Späť na novinky

Walter Schnitzelsson na Pohode 2019
Walter Schnitzelsson vydali koncom roka 2013 parádny debut Fever, vďaka ktorému sa stali nováčikom roka 2013 (Radio_Head Awards). V januári 2016 reprezentovali Slovensko na najväčšom showcaseovom festivale Eurosonic a začiatkom tohto roka vydali druhý album Sugar kids won’t stop screaming. Skvelá domáca rock'n'rollová kapela Walter Schnitzelsson sa pred jesenným turné predstaví v ešte hutnejšej podobe spolu s novým štvrtým členom "koncertným gitaristom" aj návštevníkom Pohody 2019.

10. jún 2019 Walter Schnitzelsson na Pohode 2019

Skupina Walter Schnitzelsson vznikla v roku 2010. V zostave Jozef Rezník (gitara, spev), Jakub Joštiak (basa) a Miroslav Michale (bicie) hrajú od jesene 2011. Ich hudba je zmesou rock'n'rollu, bluesu, punku a súčasného indie. V pesničkách dominujú výrazné gitarové rífy, chytľavé melódie a energické rytmy. Martina Šimoňáková o ich debute ešte v novembri 2013 napísala: „Fever predstavuje na slovenské pomery výnimočnú nahrávku. Energický rock'n'roll, pesničky o odvahe, láske a dobrých párty - to všetko a navyše kus tanečnej horúčky.“ 

Druhý album prišiel po vyše piatich rokoch. Za dlhšie čakanie sa kapela fanúšikom odvďačila osobným a zvukovo vyspelejším albumom, ktorý si produkovali sami. Oproti priamočiarejšiemu debutu je v aktuálnej novinke počuť vyzretejšie skladby, ktoré odzrkadľujú časový odstup medzi albumami. Ako píše Martina Valentovičová z Hudba.sk: "nahrávka oproti svojmu predchodcovi pôsobí zrelšie, čo podporujú nápadité medzihry." V pesničkách ale nechýba ani chytľavá festivalová nálada a na prvé počutie zapamätateľné gitarové linky. Na jeseň vyrážajú chalani na turné a ešte predtým sa predstavia s novinkou aj na festivaloch, medzi ktorými nebude chýbať ani Pohoda.