Letisko Trenčín 6 — 8 júl 2023
Louisahhh
Sobota 02:30 | Herbert Club

Louisahhh US

Lousiahhh sa venuje skladaniu, spevu i hre na hudobné nástroje od 13 rokov. Jej vkus formovali najmä punkové, rockové, industriálne a gotické kapely a mená ako NIN, Smashing Pumpkins, John Frusciante, Garbage a Iggy Pop, ale aj velikáni klasicizmu Beethoven a Mozart. Neskoršie teeenegerské roky trávila v undergroundových neyorských kluboch ako Misshapes, než sa sama preslávila ako DJ-ka v polovice „nultých“ rokov

V roku 2013 sa presťahovala do Paríža a vydala tu dva sólové EP Transcend​ (2013) a​ Shadow Work​ (2016), za čo sa ocitla na obálke DJ Mag s titulkou „Techno’s Next Superstar“. Má za sebou rezidenčné pobyty pre BBC Radio 1 či austrálskom rádiu Triple J. V roku 2015 spoluzakladala vydavateľstvo RAAR, ktoré sa riadi už vyššie spomenutým heslom „techno pre pankáčov, punk pre techno maniakov“. V tom čase spolupracovala s umelcami ako Dave Clarke, Chromeo, Brodinski, Danny Daze a Lapalux a ďalšími.

V roku 2017 vydala uznávané EP ​A Trap I’ve Built a minulý rok sa jej fanúšikovia po mnohých rokoch na scéne dočkali aj debutu The Praticse of Freedom. Hovorí na ňom o boji so závislosťami a abstinovaní v prostredí pulzujúceho nočného života, hľadaní identity a tzv. submisívnom feminizme. Podľa Resident Advisor je výsledkom „zúrivý a vrčiaci techno album prešpikovaný témami žiadostivosti, lásky, solidarity a spravodlivého hnevu“. Aké môžeme mať očakávania naznačuje Beatport. Podľa portálu jej „nepoddajné a industriálne zvuky a beaty prinášajú intenzitu moshpitov na každý tanečný parket, ktorého sa dotknú“.