Islandská kapela múm (Menschen am Sonntag) už tento v piatok na Pohoda dni_FM

Islandská kapela múm (Menschen am Sonntag) už tento v piatok na Pohoda dni_FM

Temnejšiu a snovú atmosféru ponúknu na Pohoda dni_FM hviezdy žánru indietronic – islandská kapela múm. Do Bratislavy prichádzajú so špeciálnym projektom, v rámci ktorého ozvučia kultový nemecký nemý film Menschen am Sonntag. V sobotu sa s týmto projektom predstavia aj na Koncerte pre Martinu a Jána v Gregorovciach.

02. máj 2022

Film obsadený nehercami je nádhernou poetikou víkendu z doby pred nástupom Hitlera k moci. Gunnar Örn Tynes a Örvar Smárason zhudobnili aj ďalšie storočné legendy kinematografie, ako Upír Nosferatu či Krížnik Potemkin, no najviac si zamilovali práve „Ľudí v nedeľu“. Örvar Smárason to vysvetľuje nasledovne: „Film má všetko – živý portrét nášho milovaného Berlína, živelnosť mladosti, surovosť a experimentovanie neohrozených priekopníkov filmu, ktorí si robili veci po svojom. K tomu jednoduchý príbeh všedného dňa a ľudská sexualita so silným politickým podtextom.“ Hudbu k filmu hrávali v rámci pravidelných improvizačných večerov v Reykjavíku s rôznymi muzikantmi. V ustálenejšej podobe s ním následne koncertovali po Európe a viackrát aj v hlavnom meste Nemecka v čase festivalu Berlinale. Nahrávky z Berlína sa stali súčasťou Blu-ray vydania filmu z produkcie Britského filmového inštitútu.

Viac info o Pohoda dni_FM tu: www.pohodafestival.sk/sk/novinky/pohoda-den-fm-bude-po-troch-rokoch-opaet-aj-s-vami Vstup na Pohoda Deň_FM 2022 je voľný (koncertné štúdiá majú limitovanú kapacitu, odporúčame preto prísť čo najskôr). Tešíme sa na vás