Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Pohoda prvýkrát otvorí svoje brány už v stredu

Pohoda prvýkrát otvorí svoje brány už v stredu

Pohoda sa v tomto roku predĺži o jeden deň. V stredu 5. júla o 18:00 otvoríme festivalové parkovisko, obe stanové mestečká, Tent Inn, Chatky Inovec a Trenčín (mimo Family Parku), Capsule pre dvoch, 5-miestne stany (mimo Family Parku), silent camp a karavan parking. V oboch stanových mestečkách bude pripravený špeciálny program na niekoľkých miestach, budú fungovať úschovne, sociálne zariadenia, stánky s jedlom a pitím a zdravotnícke centrá. Centrum festivalu ostane až do štvrtka 14:00 uzavreté, tým pádom sa nebude dať prechádzať z jedného stanového mestečka do druhého

06. apríl 2023

Vstupné na parkoviská ani na festival sa meniť nebude. Zvláštny režim bude platiť pre karavany. Ak máte zakúpený karavan parking na festival a chcete prísť už v stredu, musíte si zakúpiť extra lístok v cene 39€.  Lístok na stredu je možné použiť len v kombinácii s celofestivalovým karavan parking lístkom. Tým pokryjeme zvýšené náklady na elektrinu a ostatné služby na karavan parkingu. Ak prídete vo štvrtok od 10:00, cena pre karavany ostáva rovnaká.

Kemping a ubytovanie vo Family parku otvoríme vo štvrtok, 6. júla o 14:00.

Dôvodom je prebiehajúca rekonštrukcia cesty prvej triedy č. 9 medzi Drietomou a Mníchovou Lehotou, ktorá je hlavnou prístupovou trasou pre autá idúce na festival. Z tejto cesty sa dostanete na festivalové parkovisko cez Veľké Bierovce a Opatovce. Cesta bude prejazdná len smerom od Trenčianskych Stankoviec v obmedzenom režime, most ponad diaľnicu a Váh nebude prejazdný. Dobrou správou je, že streda pripadá na štátny sviatok 5. júla, čo prirodzene zredukuje dopravu.

Vyzývame návštevníčky a návštevníkov, aby v čo najväčšej miere využívali hromadnú dopravu. Spoločne so Slovak Lines vypravujeme autobusy z viacerých miest Slovenska už od stredy, so ZSSK riešime pridanie extra vozňov k pravidelným vlakovým spojom. Žiaľ, extra vlak pre Pohodu sa nám dohodnúť nepodarilo.

V prípade že idete na Pohodu autom, zaplňte v ňom čo najviac miest. Ak hľadáte spolucestujúcich, využite aplikácie na zdieľanie dopravy, čoskoro spustíme aj našu aktivitu Spolu na Pohodu. Každoročne máme na parkovisku okolo 6000 áut, príchod chceme rozložiť na čo najdlhší možný čas. Počítajte s tým, že cesta na Pohodu bude trvať dlhšie. Zjazd z diaľnice Chocholná bude uzavretý, autá idúce z Bratislavy vyzývame na využitie zjazdu Lúka a potom pokračovať smerom na Beckov a Trenčianske Stankovce. Autá idúce smerom od Žiliny nech použijú zjazd Trenčín centrum a potom smerujú k OC Laugaricio a pokračujú na Trenčianske Stankovce a Veľké Bierovce. Autám idúcim z Českej republiky cez prechod Starý Hrozenkov – Drietoma odporúčame ísť cez Trenčín.

Vstup pre peších bude otvorený tiež už od stredy, kyvadlovka bude tiež premávať už v stredu.

Celý festivalový areál otvoríme vo štvrtok o 14:00. Prosím počítajte s tým, že dovtedy sa do centra festivalu nedostanete a nebude sa dať prechádzať ani medzi jednotlivými stanovými mestečkami.

Upozorňujeme na to, že odchod z festivalu bude trvať vzhľadom na práce na ceste tiež dlhšie. Z tohto dôvodu necháme obe stanové mestečká otvorené až do 16:00 (namiesto pôvodných 12:00) a odchod z parkoviska bude možný do 20:00 (namiesto pôvodných 16:00).

„Komplikáciu s dopravou využijeme na splnenie nášho malého sna a veríme že aj priania mnohých našich návštevníčok a návštevníkov - predĺžime festival o jeden deň. Veľmi sa tešíme z nápadov na špeciálny program v oboch stanových mestečkách, bude prebiehať na viacerých miestach a bude plný atypických riešení. Tešíme sa, že strávime spolu jeden deň navyše, veríme, že si to ľudia užijú a vytvoríme ešte silnejšiu festivalovú komunitu,“ dodáva šéf festivalu Michal Kaščák.  

Prajeme vám šťastnú cestu a tešíme sa na vás.