Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Kontrola Kvality Reality (KKR)

Kontrola Kvality Reality (KKR) SK

PLÁNOVANÝ DEŇ KONCERTU: PIATOK

Kontrola Kvality Reality (KKR) je nový projekt Lyrika HRentipa, ktorý stihol zostarnúť. Už v závere roka 2022 stihli vydať eponymný album ako duo. Na živých hraniach ich doplnil Luboš Ežo Ambrozai so svojimi masívnymi bicími a už aj ostal ako riadny člen kapely pre pripravované EP.

Toto nie je žiadna selanka ani nárek a trúchlenie nad všetkou ťažobou sveta ale sebavedomá výpoveď zrelých ľudí o našom každodennom bytí aj nebytí. Rentip vypovedá prostredníctvom svojej elektroniky, ktorá osciluje medzi špinavosťou, precíznosťou a noizom. Ežo vypovedá bicími väčší ako svet a Lyrik H slovom, ktoré vás vtiahne, požuje a vypľuje.
„Garáž na Pohode je primárne koncipovaná ako priestor pre mladé začínajúce kapely. Preto sa výber KKR môže zdať trošku mimo misu, ale aj keď KKR sú starí bardi Lyrik H, Rentip a Ežo Ambrozai, je to nový projekt. A je úplne odlišný od ich známejšej produkcie. Temnota v Lyrikových textoch je oprostená od bežných rapových egotripov a vmiešaná do industriálnej Rentipovej elektroniky. Nie je to pohladenie. Žiadne ďakovačky pre fellas ani disy na nepravoverných ale zrelá a poctivá rana medzi oči,“ dodáva k bookingu kurátor Garáže Lubo Šoška.

LÍSTKY NA POHODU 2024