Späť na novinky

Knower
„Knower vás všetkých prinútia na kolenách žobrať o prídavok“...to netvrdíme o tejto famóznej kalifornskej kapele my, ale Quincy Jones. Áno, ten Quincy Jones, ktorý produkoval najpredávanjejší album všetkých čias Thriller od Michaela Jacksona a stovky ďalších vecí. Pred dvomi rokmi nahrávali so Snarky Puppy, minulý rok predskakovali na európskom turné Red Hot Chilli Peppers, v auguste nahrali na Facebook video promujúce ich all star LIVE band, ktoré share-ovalo vyše 33 tisíc ľudí (s miliónmi pozretí). Famóznu electro-jazz-funkovú kapelu Knower uvidíte aj na Pohode 2018.

12. január 2018 Knower

Aj študenti vážnej hudby a jazzu sa radi bavia na tanečnú hudbu. Zrejme to spojilo dvoch mimoriadne talentovaných muzikantov bubeníka a producenta Louisa Colea a speváčku Genevieve Artadi. Kým pre Louisa bol Bibliou James Brown, Genevieve okrem Jacksonovcov vyrastala na Massive Attack, Portishead a Prodigy. Tento eklektický základ spolu so svojim talentom a vzdelaním pretavili do debutu z roku 2010, ktorý pomenovali podľa seba (Louis Cole and Genevieve Artadi). Po roku nasledoval Tink Thoughts. Po treťom albume Let Go sa predstavili na festivale Bonaroo. Ich produkcia je mix Thundercata, FlyLo, Snarky Puppy a Dirty Loops dokopy. Pesnička „F*** The Make Up Skip The Shower“ bola použitá v počítačovej hre GTA 5 na stanici pomenovanej po Flying Lotusovi. V roku 2016 nahrali štvrtý album Life a krátko na to doplnili zostavu o LIVE band, ktorý tvoria ďalší piati neskutoční muzikanti: Dennis Hamm (Keys), Sam Wilkes (Bass), Rai Thistlethwayte (Keys), Jacob Mann (Keys),  Sam Gendel (Sax) a Thom Gill (Guitar). Všetko podstatné sa v ich prípade udialo počas posledných dvoch rokov. Či už išlo o spoluprácu so Snarky Puppy alebo otváranie koncertov pre Red Hot Chilli Peppers v Európe. Knower posúvajú hranice žánrov a limity inštrumentálnych možností. Veľké veci sú pritom stále ešte len pred nimi. Ich „sci-fi extreme jazz fusion“ roztancuje aj návštevníkov Pohody 2018.
PS.: Ich skladby odporúčame na sluchovú analýzu študentom konzervatórií (obzvlášť rytmickú časť).

Pripomíname, že Pohoda ide už budúci týždeň na odovzdávanie najprestížnejších festivalových cien s rekordnými siedmimi nomináciami. 
Viac info tu: www.pohodafestival.sk/sk/novinky/pohoda-ide-na-european-festival-awards-ako-festival-s-najvaecsim-poctom-nominacii
Držte nám palce :)