Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Program prvej Garáže na Pohode 2024

Program prvej Garáže na Pohode 2024

Pozrite si program jednej z Garáží, ktorej kurátormi sú naši priatelia z klubu PINK WHALE Lubo Šoška a Jazvec.

10. apríl 2024

Marek (SK)
SPOTIFY  APPLE MUSIC  YOUTUBE  INSTAGRAM
Hudobný projekt rodený v Spišskej Novej Vsi, ktorý originálne spája zvuky od post-punku cez trap až po korene alternatívneho ema. Iniciátor projektu Marek tvorí hudbu od roku 2022 a môže sa pochváliť už takmer 3-hodinovou diskografiou. Textami vo svojich skladbách rozoberá hlavne motívy lásky a nostalgie, no dotýka sa aj temnejších tém ako sebapoškodzovanie, samovražda, zdravotné ochorenia, dysmorfia či vplyv návykových látok na osobnosť človeka. 

„Marek je úplný zjav na našej malej undergroundovej scéne. Zrazu sa objavil, vyhodil do sveta niekoľko albumov behom dvoch rokov a všetci mladí si to idú. A prečo? Lebo to robí fakt dobre. Zaslúži si to. Osobne odporúčam oba jeho projekty, pretože Marek je trochu o niečom inom ako Spánok v lese letargie a vice versa,“ dodáva k bookingu kurátor Garáže Jazvec.


post-hudba (CZ)
SPOTIFY  APPLE MUSIC  YOUTUBE  INSTAGRAM  FACEBOOK
Elektronické duo post-hudba je na pražskej alternatívnej scéne dnes už zavedeným pojmom - po nesmelých začiatkoch medzi rokmi 2011 a 2013, kedy spevák a skladateľ Dominik Zezula a producent Tomáš Havlen vydali prvé tri EP, prišla kapela po šesťročnej pauze s albumami Není se na co těšit (2019) a Svět na konci roku nula (2021). Tretí album My všichni tady a teď vyšiel v roku 2023 a prepája experimentálnejšiu stránku post-hudby s klasickým pesničkárstvom. Silné refrény a živé gitary sa krížia s tanečnými beatmi, ozvenami UK garage aj pretrvávajúcimi vplyvmi hyperpopu, hardcore a indie folku. A nad tým všetkým visia ťaživé texty o konci sveta, tak, ako ho vnímajú dnešní tridsiatnici.

„V roku 2022 moja najpočúvanejšia "domáca" kapela. Skvelé texty. Temné, depresívne, zároveň však niekde vzadu majú to, že to nejak ustojíme. Lebo treba. Aj keď každý deň bojuješ s démonmi okolo seba a v sebe. Hudobne nič komplikované, ale presné a tak správne drsné. Live totálna energia. V Čechách pravidelne vypredajú kdekoľvek sa objavia. Po tomto koncerte sa im to dúfam podarí aj u nás na Slovensku. Strictly odporúčam,“ dodáva k bookingu kurátor Garáže Lubo Šoška.


Neue Welt (CZ)
SPOTIFY  YOUTUBE  INSTAGRAM  FACEBOOK
Štvorčlenná post-prog kapela Neue Welt patrí k skvelým objavom českej hudobnej scény. Minulý rok vydali debutový album V Nebi Je Zle, ktorý sa stal albumom týždňa na platforme Vinyla. Na ich hudbu má výrazný vplyv český underground a zároveň svetová nezávislá scéna, takže vždy prídu so zaujímavou a novou tvorbou. Kombinujú blast-beaty s klavírními pasážami, takže pre ich tvorbu je zásadné slovo kontrasty. Neue Welt sú členovia art-kolektívu 6000 Ωveček.

„Pre mňa čisté zjavenie. Neue Welt mám v slúchadlách už asi 4 mesiace a okamžite som vedel, že to chcem u nás na pódiu. Už dlho ma nič tak nechytilo na prvé počutie a stále mám obľúbenú inú skladbu z albumu. Keď hrali u nás v PINK WHALE svoj prvý slovenský koncert, zbierali sme ľuďom sánky. Nedávno mi chalani poslali nové veci zo skúšobne a už teraz sa teším na nový album. Ak im neprepne, určite majú na to aby raz hrali na veľkom pódiu,“ dodáva k bookingu kurátor Garáže Lubo Šoška.


