Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Stan iniciatívy Music Saves Ukraine na Pohode 2022

Stan iniciatívy Music Saves Ukraine na Pohode 2022

V srdci nášho areálu, vedľa Café Kušnierik, nájdete stánok iniciatívy Music Saves Ukraine. Sú za ňou naši priatelia promotéri, umelci a ďalší skvelí ľudia, ktorí poskytujú okamžitú humanitárnu pomoc ľuďom na Ukrajine. Iniciatíva bola založená členmi Ukrajinskej asociácie hudobných podujatí (UAME). Hneď v prvých dňoch po napadnutí Ukrajiny premenili jeden z najpopulárnejších koncertných priestorov v Kyjeve – Atlas, na humanitárne centrum. Čoskoro pribudlo ďalšie veľké humanitárne centrum pre východ krajiny v Dnipre, ako aj utečenecké centrum Bakota Hub neďaleko hraníc s Moldavskom.

02. júl 2022

Na tieto aktivity získavajú peniaze prostredníctvom spolupráce s hudobníkmi, festivalmi, klubmi a hudobnými fanúšikmi. Sme radi, že prídu aj na Pohodu. Spolu s ľuďmi z Music Export Ukraine tu budú hovoriť o aktuálnej situácii na Ukrajine, ich kultúre, hudbe a môžete sa tu zúčastniť mnohých interaktívnych aktivít, ako aj prispieť na pomoc Ukrajincom. Ich aktivity môžete podporiť aj vhodením zálohovateľných fliaš a plechoviek do vriec v separačných staniciach a pri ich stánku.

Promotér festivalu Altas Weekend Vlad Jaremčuk, spolu s bojovníčkou Stasik a členom už dvakrát presťahovanej Luhanksej Filharmónie Igorom Šapovalovom budú v piatok o 14:40 hosťami diskusie „Keď rinčia zbrane, majú múzy mlčať? V Café Európa sa s nimi porozpráva Oliver Rehák. S Vladom sme od začiatku vojny (a vlastne aj pred ňou) v intenzívnom kontakte. O význame umenia v týchto časoch i jeho osobných motiváciách nám okrem iného povedal: „Pomocou hudby dokážeme prosiť o pomoc a podporu, a práve preto sa čo najväčšiemu počtu ukrajinských umelcov snažíme dohodnúť vystúpenia v zahraničí. Mnohí ľudia nám pomáhajú, ale na Ukrajine nikdy neboli a nevedia nič o našej kultúre, a to sa snažíme napraviť. Chceme, aby videli, komu a čomu pomáhajú. Zároveň si myslím, že ukrajinskú hudbu čaká skvelé obdobie, lebo najlepšie umenie vzniká v najťažších situáciách. Nepriateľ chce zničiť našu kultúru, ale podarí sa mu pravý opak a my k tomu chceme prispieť.“

You can find more information here: https://musicsavesua.com/