Tanečné workshopy na Pohoda on the Ground

NAY prinesie na Pohodu on the Ground tanečné workshopy, o ktoré sa postarajú pre návštevníkov Pohody známe mená, ako aj noví inštruktori. V stredu si runway podmaní streedance legenda Otec Mirec, vo štvrtok ukážu Pipo a Ivka ako sa tancuje karibská bachata. V piatok budú tradičné pohodové "cifree" pod vedením Morongovcov a v sobotu obľúbené Flitre v rytme s Lacom Cmorejom. Tanečný program ukončia v nedeľu Mia a Baška workshopom s názvom Laban trajectory inšpirovaného myšlienkami Rudolfa Labana.

PODROBNE O WORKSHOPOCH

RUNWAY DANCE v stredu o 19.30

Vedie: Otec Mirec

Otec Mirec je multižánrový tanečník, no najmä streetdance legenda. Bol súčasťou rôznych tanečných vystúpení po celom svete, spolupracoval s tanečnou skupinou The Pastels, účinkoval v mnohých komerčných televíznych projektoch, vyučoval v tanečných školách SDA, Elledanse, Neytiri, ale aj po celom Slovensku a v Čechách. Je členom platformy Tanečná Scéna, s ktorou na Slovensku pomáha tancu rásť. Mirec pri svojom tanci vychádza z hudby - všetko ostatné je otázkou intuície a vesmíru. Na Pohode odučí lekciu plnú pozitívnej energie, funky nálady a kombinácie ďalších štýlov pre milovníkov dobrej hudby a tanca.

 

POHODOVÁ BACHATA vo štvrtok o 19.30

Vedú: Pipo a Ivka

Aj tanečná škola Salsa by Norika má blízko ku klubom či barom, kde realizujú svoje kurzy. Dôvodom je fakt, že okrem zábavnej formy výučby vždy vnímali tanec aj ako ideálnu formu socializácie. Učia ľudí všetkých vekových kategórií a aj bez predchádzajúcich tanečných skúseností. Organizujú tiež tematické víkendové workshopy - napríklad už 12 rokov organizujú tanečný pobytu v Jasnej.

Workshopom tanečného štýlu BACHATA vás budú sprevádzať inštruktori Pipo a Ivka.

 

TRADIČNÉ POHODOVÉ "CIFREE" v piatok o 19.30

vedú: Barbora a Fero Morongovci

hrá: Muzička z Bratislavy

Barbora a František Morongovci sú našimi dlhoročnými spolupracovníkmi. Ich profesionálne aktivity sú spojené s popularizáciou tradičnej kultúry (ľudového tanca v rovine interpretačnej, pedagogickej i choreografickej). Ich Cyklus Tanečných domov patrí do národného Zoznamu najlepších spôsobov ochrany nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska - ako vzorová aktivita. V roku 2018 založili umelecko-vzdelávaciu platformu www.folkLab.sk-

Morongovci si pre tohtoročnú Pohodu on the Groud pripravili živelný tanečný workshop pod názvom: ,,POHODOVÉ CIFREE" za hudobného doprovodu obľúbenej bratislavskej kapely Mužička. Tešia sa na vás konečne na živo v piatok 9. júla o 19.30.

 

FLITRE V RYTME v sobotu o 17.30

Vedie: Laco Cmorej

Lacko Cmorej – tanečník, pedagóg a choreograf hlavne na slovenských a českých divadelných doskách. so svojimi tanečníkmi CreDance company vedie na Pohode tanečný workshop, či už na nejaký bizarný klip niekoho z headlinerov festivalu alebo so svojim retro projektom Flitre v rytme. Môžete sa zase tešiť na salvu pohybových roztopašnosti typu „čím horšie, tým lepšie.”

 

LABAN TRAJEKTORY nedeľa o 19.30

Vedú: Miroslava Stašková a Barbora Janáková

Mia a Baška povedú tanečno-pohybový workshop LABAN TRAJECTORY inšpirovaný Labanovými myšlienkami. Rudolf Laban sa významne zaslúžil o rozvoj komunitného tanca, pretože bol presvedčený, že tancovať by mal každý. Laban, bratislavský rodák, bol mimoriadne kreatívny umelec a je považovaný za zakladateľa európskeho moderného tanca. Snahou tohto workshopu je vytvoriť priateľské a podporujúce prostredie na spontánny tanečný prejav každého účastníka workshopu. Súčasne prostredníctvom „hier“ umožnia účastníkom uvoľniť sa a zábavnou formou rozvíjať ich schopnosti spolupracovať v menších aj väčších skupinách na princípe štruktúrovanej improvizácie. Workshop je určený všetkým, aj bez predchádzajúcej skúsenosti s tancom.