Letisko Trenčín 6 — 8 júl 2023
Kontrabas v podaní Martina Hubu už o 10.00 v stane Aktuality.sk

Kontrabas v podaní Martina Hubu už o 10.00 v stane Aktuality.sk

Sme hrdí, že na Pohodu sa vracia Martin Huba s jeho Kontrabasom. Ide o legendárne predstavenie Štúdia L+S, s ktorou Martin Huba strávil dvadsaťštyri rokov života. Po desaťročnej pauze sa vracia silnejší ako kedykoľvek predtým.  

09. júl 2022

Monodráma prináša príbeh kontrabasistu, ktorý nikdy nebude udávať tón v orchestri. Ako väčšina z nás... Spolu s ním prežijete večer plný napätia, pochybností, humoru aj veľkých zvratov. Nachvíľu nás pustí do najtajnejších zákutí ľudskej duše, nachvíľu zatajíme dych, aby sme vzápätí s úľavou vydýchli a možno sa aj pousmiali.

„Martin Huba je odvážny a skvelý človek. Kontrabas som videl veľakrát, vždy ma bavil od začiatku do konca. Bolo mojim snom mať ho na Pohode, stalo sa tak prvýkrát v roku 2006, kedy Martin Huba bravúrne odohral túto hru v stane Teatro tatro. Teraz bude hrať v krásnom drevenom šapitó. Mimoriadne sa teším.“ povedal o predstavení Michal Kaščák.  

Autorom hry je Patrick Süskind (syn novinára a spisovateľa W. E. Süskinda). Do literatúry vstúpil práve monodrámou Kontrabas, ktorú prvý raz uviedli 22. 9. 1981 na javisku Cuvilliéstheater v Mníchove. Onedlho text vyšiel v časopise Theater Heute. O mimoriadnom úspechu debutu svedčí neobyčajne vysoký počet inscenácií tejto hry, rovnako aj celý rad prekladov do cudzích jazykov. Slovenská inscenácia mala premiéru 20. novembra 1988.

    Preklad: Martin Porubjak
    Réžia: Martin Huba, Martin Porubjak
    Dramaturg: Milan Lasica
    Scéna: Jozef Ciller
    Kostýmy: Mária Cillerová
    Hrajú: Martin Huba, soprán Veronika Bilová/Dominika Mičíková