Späť na novinky

Slovenské médiá o Pohode 2017
„Symbolom Pohody 2017 sa stal album z roku 1981, ktorý nahral Jaro Filip s Milanom Lasicom a Júliusom Satinským,“ napísal Oliver Rehák z Denníka N. Jeho kolegovia z ďalších domácich médií medzi vrcholmi festivalu spomínali koncerty alt-J, Future Islands, Benjamin Clementine, line-up nabitý silnými ženskými menami či legendy ako Slowdive, Thurston Moore či The Jesus and Mary Chain. Medzi highlightami bola už tradične úroveň služieb a pochvaly adresovali naši novinári aj skvelým návštevníkom.

12. júl 2017 Slovenské médiá o Pohode 2017

DENNÍK N
Jedno bolo jasné hneď. Tým, čo to videli, a špeciálne tým, ktorí absolvovali aspoň dvojciferný počet ročníkov Pohody. Išlo o vystúpenie, na ktoré sa bude dlho spomínať. Tak ako na Prodigy s búrkou a bleskami na pozadí hôr či na elektrizujúce sety Portishead a Nicka Cava. Lenže toto bolo niečo špeciálne v úplne inom zmysle. Niečo, čo nezažijete na žiadnom inom festivale, ani v inej krajine. Niečo typické. Made in Slovakia... All about Slovakia v trinástich piesňach.
https://dennikn.sk/817298/bolo-ich-sestnast-a-bolo-to-vyborne/?ref=rss

DENNÍK N
Ak sa dá zhrnúť celá Pohoda ako taká do jediného momentu, ten sa odohral v sobotu pred polnocou. Skupina Para zaplnila celý stan a veľa fanúšikov mala aj vonku, kúsok vedľa okolo pianína (mimo oficiálneho programu) roztancovala niekoľko desiatok návštevníkov skupina Lomnicke čhave a pár metrov od nich elektrizovali dav pod hlavným pódiom Briti alt-J. Tri rôzne pódiá, tri rôzne hudby naraz. To je to tajomstvo Pohody. Je to niekoľko festivalov v jednom a nielen hudobných – literárny program sa musel zalomiť do samostatnej festivalovej prílohy, počet a pestrosť stánkov s jedlom už v podstate pripomína samostatnú víkendovú gastronomickú prehliadku.
https://dennikn.sk/818543/tajomstvo-pohody-je-ze-nie-je-len-jedna/?ref=rss

SME
Ich texty poznali aj slovenskí diváci pospevujúci si pod pódiom. Obrazy v textoch dopĺňala abstraktná vizuálna šou. Vidno, že členovia kapely študovali výtvarné umenie. Svetelné trubice a plochy sa prekrývali, boli nastavené, aby pôsobivo, vkusne a minimalisticky zdôrazňovali tempo a atmosféru hudby. Spomedzi zahraničných interpretov to bol jeden z najprofesionálnejšie odvedených, jeden z najlepších a možno aj najlepší koncert tohtoročnej Pohody. Takto dobrý koncert je veľmi ťažké, ba nemožné napodobniť.
https://kultura.sme.sk/c/20578068/pohodu-21-skomplikovalo-pocasie-ake-boli-jej-vrcholy.html

TA3
Trenčianske letisko sa po roku opäť premenilo na 30-tisícové mestečko Pohoda. Stovky kapiel, hudobníkov, ale aj divadelníkov a spisovateľov. Najväčší slovenský festival už roky nie je len o hudbe, ale aj o nenapodobiteľnej atmosfére. Mnohí návštevníci si tu dokonca nájdu čas na lekára alebo preventívne vyšetrenie.
www.ta3.com/clanok/1108778/festival-pohoda-je-spat-a-s-nim-aj-desattisice-fanusikov.html

SME
Koncertná podoba slávneho albumu Bolo nás jedenásť trojice Lasica – Satinský – Filip bola vrcholom prvého dňa festivalu. Dojatý bol Milan Lasica, dojatí ostali ľudia v dave, potlesk trval niekoľko minút, dlho potom, ako doznela trpká balada Do batôžka. Prvý deň festivalu a hneď vrchol, ktorý bude len ťažké prekonať.

