Späť na novinky

London Elektricity Big Band + London Elektricity DJ set
London Elektricity sa na Pohode 2017 predstaví hneď dvakrát: ako Big Band aj ako DJ set. Tento projekt priekopníka žánru Drum & Bass, spoluzakladateľa a šéfa Hospital Records, Tonyho Colmana, označujú aj ako fast soul music. To vďaka spektakulárnemu prevedeniu 22-členného big bandu, v ktorom sú osobnosti ako MC Dynamite (Reprazent) a víťazka BBC Jazz Awards Lianne Carrol, posúva D & B na úplne novú úroveň. Druhý koncert London Elektricity DJ set bude jedným z troch Tonyho vystúpení v tejto forme v roku 2017.    

13. apríl 2017 London Elektricity Big Band + London Elektricity DJ set

Tony Colman prepadol Drum & Bassu v polovici 90-tych rokov. Pestrá zmes jeho vplyvov obsahuje mená ako Talking Heads, Fela Kuti, Kraftwerk, Brian Eno, Led Zeppelin a mix žánrov široko presahujúcich hranice elektronickej hudby (Jazz, funk, soul, dub, rock, punk...). Spolu s Chrisom Gossom založil v roku 1996 vydavateľstvo Hospital Records, pod ktoré patria aj mená ako Danny Byrd, Camo & Krooked, Logistics, Nu:Tone, Metrik, Fred V & Grafix, S.P.Y či B-Complex.

V druhej polovici deväťdesiatych rokov založili Colman a Goss London Elektricity (pôvodne ako duo). Preslávila ich skladba :Song In The Key Of Knife:. V roku 1999 vydali debut Pull the Plug. Na albume sa podieľalo mnoho živých muzikantov a jazzová speváčka Liane Caroll. Išlo však predovšetkým o štúdiovú prácu dua Colman Goss. V roku 2002 odišiel Goss z LE, aby sa mohol naplno venovať vydavateľstvu. Druhý album Billion Dollar Gravy vydal Colman v roku 2003. Pri jeho nahrávaní sa dostali čoraz viac k slovu aj ďalší hudobníci, a tak sa Colman rozhodol spraviť z projektu živú kapelu, v ktorej hrali okrem neho Andy Waterworth, Landslide, MC Wrec, the Jungle Drummer, Liane Carroll a Robert Owens.

Krátko po vydaní tretieho albumu Power Ballads (2005) začal hrávať Colman sólo ako DJ pod názvom London Elektricity. V roku 2007 získal ocenenie BBC 1Xtra Xtra Bass Award za najlepší live act. V nasledujúcom roku vydal štvrtý album Syncopated City. Piaty album Yikes! mu vyšiel v roku 2011 nasledoval a zatiaľ najnovší Are We There Yet? v novembri 2015. V novej zostave sa predstaví 12-členná dychová sekcia kapely Riot Jazz, legendárna jazzová speváčka Liane Carroll, vokalistka Emer Dineen, MC Dynamite, klávesy, bicia sekcia a Tony Colman na base. K DJ setu ešte doplňme, že Tony hráva výlučne z vinylov a výlučne skvelo. Presvedčí vás o tom už začiatkom júla v SLSP Space aréne.