Späť na artistov

Korben Dallas SK

Korben Dallas

Korben Dallas tento mesiac vydali nový štúdiový album Bazén. Jeho producentom je Eddie Stevens, známy vďaka spolupráci s kapelami Moloko, Zero 7 či speváčkami ako Róisín Murphy, Sia či Jana Kirschner. Novinkou na albume a turné je trio vokalistiek a Ľubo Petruška nie len ako špeciálny hosť, ale už ako plnohodnotný člen kapely. Nahrávku kapela v týchto týždňoch predstavuje na slovensko-českom turné, po ktorom sa Korben Dallas predstavia aj na Pohode 2019.

Kapelu Korben Dallas založili v roku 2010 pomerne ostrieľaní muzikanti, no raketový úspech, aký kapela za päť rokov existencie zaznamenala, musel byť aj pre nich príjemným prekvapením. Debut Pekné cesty (2011) vznikol ako živá nahrávka z koncertu a okamžite bol nominovaný na Radio_Head Awards v kategórii Album roka – cena kritikov. O dva roky neskôr už ich štúdiovka Karnevalová Vrana brala sošky vo všetkých podstatných kategóriách - najlepší album, singel (Otec) a najlepšiu koncertnú kapelu. Karnevalová vrana sa navyše dostala aj na prvú priečku v albumovom rebríčku slovenskej verzie iTunes aj Spotify.

V roku 2014 vydali tretí album Banská Bystrica s ktorým sa predstavili aj na Pohode.  Krátko na to sa spojili so Slavom Solovicom a Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu. V tejto verzii odohrali festivaly Viva Musica!, koncert Doma Dobre v nocľahárni De Paul a ako aj ďalší ročník nášho festivalu. Projekt Korben Dallas Symphony bol zaznamenaný aj na albume Kam ideme (2015), na ktorom v skladbe Sen hosťuje Aneta Langerová. 20. ročník nášho festivalu odohrali v Rádio (aktívnej zóne)_FM. V roku 2017 vydali album Stredovek a presne dva roky po ňom novinku Bazén, ktorú už uviedli naživo v Banskej Bystrici, Bratislave a Košiciach. Fanúšikov zaujali klipom ku piesňami Závidím Ti od Simona Seriša či videom ku skladbe Raketa od režiséra Tomáša Halíka. Časozber s panoramatickým pohľadom na Bratislavu vznikol pre potreby filmu Slovensko – Prítomná minulosť.

Korben Dallas sú:

  • Juraj Benetin – gitara, spev
  • Lukáš Fila – basgitara
  • Ozo Guttler – bicie
  • Ľubo Petruška – gitara