Shht

Shht BE

Prvý koncert po dlhej pauze spôsobenej pandémiou odohrajú na letisku Trenčín aj belgickí Shht. Ako píše hudobný portál Dansende Beren: „Shht sú hudobne dosť silní, na to aby boli braní vážne, no zároveň dosť absurdní, aby nikdy príliš nezvážneli.“ To potvrdili aj fenomenálnym a zároveň uleteným setom pripraveným pre festival Pohoda in the Air. Už o dva týždne predvedú zvukonauti zo sonickej lode s názvom Shht space rock pre novú generáciu aj na Pohode on the Ground.

Táto delikátne šialená zostava z Gentu vychádza podľa vlastných slov zo syntetických basových liniek podávaných noise-bandom s chemickými myšlienkami a spevákom mentálne i fyzicky visiacim zo stropu. Koncom roka 2018 vydali Shht debut Love Love Love. Každé slovo „Love“ v názve albumu zastupuje rôznu konotáciu tohto pojmu – v postupke od sprofanovaného slova láska na sociálnych sieťach, cez silne pozitívny vzťah medzi blížnymi až po najintímnejšiu verziu lásky medzi zamilovanými bytosťami.

Shht sa v posledných rokoch stali povestnými pre svoje explozívne show. Keď koncom roka 2019 zahrali v Birminghame pred belgickými hviezdami De Staat, Louder Than War poznamenal, že hrať po takom excentrickom a pritom remeselne dokonalom výkone je sakramentská výzva. V marci 2020 vydali druhý album Noneketanu, na ktorom idú od jednoduchých piesní po nepredvídateľné polkové šialenstvo. Indie style píše, že skupina na ňom dokáže byť úplne absurdná bez toho, aby sa stala príliš abstraktnou alebo neprístupnou. "Šialení alebo geniálni?" to je v tomto prípade falošnou dilemou, pretože Shht je skrátka oboje. 

 

Ich koncert na Pohode on the Ground uvidíte aj vďaka našej participácii na European Talent Exchange Program (ETEP).