Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Pete & Bas
Sobota 17:45 | Aréna Slovenskej sporiteľne

Pete & Bas GB

Toto je zatiaľ najzábavnejší príbeh a najprísnejšia hudba zo zverejnených mien na Pohodu 2023. Príďte si vypočuť, ako znie britský drill v podaní Pete & Bas, dvoch sedemdesiatročných dôchodcov, ktorí miešajú cockney so súčasným britským slangom v chytľavých rapových skladbách. 

Pre Pohodu ich objavil Vinco Kaščák, je to jeho prvý bookerský úspech, o ktorom hovorí jeho tatko Michal: “Keď ma upozornil na dvojicu starších pánov, čo majú rapové duo, najskôr som si myslel, že ide o nejakú „srandičku“. Pete & Bas sú pre mňa zjavom, majú úžasný flow, totálne súčasné tracky a koncerty nabité divokými britskými tínedžermi. Pre mňa jedna z rapových udalostí uplynulých rokov.”

Keď ich začnete objavovať rýchlo zistíte, že to nie je len lacná zábava, ktorá ťaží z neopozeraných a najmä nezvyčaných tvárí vo svojom žánri. Je tam všetko - takty, podanie, rýchlosť a dokonca aj vokálna kvalita a fanúšikovia sa pýtajú, odkiaľ sa to vzalo. Legendy hovoria, že Petea nakazila záujmom o rap jeho vnučka, ktorá mu neustále prelaďovala stanice na autorádiu, až sa mu hudba zapáčila natoľko, že presvedčil kamoša Basa, aby to skúsili aj oni. Prvý track vydali v roku 2018 a dnes majú za sebou spolupráce s menami ako Jaykae, Mist, D Double E, Dizzee Rascal, Giggs, Headie One či Dave.

Jedno je isté, dnes nezáleží koľko máte rokov, ak máte takmer trištvrte milióna sledovateľov na Instagrame! Pridajte sa k fanúšikom Pete & Bas aj naživo na Pohode 2023. 

VSTUPENKY NA POHODU 2023