Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
XCES liveset

XCES liveset SK

PLÁNOVANÝ DEŇ KONCERTU: PIATOK

Vystúpenia XCES všetci označujú ako nezabudnuteľný zážitok, ktorý vám odpáli dekel a my to len potvrdzujeme. XCES je modulárna kapela/umelecký kolektív prinášajúci audiovizuálny zážitok post-žánrovej doby s dôrazom na témy ako informačný pretlak, sociálne odcudzenie prostredníctvom médií, meme kultúra, meta-irónia a AI.

Ich debut “IT'S HAPPENING” prelietava od elektroniky cez doom metal, experimentálny rap, poéziu, soundscape, až po noise teritorium. XCES liveset je jeden z formátov kolektívu (duo v zostave Tomo Michalčák a Štefan Tomko), ktorý je postavený primárne na vokáloch, gitare a elektronike.

"Keď som prvýkrát, vlastne omylom, videl XCES na SHARPE, totálne ma odrovnali. Okamžite som ich stiahol k nám do klubu Pink Whale. Kombinácia čistej energie, absolútne precízne prepracovanej hudby a svetelnej show ma totálne uchvátila. V garáži vystúpia v zmenšenej zostave, ale chalani aj do malého setupu dostali všetko, prečo XCES jednoducho milujem. Zoberte si nejakú tašku, aby ste ten náklad mali ako odniesť. Tomo Michalčák a ostatní chalani z kapely berú to, čo robia absolútne vážne a je to cítiť,“ dodáva k bookingu kurátor Garáže Lubo Šoška.

LÍSTKY NA POHODU 2024