Späť na novinky

Zomrel unikátny zjav svetovej hudby a skvelý človek – Keith Flint
Keith Flint bol zjav, nenapodobiteľný živel, skvelý spevák a osobitý tanečník. Okrem toho bol aj mimoriadnym človekom. Príjemný a priateľský v zákulisí, nekompromisný a zdravo agresívny na pódiu. Mali sme tú česť, že sme ho na Slovensku trikrát hostili – raz v Bratislave a dvakrát na Pohode. Michal Kaščák v reakcii na túto smutnú udalosť povedal: „The Prodigy urobili revolúciu v hudbe, pre mňa patria k najzásadnejším postavám hudobnej histórie. Mať ich na Pohode bol môj sen, po pamätnom roku 2005 sme si ich koncert vybrali ako darček k dvadsiatym narodeninám Pohody. Pri práci s The Prodigy bola radosť byť promotérom. Videl som aj koncert sólového punkového projektu Keitha Flinta – kapelu the Flint. Keith bol skutočný punker a verím, že ako platí Punks not dead, pre mňa bude stále platiť aj Keith Flint is not dead.“

04. marec 2019 Zomrel unikátny zjav svetovej hudby a skvelý človek – Keith Flint

The Prodigy sú skutočnou legendou elektronickej hudby, ktorá vyše dve dekády určovala trendy tanečných žánrov. Prenikli do metalových klubov, undergroundových stôk i na ligotavé diskotéky a hipsterské večierky. Zmietli zo stola všetky predsudky, všetky pochybnosti o sile a kreativite elektroniky a jej spojení s dravou živou kapelou.  The Pordigy len pred pár mesiacmi nahrali ďalši fantastický album No Tourists, ktorý sa stal ich siedmym albumom v rade, ktorý sa umiestnil na prvom mieste britskej hitparády.

Reakcie svetových hviezd:

Ed Simons (The Chemical Brother): “Oh gosh, so sad to hear about Keith Flint,” wrote “He was always great fun to be around and very kind to Tom and I when we first started doing shows together. Great man.”

Sleaford Mods: “Very sorry to hear of the passing of Keith Flint. Good night mate. Take it easy.”

Rou Reynolds (Enter Shikari): “Keith Flint you bloody legend. The Prodigy were one of the first big bands we supported years ago and Keith single-handedly shattered my presumption that big stars would have an arrogance and aloofness about them. He was so welcoming, sweet and passionate.”

Chase & Status: “Absolutely devastated to hear the tragic news that the legend Keith Flint from @the_prodigy has passed away. Our thoughts & condolences are with all his friends and family. We wouldn’t be here if it wasn’t for Keith and the life changing music they made and championed. RIP

FOTO: Martina Mlčúchová