Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Royal Blood

Royal Blood GB

Rockovú nálož na trenčianskom letisku v júli predvedie dnes už ikonické duo Royal Blood, ktoré tvorí Mike KerrBen Thatcher. Eponymný debutový album vydali v roku 2014 a zaručil im nomináciu na prestížnu cenu Mercury Prize. V roku 2015 získali BRIT Awards za Najlepšiu britskú kapelu roka

Royal Blood majú na konte ocenenia od viacerých hudobných magazínov, akými sú napríklad NME Awards, Kerrrang! Awards alebo Q Awards. Hneď po vydaní ich debutu padali označenia, že ide o rockový debut, aký tu už dávno nebol a prirovnania ku kapelám ako The White Stripes, The Black Keys alebo Muse. Práve s kapelou Muse nedávno odohrali turné.

Na ich treťom albume Typhoons (2021) bol jedným z producentov Josh Homme z kapely Queens of the Stone Age, ktorá taktiež budúci rok vystúpi na Pohode. Aktuálny album Back to the Water Below vydali v septembri a celý si ho produkovali sami.

"Rockeri môžu oslavovať. Ku Queens of The Stone Age či The Armed pribúdajú skvelí Royal Blood. Snažili sme sa o nich roky, som rád, že to vyšlo tentoraz. V piatok nás čaká na Pohode silný večer, po parádnych Royal Blood zavŕšia koncerty na hlavnom pódiu energickí Pendulum," dodáva k Royal Blood Michal Kaščák z Pohody.

Síce Royal Blood sú dvaja, avšak počas ich energických koncertov máte pocit, že sledujete kapelu, ktorá má aspoň šesť členov. Presvedčiť sa môžete na vlastné uši aj oči v júli na Pohode.

LÍSTKY NA POHODU 2024