Späť na novinky

Housewives
Housewives už počas počúvania kapiel z ponuky tohtoročného Eurosonicu výrazne vytŕčali, súdiac podľa nahrávky sa dalo očakávať buď niečo naozaj výnimočné, alebo pseudo prepadák. Ešte pred koncertom sme sa predrali úplne dopredu a to čo nasledovalo bol výboch kreativity a muzikantskej radosti. Ich koncert pripomínal seansu v hudobno-vedeckom laboratóriu, v ktorom sa stretli štyria šialení vedci - každý bádajúci vo svojom vesmíre, ale v takom, kde sa telesá zrážajú, rozbíjajú, letia chvíľu spolu, aby sa zas delili a takto vytvárali to pravé prostredie pre odvážnych vesmírnych cestovateľov.

05. február 2018 Housewives

Občas pripomenú experimentovanie na českej scéne osemdesiatych rokov, ale v skvelej súčasnej verzii. Hneď po koncerte rozbehnete dohadovanie, lebo viete, že toto na Pohode chcete mať.

Housewives sú londýnska experimentálna štvorčlenná kapela tvoriaca hudbu na pomedzí noisu a zvuku. Ich prísna, rytmicky nabitá hudba má osobito chladný, minimalistický nádych. Drsné gitary sa miešajú s dronovými basovými linkami a nemilosrdne poháňanými bicími. Ich živé vystúpenia sú  anti-performance, využívajúc strohú a minimalistickú estetiku spojenú intenzívnymi, silnými kompozíciami. Často používajú podomácky vyrobené nástroje, objavujúc unikátne zvukové textúry, ktoré spoluvytvárajú ich náročnejší, progresívny sound.

Najmä britská scéna a nezávislá hudobná tlač im vášnivo tlieska. Po ich vypredanom kazetovom release Faux Discx nasledoval debutový album Work na labeloch Hands In The Dark, Blank Editions a Negative Days. Nasledoval split release s Massicot, ich spoluhráčmi na tour a druhý štúdiový album FF061116 vydaný na Rocket Recordings v auguste 2017. 

Všetko čo je tu popísané si budete môcť overiť v júli na Pohode. Stojí to za to.