Letisko Trenčín 6 — 8 júl 2023
RozpoR

RozpoR SK

Na Pohode 2023 vystúpi aj štvorčlenná punková úderka z Bratislavy, známa svojím nekompromisným antifašistickým postojom. Skupina RozpoR vznikla na konci deväťdesiatych rokov, má na konte osem štúdiových nahrávok a poslednou z nich je album Hrubá sila, ktorý vydala vlani. Má za sebou stovky koncertov nielen na Slovensku a v okolitých krajinách, ale aj Taliansku, Veľkej Británii, Bielorusku a Izraeli.

RozpoR, ako sa na správnych punkáčov patrí, sa angažuje vo viacerých benefičných aktivitách. Počas utečeneckej krízy v roku 2015 odohrala skupina charitatívny koncert v utečeneckom tábore vo Viedni. Na to následne nadviazali dve turné po rómskych osadách východného Slovenska s názvom Radikálne ľudské turné. Ich angažované vystúpenie ste mohli vidieť aj vlani na oslavách Nežnej revolúcie, ktoré organizoval náš festival pod názvom Koncert pre všímavých. RozpoR zosobňuje mnohé myšlienky a posolstvá, s ktorými sa Pohoda stotožňuje, preto sme veľmi radi, že skupina tentoraz vystúpi priamo na festivale.

RozpoR je výnimočná kapela. Jasné postoje, obrovská radosť z hudby, skvelí ľudia na pódiu aj mimo neho. Ideálna kapela pre festival ako je Pohoda,“ teší sa na ich živelné vystúpenie riaditeľ festivalu Michal Kaščák.

VSTUPENKY NA POHODU 2023

AKO AJ MERCH V ZĽAVE SI MÔŽETE KÚPIŤ TU