Späť na novinky

Súťaž o lístky na Pohodu – Spotify playlist
Parádne piesne umelcov Pohody 2018 spôsobili, že náš Spotify playlist má už teraz rekordný počet followerov. Náš výber ale nemusí korešpondovať s tým vašim a aj preto sme sa rozhodli pre ďalšiu súťaž / výzvu. Vytvorte nový playlist na Spotify, zdieľajte svoje obľúbené piesne od umelcov Pohody 2018 s priateľmi a môžete vyhrať lístky na Pohodu. Lístkami oceníme troch z vás, ktorých playlisty budú mať v pondelok 18. júna o 10.00 ráno najviac followerov. Podmienkou je vytvoriť playlist s názvom „Pohoda2018by„VAŠE MENO / NICK“, ktorý bude obsahovať minimálne 22 skladieb od umelcov, ktorí vystúpia na 22. Pohode. Skladby musia byť pridané do playlistu medzi 31. májom a 18. júnom (10:00). Finálny stav playlistu nám v pondelok o 10.00 ráno pošlite do správy na facebookovej stránke Pohody. Mená vyhercov oznámime do dvoch dní od ukončenia súťaže. Pre inšpiráciu vám môže poslúžiť náš playlist http://bit.ly/PohodaFestival2018-Artists-Spotify alebo si môžete prečítať festivalové tipy Jany Kirschner...

31. máj 2018 Súťaž o lístky na Pohodu – Spotify playlist

Koho treba počuť a vidieť na Pohode 2018 podľa Jany Kirschner: 

"Pozerám sa na tohtoročný line-up Pohody a musím povedať, že je to veľmi pestré ale aj vyrovnané muži VS ženy. Tento rok okrem veľkých mien ako napríklad The Chemical Brothers, ktorí boli totálnymi ikonami svojej doby sa tu objavili aj mená, ktoré ma naozaj prekvapili. Okrem Jamieho Culluma, ktorého som videla naposledy pred 10 rokmi v New Yorku a bol to jeden z mojich najúžasnejších zážitkov sa teším najmä na St. Vincent, ktorá napriek tomu, že študovala na Berkeley (a myslela som si dlhé roky, že je to taká suchá akademička) sa ukázalo, že to tak vôbec nie je, práve naopak. St. Vincent ponúka podľa mňa všetko zaujímavé nie len hudobne v electro-pope, ale prichádza aj s úžasnou show. Je to muzikantka, ktorá hrá na veľa nástrojov a je sa aj na čo dívať, keďže často chodí na koncerty s úžasnými kostýmami. Bude to super.

Potom je tu LP, ktorá písala pre veľké popové mená. Je to taká popová pankáčka, veľmi ma baví, som zvedavá na jej zjav a jej live kocnet. Ziggy Marley. Čo sa týka Marleyho a všetkých jeho deti, mám na nich slabosť, takže si to určite nenechám ujsť. Jessie Ware – jeden z najzaujímavejších popových zjavov z Británie. Je to speváčka, ktorá nie len vyzerá úžasne, ale spieva taký ten pop, ktorý má hlavu a pätu a veľmi sa mi to páči. Danny Brown a Rodriguez samozrejme. Kronos Quartet – tento rok hrám prvýkrát s kvartetom (aj na Pohode pozn. red.) a mojou veľkou inšpiráciou boli práve oni, ktorí hrali aj s menami ako Paul McCartney či Björk. Veľmi sa na nich teším, keďže to je to, čím som žila posledný polrok. Som zvedavá, čím nás prekvapia.. vlastne oni nás ani prekvapovať nemusia, keďže sú naozaj skvelí. tUnE-yArDs – pred pár rokmi sa mi dostal do rúk ich vinyl, ktorý keď som si pustila, tak sme sa všetci doma roztancovali. Dúfam, že to tak bude aj na tohtoročnej Pohode. Je to naozaj fantastické. Potom je tu Fink, ktorý je aj Eddieho dobrý kamarát a skvelý pesničkár.

Charlie Winston, ktorého som prvýkrát videla myslím, že v Clapham Junction, kedy ešte vôbec nebol slávny. Hral asi pre tridsať ľudí, no všetkých nás dostal a odvtedy som sa stala jeho fanúšičkou. Asi za dva roky mal prvý veľký hit. Charlie je naozaj live očarujúci týpek, ktorý prináša úžasné množstvo hudby, a som zvedavá ako sa za tých niekoľko rokov zmenil. Potom sú tu mnohé ženské interpretky, ktoré nepoznám, no rada by som sa na nich išla pozrieť. Potom sú tu Modré Hory, ktorí majú skvelý nový album. A potom je tu taká vec, ktorá ma takisto dostala (okrem milión iných vecí, na ktoré sa tu dívam a ani nedokážem opísať, aké množstvo hudby sa tu na mňa valí), ale je tu Noisecut a Nora Ibsenová – fantastické. Kto na toto prišiel, nemohol sa viac trafiť. Nora je jedna z najzaujímavejších speváčok podľa mňa na Slovensku a som veľmi rada, že Pohoda dala priestor tomuto spojeniu, pretože pesničky Noisecut sú podľa mňa stále živé a zaslúžia si jednoznačne našu pozornosť.

Pohoda je pre mňa viac než festival. Je to pre mňa už v dnešnej dobe tradícia, ktorou by sme mali žiť. Je to v podstate naša povinnosť. Ale je to jedna z tých najmilších povinností, ktoré sa počas hudobného roka na Slovensku udejú. Takže jednoznačne si ju nenechajte ujsť."