Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Queens of the Stone Age

Queens of the Stone Age US

Rocková skupina Queens of the Stone Age vystúpi prvykrát na Slovensku práve na Pohode 2024. Kapela má na konte 9 nominácií na ceny Grammy, pričom 2 z nich v kategórii Najlepší rockový album a Najlepšia rocková pesnička získala len nedávno za ich album In Times New Roman…
Queens of the Stone Age vznikli v roku 1996, keď sa rozpadla kapela Kyuss, v ktorej pôsobil spevák Josh Homme. V kapele od jej vzniku pôsobili rešpektovaní muzikanti ako napríklad Dave Grohl z Nirvany a Foo Fighters, spevák Mark Lanegan alebo bubeník Joey Castillo.

Vydali 8 štúdiových albumov, ktoré im zabezpečili množstvo nominácií a víťazstiev na rôzne prestížne ceny v kategóriách ako Najlepšia rocková kapela, Najlepšia rocková pesnička alebo Najlepšie rockové vystúpenie. Pesničky ako No One Knows, Go With Flow, Little Sister alebo The Lost Art Of Keeping A Secret patria už k overenej klasike.

"O Queens of The Stone Age sa snažíme dlhé roky, som rád, že sa to podarilo práve teraz, sú v skvelej forme. QOTSA patria k najobľúbenejším rockovým kapelám v našom tíme, ja považujem ich No One Knows za jednu z najlepších rockových pesničiek všetkých čias. Teším sa na príval energie z ich koncertu počas sobotňajšej noci na hlavnom pódiu," dodáva ku kapele Michal Kaščák z Pohody.

Ich gitarové riffy a hlas speváka Josha Hommea patria k tomu najlepšiemu, čo sa za ostatné dekády na rockovej scéne zrodilo. Koncert Queens of the Stone Age bude na Pohode patriť určite k tým vystúpeniam, ktoré si užijete v plnej paráde.

LÍSTKY NA POHODU 2024

Foto: Andreas Neumann