Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
LEENALCHI
Piatok 01:15 | NAY tanečný dom

LEENALCHI KR

Obľúbenosť kórejskej hudobnej scény a umenia celkovo rastie všade po svete. Je však K-pop jediný kórejský pop? A viete čo je pansori? LEENALCHI na Pohode 2023 vám pomôže zodpovedať tieto aj ďalšie zvedavé otázky o kórejskej hudbe a histórii. S ľahkosťou, prostredníctvom mimoriadne veselej a optimistickej hudby.

„Existujú agenti, ktorí vyberajú naozaj to najzaujímavejšie. S Jeromom sme na Pohodu priniesli Jambinai, Otoboke Beaver, či Pixvae. Jeho návrh na rok 2023 – kapela LEENALCHI – bola prijatá s nadšením akonáhle som ju pustil. Jerome sa nezvykne mýliť!” hovorí Michal Kaščák o tom ako sme LEENALCHI objavili.

LEENALCHI je alternatívna kórejská popová skupina, ktorej tvorba je postavená na tradícii  pansori - štýle hudobného rozprávania, ktorý bol populárny v Kórei v 18. a 19. storočí. „Pansori pôvodne zahŕňal len jeden bicí nástroj a jedného speváka," hovorí Jang, zakladajúci člen LEENALCHI. LEENALCHI má tiež dve hlavné sekcie: perkusie - dvaja basgitaristi a jeden bubeník, ktorý čerpajú inšpiráciu najmä z hudby osemdesiatych rokov, čo robí ich hudbu veľmi povedomou pre západných poslucháčov a hlasy - štyria vokalisti vyškolenÍ v pansori, ktorí prinášajú hudobné rozprávanie prostredníctvom sól, zboru, rapu a tanca a budujú napätie narúšaním a reinterpretáciou tradičných postupov.

Prvý album LEENALCHI, ktorý vyšiel v roku 2020 je o korytnačke. Presnejšie povedané, o korytnačke, ktorá hľadá králičiu pečeň - jedinú protilátku pre chorého cisára. Tento príbeh je legendárny v kórejskej histórii a spieva sa už po stáročia. Príďte si ho na Pohodu 2023 vypočuť aj vy.

VSTUPENKY NA POHODU 2023