9. — 12. júl 2020
9. — 12. júl 2020
The Tap Tap & Kilometrový tanec
Piatok 17:00 | Citroën stage

The Tap Tap & Kilometrový tanec CZ

Piatkový program na Pohoda in the Air otvorí český bigband The Tap Tap v projekte s Kilometrovám tancom. Kým v roku 2016 si získali ľudí pod Orange stagom, tentokrát sa predstavia na azda najbezbarierovejšom pódiu – pristávacej dráhe trenčianskeho letiska. Súčasťou ich koncertu bude aj jediné tanečné vystúpenie festivalu. Kilometrový tanec autorky Kataríny Zagorski cez prázdnu runway a ďalšie zákutia festivalu v špeciálnej adaptácii pre Pohoda in the Air predstaví Radoslav Piovarči z EnKnapGroup.

The Tap Tap

The Tap Tap vydali štyri štúdiové albumy (vrátane najnovšieho Noha na kolejích) a dve „live-ky“ z českej Štátnej opery. Kapela spolupracovala s umelcami ako David Koller, Xindl X, Dan Bárta, Vojta Dyk a mnohými ďalšími. Klip k ich skvelej satirickej piesni „Ředitel autobusu“ (založený na osobnej skúsenosti jedného z členov kapely) má na YouTube 15 miliónov pozretí a majú aj podarené klipy k piesňam ako Džony Macháček, Zrušeno, Noha na kolejích či Moje volba. Skupina vznikla ako voľnočasová aktivita študentov Jedličkovho ústavu. Táto škola pomáha študentom s telesným postihnutím s integráciou do bežného života a The Tap Tap sú dôkazom toho, že to robí vskutku dobre. Okrem skvelej hudby upriamujú pozornosť aj na problematiku začlenenia ľudí s hendikepom. Ako povedal ich kapelník Šimon Ornest v rozhovore s Martinom Veselovským: „Ľuďom môžete tisíckrát hovoriť o nutnosti inklúzie ľudí s hendikepom, no kým sa ich to nebude týkať, tak to vypúšťajú...“

The Tap Tap môžete podporiť aj kúpou merchu na www.thetaptap.cz/#!obchod

Kilometrový tanec

Na trenčianskom letisku si tento rok zatancuje len jeden človek, ale tanca bude na kilometer. Radoslav Piovarči z EnKnapGroup sa predstaví v Kilometrovom tanci kataríny Zagorski.

Radoslav Piovarči pôsobí ako tanečník, performer, pedagóg, choreograf a režisér. Spolupracoval s osobnosťami, divadlami a súbormi na Slovensku i v zahraničí, vo viac ako tridsiatich rôznych tanečných projektoch, filmoch a reklame. Okrem tanca sa venuje choreografii, výskumu a pedagogike, podieľa sa na vizuálnych inštaláciách a site specific projektoch s tvorcami z rôznych oblastí umenia. Od roku 2019 je členom EnKnapGroup pôsobiacej v Slovinsku.

Katarína Zagorski (rod. Mojžišová) vytvorila projekty pre tanec, divadlo, performance art, krátky film a televíziu. Študovala v Bratislave, Berlíne a v Limericku, kde sedem a pol roka pôsobila. Jej prácu prezentovali divadlá, festivaly, galérie a inštitúcie na Slovensku i v zahraničí. Aktuálne pripravuje so sólistkou Baletu SND Reonou Sato v Novej Cvernovke projekt Porcelán. O tanci píše pre Denník N.