Späť na artistov

Jan P. Muchow & The Antagonists CZ

MAZAGRANDE STAGE Piatok 23:00 Zobraziť v programe
Jan P. Muchow & The Antagonists

„Hallo, Lucky boy...“ Na Pohode 2018 zaznejú aj melódie z filmov ako Samotári, V tieni, Teória tigra, Grandhotel, Ženy v pokušení, Yuma, Jedna ruka netleská či Václav. Ďalším účinkujúcim nášho festivalu je totiž superskupina JAN P. MUCHOW & THE ANTAGONISTS okolo zakladateľa kultovej kapely Ecstasy of Saint Theresa, vyhľadávaného producenta a jedného z najoceňovanejších českých skladateľov filmovej hudby Jana P. Muchowa. O audiovizuálne živé koncertné prevedenie scénickej hudby a piesní z jeho najznámejších filmov sa na pódiu postarajú kolegovia, ktorí sa s ním podieľali na jednotlivých projektoch, pričom hudba je sprevádzaná veľkoplošnou projekciou.

Unikátny koncertný projekt ponúka prierez autorskou tvorbou Jana P. Muchowa pre film, vo výnimočnom spojení osobností českej hudobnej scény. Program sa skladá zo scénickej hudby a piesní napísaných výhradne pre jednotlivé filmy. Zaznie legendárny „Lucky Boy“ z filmu Samotári vedľa krehkej témy z filmu Grandhotel, aktuálny „Cowboy Of The River“ z Teórie tigra popri temných tónoch z filmov V tieni a Normal alebo hravá ústredná téma z diváckeho hitu Ženy v pokušení vedľa westernovej „Out Of Shadow“ z poľského filmu Yuma, kde pre film prvýkrát spojili sily Jan P. Muchow a Václav Havelka. Filmová hudba Jana P. Muchowa zaznela vo filme prvýkrát ešte v roku 1996 v kultovom debute Davida Ondříčka Šeptej. Uplynulo 20 rokov a hudobnú filmografiu Jana P. Muchowa tvorí 30 titulov. Tak, ako rôznorodá je jeho tvorba, je pestré aj koncertné prevedenie. Husle, violončelo, klavír a podmanivý hlas Emy Brabcovej, jemná rytmika, hra na pílu, elektronika, gitara a uhrančivý spev Václava Havelku. To všetko doplnené o projekcie v réžii VJ Clada, ktoré divákom obrazom pripomenú konkrétne filmy a umocnia ich emócie.

Zostava

  • Jan P. Muchow
  • Ema Brabcová (Luno, Khoiba)
  • Václav Havelka (Please The Trees)
  • Marek Doubrava (Hm..., ex Tatabojs)
  • Jan Janečka (Southpaw, Republic Of Two, Luno)
  • Marie Dorazilová (PKF - Pražská filharmonie, Krása Quartet)
  • Jenovéfa Boková (Comenius Quartet)

Jan P. Muchow založil už v roku 1991 skupinu The Ecstasy Of Saint Theresa, s ktorou je jeho hudobný život spojený dodnes. Okrem vlastnej kapely je vyhľadávaným producentom (Kryštof, Charlie Straight, Načeva, Barbora Poláková, Aneta Langerová...) či ako remixér – okrem iného i pre anglickú skupinu Placebo. Muchow je niekoľkonásobným držiteľom ceny Českej hudobnej akadémie Anděl v rôznych kategóriách: Album roka, Skladba roka, Objav roka, Najlepšia zvuková nahrávka atď. So štyrmi víťazstvami a piatimi nomináciami je suverénne najúspešnejším skladateľom v histórii cien Českej filmovej a televíznej akadémie Český lev. Ďalej je autorom hudby k mnohým televíznym programom i divadelným predstaveniam.