7. — 9. júl 2022
Letisko Trenčín 7. — 9. júl 2022
Pohoda opäť vo výberoch najlepších festivalov v Európe

Pohoda opäť vo výberoch najlepších festivalov v Európe

Pohoda sa opäť objavuje vo výberoch najlepších podujatí v Európe podľa viacerých zahraničných médií. The Daily Telegraph začal svoj odsek o Pohode s podtitulom Pohoda Party a na našom festivale ocenil priateľskú atmosféru, cenovú i dopravnú dostupnosť a pestrý – nie len hudobný program. V podobnom duchu o Pohode písal aj Manchester Evening News či portál Sheerluxe.com. Holandský Festileaks ospevuje najmä pôsobivú zbierku vysoko hodnotených mien. Pohoda je opäť aj vo výbere špecializovaného portálu Music Festival Wizard, pričom autor článku spomína, že sme najobľúbenejším festivalom ich šéfredaktora. Do svojho „cool listu“ nás zaradil aj holandský Grazia Trend a už pravidelne o našich novinkách informuje svojich čitateľov aj DIY.

13. marec 2020

THE DAILY TELEGRAPH

50 Best Cultural Breaks Pohoda Party

Pohoda, ktorá sa rozprestiera na starom letisku pod Karpatmi, je známa svojou priateľskosťou, dostupnosťou a popri hudbe aj pestrou ponukou vizuálneho umenia či debát. Priestranný areál sa nachádza v Trenčíne, kam sa poľahky dostanete z Bratislavy alebo Viedne. V stánkoch s potravinami sa predávajú aj štrúdle a ovocie, pivo je len za 2 EUR / 1,60 GBP a dobre sú tu zastúpené britské kapely, v line.upe nájdete mená ako Thom Yorke, Metronomy, Black Midi či Wolf Alice. • Pohoda, Trenčín, Slovensko (pohodafestival.sk/). 9. - 11. júla.

By Nick Trend & Natalie Paris

www.telegraph.co.uk/travel/arts-and-culture/best-cultural-holidays-events-festivals-2020/

MANCHESTER EVENING NEWS
23 of the best European music festivals for 2020 including lineups and how to get tickets

Najväčší hudobný festival na Slovensku je mimoriadne eklektickú a tiež jeden z cenovo dostupnejších udalostí na tomto zozname. Koná sa na letisku Trenčíne a pokrýva všetky možné žánre od rocku, popu, indie, hip-hopu, klasicky a jazzu, ako aj rôzne formy umenia od divadla, workshopov, premietania filmov po poéziu. Z doposiaľ potvrdených mien spomeňme Lykke Li, o ktorú sa organizátori snažili celé roky, ale uvidíte aj Stormzyho či Wolf Alice, ktorí zrejme prídu s aj novou hudbou.

Lineup: Stormzy / Lykke Li / Thom Yorke Tomorrow’s Modern Boxes / Wolf Alice / Metronomy / The Libertines / slowthai / Chai / Yves Tumor

www.manchestereveningnews.co.uk/whats-on/music-nightlife-news/23-best-european-music-festivals-17577399?_ga=2.160269053.1962129023.1584027035-1547746178.1579701949

Jonathan Yates, 17 JAN 2020

Článok prevzali aj mnohé ďalšie médiá: Nottingham Post , Cheshire Live , Plymouth Herald , Grimsby Telegraph , Lincolnshire Live , Derby Telegraph , Coventry Telegraph , Cambridge News , Gloucestershire Live , Get Reading , Get Surrey , North Wales Daily Post , Devonlive.Com , Kentlive , Leeds Live , Essex Live , Essex Live , Stoke-On-Trent Sentinel , Bristol Post , Somerset Live , Leicester Mercury , Mylondon , The Huddersfield Daily Examiner , Belfast Live , Lancslive , Hertfordshire Mercury , Wales Online , Hull Daily Mail

DIYMAG.COM

Od prvého zverejneného mena - Thom Yorke – po vyhlásenie Pohoda Visual Art Contest, DIY ako náš mediálny partner pokrýva všetko. Na ich stránkách nájdete prírastky line-upu i ďalšie novinky týkajúce sa našich účinkujúcich či festivalu DIYmag.com. 

Tu je stručný výber niektorých ich čklánkov:

Our to read list: 

SHEERLUXE.COM

The Best European Music Festivals Taking Place In 2020

Typický veľký britský festival: často podmáčaný, vždy zablatený. Ak chcete skombinovať víkend s tou  najlepšou hudbou spojený s časom na slnku, choďte na jeden z najpopulárnejších európskych festivalov. Zo Španielska na Slovensko, tu je výber našich obľúbených…

Slovenská Pohoda je vo svojom 24. ročníku hudobným a umeleckým festivalom, na ktorom sa stretávajú world music, klasika, alternatíva, indie, elektronika i punk. Počas víkendu tu nájdete pôsobivú škálu umení ako literatúra, tanec, film a divadla, a to všetko ktorá sa koná na bývalom vojenskom letisku takmer neďaleko od hlavného mesta Slovenska či Viedne. Trojdňový lístok vrátane kempingu stojí 95 libier.

Line-up highlights: Stormzy, Libertines, Thom Yorke 

Trenčín, Slovakia; 9th-11th July

https://sheerluxe.com/2020/03/06/best-european-music-festivals-taking-place-2020

The Quietus

The Quietus sa v rozhovoroe so Sink Ya Teeth vrátil k ich nečakanému headlineovému slotu na Pohode.

https://thequietus.com/articles/27844-sink-ya-teeth-interview-2020

Article by Patrike Clarke

FESTILEAKS (NL)
Azda najdpoceňovanejší line-up: Pohoda 2020
Pohoda nás tento rok zaujala už niekoľkokrát. Slovenský festival ponúkne veľkú zbierka vysoko hodnotených mien. Skutočne pôsobivé.

Aj keď plagát slovenského festivalu nemusí byť na prvý pohľad tou najväčšou hviezdou, je určite špeciálny. Nielen, keď sa pozriete na to, ako sa festival rozrástol, ale aj na množstvo autentických umelcov, ktorých majú na zozname. V neposlednom rade sa bavíme o festivale, kde ešte aj umelci majú taký dobrý čas, že tam chcú každý rok vrátiť, to skrátka nemôže to iba nejaká veľká párty?

GRAZIA TREND (NL)
The Cool List 2020

„Za festivalmi sa tento rok vyberieme do východnej Európy. Čo hovoríte na návšteve festivalu Pohoda na Slovensku? 3-dňový festival pod holým nebom, ktorý každoročne priláka asi 30 000 návštevníkov. Pestrý line-up sa líši ponúka všetky žánre od world music cez po hiphop, reggae, rock, popovej, až po po elektronickú hudbu s dôrazom na to alternatvnejšie z scény. Nemenej dôležitými ingedienciami sú pestrofarebný vzhľad a priateľská atmosféra.

Off The Beaten Path: Head East For These 20 Incredible Music Festivals

Major festival line-up, boutique festival vibe, and the comfort of a garden party at your best friend’s place for a fraction of a regular ticket price. The annual Pohoda Festival takes place on the spacious grounds of an airport which means every seat is within site of the stage and castle topped mountains. Our editor-in-chief called this his favorite fest of the summer.

Featured Artists: black midi, Metronomy, Shame, Stormzy, Thom Yorke, Wolf Alice

www.musicfestivalwizard.com/best-music-festivals-eastern-europe/