9. — 12. júl 2020
9. — 12. júl 2020
Tittingur vydali album Epiphany, uvedú ho na Pohoda in the Air

Tittingur vydali album Epiphany, uvedú ho na Pohoda in the Air

Tittingur dnes vydávajú tretí album s názvom Epiphany. Ten verejne zahrajú v premiére v rámci festivalu Pohoda in the Air. Pôjde vlastne o digitálne-streamovaný krst albumu, ktorý je paradoxne ich prvou nahrávkou na analógovom nosiči. Ako uvádza samotná kapela, na novom albume sa posúvajú do ešte abstraktnejších teritórií a na ostrie súčasnej elektroniky. Rozostrené rytmy, zúrivé synthy, neuchopiteľné koláže, tance mozgu; všetko ešte explozívnejšie, naliehavejšie a prehnané viac, než kedykoľvek predtým. Zlomená zvuková dystópia a pohľad na prírodný svet v rozklade. Album vznikal prevažne v Kodani počas minulého roka a vychádza ako prvý album od Tittingur na platni cez lebel Weltschmerzen. https://tittingur.bandcamp.com/

29. máj 2020

Tittingur tvoria Dominik Suchý a Matúš Mordavský: ťažkotonážne duo usadené medzi Bratislavou a Kodaňou, medzi technom a elektronikou. Sami svoju hudbu označujú pojmom maximal techno, ako zvukový protipól k minimalu. Lynchovskou atmosférou, zaprášeným a miestami pichľavým zvukom nemajú ďaleko k tvorbe ľudí ako Ben Frost, Tim Hecker, The Body či Container.  

Michal Kaščák o kapele povedal: "Ked som vosiel do klubu na Tittingur, bol som svedkom toho, ako sa vsetky mrakodrapy skoncentrovali niekde na Marse a potom sa drtili navzajom, rucali sa, ten apokalypticky pristup ma pohltil a mimoriadne ma bavil. (...) Myslim, ze tie nablýskane mrakodrapy dostali výprask a ked dosadal prach, všetci sme boli blažení... (...) Tittingur sú nezastaviteľní, mali by byť tu a odohrať každý možný klub v krajine vrátane stále funkčných výmenníkovych staníc a žeriavov v bratislavskom prístave."

Kapela si získala uznanie aj na minuloročnom Eurosonicu. Redaktor Koen Poolman z OOR o nich poznamenal, že si ich predstavuje, ako jazdia na starom ruskom tanku T34 vybavenom reproduktormi s dosahom až ďaleko za české hranice a nech si ich rovno píšu na Roadburn a Le Guess Who?. All Things Loud zase Tittingur označili za zrejme jeden z najabsurdnejších setov, no zároveň jednu z vecí, ktoré by bola najväčšia chyba premeškať.