PRAVDA
Pohoda bola tento rok v znamení návratov legiend - okrem The Jesus And Mary Chain sa znovuobjavili aj shoegazeoví borci Slowdive a ožil aj kultový album Bolo nás jedenásť. No na trenčianske letisko zavítali aj mladé talenty alternatívnej scény ako raper Mykki Blanco, Princess Nokia a mnohí ďalší. Festival podáva v jedinom momente mnoho rúk a komu sa nelenilo prechádzať medzi jednotlivými pódiami, sa od štvrtka do nedeľného rána podarilo aj tento rok nazbierať celkom slušný balík rôznorodých hudobných zážitkov.
https://kultura.pravda.sk/festivaly/clanok/434835-pohoda-podava-v-jedinom-momente-mnoho-ruk/?utm_source=pravda&utm_medium=rss&utm_campaign=rss

hudba.zoznam.sk
prístup k tvorbe festivalového lineupu oceňujú aj novinári a hudobní odborníci zo zahraničia. Viacerí z nich sú prekvapení, že v malej krajine strednej Európy môže fungovať stredne veľký festival (z pohľadu európskej scény) s takto alternatívne a pestro vystavaným programom.
https://hudba.zoznam.sk/spravy/06-07-2017-zapisky-z-pohody-2017/

hudba.zoznam.sk
Najväčší a najdiskutovanejší slovenský festival v sobotu vyvrcholil programom, z ktorého bolo čo vyberať na všetkých pódiách. Náš pohľad naň je čisto subjektívny, keďže z toho všetkého sa nedá stihnúť ani polovica. Ale pointa je jasná - tvrdiť, že na Pohode nič nie je, môže len niekto, kto na nej nebol. A neplatí to len o tomto ročníku.
https://hudba.zoznam.sk/reportaze/09-07-2017-na-pohode-nic-nebolo-hovoria-len-ti-ktori-na-nej-neboli/

Aktuality.sk
To, čo ale z Pohody robí skutočne mimoriadny festival, sú jeho návštevníci. Zrejme každý, kto festival na trenčianskom letisku v posledných rokoch navštívil, mi dá za pravdu, že len málokde sa na jednom mieste zíde toľko dobre naladených, aktívnych a tolerantných ľudí.
www.aktuality.sk/clanok/504274/caro-europskej-pohody-nazor/

INTEREZ
Bodkou za hlavným programom boli hviezdni Angličania Alt-J. Ich atmosferický ambientný indie-rock sa niesol nocou naprieč letiskom, počas posledného festivalového večera.
www.interez.sk/objektivom-pohoda-sa-rozlucila-vo-velkom-vrcholom-boli-hviezdni-alt-j-sialeni-ho99o9-legenda-boys-noize/

REFRESHER
Festivalu Pohoda s poradovým číslom 21 sme sa zúčastnili aj my. Za tri dni sme zopárkrát vystriedali krátke rukávy za dlhé, melodické tóny živých nástrojov vymenili za ryčiace zvuky elektroniky a navštívili rôzne kúty najväčšieho festivalu na Slovensku. Z bohatého programu bolo naozaj čo vyberať.
Samuel: „Moja prvá Pohoda bola úplne v Pohode. Pozitívne ma prekvapila výborna organizácia festivalu a z umelcov naopak Tommy Cash. Určite sa vrátim aj budúci rok.“
Šimon: „Keďže som Trenčan, tak Festival Pohoda je pre mňa neodmyslitelná súčasť môjho začiatku leta už dlhú dobu. Pohodu mám veľmi rád najmä vďaka priatelskej atmosfére, no vždy si tam nájdem niečo, čo ulahodí aj mojej hudobnej duši.“
https://refresher.sk/45051-Pohoda-priniesla-tento-rok-divakom-extravagantnost-zabavu-a-neprekonatelne-umelecke-zazitky-Report