Black Light (SK)
SPOTIFY  APPLE MUSIC  YOUTUBE  INSTAGRAM  FACEBOOK
Mladá thrash metalová parta pôvodne z Košíc sa momentálne radí medzi najkvalitnejšie kapely v žánri na domácej scéne. Originálnu zmes thrashu a death metalu s moderným zvukom ponúkajú na Slovensku už od roku 2014. Garážam plánujú nadeliť chvíľku kvalitnej hudobnej deštrukcie. Momentálne chalani pracujú na treťom albume, z ktorého vám pár songov uštedria aj naživo v júli. Dlhé kadere, circle pit a rýchlosť - bude to výborné, bude to metal.

„Thrash metal tu na Slovensku hrá ozaj málo kapiel a ešte menej z nich na takejto profi úrovni. Osobne som sa k nim však dostal až v roku 2021 cez EP Firestealer a vtedy som si uvedomil, o akú nedocenenú kapelu sa jedná. Treba ich ukázať širšiemu publiku! Ostré riffy, správne názory, energická live show. Má to všetko, čo treba,“ dodáva k bookingu kurátor Garáže Jazvec.


XCES liveset (SK)
SPOTIFY  APPLE MUSIC  YOUTUBE  INSTAGRAM  FACEBOOK
Vystúpenia XCES všetci označujú ako nezabudnuteľný zážitok, ktorý vám odpáli dekel a my to len potvrdzujeme. XCES je modulárna kapela/umelecký kolektív prinášajúci audiovizuálny zážitok post-žánrovej doby s dôrazom na témy ako informačný pretlak, sociálne odcudzenie prostredníctvom médií, meme kultúra, meta-irónia a AI.

Ich debut “IT'S HAPPENING” prelietava od elektroniky cez doom metal, experimentálny rap, poéziu, soundscape, až po noise teritorium. XCES liveset je jeden z formátov kolektívu (duo v zostave Tomo Michalčák a Štefan Tomko), ktorý je postavený primárne na vokáloch, gitare a elektronike.

"Keď som prvýkrát, vlastne omylom, videl XCES na SHARPE, totálne ma odrovnali. Okamžite som ich stiahol k nám do klubu Pink Whale. Kombinácia čistej energie, absolútne precízne prepracovanej hudby a svetelnej show ma totálne uchvátila. V garáži vystúpia v zmenšenej zostave, ale chalani aj do malého setupu dostali všetko, prečo XCES jednoducho milujem. Zoberte si nejakú tašku, aby ste ten náklad mali ako odniesť. Tomo Michalčák a ostatní chalani z kapely berú to, čo robia absolútne vážne a je to cítiť,“ dodáva k bookingu kurátor Garáže Lubo Šoška.


Kontrola Kvality Reality (KKR) (SK)
SPOTIFY  APPLE MUSIC  YOUTUBE  INSTAGRAM  FACEBOOK
Kontrola Kvality Reality (KKR) je nový projekt Lyrika HRentipa, ktorý stihol zostarnúť. Už v závere roka 2022 stihli vydať eponymný album ako duo. Na živých hraniach ich doplnil Luboš Ežo Ambrozai so svojimi masívnymi bicími a už aj ostal ako riadny člen kapely pre pripravované EP.

Toto nie je žiadna selanka ani nárek a trúchlenie nad všetkou ťažobou sveta ale sebavedomá výpoveď zrelých ľudí o našom každodennom bytí aj nebytí. Rentip vypovedá prostredníctvom svojej elektroniky, ktorá osciluje medzi špinavosťou, precíznosťou a noizom. Ežo vypovedá bicími väčší ako svet a Lyrik H slovom, ktoré vás vtiahne, požuje a vypľuje.

„Garáž na Pohode je primárne koncipovaná ako priestor pre mladé začínajúce kapely. Preto sa výber KKR môže zdať trošku mimo misu, ale aj keď KKR sú starí bardi Lyrik H, Rentip a Ežo Ambrozai, je to nový projekt. A je úplne odlišný od ich známejšej produkcie. Temnota v Lyrikových textoch je oprostená od bežných rapových egotripov a vmiešaná do industriálnej Rentipovej elektroniky. Nie je to pohladenie. Žiadne ďakovačky pre fellas ani disy na nepravoverných ale zrelá a poctivá rana medzi oči,“ dodáva k bookingu kurátor Garáže Lubo Šoška.


LÍSTKY NA POHODU 2024