Sprievodný program Koncertu pre všímavých 17.11.

Sprievodný program Koncertu pre všímavých 17.11.

Koncert pre všímavých v Novej Cvernovke ponúkne už túto stredu aj pestrý nehudobný program, ktorý odštartuje o 17.30 premietaním filmu Komúna režiséra Jakuba Julényho. Film cez spomienky na Marcela Strýka zachytáva prostredie košického undergroundu v období normalizácie a aktivity ŠTB proti tejto komunite.

15. november 2021

Na tému „Hudobníci by mali hrať a nemiešať sa do politiky“ sa bude zhovárať Oliver Rehák s Davidom Kollerom a Denisom Bangom. Analogicky poňatá bude aj druhá debata „Vizuálne umelkyne by mali tvoriť a nemiešať sa do politiky“, v ktorej sa Jana Močková porozpráva s výraznými osobnosťami súčasného vizuálneho umenia Ilonou Németh a Emíliou Rigovou.

Uvedieme tiež knihu Bluesman v koberci, ktorú napísal šéf breznianskeho klubu Bombura Maroš Pavúk a zachytáva jeho zážitky z cestovania za hudbou pred rokom 1989 i po ňom.

Naša tradičná akcia, ktorou si pripomíname výročie Nežnej revolúcie bude po ročnej prestávke opäť aj s návštevníkmi, ktorým v Novej Cvernovke zahrajú David Koller s kapelou, The Pau, The Wilderness a DJ Mooshak.

Lístky sú v predaji na tomto linku: https://bit.ly/Koncert-pre-vsimavych-2021-listky.