7. — 9. júl 2022
Letisko Trenčín 7. — 9. júl 2022
Online premiéra Black Angels Songs BOOK II 14. 3. o 18.00

Online premiéra Black Angels Songs BOOK II 14. 3. o 18.00

Už dnes večer o 18.00 si môžete pozrieť online premiéru BOOK II skladateľa Miroslava Tótha. Dielo je venované rodičom Fedora a Egona Gála a poukazuje na hrôzy nacionálneho socializmu a fašizmu. Jeho prvá časť diela bola uvedená v rámci Koncertu pre všímavých. BOOK II uvedie v odstavenej električke na Trnavskom Mýte Dystopic Requiem Quartet doplnené o explozívnu elektroniku v podaní Miroslava Tótha.  

14. marec 2021

FOTO: Jakub Michel

Po koncerte sa uskutoční diskusia na tému Prízraky minulosti s Egonom Gálom. Koncert s diskusiou si môžete pozrieť naživo na profiloch T3 – Kultúrny prostriedok, Denníka N a Pohody.

Vydanie Black Angels Songs môžete podporiť aj na Startlabe: www.startlab.sk/blackangelssongs. Dielo vyjde digitálne 14. marca (na streamovacích službách bude od zajtra) a krátko nato aj na vinyle, ktorého dizajn vytvorila naša grafička Tereza Maco.

Dnes je na programe aj koncertná premiéra diela (bez divákov) na bývalom, zabudnutom židovskom cintoríne v Bytči. Záznam z tohto podujatia odvysiela 16. marca o 18.00 KC Hviezdne Noci ako aj židovská online televízia Tachles.tv.