Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Tereza Maco – nová kolegyňa, grafička a ministerka kultúry festivalu Pohoda

Tereza Maco – nová kolegyňa, grafička a ministerka kultúry festivalu Pohoda

Nový ročník Pohody prinesie výrazný posun vo vonkajšej i vnútornej podobe nášho festivalu. Za týmto posunom bude mladá talentovaná grafička - víťazka národnej ceny za komunikačný dizajn 2018 - Tereza Maco. Príklady nových vizuálov ste už mohli vidieť pri zverejnení prvých mien, či na našej aktuálnej „cover fotke na facebooku“. Samotná autorka o ňom povedala povedala: „Vizuál pracuje s elementárnymi geometrickými tvarmi a tým vytvára hravý znakový systém.“ Tereza preberie štafetu po našom dlhoročnom partnerovi agentúre Milk, ktorej veľmi pekne ďakujeme za skvelú spoluprácu. Tereza je taktiež ďalším členom našej „dramaturgickej rady“. Na jej odporúčanie sme bookli prvé mená už minulý rok, keď aj vďaka Tereze vystúpil na našom festivale objav Pohody 2018 Donny Benét. Donnyho následne sprevádzala počas jeho jesennej tour aj ako DJ-ka a tanečníčka projektu Ministerstvo kultúry DJ-set.

18. december 2018

Tereza Maco sa podieľala na kriesení projektu Dizajn na kolesách, pracovala ako dizajnérka Kapitál, vytvárala vizuálnu identitu pre A4 – priestor súčasnej kultúry a spolupracovala s vydavateľstvom Brak. S priateľmi založila malú bytovú galériu Žumpa, s ktorou toto leto prekročili prah svojho bytu a "postarali sa o vaše potreby" aj na Pohode inštaláciami Hra o tróny a Oáza.

K jej výhre v rámci národnej ceny za komunikačný dizajn porota napísala: "Všetko – od namingu cez výber typografie, farebnosť, propagačné materiály (nášivky, šály, ponožky), lepiacej pásky ako orientačného systému v priestoroch výstavy, použitia vlajok ako súčasti identity v priestore inštalácií prác študentov až po katalóg, v ktorom dizajnérka spolupracovala s fotografmi, sú na vysokej vizuálnej aj koncepčnej úrovni. Tlieskame – nie v cieli, ale na štarte profesionálnej dráhy študentky." Tlieskame aj my, s akým nasadením sa pustila do tvorby našej novej vizuálnej identity. Obzvlášť v čase, keď zverejňujeme jedno meno za druhým a chystáme sa promovať slovenskú a českú scénu na festival Eurosonic Noorderslag 2019.