Späť na novinky

Scouting for Girls
Pozitívne emócie sú základnou ingredienciou piesní poprockovej kapely Scouting for Girls. Za desať rokov na scéne majú na konte štyri nominácie na BRIT Awards, štyri albumy v TOP 10 britskej hitparády, štyri single v TOP 10 a spolu vyše dva milióny predaných albumov. V októbri vydali reedíciu 10 najväčších hitov a 10 nových skladieb, ktoré predstavia aj na Pohode 2018.

11. január 2018 Scouting for Girls

Spevák Roy Stride, basák Greg Churchouse a bubeník Pete Ellard sa poznajú od detstva. Počas vysokej školy nahrali demo Keep On Walking, ktoré sa dostalo do finále súťaže Glastonbury pre nezávislé začínajúce kapely. Následne si vybudovali pomerne silnú fanúšikovskú základňu na MySpace. Ako uvádza Muzikus: „Fanúšikov prijímali podobne ako členov do Skautských oddielov - trio každému osobne poslalo diplom, odznak, potvrdenie o prijatí do fanklubu a dokonca aj demo CD." Ich Eponymný debut produkoval Andy Green (Keane, KT Tunstall). Album sa stal jednotkou britskej hitparády a získali zaň tri nominácie na BRIT Awards (rovnako ako Adele). Z albumu vydali sedem singlov, no ten najúspešnejší im vyšiel až o tri roky. Pieseň This Ain’t A Love Song zosadila na Veľkú Noc 2010 z trónu hit Lady Gaga Telephone. Za pieseň získali nomináciu na BRIT Awards, pričom išlo o prvý singel z druhého albumu Everybody Wants to Be on TV (s ktorým to dotiahli na druhé miesto britskej hitparády). V roku 2012 vydali tretí album The Light Between Us a o rok neskôr výberovku. V októbri 2015 nasledoval album Still Thinking About You a pred pár mesiacmi reedíciu desiatich najväčších doplnené= o desať nových piesní s názvom Ten Add Ten. Scouting for Girls sú známi aj pre svoje charitatívne aktivity zamerané na pomoc deťom (WellChild, Children in Need) ako aj starším ľuďom (Alzheimer's Association). Nikdy sa nehrali na ťažké umenie. Cieľom kapely je baviť sa a baviť ľudí hudbou, čo potvrdili aj na jesennom turné k desiatemu výročiu prvého albumu. Ich optimistické piesne zaznejú na Pohode 2018.

Pripomíname, že Pohoda ide už budúci týždeň na odovzdávanie najprestížnejších festivalových cien s rekordnými siedmimi nomináciami. 
Viac info tu: www.pohodafestival.sk/sk/novinky/pohoda-ide-na-european-festival-awards-ako-festival-s-najvaecsim-poctom-nominacii
Držte nám palce :)