Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Naši kamaráti z festivalu Atlas získali prestížne európske ocenenie

Naši kamaráti z festivalu Atlas získali prestížne európske ocenenie

Ukrajinský festival Atlas a charitatívna iniciatíva Music Saves Ukraine získali prestížnu cenu Take a Stand, ktorú udeľuje European Festival Awards. Cenu prebral priamo na festivale Eurosonic v holandskom Groningene náš blízky kamarát a programový riaditeľ festivalu Atlas Vlad Yaremchuk. Ocenenie Take a Stand má za úlohu zvýšiť povedomie o sociálnej angažovanosti v európskom hudobnom a kreatívnom sektore.

18. január 2023

Festival Atlas sa pre vojenský konflikt na Ukrajine vyvolaný Ruskom vlani nemohol organizovať, jeho usporiadatelia preto rozbehli celoeurópsku iniciatívu Music Saves Ukraine, ktorej súčasťou je aj festival Pohoda. V rámci tejto iniciatívy sa podarilo zorganizovať po celej Európe viacero hudobných podujatí a takisto vyzbierať finančné prostriedky na pomoc vojnou zničenej Ukrajine.

„Sme presvedčení, že cena Take a Stand je v najsprávnejších rukách. Gratulujeme všetkým Ukrajinkám a Ukrajincom, ktorí cez tento úžasný projekt pomáhajú svojej krajine. Sme hrdí, že Music Saves Ukraine je aj súčasťou nášho festivalu,“ blahoželá víťazom riaditeľ festivalu Pohoda Michal Kaščák.

Na ocenenie Take a Stand boli okrem víťazov z Ukrajiny nominovaní dánsky Roskilde, PortAmérica zo Španielska, poľská iniciatíva Together With Ukraine aj samotný festival Pohoda za minuloročné aktivity spojené s podporou Ukrajiny, ale aj organizovanie festivalu Slovenská Tepláreň.