiou svojich rapových kázní. ...K dobrým správam z domova patria, či už ma estéti ukameňujú, alebo nie, aj splachovacie voňavé toalety v areáli trenčianskeho letiska, na míle vzdialené od TOI-kového pekla. A sto ďalších maličkostí, ktorými Pohoda nielen hudobnou dramaturgiou potvrdzuje, že je právom u nás najlepšia.

Fotoreport na Hudba.sk (Marko Erd)
http://hudba.zoznam.sk/spravy/13-07-2015-takto-vyzerala-najuspesnejsia-pohoda-pozrite-si-vyber-z-nasich-fotoreportov/

Na tri dni vytvorila Pohoda bezstarostný svet. Pozrite ako vyzeral (SME, foto: Jozef Jakubčo)
http://s.sme.sk/r-rss/7910173/kultura.sme.sk/na-tri-dni-vytvorila-pohoda-bezstarostny-svet-pozrite-ako-vyzeral.html

Pohoda: desať z desiatich (video týždeň.sk)

Týždeň po skončení Pohody sa Juraj Kušnierik s Michalom Kaščákom rozprával o tom, ako vidí 19. ročník festivalu. Čo ho počas štyroch dní Pohody dojalo?
http://www.tyzden.sk/spolocnost/25429/pohoda-desat-z-desiatich/

 

image